Новини

 

ОГОЛОШЕННЯ!

12-13 квітня 2018 року в Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбудеться науково-практична конференція за міжнародною участю "ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ В УКРАЇНІ".

Інформаційне повідомлення...

Заявка на участь...


Ми не прощаємося з вами. Ми лише кажемо: «До нових зустрічей!»

Ось вона – щаслива мить! Підсумкові іспити – складено, магістерські роботи – захищено. Але найвідповідальніший іспит – попереду. Уже завтра ці професійні менеджери долучаться своїми знаннями до модернізації країни.

Лише кращі з кращих обирають для себе вірний шлях – збагачення сучасними управлінськими знаннями саме у цьому навчальному закладі.

Понад 6000 дипломованих фахівців у галузі державного управління працюють сьогодні на всіх рівнях законодавчої та виконавчої влади, беруть найактивнішу участь у розбудові демократичної України. Усі вони є гордістю і надією навчального закладу. 

Цю когорту лідерів державного управління поповнять понад 260 слухачів магістерських програм за спеціальностями: «Публічне управління та адміністрування», «Державне управління» «Місцеве самоврядування» й випускників спеціальності «Менеджмент», які  отримали сьогодні дипломи професійних управлінців, а 50 найкращих – дипломи з відзнакою та грамоти.

Хвилиною мовчання присутні у залі вшанували пам'ять тих гоероїв, які віддали своє життя за за встановлення миру та спокою в Україні.

Святочну академію з нагоди випуску магістрів-управлінців вітальним словом відкрив директор ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, член-кореспондент НАН України, д.е.н., професор, заслужений діяч науки і техніки України, кавалер орденів «За заслуги» II та III ступенів Володимир Загорський.

Володимир Загорський висловив упевненість в тому, що вихованці навчального закладу відповідально нестимуть високе звання магістра державного управління.  «Країні сьогодні вкрай необхідні не лише професійні менеджери, але й патріотичні, духовно багаті, національно свідомі особистості та відповідальні лідери. Саме таких готує Львівський регіональний інститут державного управління - сказав Володимир Загорський. - Упевнені, що ви реалізуєте на практиці знання, отримані під час навчання. Пишаємося кожним із вас!»

Розділити радість свята прибули гості навчального закладу, більшість з яких теж є випускниками ЛРІДУ НАДУ при Президентові України. Найкращі побажання цьогорічним випускникам висловили: Оксана Стоколос-Ворончук – заступник голови Львівської обласної державної адміністрації, Валентин Харлов – керуючий справами Львівської обласної ради, Володимир Піхоцький – начальник територіального управління Рахункової палати у Львівській, Волинській, Рівненській, Тернопільській, Івано-Франківській та Закарпатській областях. Винуватців свята привітали: Ярослав Коваль – начальник Міжрегіонального управління Нацдержслужби у Львівській та Закарпатській областях, керівник управління персоналом Львівської міської ради Богдана Яремчук.

Свої особливі, музичні вітання подарували присутнім учасники ансамблю Національної академії сухопутних військ імені  гетьмана Петра Сагайдачного.

Того дня ще багато звучало привітань випускникам, які вже стали частинкою історії ЛРІДУ НАДУ при Президентові України.

Ми не прощаємося з вами. Ми лише кажемо: «До нових зустрічей!»

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


22 лютого 2018 року, Андрій Ліпенцев, заступник директора з наукової роботи ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, академік Академії економічних наук України, к.е.н., доцент, під час організаційної наради голови ЛОДА з керівниками структурних підрозділів, успішно провів навчальний тренінг на тему: "МЕНЕДЖМЕНТ ТА ЛІДЕРСТВО В УПРАВЛІННІ ОРГАНАМИ ПУБЛІЧНОЇ ВЛАДИ: ПРАКТИЧНІ АСПЕКТИ".

На занятті, яке тривало 60 хвилин, були присутні: Олег Синютка - голова Львівської облдержадміністрації, Ростислав Замлинський - перший заступник голови ЛОДА, Ірина Гримак, Оксана Стоколос-Ворончук, Маріанна Вільшинська - заступники голови ЛОДА, також - керівники усіх департаментів, управлінь та відділів.

За результатами цікавого тренінгу директор департаменту економічної політики ЛОДА Роман Филипів запросив Андрія Ліпенцева провести такі заняття для працівників департаменту.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


ВІТАЄМО ВОЛОДИМИРА ЗАГОРСЬКОГО З ПОЧЕСНОЮ ВІДЗНАКОЮ!

Надійшла приємна звістка - Міжнародний антикримінальний та антикорупційний комітет нагородив ВОЛОДИМИРА ЗАГОРСЬКОГО, директора ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, члена-кореспондента НАН України, д.е.н., професора медаллю "За розвиток науки, техніки та освіти" II ступеня.

Щиросердечно вітаємо ВОЛОДИМИРА ЗАГОРСЬКОГО з відзначенням його плідної праці на освітянській ниві! Нехай успіх буде з Вами завжди!


АМЕРИКАНЦІ - ГОСТІ ЛРІДУ НАДУ.   УКЛАДЕНО УГОДУ ПРО СПІВПРАЦЮ.

20 лютого 2018 року відбулася зустріч директора ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, члена-кореспондента НАН України, д.е.н., професора Володимира Загорського з американськими колегами, представниками Технічного коледжу Форсайт (Уінстон-Сейлем, Північна Кароліна, США) - радником президента коледжу Гербертом І. Барнсом та координатором програм цього коледжу М. Тоддом Шоафом.

У зустрічі також взяв участь заступник директора з наукової роботи ЛРІДУ НАДУ, академік Академії економічних наук України, к.е.н., доцент Андрій Ліпенцев. 

Це - вже друга зустріч з американськими колегами. Під час першої зустрічі, яка відбулася восени минулого року, представники навчальних закладів висловили свої наміри про співпрацю. А сьогодні - уклали угоду, яка передбачає розвиток академічного, наукового, культурного співробітництва.

Наші американські колеги мали нагоду побувати на публічному захисті кандидатської дисертації з державного управління, який відбувався у спеціалізованій вченій раді Інституту, поспілкуватися з науково-педагогічними працівниками.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


День пам'яті Героїв Небесної Сотні

А сотню вже зустріли небеса…
Летіли легко, хоч Майдан ридав...
І з кров´ ю перемішана сльоза…
А батько сина ще не відпускав…
 

День Героїв Небесної Сотні — пам'ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого. У цей день ми вшановуємо відвагу, силу духу й жертовність громадян, які вийшли на мирний протест і віддали своє життя на Майдані (листопад 2013 року – лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України. Однак сьогодні варто згадати про всіх, хто віддав своє життя впродовж останніх років. 

Кожен із них мав свою родину, друзів, свої захоплення, свої нагальні справи… Батьківщину – одну на всіх. За Україну, вільну і демократичну, боролися за покликом душі, мужньо, як лицарі. За неї, єдину, і полягли вони. Під прапором стояли – під прапором й спочили.

Схилімо у жалобі голови перед звитягою Героїв, які заради торжества справедливості пожертвували собою, і хай пам'ять про них, безневинно убитих, згуртує нас, живих, дасть нам силу, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на рідній землі.

Імена героїв патріотів назавжди закарбує історія, бо герої не вмирають, вони житимуть в нашій пам'яті вічно.

У бібліотеці Інституту розгорнута експозиція в пам'ять про полеглих за майбутнє України Героїв Небесної Сотні.


ПОЛЯКИ - ГОСТІ ЛРІДУ НАДУ !    УКЛАДЕНО УГОДУ ПРО СПІВПРАЦЮ!

19 лютого 2018 року відбулася зустріч директора ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, члена-кореспондента НАН України, д.е.н., професора Володимира Загорського та польських колег Вищої школи економії та інновацій в Любліні (Республіка Польща) - декана, доктора Маріуша Пазьдьора, ад'юнкта, доктора Ярослава Черва.

У зустрічі взяли участь: перший заступник директора ЛРІДУ НАДУ, д.держ.упр., професор Олександр Сушинський, заступник директора з наукової роботи ЛРІДУ НАДУ, к.е.н., доцент Андрій Ліпенцев.

Під час зустрічі укладено угоду про співпрацю.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


DESPRO - В УКРАЇНІ : ПІДТРИМКА ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ

16 лютого 2018 року, у ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, за участю Швейцарсько-українського проекту "Підтримка децентралізації в Україні" (DESPRO) відбувся вступний семінар навчального курсу "Управління проектами місцевого розвитку".

Навчання відбуватиметься на онлайн-платформі Спільноти практик місцевого розвитку, на замовлення Луганської обласної державної адміністрації, Львівської обласної ради та за підтримки Асоціації місцевих рад "Місцеві ради Львівщини".

У семінарі взяли участь: заступник директора з наукової роботи ЛРІДУ НАДУ при Президентові України Андрій Ліпенцев, керуючий справами Львівської обласної ради Валентин Харлов, заступник виконавчого директора Асоціації місцевих рад Львівщини Наталія Савка, представник Швейцарсько-українського проекту DESPRO, к.ф.-м. н. Ігор Катирняк, к.держ.упр. Олександра Нєма.

Також у семінарі взяли участь представники масмедіа: журналісти програми "Очі" телекомпанії "Перший Західний".

Навчальний курс "Управління проектами місцевого розвитку" - стартував!

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


"Соборна Україна: мирна та єдина"

Велична і свята, моя ти Україно,

Лише тобі карать нас і судить

Нам берегти тебе, Соборну і єдину

І нам твою історію творить!

 

Українська мрія – єдність, свобода і незалежність.

День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря як велике державне свято - День Соборності України. Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на велелюдному зібранні було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Виголошення соборницької ідеї стало могутнім виявом творчої енергії нації та прагнення до етнічної і територіальної єдності.

Ті вікопомні історичні події сформували підґрунтя для відродження незалежної соборної демократичної України та утвердження національної ідеї. У розмаї жовто-синіх знамен 22 січня 1990 року наші сучасники поєднали живим ланцюгом злуки Схід і Захід України.

Віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров'ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. Плекаймо все, що працює на ідею загальнонаціональної єдності, повсякчас пам'ятаючи про незліченні жертви, принесені на вівтар незалежності, соборності, державності.

З нагоди цього свята бібліотека Інституту підготувала книжкову виставку "Соборна Україна: мирна та єдина." Представлена експозиція висвітлює тернистий шлях України до соборності та процеси державотворення і формування території незалежної держави.


ПІДБИТО ПІДСУМКИ РОКУ, ЯКИЙ МИНАЄ

28 грудня 2017 року у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбулися: розширене засідання Вченої ради та збори трудового колективу.

Зокрема, детально розглянуто питання основної, навчальної та наукової діяльності Інституту у 2017 році, звіт про роботу Вченої ради Інституту у 2017 році та перспективний план роботи навчального закладу у 2018 році.

Також, присутнім були представлені звіти про діяльність Інституту та профспілкового комітету у 2017 році, які отримали позитивну оцінку колективу. Одноголосно члени трудового колективу схвалили Колективний договір між адміністрацією та трудовим колективом Інституту на 2018-2020 роки.

Підбиваючи підсумки року, який минає, директор Інституту, член-кореспондент НАН України, д.е.н, професор Володимир Загорський зосередив увагу колективу на результатах освітньої, навчальної, наукової, комунікативної, організаційної, фінансово-господарської діяльності навчального закладу, які залишаються пріоритетними в наступному році. Директор зазначив, що Львівський регіональний інститут успішно реалізує стратегію державної кадрової політики щодо підготовки управлінських кадрів для органів державної влади та місцевого самоврядування, про що свідчать результати роботи у 2017 році.

Володимир Загорський відзначив внесок всього трудового колективу в загальні успіхи Інституту. Зокрема, виконав приємну місію вручив диплом доктора політичних наук Ірині Кіянці - кандидатові політичних наук, доценту кафедри європейської інтеграції та права та подяки від Львівської міської ради і Спільноти практик місцевого розвитку швейцарсько-українського проекту DESPRO Андрію Ліпенцеву - заступнику директора Інституту, академіку Академії економічних наук України, к.е.н. доценту за результативну співпрацю.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


"ДВА КРИЛА ПІДНОСЯТЬ ЛЮДИНУ НАД ЗЕМНИМ - ПРОСТОТА І ЧИСТОТА", -  це про неї, Іванну Іванівну Артим

28 грудня 2017 року у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України на кафедрі менеджменту відкрито пам'ятну дошку кандидатові наук з державного управління, доценту Іванні Артим.

Минає п'ятий рік, як немає разом з нами Іванни Артим... Але її світла, позитивна енергетика десь незримо присутня тут, у стінах нашого Інституту, кафедри... У наших спогадах про неї...

Молодий і перспективний науковець. Кандидат наук з державного управління, доцент, член спеціалізованої вченої ради Інституту. 

Маючи добрі організаційні здібності та позитивні людські якості, Іванна Іванівна успішно провадила роботу, як заступник завідувача кафедри менеджменту, та активну науково-дослідну діяльність, результатами якої ділилася у численних наукових публікаціях.

Будучи багатогранною особистістю, яка завжди навчалася та розвивалася, Іванна Артим брала активну участь у міжнародних навчальних проектах та стажуваннях.

Про неї складно говорити у минулому часі... Сьогоднішня подія - відкриття пам'ятної дошки, на кафедрі менеджменту, яку ініціювали небайдужі друзі, колеги, - підтвердження тому, що наша Іванна Іванівна залишила добрий спогад про себе.

Усі, хто прийшов вшанувати пам'ять нашої колеги, згадували її якнайтепліше: Володимир Загорський - директор ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, член-кореспондент НАН України, д.е.н., професор, завідувач кафедри менеджменту; Тарас Батенко - Народний депутат України, близький друг родини; Ірина Кіянка - д.політ.н., доцент; Катерина Бліщук - к.е.н., доцент; Ористлава Сидорчук - к.держ.упр., доцент, докторант; Руслана Рудніцька - к.е.н. доцент; Андрій Серант - к.держ.упр., доцент. Разом з нами вшанували рідну людину - донечка Анастасія та чоловік Іванни Артим - Михайло.

Пам'ятаємо Вас, дорога наша Іванно! Ви - завжди серед нас! Світла й привітна, доброзичлива й людяна!

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


21 грудня 2017 року, під час розширеного засідання Вченої ради, підписано договір академічного та освітнього співробітництва між Львівським регіональним інститутом державного управління НАДУ при Президентові України та Регіональним філіалом Національного інституту стратегічних досліджень у м. Львів.

Підписуючи двосторонній договір, директор ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, член-кореспондент НАН України, д.е.н., професор Володимир Загорський та директор Регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень у м. Львів, к.е.н., старший науковий співробітник Володимир Волошин - висловили впевненість у позитивних перспективах співпраці двох інституцій.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


14-15 грудня 2017 року, у Львівському регіональному інституті державного управління відбулися: розширене засідання Вченої ради та розширений семінар-нарада щодо особливостей проведення підсумкової атестації слухачів за усіма спеціальностями заочної та денної форм навчання.                 

У заходах взяв участь і виступив президент Національної академії державного управління при Президентові України, д.держ.упр., професор Василь Куйбіда. Президент окреслив пріоритетні завдання колективу академії у контексті реформування та вступної кампанії у 2018 році.  

На засіданні Вченої ради розглянуто низку найважливіших питань, що стосуються основної та наукової діяльності навчального закладу.

Перший заступник директора, д.держ.упр., професор Олександр Сушинський поінформував присутніх про Правила прийому на навчання до ЛРІДУ НАДУ у 2018 році, у тому числі й в аспірантуру, та акцентував на особливостях організації вступної кампанії в Інституті, у 2018 році. 

Що стосується особливостей вступної кампанії у 2018 році, Олександр Сушинський запропонував до розгляду Вченої ради питання запровадження електронної реєстрації вступника спеціальності «Публічне управління та адміністрування» за допомогою технології «Google Forms», а також – проведення вступних випробувань виключно за рішенням приймальної комісії Інституту.

Про звіт з наукової діяльності доповів на засіданні Вченої ради начальник відділу з координації наукової роботи та докторантури Микола Фурса.

Олександр Сушинський також надав інформацію про підготовку до зборів трудового колективу та нову редакцію колективного договору.      

Надзвичайно актуальне питання, яке стало предметом для обговорення на засіданні Вченої ради та на розширеному семінарі-нараді – особливості проведення підсумкової атестації слухачів за усіма спеціальностями заочної та денної форм навчання, зокрема – структура та зміст тестових завдань, особливості оцінювання магістерських робіт, а також, вперше – проведення підсумкової атестації у формі комп'ютерного тестування. Олександр Сушинський надав детальний аналіз щодо загальної кількості випускників та кількості тих, хто має найвищі рейтинги у навчанні, відтак – претендентів на  дипломи з відзнакою, поінформував про заходи, які здійснюються для забезпечення випуску у 2018 році.

Календарний рік завершується, але попереду найважливіший етап у житті навчального закладу – випуск слухачів та вступна кампанія-2018.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


Скорботна пам’ять України!

Запалим свічку. Пам’ять струмує.
Складемо долоні – молімось брати.
За убієнних голодом сумуєм.
Земля їм пухом…
Господи прости…
Микола Дорош

У четверту суботу листопада в Україні щорічно вшановується скорботна пам’ятна дата — День пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій.

Голодомором в Україні називають масовий голод, що охопив в 1931- 1932 роках практично всю територію Української РСР. Тоді голодною смертю померли, за різними  даними, від 9 до 13 мільйонів людей. У 2006 році українська влада визнала події Голодомору геноцидом українського народу. Голодне лихоліття 33-го – не просто історична минувшина, а незагойна фізична і духовна рана українського народу, яка пекучим болем пронизує пам’ять багатьох поколінь. Сьогодні треба говорити про минуле задля майбутнього, адже безпам’ятність породжує бездуховність, яка, наче ракова пухлина, роз’їдає тіло й душу нації – перекреслює її історію, паплюжить традиції й руйнує соціокультурну самобутність народу.

Вшановуючи пам'ять невинних жертв, ми пропонуємо ознайомитись із книгами про події голодомору 1932 - 1933рр. в Україні, що представлені у бібліотеці Інституту


УКРАЇНА ГІДНА СВОБОДИ

Небесна сотня дивиться із неба
На кожного із нас і на Майдан,
Там, біля Бога, вже щитів не треба,
І не тече гаряча кров із ран…

День Гідності та Свободи, згідно з Указом Президента України  відзначається в Україні щорічно 21 листопада – у день початку подій, які стали для України історичними: Помаранчевої революції (2004 р.) і Революції Гідності (2013 – 2014 рр.). Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свій європейський вибір, гідність, своє прагнення до свободи. Те, що відбувалося на Майдані у Києві, знають усі. З покоління в покоління будуть передавати батьки синам і дочкам, а ті - своїм дітям спогади про тих, хто залишив життя земне у 2013 - 2014 роках. Ця подія сколихнула весь світ, не залишила байдужою жодної душі. Важкі часи настали для нашої держави. На Сході війна. Нас хочуть розділити, але ми – українці – сильна нація, і Україна – єдина країна. Україна для кожного з нас найрідніша, найкраща. Вона була, є і буде неподільною єдиною завжди. І ми мріємо та віримо в часи зміцнення й розквіту України як незалежної держави. Ми з вами цілком свідомі своєї причетності до розбудови нашого спільного дому й відповідальності за нього.

Запрошуємо усіх до бібліотеки Інституту на перегляд книжкової виставки ,,Україна гідна свободи’’


Нагороди знайшли адресатів. Їх вручено на засіданні Вченої ради

14 листопада 2017 року, у Львівському регіональному інституті державного управління відбулося розширене засідання Вченої ради з приємної нагоди – вручення нагород працівникам, слухачам та студентам навчального закладу.

Відкриваючи засідання, голова Вченої Ради, директор ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, член-кореспондент НАН України, д.е.н., професор Володимир Загорський з приємністю відзначив успіхи та досягнення колективу у різних сферах, що й підтверджують нагороди та відзнаки.

Насамперед, директор привітав свого першого заступника, д.держ.упр., професора Олександра Сушинського із високим визнанням його професіоналізму на державному рівні та вручив Почесну грамоту і медаль Кабінету Міністрів України, якими Олександр Сушинський нагороджений за зразкове виконання службових обов’язків, значні досягнення у підготовці кваліфікованих кадрів для органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

За сумлінну працю та з нагоди 60-річчя Грамотою Львівського регіонального інституту державного управління нагороджений провідний фахівець з охорони праці Ігор Мудрак. Володимир Загорський відзначив його досягнення у цій сфері.

За активну участь у патріочтиному квесті з нагоди 99-ї річниці ЗУНР оголошена подяка науково-педагогічним працівникам Інституту: доценту кафедри європейської інтеграції та права, к.політ.н. Ірині Кіянці, доценту кафедри державного управління, к.і.н. Петру Когуту, старшому викладачеві кафедри європейської інтеграції та права, к.політ.н. Василю Пасічнику.

Відзначені також грамотами та грошовими преміями від профкому Інституту слухачі магістерських програм за активну участь у патріотичному квесті з нагоди 99-ї річниці ЗУНР, які, з-поміж 12 команд навчальних закладів Львівщини, зайняли почесне третє місце. Такими нагородами відзначені: Ірина Павлик, Христина Безнощук, Богдан Василюк, Уляна Беднарчук, Світлана Лемко, Катерина Марчук, Сусанна Саснова, Ярослав Трумко, Юрій Бойко, Артур Гураш.

У цьому навчальному році вперше стипендіатами Міжнародного фонду імені Катерини Ковшевич-Дурбак, який надає підтримку талановитій, перспективній молоді як в Україні, так й в інших частинах Східної Європи, Азії та Південної Америки, стали студенти нашого навчального закладу. Оскільки кандидати регіональними представниками Міжнародної організації «Світова передача інформації» і схвалюються Радою директорів Фонду, то за рішенням Ради директорів стипендіатами стали: Артур Гураш – слухач 1 курсу магістерської програми, за спеціальністю «Економіка», студенти 1 курсу факультету економіки та менеджменту Юлія Зіньковська та Андріана Родюк. Їм вручено іменні сертифікати.

Володимир Загорський привітав усіх нагороджених та побажав подальших успіхів!    

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


Всеукраїнський диктант національної єдності

9 листопада 2017 року студенти, сухачі, аспіранти, викладачі і працівники Інституту взяли участь у написанні Всеукраїнського диктанту національної єдності, присвяченого Дню української писемності та мови. Диктант на тему "Наші пісні" допоміг перевірити знання норм сучасної української літературної мови.


МОВА – ДУХОВНИЙ СКАРБ НАЦІЇ

Мово ж моя, мово,
Мово України
Ти моя казкова
Пісня солов'їна.
Йди по світу гідно,
В шані і привіті
 Ти для мене рідна
 І найкраща в світі!
                             ( А. Загрудний
)

Мова – основа духовного життя. Суспільство не може існувати без мови – засобу спілкування між людьми, засобу вираження думки і передачі досвіду сучасникам і наступним поколінням. Тисячоліттями, віками, роками плекала її земля предків, передавала з покоління в покоління, вкладаючи дедалі більше народну душу, формуючи її. Досвід людства упродовж тисячоліть переконує, що занепад мови – це зникнення нації. Якщо ж мова стає необхідною і вживається насамперед національною елітою – сильною і високорозвиненою стає нація і держава.

9 листопада українська громада вшановує велике духовне свято – День української писемності і мови, що яскраво засвідчує багатолітній тернистий шлях розвитку рідного слова і його безсмертних творців.

Свято української писемності та мови було встановлено Указом Президента України у 1997 році та відзначається щороку на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з Преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

У цей день традиційно покладають квіти до пам’ятника Несторові-літописцю, відзначають найкращі здобутки просвітителів та мовознавців у сфері мови та культури України, стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, а також з 2000 року на  проводиться радіодиктант національної єдності. Відтоді щороку всі охочі можуть взяти участь у написанні радіодиктанту та не стільки з'ясувати, чи добре знають українську мову, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.

До цього Дня працівники бібліотеки Інституту підготували книжкову виставку «Мова – духовний скарб нації». Експозиція містить різноманітну літературу, присвячену   українській мові.


1 листопада 2017 року слухачі нашого Інституту взяли участь у відзначенні 99-ї річниці утворення Західноукраїнської Народної Республіки та 130-річчя від дня народження Дмитра Вітовського. Участь у патріотичному квесті «ЗУНР» взяли представники 12 вишів області.

12 команд (по 10 учасників у кожній) виконували завдання на 13 інтерактивних локаціях. Усі запитання в межах квесту стосувались історії ЗУНР та Львова.

Фінішували учасники патріотичного квесту на площі перед Оперним театром. Тут же й відбувся фінальний етап квесту. За підсумками змагання команда нашого Інституту зайняла третє місце разом із командою Національного лісотехнічного університету.


ГЕРОЇВ СЛАВА ЖИВЕ У ВІКАХ

День захисника України — свято, встановлене 14 жовтня 2014 р. указом Президента України,  що відзначається у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас із Днем Українського козацтва. Традиція шанувати Богородицю, як покровительку українського війська,  прийшла ще від руських князів та козацтва. У Київську Русь свято Богородиці прийшло з Візантії, це сталося після запровадження християнства. Відтоді Покрова асоціюється з заступництвом і захистом від ворога як видимого, так і невидимого.

Особливо шанували Богородицю-Покрову запорізькі козаки. Вони мали на Січі церкву в Її честь, а також ікону ,,Козацька Покрова’’. На свято  Покрови  козаки проводили ради, обирали кошових, старшин, гетьмана.

Українська повстанська армія вважала Покрову опікункою українського війська, тому символічним днем створення УПА також вважається 14 жовтня.

Свято відзначають з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної  цілісності України, військових традицій і звитяг народу України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості.

З нагоди цього свята бібліотека ЛРІДУ НАДУ підготувала книжкову виставку "Героїв слава живе у віках," на якій представлено видання, що висвітлюють минуле та сьогодення нашої держави.


5 жовтня 20017 року у Львівському регіональному інституті державного управління відбулася зустріч директора ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, члена-кореспондент НАН України, д.е.н., професора, заслуженого діяча науки і техніки України Володимира Загорського та заступника директора з наукової роботи, академіка Академії економічних наук України, к.е.н., доцента Андрія Ліпенцева  з деканом факультету з інженерної освіти в технічному коледжі Форсайт (Уінстон-Сейлем, Північна Кароліна, США) Гербертом Барнсом. Учасники обговорили актуальні проблеми функціонування навчальних закладів та домовилися налагодити співпрацю між нашими установами.


BALTIC BUSINESS FORUM. МЕМОРАНДУМ ПРО СПІВРОБІТНИЦТВО - ПІДПИСАНО

20-22 вересня 2017 року, президент Національної академії державного управління при Президентові України, професор Василь Куйбіда та перший заступник директора Львівського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України, професор Олександр Сушинський взяли участь у Baltic Business Forum – Енергія для Розвитку, який відбувся у м. Свіноуйсцю (Республіка Польща). Співорганізатором Форуму стала Польсько-українська господарча палата.

Дискусія навколо політичних та економічних відносин в регіоні Тримор’я (від Адріатичного до Балтійського та Чорного морів) об’єднала науковців, практиків та експертів з України, Польщі, Німеччини, Туреччини, Литви та країн Скандинавії.

У центрі уваги учасників Форуму були питання енергетичної співпраці та бізнесу країн Швеції, України та Польщі у контексті V Саміту східного партнерства в Брюсселі; питання проектів Євросоюзу та регіональних проектів, як перспективи об’єднання Європи та підвищення конкурентоспроможності регіону; питання політичного та військового співробітництва країн регіону Адріатичного, Балтійського та Чорного морів. Цікавим у плані енергетичної трансформації став досвід Швеції, України та Польщі.

Президент Національної академії Василь Куйбіда, виступаючи під час сесії «Польсько-українська академія міст. Бачення і потреби», акцентував на процеси децентралізації влади в Україні, підкресливши їхню важливість для розвитку держави.

Під час сесії «Польсько-українська академія міст. Бачення і потреби» Олександр Сушинський – перший заступник директора ЛРІДУ НАДУ, підписав Меморандум про співробітництво між Львівським регіональним інститутом державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, Польсько-українською господарчою палатою та Малопольською школою публічного адміністрування Університету економіки в Кракові. Меморандум також підписали: Голова польсько-української господарчої палати Яцек Пєхота та директор Малопольської школи публічного адміністрування Університету економіки в Кракові Кшиштоф Глуц. Основною метою Меморандуму є обмін досвідом щодо місцевого самоврядування Республіки Польща та процесів децентралізації в Україні.

Виступаючи з доповіддю під час сесії, Олександр Сушинський підкреслив особливу актуальність меморандуму та його унікальність, адже уперше партнерами навчальних закладів стали представники бізнесу – Господарча палата. Промовець звернув увагу на важливість участі у таких форумах для подальшого розвитку співробітництва, акцентував на необхідність відповідальності. Сьогодні представники громад, зауважив промовець, наголошують на дефіциті професійних кадрів, але чи готові вони бути відповідальними за підготовку кадрів для своїх громад, закладати кошти на їх навчання, чи мають вони зацікавлення в якісній освіті майбутніх спеціалістів?  

Олександр Сушинський поділився практикою підготовки  управлінських кадрів у ЛРІДУ НАДУ.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


Щорічні Рішельєвські академічні читання на тему: «Професійна підготовка та розвиток державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування: виклики, завдання, перспективи»

20-22 вересня начальник відділу підвищення кваліфікації Валентина Бундз взяла участь у заходах, які проводилися в Одеському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, зокрема Всеукраїнській нараді-семінарі на тему «Професійна підготовка та розвиток державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування: виклики, завдання, перспективи» за участі регіональних та обласних центрів перепідготовки та підвищення кваліфікації органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, вищих навчальних закладів, що здійснюють підготовку магістрів в галузі знань «Публічне управління та адміністрування та в IX Щорічних Рішельєвських академічних читаннях на тему: «Професійна підготовка та розвиток державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування: виклики, завдання, перспективи». Заходи організовані Національним агентством України з питань державної служби, Національною академією державного управління при Президентові України та Центром адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу спільно з Одеською обласною державною адміністрацією, Одеською обласною радою, Одеською міською радою та Одеським регіональним інститутом державного управління НАДУ при Президентові України. 

Ключовою темою наради-семінару було питання кращих практик професійного розвитку державних службовців в контексті реформування державного управління та європейської інтеграції.

Пленарні засідання IX Щорічних Рішельєвських академічних читань очолювали Голова Національного агентства України з питань державної служби Костянтин Ващенко та віце-президент Національної академії державного управління при Президентові України Марина Білинська.

Роботу у секціях модерували Людмила Приходченко - завідувач кафедри публічного управління та регіоналістики Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, Кшиштоф Банаш - Радник Прем'єр-міністра Республіки Польща, Канцелярія Прем'єр-міністра Республіки Польща, Наталія Протасова - керівник швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні - ООССІІ», голова ГО «Розвиток громадянських компетентностей в Україні».

 

За результатами роботи було прийнято відповідну резолюцію, в якій рекомендується:

  • схвалити проект Концепції реформування системи професійного навчання державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад з урахуванням пропозицій та зауважень, висловлених під час обговорення учасниками Дев’ятих щорічних Рішельєвських академічних читань;
  • активно впроваджувати нові підходи та технології в усіх процесах управління людськими ресурсами на державній службі (добір, просування по службі, оцінка результатів діяльності та планування професійного розвитку і кар’єри, мотивація державних службовців тощо) з урахування компетентнісного підходу та кращого досвіду країн-членів ЄС та країн ініціативи ЄС «Східне партнерство»;
  • забезпечити прозорість державної кадрової політики та деполітизацію державної служби;
  • сприяти безперервному професійному навчанню та розвитку державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад;
  • забезпечити формування стратегічних та практичних управлінських навичок і компетентностей у процесі підготовки фахівців у сфері публічного управління;
  • активно впроваджувати нові підходи до професійного навчання, що включають в себе інноваційні форми і методи підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування відповідно до сучасних потреб державних органів та органів місцевого самоврядування;
  • сприяти розвитку громадянських компетентностей державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад в умовах реформування державного управління та державної служби, децентралізації влади та розвитку місцевого самоврядування;
  • активно впроваджувати нові підходи до освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини;
  • сприяти відкритості і прозорості органів державної влади та органів місцевого самоврядування шляхом широкого залучення громадськості, а також налагодження ефективної співпраці з представниками інститутів громадянського суспільства.

Привітання з нагоди початку нового навчального року

Президента України Голови Верховної Ради України
Прем'єр-міністра України Голови Національного агентства України з питань державної служби
Президента Національної академії державного управління  

Звітування та атестація докторантів, аспірантів, здобувачів наукового ступеня !

з 11  по 15 вересня 2017 року на кафедрах Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України буде проведено заслуховування звітів та атестацію наукових і науково-педагогічних кадрів.

Докладніше ...

Графік атестації_2017 ...


Професійне заняття для керівників Львівської облдержадміністрації: "Діловий та службовий етикет в управлінні"

23 серпня 2017 року, у контексті завдань стратегії реформування державного управління щодо розвитку лідерських компетенцій керівників, на запрошення керівництва Львівської обласної державної адміністрації заступник директора з наукової роботи, академік Академії економічних наук України, к.е.н., доцент Андрій Ліпенцев провів заняття для керівників ЛОДА стосовно практичних аспектів застосування ділового та службового етикету в управлінні.

У занятті взяли участь: голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, його заступники – Ірина Гримак, Маріанна Вільшинська, керівники департаментів та управлінь.

Під час заняття розглянута система норм та атрибутів ділового й службового етикету. Окремі навички було відпрацьовано у тренінговому форматі; визначено підходи та кроки щодо формування службового етикету у процесі управління персоналом в органах публічної влади, а також – організаційно-розпорядчі дії по забезпеченню основних етикетно-протокольних аспектів процесу ділового партнерства у місцевих державних адміністраціях.

Усіх учасників заняття захопив надзвичайно цікавий й креативний виклад теми, тож керівництвом ЛОДА зазначено, що такі заняття – корисні для розвитку сучасних лідерських компетенцій керівників, і їх варто проводити систематично.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ "ЛЬВІВ" - у ЛРІДУ НАДУ при ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ

Літня німецькомовна школа, у якій взяли участь студенти та професори Інституту державного управління, поліції та права з м.Гюстров (Німеччина), аспіранти та слухачі, науково-педагогічні працівники ЛРІДУ НАДУ, студенти ЛНУ ім.Івана Франка, привернула увагу представників мас-медіа.

Сьогодні у навчальному закладі побувала журналіст, керівник проекту "Доброго ранку, Львове!" ТРК "Львів" Анастасія Гудима. Наступного тижня, 27 липня 2017 року, у четвер, у програмі "Доброго ранку, Львове!" - сюжет про подію у ЛРІДУ НАДУ. У програмі візьме участь Микола Буник - к.політ.н., доцент, доцент кафедри європейської інтеграції та права, керівник Літньої німецькомовної школи.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


Сьогодні, У ЛРІДУ НАДУ при Президентові України стартувала Літня німецькомовна школа

"ПУБЛІЧНЕ УПРАВЛІННЯ: ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНА ТРАНСФОРМАЦІЯ"

Співорганізатори Літньої німецькомовної школи - ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, Інститут державного управління, поліції та права Федеральної землі Мекленбург - Передня Померанія (м. Гюстров, Німеччина), кафедра європейського права факультету міжнародних відносин ЛНУ ім. Івана Франка створили усі умови слухачам школи для ефективного навчання.

Програмою передбачена низка доповідей. Сьогодні слухачі школи почерпнули нові знання про Білу книгу європейської комісії щодо майбутнього ЄС, тези Юргена Габермаса щодо європейської конституції, а також - про історію підписання угоди про асоціацію між Україною і ЄС, актуальну валютну політику ЄЦБ тощо. У наступні два дні роботи школи - доповіді про директиви щодо твердих побутових відходів, захисту довкілля, екологічного дизайну, щодо участі громадськості у прийнятті рішень тощо.

Після занять учасників Літньої німецькомовної школи чекає зустріч із представниками місцевого самоврядування у Львівській міській раді.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


ЄВРОПЕЙСЬКІ ПАРТНЕРИ - НАШІ ГОСТІ

Сьогодні, 14 липня 2017 року, у ЛРІДУ НАДУ при Президентові України радо зустрічали німецьку делегацію з Інституту державного управління, поліції та права Федеральної землі Мекленбург-Передня Померанія (м.Гюстров). Разом зі студентами у Львів прибули: доктор, професор цього Інституту Хольгер Франке та доктор Горст Дельзен.

"Інститут державного управління, поліції та права з Гюстрова - наш найдавніший та найнадійніший закордонний партнер, - сказав, вітаючи гостей, Володимир Загорський - директор ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, член-кореспондент НАН України, д.е.н., професор, заслужений діяч науки і техніки України.

Наша співпраця і дружба, які беруть початок у 2004 році, лише міцніють. Понад 200 українських слухачів та студентів пройшли за цей час навчальне стажування у Гюстрові. Натомість, така ж кількість німецьких студентів відвідала Україну. Ось і сьогодні ми приймаємо у Львові наших німецьких партнерів - двадцять одного студента. Це - приємна подія для навчального закладу, - підкреслив Володимир Загорський. Він побажав гостям позитивного перебування на львівській землі.

У зустрічі з німецькими партнерами Інституту також взяв участь Михайло Микієвич, д.ю.н., професор, завідувач кафедри європейського права факультету міжнародних відносин ЛНУ ім. Івана Франка, кафедри, яка долучилась до співорганізації Літньої німецькомовної школи.

Німецькі гості матимуть чудову нагоду познайомитись з містом Лева, побувати у Львівській опері, спілкуватимуться із представниками місцевого самоврядування. І, звичайно, у рамках перебування у Львові відбудеться Літня німецькомовна школа, що працюватиме три дні: 17 - 19 липня.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


У ЛРІДУ НАДУ при Президентові України
тривають підсумкові випробування для тих, хто навчався у магістратурі за спеціальністю "Державна служба"

П'ятдесят випускників спеціальності отримають дипломи магістрів. Саме їм випало завершити кількарічний період, коли підготовка фахівців у галузі знань "Державне управління" здійснювалася за спеціальністю "Державна служба". Адже навчальний заклад розпочав підготовку управлінців-фахівців за новою спеціальністю: "Публічне управління та адміністрування". Сьогодні у них - іспити, потім - захисти магістерських робіт. І хоча знання та можливості кожного за період навчання - відомі за результатами рейтингів, члени Державної екзаменаційної комісії, яку очолює Олександр Сушинський - перший заступник директора, д.держ.упр., професор, вимогливі до усіх претендентів на звання магістра державної служби!

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


Володимир Загорський –

директор ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, член-кореспондент НАН України, доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, кавалер орденів «За заслуги» II та III ступенів, віднині – Почесний доктор з екології.

Рішенням Вченої ради Інституту агроекології і природокористування Національної академії аграрних наук України Володимира Загорського нагороджено нагрудним знаком-медаллю «Почесний доктор з екології».

Сьогодні, 11 липня 2017 року, нагороду та диплом «Почесного доктора з екології» вручив Володимиру Степановичу Загорському – директор Інституту агроекології і природокористування НААН України, академік НААН України, професор, доктор економічних наук, доктор сільськогосподарських наук за спеціальністю «Екологія» Орест Іванович Фурдичко.

Вітаємо щиро Володимира Загорського із високою відзнакою його державотворчої праці!

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


«Публічне управління: євроінтеграційна трансформація», -

така тема Літньої німецькомовної школи, яка працюватиме у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, 17 – 19 липня 2017 року, для тих, хто прагне збагатитись новими знаннями та отримати новий досвід з публічного управління у контексті євроінтеграції України.

Співорганізатори Літньої німецькомовної школи – ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, Вища школа публічного управління, поліції та права Федеральної землі Мекленбург-Передня Померанія (ФРН), кафедра європейського права ЛНУ ім. Івана Франка.

Програмою Літньої німецькомовної школи передбачена низка доповідей: Біла книга європейської комісії щодо майбутнього ЄС. Тези Юргена Габермаса щодо європейської конституції. Історія підписання угоди про асоціацію між Україною і ЄС. Директиви щодо твердих побутових відходів. Директиви щодо полігонів твердих побутових відходів. Директиви щодо захисту довкілля. Директиви щодо участі громадськості у прийнятті рішень. Екологічний аудит тощо.

Слухачі Літньої німецькомовної школи матимуть численні зустрічі за тематикою доповідей з представниками органів місцевого самоврядування та громадськості. Початок роботи: 17 липня 2017 року, о 09.30 год., за адресою: смт. Брюховичі, вул. Сухомлинського, 16.

Програма літньої німецькомовної школи ...

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


На засіданні Вченої ради Інституту: кращих відзначено нагородами

29 червня 2017 року, у Львівському регіональному інституті державного управління відбулося завершальне у цьому навчальному році розширене засідання Вченої ради. Чимало актуальних та важливих для діяльності навчального закладу питань було запропоновано до обговорення, але спершу голова Вченої ради, директор ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, член-кореспондент НАН України, д.е.н., професор, заслужений діяч науки і техніки України Володимир Загорський, привітавши актив колективу із завершенням навчального року, виконав приємну місію – вручив кращим його представникам дипломи та почесні грамоти Національної академії, з нагоди Дня науки.

Присутні вітали нагороджених: Андрія Ліпенцева – заступника директора з наукової роботи, к.е.н., доцента та Євгена Матвіїшина – завідувача кафедри економіки, д.е.н., професора кафедри – з отриманням дипломів дійсних членів Академії економічних наук України та почесних грамот Національної академії; Катерину Бліщук – відповідального секретаря Вченої ради, к.е.н., доцента кафедри економіки; Олександра Синицького – декана факультету економіки та менеджменту, к.е.н., доцента; Наталію Шостак – заступника начальника відділу з координації наукової роботи та докторантури; Ірину Савіцьку – начальника відділу організації освітнього процесу. У тому, що навчальний рік завершено успішно – заслуга колективу однодумців.

На засіданні Вченої ради розглянуто ряд важливих питань. Олександр Сушинський – перший заступник директора, д.держ.упр., професор детально поінформував присутніх про перебіг в Інституті вступної кампанії, зокрема – результати першого її етапу, який завершився цими днями. Також – про те, як організовано стажування слухачів денної форми навчання, про освітні програми та навчальні плани за першим (бакалаврським) та другим (магістерським) рівнями вищої освіти, за спеціальностями «Публічне управління та адміністрування», «Менеджмент», «Економіка». Важливою є інформація щодо обсягу навчального навантаження кафедр на 2017 – 2018 н.р. та розподіл навчальних дисциплін між кафедрами, і, звичайно, про заходи щодо завершення поточного і підготовки до нового навчального року у ЛРІДУ НАДУ при Президентові України. Щодо фінансового стану та виконання фінансових зобов'язань із виплат зарплати, відпускних тощо поінформувала присутніх головний бухгалтер Інституту Надія Шавель. Олександр Синицький – декан факультету економіки та менеджменту, к.е.н., доцент надав інформацію стосовно атестації бакалаврських та магістерської програм факультету. Начальник редакційно-видавничого відділу Наталія Онисько поінформувала науковців про рекомендацію до друку наукових праць та підготовку нового числа збірника наукових праць. Ось і завершився навчальний рік. На часі – вступна кампанія. А вже першого вересня навчальний заклад розпочне нову сторінку своєї діяльності.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


Шановні колеги!
Шановні випускники ЛРІДУ НАДУ!

Це – почесний обов’язок, важлива місія та велика відповідальність – служити народу України!

Ви обрали для себе непростий шлях, тож нехай вам вдасться змінити країну, зробити її комфортною для людей!

Упевнені, що та нова генерація управлінців, до якої належите ви – наші випускники, виконає цю важливу місію! Зі святом вас!                                    

 

Володимир Загорський,
директор ЛРІДУ НАДУ при Президентові України,
член-кореспондент НАН України, д.е.н., професор,
заслужений діяч науки і техніки України


«Дисертаційне дослідження: нові вимоги до оформлення та проведення експертизи у МОН України»,

- така тема науково-методичного семінару, який відбувся у Львівському регіональному інституті державного управління, за участю Віталія Володимировича Баштанника – д.держ.упр., професора, члена експертної ради МОН України з державного управління, професора кафедри права та європейської інтеграції ДРІДУ НАДУ при Президентові України.

Щорік зростає кількість тих, хто має мотивацію до науково-дослідницької діяльності у галузях державного управління, економіки, менеджменту саме у Львівському регіональному інституті державного управління НАДУ при Президентові України. І щоразу час диктує нові вимоги не лише до якості наукової та методичної складових дисертаційних досліджень, але й до їх належного оформлення та здійснення експертизи. Ось чому таким актуальним для докторантів, аспірантів, здобувачів наукового ступеня, їхніх наукових консультантів та наукових керівників став науково-методичний семінар. Із нововведеннями учасників семінару детально ознайомив Віталій Баштанник – д.держ.упр., професор, член експертної ради МОН України з державного управління, професор кафедри права та європейської інтеграції ДРІДУ НАДУ при Президентові України. Прес-центр ЛРІДУ НАДУ.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


«Ефективні комунікації під час інспекційних відвідувань», -

така тема дводенного тренінгу, який сьогодні, 22 червня 2017 року, розпочав свою роботу у Львівському регіональному інституті державного управління НАДУ при Президентові України. У роботі тренінгу взяв участь Андрій Ліпенцев – заступник директора з наукової роботи ЛРІДУ НАДУ, дійсний член Академії економічних наук України, к.е.н., доцент.

Тренінг, учасниками якого є інспектори ГУ Держпраці у Львівській області, відбувається під егідою Державної служби України з питань праці та Міжнародної організації праці, у рамках Пілотної інспекційної кампанії щодо виявлення фактів не задекларованої праці у чотирьох областях України, зокрема й у Львівській.

Відкриваючи роботу дводенного тренінгу, начальник ГУ Держпраці у Львівській області Ольга Вільхова, представник Державної служби України з питань праці Олена Коновалова, національний координатор проекту «Зміцнення системи інспекції праці і механізмів соціального діалогу» Софія Литвин акцентували необхідність зробити більш ефективною діяльність інспекції праці, що є основним меседжем пілотної інспекційної кампанії.

Головне управління Держпраці у Львівській області покликане втілювати інформаційну складову Пілотної інспекційної кампанії, яка передбачає роз’яснювальну роботу щодо інформування роботодавців, працівників та інших груп населення про намір проведення інспекційної кампанії та виділення певного часу на те, щоб роботодавці та працівники оформили належним чином трудові відносини.

Інспектори праці як координатори соціального діалогу, формують імідж своєї служби та державної служби загалом. Ось чому так важливо не лише виявляти факти неофіційного працевлаштування, але й з’ясувати причини, які його зумовлюють.

Упродовж двох днів інспектори праці навчатимуться ефективній комунікації під час інспекційних відвідувань, працюючи в інтерактивних тренінгових групах.

                                                                                                                                                                                                                                                             Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ БІБЛІОТЕКИ!

Звертаємося до Вас із проханням до 1 липня погасити читацьку заборгованість за 2016-2017 навчальний рік. Після закінчення зазначеного терміну, читачі, які не пройшли перереєстрацію, будуть позбавлені права користування бібліотечними фондами.


Проблеми розвитку лідерства на державній службі

В обговоренні цієї актуальної теми взяв участь Андрій Ліпенцев – заступник директора з наукової роботи ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, дійсний член Академії економічних наук України, к.е.н., доцент, під час дводенного тренінгу «Побудова професійної, сталої та політично неупередженої державної служби: роль трансформаційного лідерства та організаційної культури», який відбувся у Національному агентстві державної служби України.

Андрій Ліпенцев як тренер – єдиний представник України, очолив робочу групу з розвитку лідерства «Управління персоналом та формування стратегічних команд», до складу якої увійшли керівники центральних органів виконавчої влади України, Азербайджану, Грузії, Молдови, Вірменії, Білорусі та голови районних державних адміністрацій, призначені за результатами конкурсу. Діалог відбувався у контексті завдань розвитку трансформаційного лідерства та організаційної культури.

У тренінгу, організованому НАДС та центром адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу, за підтримки робочої групи (панелі) «Реформування державного управління». платформи 1 «Демократія, належне врядування та стабільність» ініціативи ЄС «Східне партнерство», взяли участь: представники вищого корпусу державної служби, керівники структурних підрозділів міністерств, інших державних органів, представники вищих навчальних закладів, які здійснюють підготовку магістрів в галузі «Публічне управління та адміністрування», міжнародних проектів та організацій України і країн ініціативи ЄС «Східне партнерство».

Як нам розповів Андрій Ліпенцев, у перший день роботи тренінгу із вступними промовами виступили: заступник Голови Нацагентства держслужби України Андрій Заболотний, завідувач відділу з питань державної служби та взаємодії з місцевими органами виконавчої влади департаменту регіональної та кадрової політики Адміністрації Президента України Альона Студенецька та президент Національної академії державного управління при Президентові України Василь Куйбіда.

«Реформування державного управління та державної служби відповідно до європейських принципів програми SIGMA, - акцентував у вітальному слові заступник голови НАДС, - є ключовим завданням, визначеним в Угоді про асоціацію між Україною та ЄС, Стратегії сталого розвитку «Україна-2020» та Стратегії реформування державного управління України на 2016-2020 роки. Аналогічні реформи відбуваються і в країнах східного партнерства».

Під час пленарної частини тренінгу було обговорено та здійснено обмін досвідом країн-членів ЄС та країн ініціативи ЄС «Східне партнерство» щодо трансформаційного лідерства (лідерства змінами) та актуальних проблем і тенденцій розвитку державної служби, питань підготовки та професійного розвитку представників вищого корпусу державної служби, розвитку оцінки ключових компетенцій лідерства на державній службі.

Упродовж двох днів, під час роботи у групах, представники країн ініціативи ЄС «Східне партнерство», органів виконавчої влади України, спільно з іноземними та вітчизняними тренерами практично відпрацьовували і розвивали свої компетенції лідерства щодо управління процесами та змінами в державному органі, формування високоефективних команд та ефективної комунікації для просування реформи державного управління.

Учасники тренінгу підбили підсумки роботи в групах та обмінялися практичним досвідом. Висловлені під час обговорення пропозиції узагальнила у виступі директор Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу Марина Канавець, яка висловила впевненість у реалізації отриманих знань та досвіду в управлінні персоналом у державних органах та впровадженні реформи державної служби.

Голова Нацагентства держслужби України Костянтин Ващенко, у завершальній промові ще раз наголосив, що в умовах соціально-політичних, економічних та суспільних змін країни Східного партнерства, зокрема й Україна, потребують своєчасних, інноваційних та ефективних управлінських рішень, які не можливі без професійного інституту державної служби, без нового типу державних службовців. Костянтин Ващенко висловив вдячність за цікаві презентації та змістовну і творчу роботу в групах.

Учасники дводенного тренінгу отримали сертифікати.

А цими днями надійшла приємна звістка – Голова Нацагентства держслужби України Костянтин Ващенко відзначив Подякою Нацагентства Андрія Ліпенцева – заступника директора з наукової роботи ЛРІДУ НАДУ при Президентові України. Вітаємо Андрія Ліпенцева із заслуженою відзнакою! Нехай успіх буде з Вами завжди!

                                                                                                                                                                                                                                                            Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


НЕЗЛАМНІ В ГІДНОСТІ СВОЇЙ!

Катерина Мандрик-Куйбіда

Ще не кінець війни, Росіє,
Ще будуть сурми, буде бій:
Не знищено святі надії
Про волю на землі своїй.

Не витрачай даремно часу:
Не підневолити народ,
Який зневажив силу вражу
І не відрікся від чеснот.

Загоїть він криваву рану
На тлі уславлених імен,
Які на наше місце стануть
На заклик бойових знамен.

1952 рік

19 травня 2017 року, у Львівському регіональному інституті державного управління відбулася презентація книги Катерини Мандрик-Куйбіди «До зброї, браття!» з нагоди 90-річчя від дня народження.

Презентацію творів славної доньки українського народу, полум’яної патріотки, доля якої звитяжною сторінкою вплетена в історію боротьби за волю України, провів відомий громадсько-політичний діяч, учений, поет, син Катерини Михайлівни – Василь Степанович Куйбіда, д.держ.упр., професор, президент Національної академії державного управління при Президентові України.

Із розповідей Василя Степановича Куйбіди, хвилюючих кадрів документально-біографічного фільму, а надто – з промовистих рядків поезії, перед нами постала сильна духом та незламної волі людина, борець за незалежність України, багатолітній політв’язень. Член ОУН, зв’язкова УПА, яка була засуджена на десять років суворого режиму, покарання відбувала у таборі для «особливо небезпечних злочинців», у Комі АРСР. Катерина Мандрик-Куйбіда впродовж усього життя залишилася вірною клятві своїм побратимам-воїнам ОУН-УПА.

Активний член «Меморіалу», «Союзу українок», «Братства УПА», писала вірші, нариси, оповідки. Жінка, мати, дружина і талановита поетеса, яка усі свої почуття й думки, болі і страждання передала  поетичними рядками.

Сьогодні ми відкрили для себе багатий духовний світ Великої Українки – Катерини Михайлівни Мандрик-Куйбіди, полум’яної патріотки, обдарованої особистості, яка свою Любов до України, рідної землі, народу, до всього українського передала своїм синам як найвищу цінність. Цей дивосвіт Катерини Мандрик-Куйбіди наповнив наші душі світлом, теплом, вірою та твердим переконанням у тому, що «на оновленій землі врага не буде супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люди на землі»

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


Наука – запорука розвитку!

У третю суботу травня в Україні відзначається професійне свято працівників науки – День науки, встановлений Указом Президента України від 14.02.1997 № 145/97. Цьогоріч він припадає на 20 травня.

День науки – відносно молоде свято для українських учених, хоча Національна академія наук України була створена ще 27 жовтня 1918 року.

Мета цього свята – вшанування наукових традицій, досягнень учених, якими ми цілком справедливо пишаємося, і на яких покладаємо великі сподівання. Без наукових працівників, та педагогів держава не має майбутнього. Їхня наполеглива праця примножує здобутки в науці, вихованні громадян нашої країни. Адже ці люди – це справжні сіячі й садівники на ниві суспільного буття, які творять нове, вирощують зерна мудрості, добра, людяності. 

Розвиток науки, ефективне використання результатів наукової діяльності, впровадження новітніх технологій – запорука економічного зростання держави, основа інтелектуального потенціалу нації, її гідного майбутнього.

З нагоди цього свята в бібліотеці Інституту підготовлено книжкову виставку "Наука – запорука розвитку".

Бажаємо усім ученим, науково-педагогічним працівникам навчальних закладів міцного здоров’я, творчої наснаги, невтомності у новаторському пошуку та примноження його результатів. Нехай зерна науки дадуть добрі сходи і зростуть у душах української молоді врожаєм мудрості та натхнення. Нових вам відкриттів, новацій та звершень!


12 травня 2017 року, у програмі «Політична шахівниця» ТРК «Львів» Петро Когут, к.і.н., доцент кафедри європейської інтеграції та права як експерт, долучився до обговорення актуальної для України теми євроінтеграційних процесів, зокрема щодо безвізового статусу України.

                                                                                                                                                                                                                                          Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


І знову поїздка волонтерів на Схід… Для співпраці немає відстаней!

12 травня 2017 року відбулася чергова поїздка представників Львівського регіонального інституту державного управління на Схід, в зону АТО, у якій взяв участь перший заступник директора ЛРІДУ НАДУ при Президентові України Олександр Сушинський. У складі волонтерської групи  – Роман Кушнір, слухач магістерської програми «Публічне управління та адміністрування».

Учасники поїздки вже вкотре доправили гуманітарну допомогу воїнам АТО, для яких це – не лише неабияка підмога, а ще й радість зустрічі з людьми, які стали друзями.

У рамках перебування на Сході відбулася зустріч першого заступника директора ЛРІДУ НАДУ при Президентові України Олександра Сушинського, голови Білокуракинської районної державної адміністрації Сергія Іванюченка та голови Бродівської районної ради Євгена Шведи.

Під час зустрічі підписано Меморандум про співробітництво між Львівським регіональним інститутом державного управління НАДУ при Президентові України, Білокуракинською районною державною адміністрацією та Бродівською районною радою.

Меморандум передбачає налагодження сталих зв’язків та створення умов для ефективного співробітництва в освітній, соціально-гуманітарній, духовній та інших сферах діяльності.

Для співпраці немає відстаней.

                                                                                                                                                                                                                                          Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


ВІТАЄМО З ВИСОКИМ ЗВАННЯМ!

Приємна звістка для колективу Інституту – дійсними членами Академії економічних наук України обрано:

Ліпенцева Андрія Вікторовича, заступника директора з наукової роботи ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, к.е.н., доцента та Матвіїшина Євгена Григоровича – завідувача кафедри економіки ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, д.е.н., доцента.

Вітаємо щиро Андрія Вікторовича та Євгена Григоровича із почесним званням! Нехай успіх буде з Вами завжди!

                                                                                                                                                                                                                                          Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


11 травня 2017 року студенти, слухачі та аспіранти нашого Інституту взяли участь в урочистій церемонії підняття Державного Прапора України та Прапора Європи, яка була приурочена скасуванню візових вимог для громадян України та з нагоди відзначення Дня Європи.


Виїзні одноденні навчальні семінари для посадових осіб місцевого самоврядування Львівщини

Відповідно до розпорядження голови Львівської обласної ради від 24 квітня 2017 року  «Про виїзні одноденні навчальні семінари для  посадових осіб місцевого самоврядування Львівської області на 2017 рік» розпочато одноденні навчальні семінари на тему «Особливості формування та виконання місцевих бюджетів» для посадових осіб місцевого самворядування Львівської області.

До проведення та організації семінарів залучені викладачі та працівники відділу підвищення кваліфікації інституту, керівники районних рад, керівники фінансових управлінь районних державних адміністрацій, фахівці департаменту фінансів Львівської обласної державної адміністрації.

10 травня  цього року навчальний захід проведено в Яворівському районі. У роботі семінару взяли участь голова Яворівської районної ради Володимир Сичак, начальник  фінансового управління Яворівської райдержадміністрації Надія Горох.  Інститут представляли перший заступник директора Інституту Олександр Сушинський та начальник відділу підвищення кваліфікації Валентина Бундз.

Про особливості формування та виконання місцевих бюджетів у сучасних умовах йшлося в інтерактивній лекції, яку провела кандидат економічних наук викладач кафедри економіки інституту Олена Заброцька. На практичних питаннях цієї проблеми наголосила керівник фінансового управління райдержадміністрації Надія Горох. Тему реформи територіальної організації влади в Україні і процесу добровільного об’єднання та співробітництва громад Львівщини висвітлив доктор наук з державного управління, професор Олександр Сушинський.

«За службу державі» -
такою відзнакою Всеукраїнської громадської організації «Спілка ветеранів та працівників силових структур України «Звитяга» нагороджений Володимир Степанович Загорський

директор Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, член-кореспондент НАН України, доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, кавалер орденів «За заслуги» II та III ступенів.

Вітаємо Володимира Степановича Загорського із заслуженою нагородою!

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


24 квітня 2017 р. доктор наук з державного управління, професор кафедри державного управління та місцевого самоврядування нашого Інституту Лариса Новак-Каляєва взяла участь у роботі IX Міжнародної науково-практичної конференції “Системи захисту прав людини в Європі та в Австралії і Океанії: Контекст універсальний - регіональна специфіка - умови реалізації” з нагоди 25-річчя підписання Договору про Європейський Союз та 30-ї річниці створення Австралійської комісії з прав людини, яка відбулась в Варшаві (Сейм Республіки Польща).

Організаторами Конференції виступили Університет Яна Кохановського в Кельцах (Інститут Права, Економії та Адміністрації) та Товариство Парламентарів Польщі (Головне управління).

Упродовж 3-х пленарних сесій та на 18-ти секціях ректори університетів, науковці, урядовці та громадські діячі багатьох країн світу розглядали найбільш актуальні проблеми у сфері прав людини. Зокрема, сутність міжнародних стандартів у сфері демократії і прав людини; універсальні регіональні стандарти взаємодії; юридично обов'язкові стандарти і стандарти в галузі «м'якого права»; процеси інтернаціоналізації  демократичних цінностей; проблеми суверенітету та гуманітарних інтервенцій (механізми аксіології, кордону); колізії стандартів тощо. Предметом обговорень були, серед іншого, регіональні організації та міжнародний захист прав людини в Австралії й Океанії та вплив європейських стандартів у галузі прав людини на стандарти Австралії й Океанії.


Співпрацю скріпили підписанням двостороннього договору
між Луганською облдержадміністрацією та ЛРІДУ НАДУ при Президентові України

11-14 квітня 2017 року, відбулася робоча поїздка представників Львівського регіонального інституту державного управління в зону АТО – Донецьку та Луганську області, у якій взяв участь перший заступник директора ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, д.держ.упр., професор Олександр Сушинський та слухач денної форми навчання за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування» Роман Кушнір.

Учасники поїздки доправили гуманітарну допомогу воїнам АТО, які служать у Донецькій та Луганській областях, зокрема –  околиць Донецька та Попасної.

У рамках поїздки відбулася зустріч першого заступника директора ЛРІДУ НАДУ при Президентові України Олександра Сушинського та Голови Луганської обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації Юрія Гарбуза, під час якої підписана двостороння угода про співробітництво між Львівським регіональним інститутом державного управління НАДУ при Президентові України та Луганською обласною державною адміністрацією.

Двостороння угода передбачає співпрацю за такими важливими напрямками, як: інституційно-організаційний розвиток Луганської області, нормо-проектна робота, робота з учнівською молоддю з питань розвитку Луганської області.

Підписаний документ про співробітництво відкриває можливості: для розробки концепції, програм і планів інноваційного розвитку області; формування та реалізації наукової та науково-прикладної, освітньої діяльності, спрямованої на інноваційний розвиток області; підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування області; сприяння місцевим державним адміністраціям та органам місцевого самоврядування, зокрема, об’єднаним територіальним громадам Луганської та Львівської областей у питаннях транскордонного співробітництва.

Також, угода сприятиме розробці та експертизі проектів нормативно-правових актів із актуальних питань суспільного, передовсім, інноваційного розвитку Луганської області, розробці проектів нормативних та інших актів на замовлення Луганської облдержадміністрації, проведення їх експертизи та доопрацювання тощо.

Важливим напрямком співробітництва, відповідно до підписаної угоди, стане робота з учнівською молоддю з питань розвитку області. У цьому контексті планується: реалізація спільних програм у науково-дослідній роботі та освіті, професійній підготовці учнівської молоді з проблематики українського державотворення та розвитку області; координація розробки та впровадження в освітній процес шкіл області експериментальних освітніх програм та освітньо-методичних посібників із проблематики розвитку української державності та розвитку області, зокрема, дисциплін – «Українознавство», «Публічне управління», «Права, свободи та відповідальність громадян України», «Українська національна ідея», «Культурна спадщина нашого поселення» тощо.

Популяризація серед учнівської молоді відповідальної професійної діяльності в органах державної влади та органах місцевого самоврядування – один із не менш важливих аспектів подальшого співробітництва навчального закладу та органу державної влади Луганщини.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


У Львівській обласній державній адміністрації триває проект залучення талановитої молоді до державного управління у Львівській облдержадміністрації "Реалізуй себе у владі".

Зазначений проект розроблений з метою широкого залучення талановитої молоді до державного управління, ознайомлення її з діяльністю органів державної виконавчої влади, формування позитивного іміджу державного службовця.


13 квітня 2017 року Національне агентство України з питань державної служби спільно з Міністерством освіти і науки України на базі Всеукраїнського центру підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування провели навчально-методичний семінар «Організація проведення атестації осіб, які претендують на вступ до державної служби, щодо вільного володіння державною мовою» участь в якому взяли представники нашого Інституту: Валентина Бундз – начальник відділу підвищення кваліфікації та Мар’яна Вовжиняк – методист вищої категорії навчально-методичного відділу.

Докладніше…


7 квітня 2017 року, у Львівському регіональному інституті державного управління, під час щорічної науково-практичної конференції за міжнародною участю відбулося вручення Посвідчень учасникам Програми дистанційного (електронного) навчання:«Управління проектами місцевого розвитку».
Програма реалізована упродовж 5 тижнів Львівським регіональним інститутом державного управління Національної академії державного управління при Президентові України із залученням викладачів ДРІДУ НАДУ, на платформі Швейцарсько-українського проекту "Підтримка децентралізації в Україні" DESPRO, для представників органів публічної влади та громадянського суспільства Львівської та Івано-Франківської областей. 

Навчальний курс реалізовано на замовлення/за підтримкою Львівської обласної ради та Івано-Франківської облдержадміністрації, партнерів проекту – Асоціації місцевих рад «Ради Львівщини» та Івано-Франківського ЦПППК, для підвищення спроможності органів публічної влади Львівської та Івано-Франківської областей щодо підготовки проектів Міжнародної технічної допомоги та проектів ДФРР . У навчанні взяли участь більше 150 слухачів.


УКРАЇНА – ЄС: досвід розвитку державності

7 квітня 2017 року, у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбулася щорічна науково-практична конференція за міжнародною участю «Проблеми розвитку публічного управління в Україні».         

Україна – ЄС: досвід розвитку державності. Такий основний акцент щорічної науково-практичної конференції за міжнародною участю «Проблеми розвитку публічного управління в Україні», яка стала майданчиком для предметних дискусій та обміну досвідом як вітчизняних, так і зарубіжних науковців та практиків щодо розвитку державності в Україні. Сьогоднішня конференція – особливо актуальна, у контексті рішення Європарламенту про безвізовий статус України та подальше входження України в ЄС.

Велике зацікавлення в обговоренні актуальних для нашої країни питань виявили науковці академії та її регіональних інститутів, навчальних закладів Львова та України, представники органів державної влади та місцевого самоврядування, а також – постійні партнери Львівського регіонального інституту державного управління – Інститут державного управління, поліції та права Федеральної землі Мекленбург – Передня Померанія (Німеччина), Вища школа безпеки та охорони імені Маршала Юзефа Пілсудського у Варшаві, Поморська академія (Польща), представники швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.

 У центрі уваги учасників конференції – такі аспекти державотворчих процесів, як: розвиток публічної служби в умовах адміністративно-територіальної реформи, реформування публічного управління та сектора безпеки в Україні на європейських засадах, договір про асоціацію між Україною та ЄС, надання послуг та управлінські інновації в органах публічної влади/об’єднаних територіальних громадах (розвитку організаційної культури та лідерства), сучасні технології проектного менеджменту в управлінні органами публічної влади, економічні аспекти інформаційного суспільства тощо.

Вступним словом конференцію відкрив директор ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, член-кореспондент НАН України, д. е. н, професор, заслужений діяч науки і техніки України Володимир Загорський.

У конференції взяв участь президент Національної академії державного управління при Президентові України, д.держ. упр., професор Василь Куйбіда. Президент академії, під час свого виступу на пленарному засіданні, акцентував увагу на викликах і можливостях розвитку публічного управління в Україні.

Своє бачення перспектив розвитку державності висловили також: заступник голови - керівник апарату Львівської обласної державної адміністрації Маріанна Вільшинська,  керуючий справами Львівської обласної ради Валентин Харлов, начальник управління персоналом апарату виконкому Львівської міської ради Галина Бордун, начальник Міжрегіонального управління Нацдержслужби у Львівській та Закарпатській областях з питань державної служби Ярослав Коваль.

Олександр Кучабський – д.держ.упр., професор Поморської академії (Польща) виступив під час пленарного засідання з доповіддю на тему: «Децентралізація в Україні: актуальні проблеми та виклики в контексті аналізу польського досвіду».

Сімоне Найк – др., доцент Інституту державного управління, поліції та права Федеральної землі Мекленбург – Передня Померанія (Німеччина) зосередив увагу на темі: «Підбір персоналу у поліції Федеральної землі Мекленбург – Передня Померанія (Німеччина)».

Євген Матвіїшин – д.е.н., доцент, завідувач кафедри економічної політики та економіки праці ЛРІДУ НАДУ при Президентові України акцентував учасникам конференції тему: «Покращення умов для розвитку малого і середнього підприємництва як один з пріоритетів публічного управління».

У цьогорічній науково-практичній конференції взяли також участь:   Петер Бекер доктор, доцент, Інституту державного управління, поліції та права Федеральної землі Мекленбург – Передня Померанія (Німеччина); Єжи Кєлбовічдоктор, проректор Вищої школи безпеки та охорони імені Маршала Юзефа Пілсудського у Варшаві, тема: “Роль Польщі у захисті інтересів України в ЄС”; Хольгер Франке доктор, професор Інституту державного управління, поліції та права Федеральної землі Мекленбург – Передня Померанія (Німеччина), тема: “Екологічні норми в Угоді про Асоціацію між Україною та ЄС”, Михайло Микієвич – д.ю.н., професор, завідувач кафедри європейського права Львівського національного університету ім.. Івана Франка, тема: «Імплементація європейських цінностей в Угоді про Асоціацію між Україною і ЄС».

Учасники конференції працювали у 5-и секціях за такими тематичними напрямками: наукове забезпечення вирішення практичних проблем розвитку публічного управління в Україні; реформування публічного управління та сектору безпеки в Україні на європейських засадах; розвиток публічної служби в умовах адміністративно-територіальної реформи; аналіз фахового тексту: лінгводидактичний вимір; сучасні технології проектного менеджменту в управлінні органами публічної влади.

У рамках роботи конференції відбувся круглий стіл за міжнародною участю на тему: «Договір про асоціацію між Україною та ЄС»(модератори: Красівський О.Я., д.і.н., професор; Когут П.В., к.і.н., доцент; Буник М.З., к.політ.н., доцент).

 Під час конференції відбулися також круглі столи на теми:

«Економічні проблеми інформаційного суспільства» (модератори:Матвіїшин Є.Г., д. е. н.; доцент; Селіверстов Р.Г., к. ф.-м. н., доцент);

«Надання послуг та управлінські інновації в органах публічної влади /об’єднаних територіальних громад: розвиток організаційної культури та лідерства».

Презентація концепцій проектів учасників дистанційного курсу ЛРІДУ: «Управління проектами місцевого розвитку» на веб-платформі «Спільноти практик місцевого розвитку» (DESPRO), за підтримки Львівської обласної ради та Асоціації місцевих рад Львівщини  (модератори: Ліпенцев А.В. – к.е.н., доцент; Борщук Є.М. – д.е.н.; професор, Фурса М.В. –  к.філос.н., доцент, Катерняк І.Б. – к.ф.-м.н., доцент, Лозинський В.М.- м.д.у.)

  

Актуальність теми науково-практичної конференції привернула увагу представників мас-медіа. У роботі конференції взяли участь:  інформаційна програма «Новини» ТРК – Львів, програма євроінтеграції «Сусіди» ТРК – Львів, програма «Політична шахівниця» ТРК – Львів, польсько-мовна газета «Кур’єр Галицький», інформаційне агентство «Медіастар», Львівське радіо.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


6 квітня 2017 року у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбувся міжнародний круглий стіл на тему «Угода про асоціацію між Україною та ЄС», в якому взяли участь представники Німеччини, Польщі та України.

Предметом дискусії круглого столу стали положення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС і проблеми їх втілення в життя в сучаних умовах. З вступним словом на круглому столі виступили директор ЛРІДУ НАДУ Володимир Загорський та завідувач кафедри європейської інтеграції та права Орест Красівський. Свої доповіді учасникам круглого столу презентували проф. Хольгер Франке, проф. Михайло Микієвич, др. Єжи Кєлбовіч, др. Петер Бекер,  др. Петро Когут.


20 березня 2017 року в Інституті відбулася зустріч директора Львівського територіального управління Національного антикорупційного бюро України Т.В.Лопушанського із першим заступником директора, доктором наук з державного управління, професором О.І.Сушинським. В рамках цієї зустрічі слухачі денної форми навчання спеціальності «Публічне управління та адміністрування» мали змогу послухати доповідь Т.В.Лопушанського на тему: «Національне антикорупційне бюро України – новий правоохоронний орган», яка викликала жваву дискусію у слухачів.


Звітування аспірантів,
атестація здобувачів наукового ступеня кандидата наук
у весняну сесію 2017 року

з 03  до 14 квітня 2017 року на кафедрах Інституту буде проведено звітування та атестацію наукових і науково-педагогічних кадрів.

Аспіранти та здобувачі наукового ступеня кандидата наук в обов’язковому порядку повинні особисто взяти участь у засіданні відповідної кафедри та подати у встановлений термін у відділ координації наукових досліджень та підготовки науково-педагогічних і наукових кадрів документи, підготовлені й отримані за результатами звітування (атестації).

Перелік документів, які необхідно подати у відділ координації наукових досліджень і підготовки науково-педагогічних та наукових кадрів:

Бланки документів:

 

За більш детальною інформацією звертатись:
Відділ координації  наукових досліджень та підготовки науково-педагогічних і наукових кадрів, к. 205
aspirantura.lridu@gmail.com
тел: (032) 234-64-85


ДУМИ  КОБЗАРЯ  ЖИВУТЬ  МІЖ  НАМИ!

Свою Україну любіть.
Любіть її… во врем'я люте,
В остатню, тяжкую мінуту
За неї Господа моліть.
 (Т. Г. Шевченко)

Кожен народ має своїх світочів духу і правдиві національні святині, довкола яких формується все його культурне і суспільно-політичне життя. Для мільйонів українців таким наріжним каменем народної дійсності вже третє століття поспіль є геніальний поет, художник і громадський діяч Тарас Григорович Шевченко.

Велика заслуга поета в тому, що він високо ніс ідеї демократизму, соціальної справедливості. Він доклав стільки зусиль для пробудження національної самосвідомості й виховання національної гідності українського народу. Його безсмертне слово актуальне і сьогодні, спрямоване не в бік національної замкнутості й ворожнечі, а в бік порозуміння, співпраці усіх народів.

Тарас Григорович Шевченко – це слава і гордість українського народу.

З нагоди Шевченківських днів в бібліотеці Інституту експонується книжкова виставка "Думи Кобзаря живуть між нами". Представлені книги розкривають світову велич і багатогранність таланту великого сина України.


ОСЬ ВОНА – ЩАСЛИВА МИТЬ:
двадцять перший випуск своїх вихованців відзначив Львівський регіональний інститут державного управління

3 березня 2017 року, у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбулися урочистості з нагоди випуску магістрів державного управління.

ОСЬ ВОНА – ЩАСЛИВА МИТЬ! Двадцятий перший випуск своїх вихованців відзначив єдиний на західних теренах державний навчальний заклад IV рівня акредитації, який готує професійних управлінців для органів державної влади та місцевого самоврядування, а також – для потреб економіки країни.

Майже триста слухачів магістратури управлінських спеціальностей – «Державне управління», «Місцеве самоврядування», «Управління проектами», «Управління персоналом та економіка праці», «Менеджмент організацій та адміністрування» отримали дипломи професійних менеджерів, а 38 найкращих – дипломи з відзнакою та грамоти.

Усі вони є гордістю і надією навчального закладу. Звичайно, найвідповідальніший іспит для кожного із них – попереду. Адже сьогодні, як ніколи, країні потрібні досвідчені менеджери, активні молодь, яка готова долучитися до управління державою, реформувати систему державного управління. Саме такі управлінці – сьогоднішні випускники Інституту. 

Понад 6000 випускників Інституту, дипломованих фахівців з  державного управління, місцевого самоврядування та для потреб економіки країни, працюють сьогодні на всіх рівнях законодавчої та виконавчої влади. Вони є флагманами розбудови демократичної України.

Хвилиною мовчання присутні у залі вшанували пам’ять шахтарів, життя яких трагічно обірвалося напередодні, під час вибуху на шахті «Степова», що на Львівщині! Хвилиною мовчання також вшановано тих героїв, які віддали своє життя за встановлення миру і спокою в Україні.

Святочну церемонію з нагоди випуску магістрів державного управління вітальним словом відкрив директор Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, член-кореспондент НАН України, заслужений діяч науки і техніки України Володимир Загорський.

Володимир Загорський зазначив, що цьогорічний випуск увійде в історію навчального закладу як двадцятий перший випуск вихованців. Директор привітав випускників Інституту з успішним завершенням навчання та початком нового, відповідального етапу у житті кожного із них та висловив упевненість у тому, що вони високо нестимуть звання магістра державного управління, своїми знаннями, досвідом долучаться до розбудови нової системи державного управління. Патріотичні, вірні своєму обов’язку служити Батьківщині, чимало колишніх і сьогоднішніх випускників продовжать захищати незалежність України на наших східних теренах. «Ми пишаємося кожним із них», - підкреслив Володимир Загорський.   

На адресу керівництва Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України надійшли вітання випускникам від: Президента України Петра Порошенка, Прем’єр-Міністра України Володимира Гройсмана, Голови Верховної Ради України Андрія Парубія.

Вітання зачитав декан факультету державного управління та місцевого самоврядування Анатолій Каляєв. 

З нагоди випуску магістрів вітання надійшли від колективів регіональних інститутів Національної академії з Одеси, Харкова, Дніпропетровська, а також – від  колег із навчальних закладів Львова, представників громадськості.     

Розділити радість свята прибули гості навчального закладу, більшість з яких теж є випускниками ЛРІДУ НАДУ при Президентові України. Найкращі  побажання цьогорічним випускникам Інституту висловили:  Маріанна Вільшинська – керівник апарату Львівської обласної державної адміністрації; Валентин Харлов – керуючий справами Львівської обласної ради; Ярослав Коваль – начальник міжрегіонального управління Нацдержслужби у Львівській та Закарпатській областях, який зачитав вітання Костянтина Вашенка – керівника Нацдержслужби України.

Винуватців свята, науково-педагогічний колектив Інституту привітали: Володимир Піхоцький – начальник територіального управління Рахункової палати у Львівській, Волинській, Івано-Франківській та Закарпатській областях, Галина Бордун – начальник відділу кадрів апарату виконкому Львівської міської ради; Андрій Слюсаренко – заступник начальника з наукової роботи Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, полковник; Мирон Іванків – голова Львівської обласної організації профспілки працівників державних установ України; Дмитро Вознюк – керуючий справами виконавчого комітету Брюховицької селищної ради.

Наказ директора Інституту про закінчення навчання зачитав декан факультету державного управління та місцевого самоврядування Анатолій Каляєв.

Директор ЛРІДУ НАДУ при Президентові України Володимир Загорський вручив відмінникам навчання дипломи з відзнакою. Також,  кращим із кращих вручено  грамоти.

В урочистостях з нагоди двадцять першого  випуску магістрів державного управління взяли участь представники засобів масової інформації, наші незмінні медіа-партнери: «ТРК – Львів»(генеральний директор телерадіокомпанії «ТРК-Львів» Михайло Хвойницький), творча група інформаційної програми «Новини» «ТРК-Львів», КП Львівської обласної ради «Телекомпанія «Львів-ТБ», «Перший Західний» (директор –  Ольга Цап), начальник відділу освітніх програм Львівського обласного радіо Аліна Литвинова, творча група інформаційної програми «Очі» КП Львівської обласної ради «Телекомпанія «Львів-ТБ»,  керівник суспільно-політичного інформаційного агентства «Медіастар» Зоряна Павлишин.

Сюжети про перебіг урочистостей та інтерв’ю з директором В.Загорським презентовано у вечірньому випуску програми «Новини» «ТРК- Львів», у вечірньому випуску інформаційної програми «Очі» КП «Телекомпанія «Львів-ТБ», а також – в освітній програмі Львівського обласного радіо.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


ЩОБ УМІТИ - ПОТРІБНО ЗНАТИ...

2 березня 2017 року в Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбувся вступний семінар програми "Управління проектами місцевого розвитку". Програма підтримана швейцарсько-українським проектом "Підтримка децентралізації в Україні" DESPRO, Львівською обласною радою, Асоціацією місцевих рад "Ради Львівщини".

Понад 100 громадських активістів, лідерів громад, представників місцевого самоврядування та вже об'єднаних територіальних громад Львівської та Івано-Франківської областей виявили неабияке зацікавлення в отриманні нових компетенцій у реформах. Попереду у них цікавий п'ятитижневий курс новаційних навчань, які відбуватимуться на інтернет-платформі швейцарсько-українського проекту DESPRO. Що важливо, учасники програми зможуть безкоштовно навчатися управлінню проектами місцевого розвитку, а після закінчення п'ятитижневого курсу занять, за результатами тестування, отримають два сертифікати: ЛРІДУ НАДУ при Президентові України та DESPRO.

Володимир Загорський – директор ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, д.е.н., професор, член-кореспондент НАН України, привітав слухачів програми «Управління проектами місцевого розвитку» з можливістю отримати нові знання у реформах, підкресливши, що Інститут понад п’ять років успішно співпрацює із швейцарсько-українським проектом DESPRO.

Керуючий справами Львівської обласної ради Валентин Харлов висловив упевненість у тому, що слухачі програми застосують на практиці набуті знання, стануть ініціаторами нових проектів.

Андрій Ліпенцев – заступник директора з наукової роботи ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, к.е.н., доцент, модератор семінару поінформував слухачів програми про нові підходи та інструменти в управлінні органами публічної влади.

Виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна» Галина Литвин розповіла про програми та проекти міжнародної технічної допомоги, а також – про те, як підготувати та оформити заявку на отримання грантового фінансування. Олександра Нєма – ст. викладач кафедри менеджменту організацій ЛРІДУ НАДУ при Президентові України пояснила, як зареєструватися на он-лайн платформі DESPRO: «Спільнота практик місцевого розвитку». Цікавий досвід підготовки та реалізації проекту ДФРР у Львівській області, яким поділилася Наталія Скибак – начальник управління розвитку міста Трускавецької міської ради.

У роботі семінару взяли участь численні представники регіональних мас-медіа. 2 березня 2017 року цій темі присвячено: програма "Вечір у Львові" ТРК - Львів (12-й канал), інформаційна програма "Очі" телеканалу "Перший Західний" (20.00 год.), програма "Сусіди" Львівського обласного радіо (21.11 год.).

Про перебіг роботи семінару та інтерв'ю з цього приводу з директором ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, д.е.н., проф.,чл.-кор. НАН України Володимиром Загорським – у програмі "Сусіди" ТРК - Львів (12-й канал), 5 березня, у неділю, о 19.30 год. (повтор програми – у четвер, 9 березня, о 16.40 год.).

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


День пам’яті Героїв Небесної Сотні

20 лютого стало для нас назавжди пам’ятним днем – Днем Героїв Небесної Сотні. У цей день ми вшановуємо відвагу, силу духу й жертовність громадян, які вийшли на мирний протест і віддали своє життя на Майдані (листопад 2013 року – лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України. Однак сьогодні варто згадати про всіх, хто віддав своє життя впродовж останніх років. 

Кожен із них мав свою родину, друзів, свої захоплення, свої нагальні справи… Батьківщину – одну на всіх. За Україну, вільну і демократичну, боролися за покликом душі, мужньо, як лицарі. За неї, єдину, і полягли вони. Під прапором стояли – під прапором й спочили.

Схилімо у жалобі голови перед звитягою Героїв, які заради торжества справедливості пожертвували собою, і хай пам’ять про них, безневинно убитих, згуртує нас, живих, дасть нам силу, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на рідній землі.

Імена героїв патріотів назавжди закарбує історія, бо герої не вмирають, вони житимуть в нашій пам’яті вічно.

У бібліотеці Інституту розгорнута експозиція в пам’ять про полеглих за майбутнє України Героїв Небесної Сотні.

"Герой козацького народу" -

таким орденом Вільного козацтва України нагороджено Володимира Загорського - директора ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, члена-кореспондента НАН України, д.е.н., професора, заслуженого діяча науки і техніки України. Нагороду вручив Гетьман вільного козацтва України, генерал армії В'ячеслав Гузій син Івана. Вітаємо Володимира Загорського з важливою відзнакою Вільного козацтва України.


Успішні професіонали України

Володимир Загорський - директор ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, член-кореспондент НАН України, д.е.н., професор, заслужений діяч науки і техніки України - один із тих успішних професіоналів, які пишуть своєю працею літопис досягнень сучасної України.

У передмові до видання "Успішні професіонали України" Президент НАН України, академік НАН України, Герой України Б.Є. Патон написав: "У нелегкий для країни і науки перехідний час Україна гідно представляє світові досягнення вітчизняної науки. Професіоналізм, висока фахова підготовка українських вчених гідні того, щоб відомості про них стали надбанням якомога ширшого загалу, а їх здобутки - прикладом для наслідування".

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


Вітаємо Володимира Загорського  з нагородою!

Одностайним рішенням оргкомітету Всеукраїнської програми «Золоті руки країни» директора Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, доктора економічних наук, професора, члена-кореспондента НАН України, заслуженого діяча науки і техніки України  Володимира Загорського нагороджено медаллю «Взірець професіоналізму».

«Упевнені, що Ваше відзначення в рамках Програми стане Вам подякою та безперечним символом Вашої кропіткої і часто жертовної, але такої необхідної, тим паче у наш час, праці, та буде гідним підтвердженням Ваших досягнень і заслуг. Ваше щире служіння людям, наполеглива праця, взірцевий професіоналізм, мудра життєва позиція вшановуються на всеукраїнському суспільному рівні», - підкреслено оргкомітетом Всеукраїнської програми «Золоті руки країни».

Вітаємо щиро Володимира Загорського з нагородою! І нехай примножуються Ваші успіхи та здобутки!

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


Згідно з Наказом Міністерства освіти і науки України №1604 від 22 грудня 2016 року у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України утворено спеціалізовану вчену раду К 35.860.02 з правом прийняття до розгляду та проведення захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальностями 08.00.03 «Економіка та управління національним господарством» та 08.00.04 «Економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності)» строком на три роки.

Наказ Міністерства освіти і науки України...
Договір взаєморозуміння в академічному й освітньому співробітництві між Львівською обласною державною адміністрацією, Львівською обласною радою та Львівським регіональним інститутом державного управління


Громадянська позиція
науковців


Звіти Інституту:


:: Звіт ЛРІДУ НАДУ за 2012 рік

:: Звіт ЛРІДУ НАДУ за 2013 рік

::
Звіт ЛРІДУ НАДУ за 2014 рік

::
Звіт ЛРІДУ НАДУ за 2015 рік

:: Звіт ЛРІДУ НАДУ за 2016 рік

:: Звіт ЛРІДУ НАДУ за 2017 рік


Лінки:


:: Верховна Рада України

:: Президент України

:: Кабінет Міністрів України

:: Міністерство освіти і науки України

:: Львівська обласна державна адміністрація

:: Львівська обласна рада

:: Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти


Для науковців:


:: Фахові наукові видання

:: Графік складання кандидатських іспитів у 2017 році

:: Процедура попередньої експертизи дисертаційних робіт на здобуття наукового ступеня

:: План-графік проведення попередньої експертизи дисертаційних робіт з економіки

:: План-графік проведення попередньої експертизи дисертаційних робіт з державного управління

::
Розклад занять аспірантів

:: Про опублікування результатів дисертацій на здобуття наукових ступенів доктора та кандидата наук

:: Графік вступних іспитів у аспіратуру та докторантуру

:: Програма вступних іспитів у аспіратуру та докторантуру


Для студентів та слухачів:

:: Графік консультацій до підсумкової атестації слухачів денної, заочної та заочно-дистанційної форм навчання спеціальностей "Державне управління", "Місцеве самоврядування"

:: Наказ про проведення атестації слухачів спеціальностей "Державне управління" й "Місцеве самоврядування" у 2018 році

:: Положення про виконання та процедуру захисту магістерських робіт (оновлено)

:: Тематика магістерських робіт для слухачів спеціальності "Державне управління"на 2017/2018 навчальний рік

:: Методичні рекомендації для підготовки магістерських робіт студентами спеціальності “Управління персоналом та економіка праці”

:: Методичні рекомендації для підготовки бакалаврських робіт студентами спеціальності “Менеджмент”

:: Методичні рекомендації для підготовки магістерських робіт студентами спеціальності “Менеджмент організації та адміністрування”


Архів новин:

– 2014р.

– 2015р.

– 2016р.