Новини

 

 

До уваги учасників ЗНО 2012 року!

З 3 січня 2012 року у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України розпочинає роботу пункт реєстрації учасників зовнішнього незалежного оцінювання.

Адреса пункту реєстрації ЗНО: м. Львів-Брюховичі, вул.Сухомлинського, 16, Кабінет 134, тел.(032) 244-81-12.
Відповідальна особа : Гаврилів Надія Ярославівна


15 грудня 2011 р. у Львові в рамках «Проекту розроблення та впровадження публічної політики в Україні» (PRISM) та за сприяння Львівської обласної державної адміністрації відбувся семінар «Розбудова спроможності Львівської обласної державної адміністрації щодо надання якісних адміністративних послуг». Модерацію заходу здійснював Андрій Ліпенцев - заступник директора Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України – експерт проекту PRISM. Участь у роботі семінару взяли експерт проекту, колишній працівник уряду Канади Пол Мігус, заступник голови - керівник апарату ЛОДА Орест Матвіїшин, керівник проекту PRISM в Україн Сергій Котенко.


15 грудня 2011 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Пріоритети соціальної політики у 2012 році" за участі заступника першого заступника міністра соціальної політики України Надраги Василя Івановича та керівників департаменту міністерства. Від Львівщини участь взяли: заступник голови Львівської облдержадміністрації з питань агропромислового комплексу та соціальної політики Стефанишин І.М., начальник головного управління праці та соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації Мартиняк В.В., представники громадських організацій та ЗМІ.

Докладніше...


8 грудня 2011 р. у Львові в рамках «Проекту розроблення та впровадження публічної політики в Україні» (PRISM) та за сприяння Львівської обласної державної адміністрації відбулась конференція «Моніторинг та оцінка регіональних програм розвитку малого підприємництва із залученням зацікавлених сторін у Львівській області». З вступним словом і привітанням до учасників звернулися: Денис Шмигаль, виконавчий секретар Координаційно-дорадчої ради з питань розвитку підприємництва при Львівській облдержадміністрації; Валерій П’ятак – заступник голови Львівської обласної ради;Тарас Федак – голова комісії з економіки та підприємництва Львівської обласної ради; Кетрін Пельт´є-Арді – перший секретар Посольства Канади в Україні, відділ технічної співпраці; Сергій Котекно – керівник проекту PRISM в Україні.

Модерацію конференції здійснював Андрій Ліпенцев - заступник директора Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України – експерт проекту PRISM.

Учасниками конференції було заслухано звіти експертів проекту PRISM: Руслани Рудницької (експерт проекту – доцент Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України) та Гезер Букенан (канадський експерт ініціативи) щодо розробки методики оцінки регіональних програм з підприємництва із залученням зацікавлених сторін та результати моніторингу та оцінки регіональних програм розвитку малого підприємництва у Львівській області (під оцінку підпала програма 2009-2010рр.).

У роботі конференції взяло участь більше 100 керівників та фахівців економічних управлінь місцевих державних адміністрацій Львівщини, представники неприбуткових організацій, керівники бізнес-організацій, підприємців. З доповідями та повідомленнями виступили представники Уряду АРК Крим, Дніпропетровського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, Дніпропетровської облдержадміністрації, Проекту CIDE – Mісцевий Eкономічний Розвиток Міст.

Докладніше...

Програма семінару...


8 листопада 2011 р. у ЛРІДУ НАДУ успішно завершилась програма підвищення кваліфікації працівників головного управління економіки та промислової політики Львівської облдержадміністрації та управлінь економіки райдержадміністрацій Львівської області. Програма носила експериментальний характер і реалізовувалась за сприяння Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» - DESPRO та громадської організації «Українська система дистанційного навчання». До програми було інтегровано курс «Формування регіональної інноваційної політики» розроблений командою тренерів ЛРІДУ НАДУ під час участі у майстерні з розробки навчальних модулів для eLearning проекту DESPRO у серпні цього року.

Курс було впроваджено у змішаній очно-дистанційній формі. Дистанційна компонента курсу тривала три тижні – між двома етапами підвищення кваліфікації обраної категорії державних службовців. Робота в дистанційному режимі викликала надзвичайний інтерес учасників навчання і довела актуальність обраної теми. В результаті роботи у дистанційному режимі учасники навчання здійснили аналіз зацікавлених сторін Регіональної програми інноваційного розвитку Львівській області, провели їх інтерв’ювання і розробили власні пропозиції до Регіональної програми. Під час заключного дня роботи відбулись презентації пропозицій від 4-х груп, на які були поділені учасники курсу, вручення сертифікатів про успішне проходження кваліфікації та нагородження найбільш активних учасників.

Експерти проекту DESPRO і фахівці ЛРІДУ НАДУ відзначили високий рівень і практичну значимість поданих пропозицій і забезпечать їх врахування під розробки Регіональної програми інноваційного розвитку Львівській області. Окрім того на початку 2012 року ЛРІДУ НАДУ за підтримки проекту DESPRO планує видати методичні рекомендації з викладання курсу «Формування регіональної інноваційної політики».


8 грудня 2011 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Державний бюджет України на 2012 рік: від стабілізації та протидії другій хвилі світової економічної кризи – до сталого розвитку" за участі заступника міністра фінансів України Рибака Сергія Олександровича та керівників департаменту міністерства фінансів. Від Львівщини участь взяли: заступник голови Львівської облдержадміністрації з питань ЄВРО-2012, містобудування та інфраструктури Губицький В.М., керівники та заступники керівників галузевих управлінь облдержадміністрації, представники громадських організацій та ЗМІ.

Докладніше...


7 грудня святкуємо День місцевого самоврядування.

Місцеве самоврядування є однією з найважливіших передумов демократичного розвитку українського громадянського суспільства, чинником ефективності самоідентифікації та самоусвідомлення спільності інтересів і потреб вільних територіальних громад. Підтримка місцевого самоврядування з боку держави і створення умов для стійкого саморозвитку територіальних громад повинні бути орієнтовані на ефективне та узгоджене функціонування муніципальних органів, державних і громадських інститутів з метою забезпечення конституційних прав і свобод громадян України, підвищення життєвого рівня і добробуту українського народу. До цього свята бібліотека Інституту підготувала книжкову виставку: “Місцеве самоврядування — гарант демократизації суспільства”.


2 грудня 2011 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Двадцята річниця Збройних Сил України: від проблем становлення до перспектив розвитку" за участі Міністра оборони України Єжеля Михайла Броніславовича. Від Львівщини участь взяли військовослужбовці на чолі з командувачем військ Західного оперативного командування Думанського Юрія Анатолійовича.

Докладніше...


З 25 по 27 листопада 2011 року делегація слухачів ЛРІДУ відвідала Дніпропетровський регіональний інститут Національної академії державного управління при Президентові України для поглиблення дружніх відносин та обміну досвідом.

В рамках візиту декан факультету державного управління Ігор Володимирович Письменний ознайомив слухачів із матеріально-технічною базою інституту. Після цього відбулось засідання круглого столу на тему: “Роль регіональних інститутів системи НАДУ в забезпеченні безперервної освіти випускників”, яке розпочалося з привітання першого заступника директора інституту Євгенія Івановича Бородіна. Ввечері відбулася тематична вечірка за участю директора інституту Сергія Михайловича Серьогіна, який наголосив на важливому значенні таких зустрічей та подякував представникам усіх інститутів за участь у з’їзді. В наступні дні було організовано екскурсію на острів Хортицю (Запоріжжя), невід’ємною частинною якого був виступ кінного театру “Запорозькі козаки”. А також відбулася екскурсія в Дніпропетровський художній музей, експозиції якого справили незабутнє враження на усіх слухачів НАДУ. Дні проведені разом дали змогу зрозуміти роль і місце молодої генерації державних управлінців у розбудові нашої держави та ще тісніше сприяти взаємодії між слухачами Національної академії.


У рамках проекту Канадського бюро міжнародної освіти «Розроблення та впровадження публічної політики» (PRISM) відбувся український навчальний візит до Канади. Проект інтегрував як керівників центральних органів влади – Адміністрації Президента України, Міністерства юстиції України, Міністерства економіки України, так і фахівців Львівської та Запорізької облдержадміністрацій, органів місцевого самоврядування. Львівський регіональний інститут державного управління НАДУ при Президентові України, науковці якого взяли найактивнішу участь у напрацюванні пропозицій щодо проекту, представив у складі української делегації – заступник директора з наукової роботи Андрій Вікторович Ліпенцев.

Учасники візиту біля Парламенту Канади

Ш.Скверсес, виконавчий директор Секретаріату Державної скарбниці Канади

М.Грегорі, менеджер City of Ottava Corporate Services Department

Вивчення сучасної порівняльної політики Канади та реформ, спрямованих на покращення якості надання адміністративних послуг населенню Канади; розуміння необхідних кроків, процесів та інвестицій, реалізованих в Канаді для покращення якості надання послуг громадянам та бізнесу; розуміння необхідних змін в культурі та поведінці – основна мета навчального візиту до Канади, який, власне, відбувся у контексті реалізації стратегічно важливого завдання, визначеного Президентом України щодо переорієнтації діяльності органів виконавчої влади із адміністрування – на надання адміністративних послуг.

Під час навчального візиту відбулися зустрічі з керівниками органів влади Канади центрального, провінційного та місцевого рівнів, такими, як: Шарон Скверес – виконавчий директор Секретаріату Державної скарбниці Канади, Донна Шеклтон – директор офісу з питань роботи з клієнтами, вимірювання результативності та звітування Департаменту надання послуг громадянам. Це дало можливість представникам української делегації вивчити досвід розроблення та впровадження політики надання якісних послуг населенню Канади через сучасні технології публічного менеджменту та інформаційні технології.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


З 10 по 28 жовтня 2011 р. слухачі денної форми навчання спеціальності «Державне управління» Марія Попадюк, Наталія Дицяк, Ірина Гемерлінг та Ірина Мандрика проходили перший етап стажування у муніципальних органах м. Гюстров (Німеччина).

Стажування організовується щороку у співпраці з Інститутом державного управління, поліції та права Землі Мекленбург – Передня Померанія та передбачає двоетапний порядок його проходження: перший етап у жовтні, а другий – у березні.

У рамках програми перебування слухачі ознайомилися із організацією навчального процесу інституту та роботою ряду муніципальних служб м. Гюстрова: служби розвитку міста, служби порядку та служби у справах шкільної освіти та соціальної роботи.


10 листопада 2011 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Дерегуляція та імпортозаміщення у будівництві" за участі заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Ісаєнка Дмитра Валерійовича.

Докладніше...


7 листопада 2011 р. у ЛРІДУ відбувся українсько-польський науково-практичний семінар «Українсько-польська співпраця в контексті євро інтеграційних прагнень України: актуальні проблеми та виклики». Співорганізаторами семінару виступили Гданський університет та Университет Казимира Великого в Бидгощі.

Програма семінару...


3 листопада 2011 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Забезпечення безпеки життєдіяльності громадян" за участі директора департаменту цивільного захисту міністерства надзвичайних ситуацій України Квашука Василя Павловича.

Докладніше...


З 17 по 22 жовтня 2011 р. перший заступник директора ЛРІДУ НАДУ Євген Матвіїшин та доцент кафедри економічної політики та фінансів Катерина Бліщук перебували у м. Оттава (Канада) на запрошення Конференційної Ради Канади. Метою візиту було проходження навчання з демографічного прогнозування, яке проводилося у рамках проекту Канадської агенції міжнародного розвитку «Розбудова спроможності до економічного обґрунтування планування розвитку областей та міст України». В результаті цього заходу отримано матеріали з описом рекомендованих дій з побудови комп’ютерної моделі для демографічного прогнозування, здійснено аналіз тенденцій та сформовано припущення про народжуваність, смертність та міграцію населення Львівщини в майбутньому, проведено обговорення структури методичного посібника для навчання службовців з використання розробленої моделі.

Отримані матеріали можуть бути використані для навчання та підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, для підготовки магістрів за спеціальністю «Управління персоналом та економіка праці» під час вивчення дисципліни «Стратегічне управління людськими ресурсами». Результати демографічного прогнозування стануть базою для економічного та фіскального прогнозування відповідних областей та міст України.


24-27 жовтня 2011 р. в рамках реалізації проекту «Місцеві партнерства для використання відновлюваних джерел енергії» відбулись перші навчальні семінари у місті Дрогобич та селищі Славське. Семінари проводили тренери ЛРІДУ Євген Борщук, Ольга Крайник, Галина Дзяна, Ростислав Дзяний та Олександр Чорнобиль. Участь у семінарах взяли представники місцевих комунальних підприємств, товариств співвласників житлових будинків, об’єктів бюджетної сфери, підприємці, громадські діячі та депутати відповідно Дрогобицької міської та Славської селищної ради.


У Львівському регіональному інституті державного управління НАДУ при Президентові України, з одноденним візитом перебували: Елла Марленівна Лібанова – директор Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України, академік НАН України, доктор економічних наук, професор, заслужений економіст України та Святослав Ігорович Князєв – Вчений секретар Бюро Відділення економіки НАН України, кандидат економічних наук.

Візит знаного науковця Е.М. Лібанової, з ім’ям якої пов’язане становлення в Україні такого важливого наукового напрямку, як дослідження людського розвитку, насамперед соціально-демографічних аспектів цього явища, - знаковий для Львівського регіонального інституту державного управління. Під час зустрічі директора ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, член-кореспондента НАН України, доктора економічних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України Володимира Степановича Загорського із Еллою Марленівною Лібановою обговорено питання поглиблення інституційної співпраці, а також – інтелектуального супроводу адміністративної та економічних реформ.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


Психологічні аспекти національної безпеки – така тема V Міжнародної науково-практичної конференції, яка відбулася 27-28 жовтня 2011 року, у Львівському державному університеті внутрішніх справ. На пленарному засіданні вітальне слово виголосив Олександр Костянтинович Марін – ректор Львівського державного університету внутрішніх справ, кандидат юридичних наук, доцент, полковник міліції. Почесними гостями конференції були: Богдан Володимирович Щур – начальник Головного управління МВС України у Львівській області, доктор юридичних наук, доцент, генерал-майор міліції, Ян-Міхал Хайновскі – комендант –ректор Вищої школи поліції м. Щитно (Польща), Єжи Шафраньські – доктор військових наук, Вища школа євро регіональної економіки (Польща). У роботі конференції, як почесний гість, взяв участь Олександр Іванович Сушинський, завідувач кафедри публічного адміністрування та іноземних мов Львівського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України. На пленарному засіданні Сушинський О.І. виступив із доповіддю на тему: «Інституційні засади національної безпеки в аспекті доктрини відповідальної республіки».

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


ОГОЛОШЕННЯ!

Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України з 20 жовтня до 20 листопада 2011 року оголошує конкурс:

на заміщення вакантної посади головного спеціаліста сектору інформаційно-аналітичної роботи.

Вимоги:

 • повна вища освіта;
 • загальний стаж роботи не менше 5-ти років, досвід наукової роботи – 3 роки;
 • наукові публікації соціально-економічного спрямування у фахових виданнях.

Необхідні документи: заява, особова картка П-2ДС, автобіографія, декларація про доходи за 2010 р. (форма №001ДС), 2 фотокартки, копії: паспорта, документів про освіту. Адреса: м. Львів, с.м.т. Брюховичі, вул. Сухомлинського, 16, кім. 132, т. 244-81-87

на заміщення вакантної посади завідувача сектору прийому, розподілу слухачів та зв’язків з випускниками.

Вимоги:

 • повна вища освіта (магістр, спеціаліст);
 • післядипломна освіта у сфері державного управління: магістр державного управління;
 • стаж державної служби на посаді головного спеціаліста не менше 3-ох років чи в інших сферах не менше 5-ти років;
 • досвід керівної роботи.

Необхідні документи: заява, особова картка П-2ДС, автобіографія, декларація про доходи за 2010 р. (форма №001ДС), 2 фотокартки, копії: паспорта, документів про освіту. Адреса: м. Львів, с.м.т. Брюховичі, вул. Сухомлинського, 16, кім. 132, т. 244-81-87 Сектор кадрової роботи


27 жовтня 2011 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Пріоритети розвитку внутрішнього виробництва в Україні" за участі першого заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України Копилова Вадима Анатолійовича.

 


27 жовтня 2011 року між Національною академією державного управління при Президентові України та її регіональних інститутів (Дніпропетровськ, Львів, Одеса, Харків) відбулась конференція у форматі відеоконференц-зв’язку за участю представників інституцій Європейського Союзу і присвячена була питанням гендерної політики. Участь в даному заході від нашого Інституту взяли: перший заступник директора Є.Матвіїшин, викладачі кафедр, слухачі магістерської програми «Публічне адміністрування», аспіранти та докторанти.


20 жовтня 2011 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Забезпечення комунальних закладів охорони здоров’я медичним обладнанням" за участю заступника Міністра охорони здоров’я України Олександра Толстанова.

Докладніше...


З метою утвердження іміджу Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, для поглиблення дружніх відносин та обміну досвідом з 14 до 16 жовтня 2011 року на базі нашого Інституту відбувся з’їзд активістів І та ІІ курсів Національної академії та усіх її регіональних інститутів.

Докладніше...


13 жовтня 2011 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Прийняття Закону України «Про ринок земель» – новий крок у розвитку земельних відносин та сільського господарства" за участю першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Безуглого Миколи Дмитровича.

Докладніше...


12 жовтня 2011 року між Національною академією державного управління при Президентові України та її регіональними інститутами (Дніпропетровськ, Львів, Одеса, Харків) відбувся науково-методологічний семінар у режимі відеоконференцзв'язку на тему: "Сучасна мовна підготовка у сфері державного управління: потреби і можливості", який ініціювала кафедра україністики та кафедра іноземних мов Національної академії.

Докладніше...


«ПОДІЛ ВЛАДИ В КОНСТИТУЦІЙНІЙ СИСТЕМІ СУЧАСНОЇ ДЕРЖАВИ» - така тема третього засідання Українсько-польського клубу конституціоналістів, яке відбулося 29 вересня – 1 жовтня 2011 року, у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича. Співорганізаторами засідання стали: Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича та Вища школа права і адміністрації (Польща, Перемишль). На пленарному засіданні виголошені доповіді: «Система влади в Республіці Польща: характеристика і спроба аналізу» (проф. Мар’ян Гжибовський, завідувач кафедрами державного устрою Ягелонського університету та конституційного права Університету в Бялостоці, суддя Конституційного Трибуналу Республіки Польща у відставці) та «Розподіл влади за Конституцією України: стан та перспективи» (д.ю.н., проф. Микола Козюбра, завідувач кафедри державно-правових дисциплін Національного університету «Києво-Могилянська академія», суддя Конституційного Суду України у відставці). У роботі третього засідання Українсько-польського клубу конституціоналістів взяв участь завідувач кафедри публічного адміністрування та іноземних мов, доктор наук з державного управління Олександр Сушинський.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


Шановні слухачі, аспіранти та докторанти. В Національній академії державного управління при Президентові України та регіональних інститутах започатковано опитування на тему: “Професійне навчання управлінських кадрів” з метою подальшого удосконалення системи професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування, продовження моніторингу якості надання закладом освітніх послуг.
Захід здійснюється з 26 вересня по 14 жовтня 2011 року.

Просимо вас відповісти на запитання анкети за Інтернет-адресою - http://derzhava.in.ua:8081/Lists/Survey2/overview.aspx. Для цього натисніть "Відповісти на запитання цього опитування" і можна починати відповідати. Заздалегідь дякуємо за участь у опитуванні.


30 вересня 2011 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Пріоритетні напрямки реформування законодавства" за участю першого заступника Міністра юстиції України Інни Ємельянової. Від нашого регіону участь в даному заході взяли працівники головного управління юстиції у Львівській області на чолі із заступником начальника Б.Юськівим, представники районних управлінь юстиції, міського управління юстиції та представники громадських організацій.


29 вересня 2011 року виповнилося 130 років від дня народження всесвітньовідомого економіста та ліберального мислителя, одного із найвидатніших представників Австрійської школи економіки, уродженця міста Львова Людвіга фон Мізеса. З цієї нагоди, 30 вересня - 1 жовтня 2011 року, Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, Представництво Австрійської Агенції академічних обмінів у Львові та Центр міської історії Центрально-Східної Європи за підтримки Львівської міської ради провели Міжнародну наукову конференцію «Економіка та бюрократія у відкритому суспільстві».

Основна мета конференції – ознайомлення громадськості України, і насамперед Львова, з особистістю та ідеями Людвіга фон Мізеса, обговорення наукової спадщини вченого та її значення для сучасної економічної та управлінської теорії; із врахуванням ідей Людвіга фон Мізеса – проведення дискусій з представниками політичної та управлінської еліти, громадськості щодо сучасної економічної політики.

На урочистому відкритті конференції з вітальною промовою виступили: директор ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, член-кореспондент НАН України Володимир Загорський, Перший секретар Посольства Республіки Австрія в Україні Йоганес Айґнер, Почесний Консул Республіки Австрія у Львові Ярослав Наконечний, Президент ради Фундації Центру міської історії Центрально-Східної Європи у Львові Гаральд Біндер, керівник Представництва Австрійської агенції академічних обмінів у Львові Андреас Веннінгер, начальник територіального управління Рахункової Палати України Володимир Піхоцький. Участь у конференції взяли науковці низки вітчизняних та зарубіжних університетів та дослідницьких центрів: ЛНУ імені Івана Франка, НУ «Львівська політехніка», Львівська комерційна академія, Національний інститут стратегічних досліджень, Інститут регіональних досліджень НАН України, Держаний науково-дослідний інститут митної служби, Інститут ціннісно-орієнтованої економіки (Відень, Австрія), Європейський інститут Мізеса (Брюссель, Бельгія), Університет короля Хуана Карлоса (Мадрид, Іспанія), Інститут Людвіґа фон Мізеса (Варшава, Польща), Варшавська школа економіки (Варшава, Польща), Санкт-Петербурзький державний університет економіки та фінансів (Санкт-Петербурґ, Російська Федерація), Інститут прикладних економічних досліджень Академії народного господарства при Уряді РФ (Москва, РФ), Університет Іллінойс (Спрінґфілд, США), Академія капіталізму та обмеженого урядування (Спрінґфілд, США),

В рамках конференції 1 жовтня відбулось відкриття пам’ятної дошки Людвігу фон Мізесу на вул.Гнатюка, 13 (будинок, у якому народився вчений).

Програма...


28 вересня 2011 року заступник директора з наукової роботи, к.е.н., доцент Андрій Ліпенцев провів майстер-клас на тему «Застосування практичних ситуацій (case-study) у навчанні управлінців». У заході взяли участь науково-педагогічні працівники та аспіранти Інституту. В ході майстер-класу учасники ознайомилися із особливостями навчання шляхом вирішення конкретних завдань – ситуацій (вирішення кейсів) в процесі підготовки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування. Також учасники майстер-класу мали можливість попрактикуватися у вирішенні конкретної ситуації та обмінятися думками щодо необхідності упровадження методу практичних ситуацій (case-study) у навчальний процес.


27 вересня 2011 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Проект державного бюджету на 2012 рік" за участю першого заступника Міністра фінансів України Анатолія Мярковського. Від нашого регіону участь в даному заході взяли Б.Петрушак – перший заступник голови Львівської облдержадміністрації, начальник головного фінансового управління О.Демків, голова Державної податкової адміністрації у Львівській області В.Пекарчук, начальник головного управління охорони здоров’я С.Федоренко, начальник управління розвитку інфраструктури В.Корпан, начальник головного управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи О.Титаренко, начальник управління культурної спадщини В.Івановський, представники інших територіальних управлінь облдержадміністрації, громадських організацій, засобів масової інформації.

Докладніше...


22 вересня 2011 рокуна базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Результати роботи органів внутрішніх справ та пріоритетні напрямки діяльності щодо попередження правопорушень і зменшення рівня злочинності в державі" за участю Міністра внутрішніх справ України Анатолія Могильова.

Докладніше...


20 вересня 2011 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Новації у організації діяльності лікувально-профілактичних закладів (питання оптимізації мережі). Організація роботи з молодими фахівцями" за участю заступника Міністра охорони здоров’я України Олександра Толстанова.


12-16 вересня 2011 року в рамках проекту «Місцеві партнерства для використання відновлюваних джерел енергії», який реалізується за підтримки Федерального міністерства екології, охорони навколишнього середовища та безпеки ядерних реакторів Німеччини відбулась навчальна поїздка учасників проекту до Німеччини. В складі делегації із 27 осіб ЛРІДУ НАДУ представляли 9 викладачів та працівників на чолі із заступником директора Олександром Кучабським.

Під час навчальної поїздки учасники відвідали цілу низку установ і організацій, які займаються питаннями впровадження відновлюваної енергетики на рівні територіальних громад, зокрема Інститут сталого розвитку (м. Еберсвальде), Технічний університет Бранденбургу (м. Коттбус), компанії «Вернер Вілс», «Енергіквеллє», «Штадтверке Пасевальк»; зустрілись із представниками керівництва низки районів і громад земель Бранденбург і Мекленбург - Передня Померанія, зокрема Барнім, Швіловзее, Требін, Фельдхайм, Грос Піннов; прийняли участь у роботі 6-го Форуму землі Бранденбург з питань енергетики. Отриманий під час поїздки досвід буде використано для розробки інтенсивного тренінгу для системи підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.

 


Директор Інституту Володимир  Загорський – одна із найвпливовіших особистостей Львівщини  у номінації «Влада» -

такі результати експертного опитування, презентовані проектом «Топ-100» - сто найвпливовіших особистостей Львівщини.

«Член-кореспондент НАН України, доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Володимир Загорський – неординарна особистість, яка своїм іміджем та працею розвиває інститут і розробляє проекти системних реформ державного управління в Україні, активно впливаючи на процеси державотворення» - зазначається у журналі «Топ-100».

  Уже втретє суспільно-політичне інформагентство «МediaStar» презентує журнал «Топ-100», який знайомить громадськість Львівщини із найбільш впливовими особистостями з різних галузей – влади, політики, бізнесу, засобів масової інформації, культурної спадщини, також – громадськими діячами, меценатами.

Рейтинг впливовості осіб у семи номінаціях визначали за результатами експертного опитування, у якому взяли участь провідні експерти, зокрема політологи, громадські діячі, представники бізнесу, мас-медіа.

У номінації «Громадські діячі» також відзначена Ірина Кіянка – доцент кафедри політичних наук та філософії, кандидат політичних наук.

Під час презентації журналу керівник проекту, головний редактор інформагентства «МediaStar» Зоряна Павлишин (Іленко) зазначила: «Усі ми повинні пишатися тим, що маємо таких активних громадських діячів, оберегів культурної спадщини, меценатів. Роботодавців і просто служителів правди, а їхні досягнення, з якими «MediaStar Топ-100» пропонує вам ознайомитися, мають надихати й нас на нові звершення».

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


12 – 16 вересня 2011 року проходив семінар-тренінг Програми навчання тренерів з регіонального економічного розвитку в контексті реалізації проекту «Регіональне врядування та розвиток» (Канада-Україна).
Шостий модуль Програми усіх трьох курсів – «Стратегічне планування із залученням громадськості», «Впровадження стратегії через управління проектами», «Альтернативне фінансування впровадження стратегії: розробка інфраструктурних проектів, державно-приватні партнерства та регіональні контракти» – супроводжуватиметься публічним захистом проектів, які підготували учасники.


Оцінювалися напрацювання учасників семінару експертами (в тому числі міжнародні), тренерами та викладачами нашого інституту. Очолював експертну групу керівник проекту в Україні Ігор Санжаровський.
На публічному захисті були присутні слухачі магістерської програми «Управління проектами» та студенти – старшокурсники інституту.


12 вересня 2011 року у Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації відбувалися заняття для спеціалістів управління соціального захисту виконавчих органів Львівської міської ради відповідно до угоди №7 від 05.07.2011р.


8 вересня 2011 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Реалізація Стратегії державної екологічної політики на період до 2020 року" за участю Міністра екології та природних ресурсів України М.Злочевського.

Докладніше...


6 вересня 2011 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Результати вступної кампанії – 2011 та підготовка до нового навчального року" за участю Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Дмитра Табачника. Від Львівщини участь в даному заході прийняли: начальник головного управління освіти і науки Львівської облдержадміністрації М.Г.Брегін, ректор Національного університету «Львівська політехніка», доктор технічних наук, професор Ю.Я.Бобало, представники освіти області та засоби масової інформації.


5 вересня 2011 року у Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації відбувалися заняття для спеціалістів з питань фінансової політики та бухгалтерського обліку виконавчих органів Львівської міської ради відповідно до угоди №7 від 05.07.2011р. Зі вступним словом до присутніх звернувся заступник директора з короткотермінового підвищення кваліфікації, доктор наук з державного управління, доцент Кучабський Олександр Георгійович. Вступну лекцію на тему "Проблеми муніципальної реформи в Україні" провів завідувач навчально-організаційного сектору, магістр державної служби Немчінов Олег Миколайович.


2 вересня 2001 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Забезпечення безпеки об’єктів з масовим перебуванням людей" за участю Міністерства надзвичайних ситуацій України.

Докладніше...


1 вересня 2011 року, у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбудулись урочистості з нагоди Дня знань та початку нового навчального року.

Уже вкотре Львівський регіональний інститут державного управління гостинно відчиняє свої двері назустріч Першовересню. Майже 600 молодих людей поповнили цьогоріч дружну сім’ю слухачів та студентів єдиного у західному регіоні державного навчального закладу, який здійснює підготовку нової генерації управлінців для органів державної влади та місцевого самоврядування, а також – для потреб національної економіки.

Навчальний заклад сьогодні пропонує широкий спектр можливостей для молоді, яка бачить своє майбутнє в управлінській діяльності - спеціальності «Державне управління», «Публічне адміністрування» (кваліфікація – «Магістр державного управління»),– «Державна служба» («кваліфікація – «Магістр державної служби»), «Управління проектами» (кваліфікація – «Магістр проектного менеджменту»), «Управління персоналом та економіка праці» чи «Менеджмент організацій» (кваліфікація – «Бакалавр, спеціаліст, магістр»), «Організація туристичного обслуговування» (кваліфікація – «Молодший спеціаліст»).

З нагоди Дня знань та початку нового навчального року у Львівському регіональному інституті державного управління з вітальним словом до присутніх звернувся директор Інституту, член-кореспондент НАН України Володимир Загорський. Він підкреслив, що майбутні лідери державотворення обрали для себе вірний шлях – збагачення сучасними управлінськими знаннями, навичками та уміннями саме у Львівському регіональному інституті державного управління, випускники якого (а це – понад три з половиною тисячі осіб) працюють сьогодні на всіх рівнях органів публічної влади, і є гордістю навчального закладу. Про зростання престижу і популярності інституту, авторитету його викладачів також свідчать показники цьогорічного конкурсу при вступі до інституту.

На адресу інституту надійшли привітання від Президента України Віктора Януковича, Прем’єр-міністра України Миколи Азарова, Голови Верховної Ради України Володимира Литвина. Першокурсників також привітали почесні гості урочистостей – начальник управління підготовки наукових кадрів НАДУ при Президентові України Віра Чмига, Почесний консул Королівства Бельгія у Львові Ярослав Гарцула, начальник Львівського територіального управління Національного агентства з питань державної служби Ігор Микитин, депутат Львівської обласної ради і голова організації випускників інституту Святослав Шеремета, депутат Львівської міської ради Ігор Гладиш, депутат Брюховицької селищної ради Іван Собко.

Усіх присутніх поблагословив парох церкви Різдва Пресвятої Богородиці – о.Петро Салогуб.

Завершились урочистості врученням першокурсникам «Ключа знань», символічного Студентського квитка та присягою першокурсників.

З 22 по 27 серпня делегація нашого інституту у складі доцента кафедри політичних наук і філософії Миколи Буника, головного спеціаліста сектору міжнародних зв’язків Миколи Ушакова, аспірантки Тетяни Івачевської, слухачів Наталії Дицяк та Юрія Яхимця взяла участь у літньому факультеті при Інституті державного управління Cаксонії  (м. Майсен, Німеччина).

На цьогорічному заході, який проходив під темою «Майбутня держава – більше чи менше?» і був чудовим поєднанням наукової конференції та дозвілля, основна увага приділялася розгляду проблем використання державних фінансів Європейського Союзу та його окремих держав, делегування державних повноважень місцевому самоврядуванню, ролі поліції у демократичній державі.

Учасниками факультету були представники Німеччини, Польщі та Чехії. Вперше за десятирічну історію факультету у ньому взяла участь українська делегація.


Зведені результати вступних випробувань за спеціальностями (II тур):


Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України оголошує прийом до докторантури та аспірантури у 2011 році.

Прийом на навчання в аспірантурі та підготовку в докторантурі ЛРІДУ НАДУ здійснюється відповідно Положенням про підготовку наукових та науково-педагогічних кадрів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 1 березня 1999 року № 309 (зі змінами) та за умовами, визначеними наказом директора ЛРІДУ НАДУ «Про організацію прийому до аспірантури і докторантури у 2011 році»

Прийом до аспірантури та докторантури проводиться на конкурсній основі:
за спеціальностями галузі науки «Державне управління»

 1. За державним замовленням – на підставі договорів-направлень.
 2. Понад державне замовлення – за договором на умовах контракту.

На навчання в аспірантурі та підготовку в докторантурі за державним замовленням за спеціальностями в галузі науки «Державне управління» приймаються особи, які працюють:

 1. В органах державної влади, органах місцевого самоврядування, інших органах, установах, організаціях, на які поширюється дія законів України «Про державну службу» і «Про службу в органах місцевого самоврядування».
 2. У державних наукових установах, вищих навчальних закладах, ІІІ – IV рівнів акредитації державної форми власності.

Прийом до аспірантури проводиться на конкурсній основі:
за спеціальностями галузі економічних наук:

 1. за договором на умовах контракту

Документи подаються вступниками особисто у відділ координації наукових досліджень та підготовки науково-педагогічних і наукових кадрів (к. 205) з 1 до 30 вересня 2011 року.

Консультації до вступних іспитів 4 – 29 жовтня 2011 року

Вступні іспити до аспірантури 10 жовтня – 11 листопада 2011 року

Зарахування до докторантури та аспірантури з 16 листопада 2011 року

За більш детальною інформацією звертатись:
приймальна комісія (відділ наукових досліджень і підготовки науково-педагогічних та наукових кадрів, к. 205),
Шостак Наталія
тел: (032) 234-64-85
scient@academy.lviv.ua

Умови прийому в аспірантуру
Навчання з відривом від виробництва (денна форма):

 1. Перелік документів, які подають вступники до аспірантури з відривом від виробництва
 2. Бланк заяви (аспірантура з відривом від виробництва)
 3. Бланк договору-направлення на навчання в аспірантурі з відривом від виробництва
 4. Протокол співбесіди на кафедрі
 5. Перелік наукових праць
 6. Вимоги до оформлення реферату

Навчання без відриву від виробництва (заочна форма):

 1. Перелік документів, які подають вступники до аспірантури без відриву від виробництва
 2. Бланк заяви (аспірантура без відриву від виробництва)
 3. Бланк договору-направлення на навчання в аспірантурі без відриву від виробництва
 4. Протокол співбесіди на кафедрі
 5. Перелік наукових праць
 6. Вимоги до оформлення реферату

Умови прийому в докторантуру

 1. Перелік документів, які подають вступники до докторантури
 2. Бланк заяви
 3. Бланк договору-направлення
 4. Протокол співбесіди на кафедрі
 5. Перелік наукових праць

Програми вступних випробувань до аспірантури:

 1. Програми вступних випробувань - англійська мова...
 2. Програми вступних випробувань - філософія...
 3. Програми вступних випробувань - ДУ 25.00.01
 4. Програми вступних випробувань - ДУ 25.00.02
 5. Програми вступних випробувань - ДУ 25.00.03
 6. Програми вступних випробувань - ДУ 25.00.04

До уваги докторантів, аспірантів з відривом / без відриву від виробництва; здобувач наукового ступеня кандидата наук !

Відповідно до пунктів 31, 41, 50 Положення про підготовку науково-педагогічних і наукових кадрів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 березня 1999 року, № 309 (зі змінами), та розпорядження Національної академії державного управління при Президентові України (далі – Національна академія) «Про атестацію докторантів, аспірантів, здобувачів Національної академії» від 4 серпня 2011 року № 52-р, у період з 12 по 22 вересня на кафедрах Львівського інституту державного управління Національної академії буде проведено атестацію докторантів аспірантів з відривом / без відриву від виробництва; здобувач наукового ступеня кандидата наук


26 серпня 2011 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Впровадження роздільного збору твердих побутових відходів в Україні" за участю заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Григорія Семчука.

Докладніше...


11серпня 2011 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Пріоритетні напрями розвитку залізничного та автомобільного транспорту " за участю заступника міністра інфраструктури України Володимира Корнієнка та директора Державного департаменту автомобільного транспорту України Сергія Доброхода.


4 серпня 2011 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція з працівниками Міністерства економічного розвитку і торгівлі України на тему: «Декларація про зміст україно-російського партнерства».


21 липня 2011 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція з керівними працівниками Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, що опікуються питаннями регуляторної політики.


Зведені результати вступних випробувань за спеціальностями:
• 8.150000 "Державне управління"
• 8.150107 "Публічне адміністрування"
Наказ про зарахування слухачів за державним замовленням...
Наказ про зарахування слухачів за договором...


30 вересня – 1 жовтня 2011 року Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, Представництво OEAD у Львові та Центр міської історії Центрально-Східної Європи за підтримки Львівської міської ради проводять міжнародну наукову конференцію приурочену до 130-ї річниці від дня народження всесвітньовідомого економіста і ліберального мислителя, одного з найвидатніших представників Австрійської школи економіки, уродженця міста Львова Людвіґа фон Мізеса на тему «Економіка та бюрократія у відкритому суспільстві».

Запрошуємо українських та зарубіжних науковців до дискусії щодо інтелектуальної спадщини цієї неординарної особистості та її значення для осмислення суспільно-політичних процесів сьогодення.

 

Докладніше...

Докладніше (eng) ...


8 липня 2011 року у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбулися урочистості з нагоди випуску дипломованих управлінців для потреб національної економіки. Це – понад 180 випускників, учорашніх студентів та слухачів бакалаврських та магістерських програм «Управління проектами», «Управління персоналом та економіка праці», «Менеджмент організацій». 

 

Святочну церемонію вітальними словами відкрив  перший заступник директора ЛРІДУ НАДУ Євген Григорович Матвіїшин. Найкращі побажання випускникам висловили: декан факультету економіки та менеджменту Олександр Станіславович Синицький, завідувач кафедри управління проектами Ігор Олександрович Дробот, старший викладач кафедри менеджменту організацій Степан Степанович Барщик. Випускників також привітали: помічник заступника голови Львівської обласної ради Іван Собко, президент компанії «Сортовочнасіння» Назар Брезіцький та інші.

Гостями свята стали учасниці фолькгрупи «До схід сонця», які подарували усім присутнім свої чудові пісні.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


Семінар-тренінг "Регіональне врядування та розвиток" (Канада-Україна)

4-8 липня 2011 року в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації Інституту проводиться черговий модуль семінару-тренінга Програми навчання тренерів з регіонального економічного розвитку в контексті реалізації проекту «Регіональне врядування та розвиток» (Канада-Україна).

У п’ятому модулі Програми усіх трьох курсів – «Стратегічне планування із залученням громадськості», «Впровадження стратегії через управління проектами», «Альтернативне фінансування впровадження стратегії: розробка інфраструктурних проектів, державно-приватні партнерства та регіональні контракти» – тренерами та експертами є: Володимир Назаренко, Ольга Пашко, Віталій Лисенко, Ірина Лех, Сергій Могильний, Любов Паливода,  Маріанна Колодій, Віктор Карамушка, Світлана Кругляк.

Учасниками тренінгу є державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування, громадських організацій західного регіону України та Вінницької області. Проведення наступного (шостого) модуля планується у вересні цього року.


2-3 липня 2011 року заступник директора з короткотермінового підвищення кваліфікації д.держ.упр. Олександр Кучабський взяв участь в IV конференції Випускників стипендійної програми імені Лейна Кіркланда «Польське президентство в ЄС та співпраця в регіоні», яка відбулася у Варшаві за участі автора та натхненника польських економічних реформ 1990-х років проф. Лешека Бальцеровича, керівника Канцелярії Президента Республіки Польща Яцека Міхаловського, посла США в Республіці Польща Лі Фейнстейна, президента Польсько-американського фонду Свободи Єжи Козьмінського, керівника комітету Ради Міністрів РП Міхала Боні та інші.


30 червня 2011 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція за участі Міністра охорони здоров’я України Аніщенка Олександра Володимировича. Основними питаннями даної зустрічі були питання реформування медичної галузі України, реалізації національного проекту «Нове життя: нова якість охорони материнства і дитинства», а також медичне забезпечення оздоровлення дітей в Україні.  У вступному слові Олександр Аніщенко поінформував учасників щодо теперішньої ситуації в медичній галузі України та про підготовку  нормативно-правової бази з реформування охорони здоров’я в Україні.  Від нашого регіону участь взяли керівництво Головного управління охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації, а саме: О.Середа – в.о.начальника, І.Микичак – заступник начальника, а також представники закладів охорони здоров’я Львова, представники засобів масової інформації.

Докладніше...

Президент Монголії – у Львові: зустріч через роки…

26-28 червня 2011 року, у перші дні державного візиту в Україну, Президент Монголії Цахіагійн Елбегдорж разом із дружиною Хажидсуренгійн Болормаа перебував на Львівській землі. Це була зустріч через роки з містом студентської юності. Тут пан Президент навчався у Львівському вищому військово-політичному училищі. У Львові він познайомився з майбутньою дружиною, студенткою Львівського університету ім. Івана Франка. Тут народився його перший син…

В один із днів перебування у Львові Президент Монголії провів офіційний прийом-зустріч з колишніми викладачами -  офіцерами Львівського вищого військово-політичного училища. У зустрічі з Президентом взяли участь: заступник директора ЛРІДУ НАДУ з наукової роботи Андрій Вікторович Ліпенцев та декан факультету державного управління та місцевого самоврядування Анатолій Олександрович Каляєв. Адже у 1988 році вони були офіцерами спеціального факультету по роботі з іноземними слухачами-курсантами Львівського вищого військово-політичного училища, і, зокрема, брали участь у процесі організації навчання курсантів монгольської національної групи, у якій тоді навчався майбутній Президент.

Виняткова атмосфера демократичності, «родинний» морально-психологічний клімат на засадах поваги та доброзичливості, унікальна корпоративна культура, створені легендарною особистістю – генерал-майором Іваном Михайловичем Ліпенцевим, який упродовж вісімнадцяти років очолював цей уславлений військово-навчальний заклад, - формували у молодих курсантів те, що вирізняло їх з-поміж інших: культ професіоналізму та нестандартних підходів до вирішення будь-яких завдань. Як відзначав пан Президент, саме цей досвід допомагає йому у розбудові демократичної Монголії.

Зустріч через роки об’єднала усіх спільним спомином та любов’ю до рідної Альма-матер.

 Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


25 червня 2011 року Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відвідала польська делегація, яка перебувала у Львові з одноденним візитом.

У складі делегації – наш партнер з організації закордонних стажувань та педагогічних практик, політолог, перекладач Недим Усеінов (Гданський університет), також – директор Інституту філософії, соціології і журналістики Гданського університету, професор Цезари Обрахт-Прондзинський; начальник відділу  культури і соціальних справ Вейхеровського повіту, голова туристичного об’єднання «Земля Вейхеровська»; начальник етнографічного відділу Західно-кашубського музею у м. Битов, кандидат історичних наук Томаш Семиньський, керівник інформаційно-публіцистичної редакції польського радіо м. Гданськ Лешек Шмідтке та інші.

Відбулася зустріч польських колег з керівництвом Інституту у якій взяли участь: перший заступник директора ЛРІДУ НАДУ Євген Григорович Матвіїшин, заступник директора з наукової роботи Андрій Вікторович Ліпенцев, заступник директора з короткотермінового підвищення кваліфікації Олександр Георгійович Кучабський, завідувач сектору міжнародних зв’язків Олександр Володимирович Чорнобиль, головний спеціаліст цього ж сектору Микола Миколайович Ушаков.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


23 червня в Україні відзначається День державної служби. З нагоди цього свята у бібліотеці Інституту підготовлено тематичну книжкову виставку «Державна служба: пріоритети й напрямки».

Відвідувачі виставки зможуть ознайомитися з літературою, яка відображає історію становлення та розвитку державної служби в Україні як складової державного управління, спрямованої на задоволення потреб суспільства, забезпечення захисту основних прав і свобод людини, послідовного і сталого розвитку країни та поступового входження її до європейської спільноти.

22 червня 2011 року, о 10.00 годині, у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України хвилиною мовчання вшанували пам’ять безневинних жертв кровопролитної війни.

День скорботи об’єднав усіх пам’яттю про тих,  хто віддав своє життя за свободу та незалежність України, вдячністю їм та вірою у сильну, багату, вільну європейську Україну.

                                               Прес-центр ЛРІДУ НАДУ  


21 червня 2011 року у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбулось розширене засідання Науково-експертної ради. Для участі у засіданні були запрошені наукові консультанти та наукові керівники, аспіранти та здобувачі усіх років підготовки, науковці, науково-педагогічні працівники кафедр Інституту. Засідання розпочалася виступом Петровського Петра Михайловича, голови спеціалізованої вченої ради Інституту, який зупинився на окремих аспектах  вимог щодо оформлення дисертаційних робіт та подання робіт до захисту. Аспіранти останнього року підготовки мали можливість презентувати результати дисертаційних досліджень. Засідання проходило у формі відкритої конструктивної дискусії: дисертанти відповідали на питання присутніх, отримували рекомендації та аргументовані зауваження членів Науково-експертної ради щодо представлених наукових положень, висновків та рекомендацій, їх достовірності та відповідності об'єктивній реальності. Загалом, наукові доробки та напрацювання були оцінені членами Науково-експертної ради позитивно.


20 червня 2011 року, у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбулася консультація для вступників до магістратури на спеціальності «Державне управління» та «Публічне адміністрування».

Про організаційні особливості цьогорічної вступної кампанії поінформував вступників відповідальний секретар приймальної комісії, декан факультету державного управління та місцевого самоврядування Анатолій Олександрович Каляєв.

Заступник директора з наукової роботи, голова екзаменаційної комісії Андрій Вікторович Ліпенцев та доцент кафедри європейської інтеграції та права, член екзаменаційної комісії Петро Володимирович Когут проконсультували вступників стосовно підготовки до співбесіди, акцентувавши на найбільш важливі законодавчі документи, що стосуються стратегії державної кадрової політики, державної служби тощо. Завідувач сектору дистанційного навчання, член екзаменаційної комісії Володимир Іванович Карпук детально ознайомив вступників із особливостями комп’ютерного тестування.

Представники екзаменаційних комісій побажали присутнім на консультації успішних вступних випробувань.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


17 червня 2011 року, директор Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, член-кореспондент НАН України Володимир Степанович Загорський прийняв гостя з Російської Федерації – ректора Орловської регіональної академії державної служби, доктора політичних наук, професора Віктора Францевича Ніцевича, який перебував у Львові з триденним візитом.

Під час зустрічі, у якій також взяв участь заступник директора з наукової роботи Андрій Вікторович Ліпенцев, керівники обмінялися думками та досвідом своїх навчальних закладів щодо підготовки професійних кадрів у сфері державного управління.

Директор нашого інституту та його російський колега підписали договір про міжнародну  співпрацю у галузі вищої професійної освіти.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


14 та 15 червня 2011 року, представники кафедри політичних наук та філософії побували у Самбірському, Старосамбірському та Жовківському районах Львівської області.

Завідувач кафедри політичних наук та філософії, професор Антоніна Федорівна Колодій, доценти кафедри Ірина Ігорівна Колосовська, Ірина Богданівна Кіянка, Тетяна Олександрівна Панфілова, Микола Зіновійович Буник мали низку зустрічей із працівниками районних державних адміністрацій, у контексті вступної кампанії 2011 року.

«Етика та етикет у державному управлінні» - така тема лекції, яку прочитала для службовців Старосамбірської районної державної адміністрації доцент Тетяна Олександрівна Панфілова.

                                                      Прес-центр ЛРІДУ НАДУ

9 червня 2011 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція за участі першого заступника міністра аграрної політики та продовольства Миколи Безуглого на тему: "Земельна реформа: проблеми та перспективи". Участь в даному заході від нашого регіону взяли: заступник голови Львівської облдержадміністрації І.Стефанишин, заступник начальника головного управління Держкомзему у Львівській області І.Падляк, заступник начальника Львівської філії землеоціночних, топографо-геодезичних та картографічних робіт В.Осьмак, директор ДП «Львівський інститут землеустрою» Б.Кульчицький, голова Львівської обласної асоціації фермерів та землевласників Я.Кардаш, представники управлінь агропромислового розвитку Буської, Жидачсівської, Яворівської райдержадміністрації, депутати обласної та районних рад, представники агропромислових фірм області та представники засобів масової інформації.

Докладніше...


9 червня 2011 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась прес-конференція віце-прем’єр-міністра України – міністра соціальної політики Сергія Тігіпка в режимі відеоконференції на тему: "Основні новації до удосконалення пенсійного законодавства, запропоновані Урядом".

Докладніше...


8 червня 2011 року на базі нашого Інституту пройшов 1-й етап (виконання практичних завдань),   ІІ туру щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» у Львівській області.

До конкурсантів, які прибули з усіх регіонів області з привітанням звернулися співголова Оргкомітету ІІ туру конкурсу, начальник управління державної служби Головдержслужби України у Львівській області Ігор Микитин та заступник голови Оргкомітету, заступник директора з короткотермінового підвищення кваліфікації ЛРІДУ НАДУ, д.держ.упр., доцент Олександр Кучабський. Організацію виконання практичних завдань провела секретар Оргкомітету, головний спеціаліст УДС у Львівській області Ліля Циганчук.

Участь у конкурсі взяло 37 переможців І-го туру, з яких 18 у номінації «Кращий спеціаліст» та 19 у номінації «Кращий керівник». Наступний етап проведення Конкурсу заплановано на 15 червня 2011 року о 11.00. год. в ЛРІДУ НАДУ.


7-8 червня 2011 року відбулися лекції доцентів Інституту державного управління, поліції та права м. Гюстров (ФРН) на теми: - ”Державні фінанси та бюджет у ФРН” - лектор Рольф Кастен та “Правила застосування права у ФРН” - лектор Клаус Хімеркус.


7-8 червня 2011 року на базі Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації нашого Інституту відбувся семінар-тренінг на тему "Запобігання корупції в органах влади". Учасниками семінару стали понад сто сільських, селищних та міських голів західного регіону України.


З 6 червня в ЦППК Інституту проводиться черговий семінар-тренінг Програми навчання тренерів з регіонального економічного розвитку в контексті реалізації проекту «Регіональне врядування та розвиток» (Канада-Україна).

На четвертий модуль Програми усіх трьох курсів – «Стратегічне планування із залученням громадськості», «Впровадження стратегії через управління проектами», «Альтернативне фінансування впровадження стратегії: розробка інфраструктурних проектів, державно-приватні партнерства та регіональні контракти» – до команди тренерів долучилися експерти, зокрема: Петер Сегварі, міжнародний експерт проекту Канада-Україна «Регіональне врядування та розвиток» (Угорщина), Євген Фишко, перший віце-президент Асоціації агенцій регіонального розвитку України, Володимир Вакуленко, завідувач кафедри регіонального управління, місцевого самоврядування та управління містом Національної академії державного управління при Президентові України.

Учасниками тренінгу є державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування, представники управління Головдержслужби України, громадських організацій західного регіону України та Вінницької області.

Семінар-тренінг Програми триватиме до 10 червня, а проведення наступного (п’ятого) модуля планується у липні цього року.

6 червня 2011 року,  у рамках робочих поїздок областями західного регіону, директор Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, член-кореспондент НАН України Володимир Степанович Загорський відвідав Закарпатську область.

У робочій поїздці Володимира Степановича Загорського супроводжував декан факультету державного управління та місцевого самоврядування, відповідальний секретар приймальної комісії Анатолій Олександрович Каляєв.

Під час зустрічі із головою Закарпатської обласної державної адміністрації Олександром Олександровичем Ледидою досягнуто конкретних домовленостей стосовно підготовки високопрофесійних управлінських кадрів для органів державної влади та місцевого самоврядування Закарпатської області.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ

3 червня 2011 року на засіданні комітету з підприємництва Львівської обласної ради заступник директора з наукової роботи нашого Інституту А.Ліпенцев взяв участь у презентації плану роботи над Концепцією інноваційного розвитку Львівської області за підтримки проекту  PRISM CIDE.


31 травня 2011 року, директор Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, член-кореспондент НАН України Володимир Степанович Загорський з робочим візитом перебував у Хмельницькій та Тернопільській областях.

У робочій поїздці Володимира Степановича Загорського супроводжували: заступник директора з наукової роботи Андрій Вікторович Ліпенцев та декан факультету державного управління та місцевого самоврядування, відповідальний секретар приймальної комісії Анатолій Олександрович Каляєв.

Мета візиту – двосторонні зустрічі із керівництвом обласних державних адміністрацій та обласних рад, у контексті вступної кампанії 2011 року.

 

У Хмельницькому відбулася зустріч із головою Хмельницької обласної державної адміністрації Василем Степановичем Ядухою. Також, у зустрічах взяли участь: заступник голови - керівник апарату Хмельницької облдержадміністрації Лілія Віталіївна Бернадська, керуючий справами виконавчого апарату Хмельницької обласної ради Валерій Григорович Брицький, начальник управління державної служби Головдержслужби України у Хмельницькій області Григорій Іванович Гоцький, радник патронатної служби при голові Хмельницької облдержадміністрації Ольга Віталіївна Юрчук, головний спеціаліст відділу взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи Наталія Петрівна Русецька.

 

У зустрічі в Тернополі взяли участь: заступник голови – керівник апарату Тернопільської обласної державної адміністрації Юрій Васильович Желіховський, заступник голови Тернопільської обласної ради Олег Володимирович Боберський, в.о. начальника відділу кадрової роботи та з питань державної служби апарату Тернопільської обласної державної адміністрації Олександра Тадеївна Біркова.

Під час зустрічей із керівництвом Хмельницької та Тернопільської облдержадміністрацій та обласних рад досягнуто домовленостей щодо подальшої співпраці у підготовці високопрофесійних управлінських кадрів.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


26 травня 2011 року в Національній академії відбулась перша науково-практична конференція-виставка за міжнародною участю "Технології дистанційної (електронної) освіти в сучасній державній кадровій політиці" за сприяння швейцарсько-українського проекту "Підтримка децентралізації в Україні" DESPRO. Участь в даному заході прийняв завідувач сектору дистанційного навчання Інституту Володимир Карпук.

Докладніше...


«НАУКОВО-ОСВІТНІЙ ПОТЕНЦІАЛ УКРАЇНИ» -

така назва всеукраїнського видавничого проекту – книги, яка вийшла у світ, завдяки співорганізаторам: Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України та товариства «Український рейтинг».

Учасниками проекту у розділі «Відомі імена в освіті і науці» стали: Лазор Олег Ярославович – завідувач кафедри управління персоналом та державної служби Львівського регіонального інституту державного управління, доктор наук з державного управління, професор та Лазор Оксана Дмитрівна – професор кафедри державного управління та місцевого самоврядування Львівського регіонального інституту державного управління, професор. Олег Ярославович та Оксана Дмитрівна нагороджені також дипломами учасника всеукраїнського видавничого проекту за вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної освіти і науки та пам’ятними знаками.

У передмові до книги «Науково-освітній потенціал України» Міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник побажав: «Нехай вона стане даниною наполегливій праці, вагомим здобуткам та досвіду тих, хто зберіг і продовжує розвивати національну науково-освітню галузь».

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ

26 травня 2011 року у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбулась науково-практична конференція для слухачів та студентів «Економіка та менеджмент у ХХІ столітті: розвиток організацій та управління персоналом».

Докладніше...


24 травня 2011 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція за участі представників Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, а саме: першого заступника міністра Юрія Хіврича, заступника міністра з питань ЖКГ Віталія Шаповаленка, начальника Департаменту стратегії реформування та розвитку житлово-комунального господарства Наталії Олійник на тему: "Створення об’єднань ОСББ – вагомий поступ у реформуванні житлово-комунального господарства України". Участь в даному заході від нашого регіону взяли: представники управління житлово-комунального господарства Львівської обласної державної адміністрації, представники об’єднань співвласників багатоквартирних будинків з міст Золочева, Дрогобича, Стрия, Стебника та представники профспілки працівників житлово-комунального господарства.

Докладніше...


23 травня 2011 року у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбулося офіційне відкриття навчального проекту «Місцеві партнерства для використання відновлюваних джерел енергії».

Прес-реліз...

Докладніше...


В ЦППК Інституту з 16 до 20 травня проводиться черговий семінар-тренінг Програми навчання тренерів з регіонального економічного розвитку в контексті реалізації проекту "Регіональне врядування та розвиток» (Канада-Україна)".
Це третій модуль Програми усіх трьох курсів – «Стратегічне планування із залученням громадськості», «Впровадження стратегії через управління проектами», «Альтернативне фінансування впровадження стратегії: розробка інфраструктурних проектів, державно-приватні партнерства та регіональні контракти».
Учасниками тренінгу є державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування, представники  громадських організацій західного регіону України та Вінницької області.

Наступний семінар-тренінг Програми відбудеться у червні цього року.

19-20 травня 2011 року Інститут європейської культури Познанського університету ім. Адама Міцкевича та Європейський колегіум цього університету провели у м. Гнєзно (Польща) Міжнародну наукову конференцію на тему: «Європейський Союз – Польща – Україна: суспільно-культурні, політичні і господарські виміри співпраці».

Організаторами конференції виступили директор Інституту європейської культури університету ім. Адама Міцкевича проф. Мрозевич і завідувач кафедри європейської інтеграції та права ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, д. і. н., проф. Красівський О. Я. (голова організаційного комітету). У виступах під час відкриття вони підкреслили важливість польсько-української співпраці для розвитку багатьох напрямів європейської інтеграції.

У роботі пленарної сесії взяли участь: з української сторони – посол України у Республіці Польща п. Маркіян Мальський, перший секретар, а також працівники посольства; з польської сторони – маршалек Великопольського воєводства п. Марек Возняк, президент м. Гнєзно п. Яцек Ковальський, староста Гнєзнєнського повіту п. Даіруш Піляк, керівник дипломатичного протоколу почесного консульства України у Познані п. Ришард Купідура.

Робота конференції відзначилась активною участю делегації від ЛРІДУ НАДУ при Президентові Україні, яка представила наукові напрацювання з багатьох сфер європейської інтеграції. Із зацікавленістю учасники конференції сприйняли презентацію монографії польською мовою голови організаційного комітету конференції, завідувача кафедри європейської інтеграції та права ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, д. і. н., проф. Красівського О. Я. «Українсько-польські стосунки в 1917-1921 рр.».

Організатори та учасники дійшли до спільної думки про доцільність систематичного проведення подібних наукових зустрічей українських та польських учених і організації українсько-польських наукових конференцій щорічно.


17 травня 2011 р. у Львові в рамках проекту розробки та впровадження публічної політики в Україні  (PRISM), ініціативи «Регіональна політика інноваційного розвитку Львівської області”відбувся семінар “Gap-аналіз” для розроблення проекту програми інноваційного розвитку Львівської області. Семінар мав на меті вивчення GAP-аналізу як метод визначення відмінності між наявним рівнем розвитку інноваційної системи й залучення до неї малого підприємництва та бажаним/очікуваним рівнем; ознайомлення із результатами проведеного ситуативного аналізу існуючої інноваційної інфраструктури Львівської області та визначення напрямів регіональної програми для досягнення бажаного рівня; визначення мети, завдань та структури майбутньої програми інноваційного розвитку Львівської області; обговорення мети консультацій із зацікавленими сторонами та використання результатів проведених консультацій. Цільовою аудиторією семінару були близько 40 представників обласної та районних державних адміністрацій Львівщини. Тренерами семінару разом з представником уряду провінції Альберта (Канада) були представники ЛРІДУ НАДУ Андрій Ліпецев та Ірина Кіянка.


Директор Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, член-кореспондент НАН України Володимир Степанович Загорський побував з робочим візитом: 16 травня – у Рівненській та Волинській областях, а 18 травня – відвідав Чернівецьку та Івано-Франківську області. Метою візитів – двосторонні зустрічі із керівництвом обласних державних адміністрацій та обласних рад, у контексті вступної кампанії 2011 року.

У робочих поїздках Володимира Степановича Загорського супроводжували: заступник директора з наукової роботи Андрій Вікторович Ліпенцев та відповідальний секретар приймальної комісії Анатолій Олександрович Каляєв.

Під час зустрічей з керівництвом Рівненської та Волинської облдержадміністрацій та обласних рад досягнуто домовленостей щодо подальшої співпраці у підготовці високопрофесійних кадрів для органів державної влади та місцевого самоврядування.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


З 1 травня до 1 липня 2011 року Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України проводить конкурс наукових та науково-дослідних робіт слухачів та студентів, згідно з Положенням про конкурс наукових та науково-дослідних робіт слухачів та студентів, затвердженого наказом директора ЛРІДУ НАДУ від 29 квітня 2011 року № 43. На конкурс приймаються роботи слухачів та студентів, за тематикою з актуальних проблем державного управління, місцевого самоврядування, державної служби в органах місцевого самоврядування, економіки та фінансів, менеджменту організацій, управління персоналом та управління проектами. Роботи повинні бути дослідницькі за характером, мати наукове та прикладне значення або наявне підтвердження про впровадження на виробництві чи застосування у навчальному процесі.

До кожної конкурсної роботи додаються:

 • анотація наукової роботи (Додаток 1);
 • відомості про автора (авторів) і наукового керівника (Додаток 2);
 • відгук наукового керівника про ступінь самостійності виконаної роботи (в довільній формі);
 • рішення кафедри про рекомендацію роботи на конкурс;
 • дискета 3,5” з файлами роботи.

Роботи, які оформлені або подані з порушенням встановлених вимог, до участі в конкурсі не допускаються та повертаються автору (авторам) із зазначенням причини відмови.

За рішенням конкурсної комісії визначається переможець Конкурсу, а також призери (ІІ та ІІІ місце).

Переможці та призери Конкурсу нагороджуються дипломами та грошовими преміями:

 • І місце  – 500 грн.
 • ІІ місце – 300 грн.
 • ІІІ місце – 200 грн.

Встановлено одну заохочувальну премію в сумі 300 грн. для наукового керівника науково-дослідної роботи, якій присуджено І місце. Учасники конкурсу на підставі рекомендації конкурсної комісії за рішенням Вченої ради Інституту можуть бути рекомендовані до вступу в аспірантуру або скеровані на стажування за кордон.

За довідками звертатися: відділ координації наукових досліджень і підготовки науково-педагогічних та наукових кадрів (к.205), або за тел. (032) 234-64-85.


30 вересня – 1 жовтня 2011 року Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, Представництво OEAD у Львові та Центр міської історії Центрально-Східної Європи за підтримки Львівської міської ради проводять міжнародну наукову конференцію приурочену до 130-ї річниці від дня народження всесвітньовідомого економіста і ліберального мислителя, одного з найвидатніших представників Австрійської школи економіки, уродженця міста Львова Людвіґа фон Мізеса на тему «Економіка та бюрократія у відкритому суспільстві».

Запрошуємо українських та зарубіжних науковців до дискусії щодо інтелектуальної спадщини цієї неординарної особистості та її значення для осмислення суспільно-політичних процесів сьогодення.

 

Докладніше...

Докладніше (eng) ...


12 травня 2011 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція за участі Віце-прем’єр-міністра України - Міністра соціальної політики України Тігіпка Сергія Леонідовича на тему: "Основні напрями соціальної політики Уряду". Участь в даному заході від нашого регіону взяли: представники управлінь праці та соціального захисту населення, пенсійного фонду, об’єднання профспілок, асоціації інвалідів, громадськості та засобів масової інформації.


Докладніше...


28 квітня 2011 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція за участі Міністра освіти і науки, молоді і спорту України Дмитра Табачника на тему: "Реформування системи освіти: цілі, завдання, очікувані результати". Участь в даному заході від нашого регіону взяли: Р.Бабій – заступник начальника головного управління освіти і науки Львівської облдержадміністрації, який виступав у нашій студії модератором заходу, Є.Матвіїшин – перший заступник директора Інституту, представники освітніх закладів Львова.


Докладніше...


ЯК СИМВОЛ ДЕРЖАВНОСТІ ТА НЕЗАЛЕЖНОСТІ,

калинова алея відтепер – у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України

Докладніше...


14-19 квітня в Інституті перебував Девід К. Елдер – професор Школи політичних досліджень Університету Квінс. Девід К. Елдер має понад 30 років досвіду роботи на державній службі Канади – в Департаменті зовнішніх відносин та Секретаріаті Кабінету міністрів. Після завершення роботи на державній службі в Канаді, Девід Елдер працює радником та консультантом канадського уряду, а також іноземних урядів, міжнародних установ та організацій, надаючи експертні консультації щодо розробки публічної політики та функціонування державних установ.

Під час перебування др. Елдер провів семінар для викладачів інституту «Сучасні підходи до поділу політичних і адміністративних посад на прикладі Канади» та цикл лекцій для аспірантів та слухачів «Взаємодія держави і громадян», в тому числі «Адміністративні послуги», «Можливості впливу громадян на прийняття управлінських рішень» та «Сучасні підходи до аналізу і розробки політики».


19 квітня 2011 року відбулась всеукраїнська науково-практична відео конференція “Актуальні питання навчання іншомовної комунікації спеціалістів не філологів (у контексті підготовки до Євро 2012)” за участю викладачів кафедр іноземних мов регіональних інститутів НАДУ.

У конференції взяли участь викладачі кафедри публічного адміністрування та іноземних мов ЛРІДУ НАДУ :

 1. Лесечко Б.В. – доцент, кандидат філологічних наук, з доповіддю на тему “Викладання іноземної мови та Загальноєвропейські рекомендації з мовної освіти ”;
 2. Стойка Б.М. – ст. викладач кафедри, з доповіддю на тему “ Роль і місце англійської мови в навчальному процесі ЛРІДУ НАДУ при Президентові України у контексті підготовки України до Євро-2012 ”;
 3. Харітонова Г.М. – ст. викладач кафедри “Деякі аспекти викладання англійської мови у галузі державного управління ”

З 30 березня до 30 квітня 2011 року триває благодійна акція «Подаруй дитині книжку». Під час даної акції проводиться збирання книжок для дітей з дитячих будинків та інтернатів, малозабезпечених багатодітних родин.
Минулого року спільними зусиллями вдалося зібрати понад 16000 книжок для дітей, які того потребують. Проте, ми переконані, що, об'єднавши наші сили цього року, зможемо подарувати дітям ще більше книг.
Підведення підсумків акції та передача книжок відбудеться 30 квітня 2011 року під час Львівського міжнародного дитячого фестивалю (м.Львів, вул.Коперніка, 15, Палац Мистецтв). Запрошуємо усіх бажаючих приєднатися до участі в благодійній акції.
Контактна особа від Інституту - Ірина Богданівна Кіянка (к.216).


11 квітня Інститут відвідав Ірвін Студін - директор програм Школи публічної політики і врядування університету Торонто, засновник і головний редактор журналу Global Brief. Як фахівець світового рівня із розробки стратегій (є співавтором Стратегії національної безпеки Канади - 2004 і головним автором Національної антитерористичної стратегії Австралії – 2006) П.Студін залучений до реформи системи підготовки і підвищення кваліфікації державних службовців в Україні. У зв’язку з цим І.Студін зустрічався з керівництвом інституту, завідувачами кафедр, слухачами і студентами, прагнучи почути всі точки зору на проблеми і перспективи ЛРІДУ НАДУ при Президентові України.


8 квітня 2011 року в нашому Інституті відбулась науково-практична конференція за міжнародною участю на тему «Реформування системи державного управління та державної служби: теорія і практика».

Звіт про конференцію...

Проект рішення...

Матеріали конференції (ч.1)...

Матеріали конференції (ч.2)...


7-8 квітня у Інституті перебував заступник директора Інституту державного управління, поліції та права м. Гюстров др. Хольгер Франке. Метою візиту було проведення семінару для викладачів, аспірантів та слухачів інституту на тему «Будівельне та екологічне право у федеральній землі Мекленбург – Передня Померанія» та участь в науково-практичній конференція «Реформування системи державного управління та державної служби: теорія і практика», в ході якої п. Франке зробив доповідь на тему «Модернізація державного управління у федеральній землі Мекленбург – Передня Померанія» та був співмодератором секції "Реформа системи державного управління та державної служби в країнах Європи: досвід для України"

5 квітня 2011 року між Національною академією державного управління при Президентові України та її регіональними інститутами (Дніпропетровськ, Львів, Одеса, Харків)  відбувся науково-методологічний семінар у режимі відеоконференцзв'язку на тему: "Роль наукових досліджень у розробленні державної політики щодо подолання негативних наслідків старіння населення України".

 Докладніше...


25 березня 2011 року на сайті розміщено розділ "Слухацька рада", який буде висвічувати різноманітні питання щодо слухацького самоврядування в нашому Інституті.


23 березня 2011 року між Національною академією державного управління при Президентові України та її регіональними інститутами (Дніпропетровськ, Львів, Одеса, Харків)  відбувся круглий стіл у режимі відеоконференцзв'язку на тему: "Створення нової системи підготовки державних службовців в Україні: завдання та інструменти", в рамках Компоненту 1 проекту Twinning.

Докладніше...


СТАНЬ  СТУДЕНТОМ  ЛРІДУ  НАДУ !!!

під таким гаслом у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України тривають зустрічі з учнями шкіл областей західного регіону України.

Понад вісімдесят учнів шкіл Теребовлянського та Бережанського районів Тернопільської області стали у ці березневі дні гостями Інституту та учасниками акції «Я – майбутній студент 2011», приуроченій міжнародному Дню Землі.

У зустрічі з учнями взяв участь і виступив Володимир Степанович Загорський – директор ЛРІДУ НАДУ, член-кореспондент НАН України.

Школярі з великим зацікавленням слухали також першого заступника директора Євгена Григоровича Матвіїшина, декана факультету економіки та менеджменту Олександра Станіславовича Синицького, завідувача сектору прийому, розподілу та зв’язків з випускниками Інну Михайлівну Куліш.

Особливе пожвавлення викликали в учнів вікторина знань про планету Земля, екскурсія Інститутом, а також – фото на пам’ять з директором Інституту Володимиром Степановичем Загорським.

ПРЕС-ЦЕНТР ЛРІДУ НАДУ

16 березня 2011 року відбувся науковий семінар: "Поради здобувачам щодо оформлення дисертаційних досліджень"

Доповідач: БАКУМЕНКО Валерій Данилович, доктор наук з державного управління, професор,
член експертної ради з державного управління Державної акредитаційної комісії України.


У Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України тривають зустрічі з учнями шкіл західного регіону України під гаслом: «Стань студентом ЛРІДУ НАДУ».

Докладніше...


9 березнядень народження Тараса Григоровича Шевченка.
Щороку українці відзначають на своїй землі і в зарубіжжі річницю від дня народження великого сина України, геніального поета і художника Тараса Шевченка.

Велика заслуга поета в тому, що він високо ніс ідеї демократизму, соціальної справедливості. Доклавши стільки зусиль для пробудження національної самосвідомості й виховання національної гідності українського народу, він, як справжній апостол правди і свободи, спрямовував його не в бік національної замкнутості й ворожнечі, а в бік порозуміння, співпраці усіх народів. Шевченко належить не тільки Україні, а всьому людству, хоч кожне його слово — про Україну.

Хоч як – аби лиш тільки бути,
Хоч як – аби лиш існувати,
Нехай змарнів, нехай забутий,
Аби лиш, смерте осяйна,
Твоїх обіймів не відчути…

Слова угорського поета Ендрю Аді

 

 

 

 

 

Саме так можна окреслити період життя Т.Г.Шевченка.
У III тисячолітті – переповненому глобалізаційними процесами, інформаційними війнами, гонитвою за людськими благами, битвою людських душ, ми знову повертаємось до першоджерел нашої культури, традицій, Слова.
Саме Слова Шевченка, яке не раз зцілювало втомлені серця, хворі душі і були на сторожі людського горя. Можливо, це фатум нашого сьогодення, що ми хочемо відчути себе сильними і впевненими у його Словах, Одкровеннях і мріях.
І тому, може, варто деколи озиратись навколо себе і побачити його наступників у дотику рук талановитих дітей, очах забутих дитячих мрій і тихої ходи дитини, яка чекає про зустріч своїх батьків.
І тому можна з впевненістю сказати: Тарас Шевченко – сьогодні тут разом з нами!


2 березня 2011 року завідувач сектору дистанційного навчання В.Карпук взяв участь в круглому столі присв’яченому 10-річчю Центру дистанційного навчання НАДУ на тему: "Управління знаннями в державному секторі та впровадження інноваційних освітніх технологій в навчальний процес та наукову діяльність Націіональної академії ".

Докладніше...


До цього свята бібліотека Інституту підготувала книжкову виставку.

28 лютого 2011 року в ауд.314 Інституту відбувся науковий семінар  «Методологічні аспекти проведення дисертаційних досліджень у галузі науки державне управління» на якому з доповіддю виступив Сурмін Юрій Петрович, доктор соціологічних наук, професор, перший заступник директора Інституту проблем державного управління та місцевого самоврядування Національної академії державного управління при Президентові України.


26 лютого 2011 року у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбулися урочистості з нагоди шістнадцятого випуску магістрів державного управління.

Докладніше...В бібліотеці Інституту підготовлено книжкову виставку „Антикорупційна політика як функція держави”.

На виставці представлені нормативно-правові акти та наукові публікації з питань боротьби з корупцією.


День Соборності України — свято, яке відзначається щороку в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

До цього свята бібліотека Інституту підготувала книжкову виставку. Представлена експозиція висвітлює тернистий шлях України до соборності та процеси державотворення і формування території української незалежної держави.


Місцевій демократії - розвиток

Розвиток демократичних процесів та сприяння ідеї демократичної участі на місцевому рівні - актуальні питання, які стали предметом уваги учасників засідання круглого столу з питань обговорення «Додаткового протоколу до Європейської хартії місцевого самоврядування щодо права участі у справах місцевої влади». У засіданні круглого столу, яке відбулося у приміщенні Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування (м.Київ) взяли участь: Лазор Олег Ярославович - завідувач кафедри управління персоналом та державної служби, доктор наук з державного упрапвління, професор та Лазор Оксана Дмитрівна - професор кафедри державного управління та місцевого самоврядування, доктор наук з державного управління.

Докладніше...

 

 
moin

 


Звіт ЛРІДУ НАДУ за 2008 рік

Звіт ЛРІДУ НАДУ за 2009 рік


Лінки

:: Верховна Рада України

:: Президент України

:: Кабінет Міністрів України

:: Львівська обласна державна
:: адміністрація


:: Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти - ЛРЦОЯ


Для науковців:


План графік проведення міжкафедральних семінарів (розширених засідань)


Розклад занять аспірантів


До уваги науковців, докторантів, аспірантів


Атестація...


Для студентів та слухачів:


Архів новин:

– 2009р.

– 2010р.