Новини

 

 

24 січня 2013 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Діяльність органів внутрішніх справ на сучасному етапі" за участі начальника Департаменту Державтоінспекції МВС України Валерія Лозового і начальника Центру безпеки руху та автоматизованих систем при МВС України Сергія Будніка.

Докладніше...


22 січня – День Соборності України.

В цей день, 1919 року, на велелюдному мітингу в Києві було урочисто проголошено про злуку Української Народної Республіки та Західно- Української Народної Республіки. Цей акт засвідчив споконвічне бажання українців жити в єдиній державі.

З нагоди цього свята бібліотека Інституту підготувала книжкову виставку «День Соборності України».

Представлена експозиція висвітлює тернистий шлях України до соборності та процеси державотворення і формування території української незалежної держави.


17 січня 2013 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Стан і проблеми реалізації державної політики щодо охорони вод від забруднення" за участі заступника Міністра – керівника апарату Міністерства екології та природних ресурсів України Дмитра Мормуля.


10 січня 2013 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Діяльність екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" за участі директора департаменту реформ та розвитку медичної допомоги Міністерства охорони здоров’я України Миколи Хобзея і директора Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України Володимира Юрченка.

Докладніше...


19-22 грудня 2012 року, у Львівському регіональному інституті державного управління відбулася акція «Подаруй книгу сільській бібліотеці», організатором та координатором якої є незмінний менеджер найцікавіших проектів – кандидат політичних наук, доцент Ірина Богданівна Кіянка.

В акції, яка привернула увагу до сільської бібліотеки, взяли участь науково-педагогічні працівники, слухачі магістерських програм, студенти Інституту. Книги, які були зібрані під час акції, передано у сільські бібліотеки, зокрема, у с. Нове село, с. Надічі та с. Зубейки Жовківського району Львівської області.

Як повідомила прес-центру координатор акції «Подаруй книгу сільській бібліотеці» Ірина Богданівна Кіянка, цю громадську ініціативу підтримали: депутат Львівської обласної ради Іван Васильович Бокало та народний депутат Верховної Ради України Василь Степанович Пазиняк. Ірина Богданівна Кіянка щиро вдячна усім, хто долучився до цієї благородної акції.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


21 грудня 2012 року, у Львівському регіональному інституті державного управління засвітилась новорічними вогнями розкішна, ароматна красуня-ялинка, подарувавши атмосферу  новорічно-різдвяних свят. Як повідомили прес-центру, ялинку привезли і встановили працівники господарського відділу під керівництвом заступника директора з економіко-господарської роботи Романа Володимировича Великопольського. 

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


20 грудня 2012 року, у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, у рамках спільного проекту з управлінням у справах сім’ї та молоді Львівської обласної державної адміністрації, за підтримки Львівської міської молодіжної організації «Генерація-плюс» відбулася конференція на тему: «Сучасна молодь в управлінні: досвід та перспективи-2012». Ідею проведення конференції за участю слухачів магістерських програм та студентів активно підтримав науково-педагогічний колектив кафедри економічної політики та управління персоналом Інституту. Організатори конференції подбали про випуск збірника матеріалів конференції, який вручили учасникам у день її проведення.

«У нашому Інституті є добра традиція кожного року проводити Міжнародну науково-практичну конференцію за участю провідних науковців у сфері державного управління, економіки, політики, соціології, культурології. Наші конференції дають можливість сучасним науковцям обмінятись досвідом, контактами, спільними проектами, та врешті-врешт відчути, що є люди, для яких наші знання та досвід є необхідними та актуальними. А ще важливішим завданням на сьогодні є залучення студентів та слухачів до написання наукових тез, участі у наукових конференціях, симпозіумах. І ми щиро радіємо, що така конференція: «Сучасна молодь в управлінні: досвід та перспективи-2012» відкриває ще одну сторінку нашого спільного доробку. Щиро дякую науковим керівникам, які були поруч зі своїми студентами та слухачами, і надихали їх у творчому пошуку» - такими словами звернувся у передмові до збірника матеріалів конференції директор ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, член-кореспондент НАН України Володимир Степанович Загорський.

Конференцію відкрила менеджер проекту, кандидат політичних наук, доцент Ірина Богданівна Кіянка: «Ідея проведення такої конференції зародилась під час реалізації проекту «Люди успіху» Львівської міської молодіжної громадської організації «Генерація-плюс», - сказала Ірина Богданівна. - Завдяки проекту було проведено низку виїзних семінарів в районах області. Але хотілося, щоб це був не просто семінар, а – конференція з виданням збірника матеріалів. Такі конференції та молодіжні симпозіуми є запорукою доброї співпраці навчального закладу та державних органів влади, які вважають, що найбільша інвестиція в освіті – це позитивний діалог, комунікація, сучасний дизайн навчального процесу. І ми раді, що нашу ідею підтримано в Інституті. Найбільше долучився до організації конференції колектив кафедри економічної політики та управління персоналом, зокрема, натхненниками проведення конференції стали: завідувач кафедри економічної політики та управління персоналом, доктор економічних наук, професор Ольга Петрівна Крайник, кандидат економічних наук, доцент Євген Григорович Матвіїшин, кандидат економічних наук, доцент Сергій Григорович Шевченко, кандидат економічних наук, доцент Катерина Петрівна Бліщук».

Учасників конференції привітав декан факультету економіки та менеджменту, кандидат економічних наук, доцент Олександр Станіславович Синицький.

Звертаючись до учасників конференції, Ольга Петрівна Крайник відзначила бажання слухачів та студентів брати участь у науково-дослідній роботі. Адже, як зауважила Ольга Петрівна, вміння думати, писати, обмінюватись своїми думками допоможе знайти себе і ствердити у житті, досягти високого рівня. І першим кроком до здійснення цієї мети є, власне, участь у конференції.

«Для вас, майбутніх лідерів, цей досвід публічності є надзвичайно корисним і необхідним, - зазначив науковий керівник семи учасників конференції, кандидат економічних наук, доцент Євген Григорович Матвіїшин. – Бажаю успішного дебюту для тих, хто робить перші кроки у науковому пошуку, і, звичайно, продовжити дослідження обраної тематики».

«Конференція – це чудова можливість вам навчитися спілкуватись, сформувати вас як публічних людей, а цей досвід обов’язково пригодиться», - зауважив Сергій Григорович Шевченко.

Учасників конференції нагороджено грамотами за науково-пошукову діяльність, а організаторів конференції відзначено пам’ятними подарунками.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


20 грудня 2012 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Підсумки роботи Міністерства культури у 2012 році" за участі Міністра культури України Михайла Кулиняка.

Докладніше...


19 грудня 2012 року відбувся круглий стіл в режимі відеоконференц-зв’язку між Національною академією державного управління при Президентові України та регіональними інститутами на тему: "Міжнародний та національний досвід надання адміністративних послуг. Перспективи розвитку в Україні".

Докладніше...


14 грудня 2012 року, у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбулися традиційні Андріївські вечорниці.

Щорічні передріздвяні зустрічі саме у Львові стали для навчального закладу вже доброю традицією, яка об’єднала схід і захід, південь і північ в особливій, автентичній атмосфері свята. Адже ось уже шостий рік поспіль Андріївські вечорниці об’єднують друзів з регіональних інститутів Національної академії – Львова, Харкова та Одеси, Дніпропетровська та Києва. І це невипадково, адже Львів, який від сивої давнини і донині зберігає неповторні традиції та обряди, є осередком української культури, яку прагнемо відкрити для всіх.

«Нам приємно, що одним із найбільш активних осередків української культури та національного духу у західному регіоні є Львівський регіональний інститут державного управління», - звернувся до гостей директор ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, член-кореспондент НАН України Володимир Степанович Загорський. Відкриваючи круглий стіл на тему: «Значення слухацького самоврядування», яким вирішили самі учасники зустрічі розпочати перебування в інституті, Володимир Степанович Загорський побажав усім в атмосфері доброзичливості відчути радість спілкування. А також – насолодитись знайомством зі Львовом, його європейською культурою та традиціями, його гостинністю та відкритістю.

«Ідея Андріївських вечорниць зародилася ще у 2006 році, - зазначила організатор зустрічей, кандидат політичних наук, доцент Ірина Богданівна Киянка. - І ми гордимося, що цю традицію щорічно підтримують усі регіональні інститути. Це насправді дуже важливо, адже такі зустрічі долають кілометри відстаней, даючи можливість глибше пізнати, краще зрозуміти та відчути один одного. А ще важливо, щоб ви подружилися і зберегли оту комунікацію між собою на роки».

Зазнайомившись, учасники зустрічі презентували досвід роботи слухацького самоврядування своїх інститутів, акцентували проблеми, які, здебільшого, як з’ясувалося, є типовими для всіх.

А потім були, власне, справжні львівські Андріївські вечорниці та неповторне для кожного знайомство з містом Лева.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


13 грудня 2012 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Реалізація соціальних ініціатив Президента України у 2012 році" за участі директора Департаменту пенсійного забезпечення Міністерства соціальної політики України Миколи Шамбіра.

Докладніше...


12 грудня 2012 року, Всеукраїнська спеціальна колегія з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю, управління у Львівській області нагородила директора ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, член-кореспондента НАН України Володимира Степановича Загорського подякою «за значний особистий внесок у розвиток та піднесення престижу професії, високий професіоналізм, зразкове виконання свого громадянського обов’язку, спрямованого на захист прав та інтересів людини, виявлену ініціативу, наполегливість та з нагоди святкування річниці Міжнародного дня боротьби з корупцією».

Вітаємо щиро Володимира Степановича Загорського із високою відзнакою!

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


7 грудня 2012 року Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України та Орловська філія Російської академії народного господарства і державної служби при Президентові Російської Федерації провели відео-конференцію «Нові підходи до організації і змісту державного і муніципального управління» в рамках IV Орловських соціологічних слухань, яка проходили в цей день у м. Орел. З вітальним словом до учасників заходу звернулись заступник директора Орловської філії РАНГіДС Оксана Овчіннікова та заступник директора ЛРІДУ НАДУ при Президентові України Андрій Ліпенцев. Модераторами відео-конференції виступили: від ЛРІДУ НАДУ при Президентові України – завідувач кафедри політичних наук та філософії, д. філос. наук Антоніна Колодій, від Орловської філії РАНГіДС – к. соціол. наук, доцент Наталія Проказіна. Виступи львівських учасників відео-конференції: Василя Пасічника («Теоретичні аспекти національної системи антикризового управління), Наталії Калинець («Нові підходи до управлінської діяльності публічної влади в Україні» та Сергія Кардаша (Державна політика сприяння формуванню середнього класу в Україні: обґрунтування нових підходів» викликали живий інтерес російських науковців і будуть найближчим часом опубліковані у збірнику матеріалів конференції.


6 грудня 2012 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Діяльність органів внутрішніх справ в умовах нового Кримінального процесуального кодексу України" за участі начальника Головного слідчого управління Міністерства внутрішніх справ України, генерал-майора міліції Василя Фаринника. Від Львівщини участь в даному заході прийняли Олександр Рудяк – начальник ГУМВС України у Львівській області, генерал-майор міліції, Валерій Канюка – перший заступник начальника ГУ МВС України у Львівській області, представники Львівського державного університету внутрішніх справ МВС України, Львівської обласної державної адміністрації та громадських організацій.

Докладніше...

 


5 грудня 2012 року відбулась зустріч керівництва Інституту з представниками канадсько-українського проекту «Місцевий економічний розвиток міст» - експертами з місцевого економічного розвитку Бонні Уолтер (Канада) та Олегом Войтовичем (Україна). Зустріч відбулась в рамках місії пані Уолтер з розробки стратегії навчання та підвищення кваліфікації вітчизняних фахівців з місцевого економічного розвитку. Після обговорення особливостей підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування за різними напрямками та програмами, Пані Уолтер висловила надію, що саме Львівський регіональний інститут державного управління стане одним із майбутніх виконавців цієї стратегії.


29 листопада 2012 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Збройні Сили України: шляхом реформування і розвитку" за участі заступника Міністра оборони України – керівника апарату Володимира Можаровського.

Докладніше...


22 листопада 2012 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Впровадження державних стандартів професійно-технічної освіти" за участі заступника Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Бориса Жебровського.

Докладніше...


21 листопада 2012 року Інститут відвідала делегація Канадського Бюро міжнародної освіти на чолі із президентом Карен Мак-Брайд. В рамках візиту відбулась зустріч із директором Інституту Володимиром Загорським. Зустріч відбулась у контексті підписання меморандумів про співпрацю між Канадським Бюро міжнародної освіти та Радою ректорів України і Радою ректорів Львівщини. Для пані Мак-Брайд була важлива думка Володимира Загорського щодо пріоритетів такої співпраці, з огляду на його значний авторитет і досвід як ректора, член-кореспондента НАН України, багаторічного голови експертної ради Вищої атестаційної комісії з економічних наук, діючого голови експертної ради Державної акредитаційної комісії з державного управління при Міністерстві освіти, науки, молоді та спорту. Безперечно важливим фактором цієї зустрічі стало і те, що Національна академія державного управління при Президентові України є першим серед вітчизняних вишів, з яким канадське Бюро міжнародної освіти має позитивний досвід роботи в Проекті розробки та впровадження публічної політики (PRISM).

 

Вже у лютому 2013 року до Львова приїде місія ректорів канадських університетів для започаткування конкретних двосторонніх партнерств.

Докладніше...


20 листопада 2012 року в Інституті перебувала делегація Орловської філії Російської академії народного господарства і державної служби при Президенті Російської Федерації на чолі з директором, доктором політичних наук, професором Віктором Ніцевичем.

В рамках візиту відбулось підписання Програми співпраці на 2012/13 навчальний рік та обговорення питань, пов’язаних з її реалізацію. Перший захід в рамках Програми відбудеться 7 грудня – відео-конференція на тему «Нові підходи до організації і змісту державного і муніципального управління» в рамках IV Орловських соціологічних читань «Управління в умовах суспільства, що динамічно розвивається».

 

Віктор Ніцевич також провів лекцію для слухачів факультету державного управління та місцевого самоврядування на тему «Організація державної цивільної служби у Російській Федерації».

Докладніше...


14 листопада 2012 р. відбулася презентація результатів стажування у Німеччині, в якому брали участь слухачі нашого інституту Гогоша Ірина, Ушакова Олена, Бельмега Руслана, Осадчук Світлана, Фринзюк Ірина, Холевчук Олександра та Кушнір Ірина.

Сама поїздка відбувалася у період з 6 по 27 жовтня 2012 р. у співпраці із Інститутом державного управління, поліції та права Федеральної Землі Мекленбург – Передня Померанія (ФРН). Під час перебування у Німеччині майбутні українські держслужбовці ознайомилися із навчальним процесом нашого інституту-партнера, вивчили роботу управління освіти та управління ЖКГ м. Гюстров, а також відвідали парламент Федеральної Землі Мекленбург – Передня Померанія у м. Шверін.


13 листопада 2012 року з ініціативи Львівської облдержадміністрації, за підтримки експертів Проекту розробки та впровадження публічної політики (PRISM) та Львівського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України, у місті Львові відбувся тренінг «Надання адміністративних послуг: прикладні аспекти» для державних адміністраторів дозвільних центрів райдержадміністрацій та міст обласного значення.

Докладніше...


8 листопада 2012 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Формування системи безоплатної правової допомоги в Україні" за участі представників Міністерства юстиції України, а саме: директора Координаційного центру з надання правової допомоги Андрія Вишневського.

Докладніше...


31 жовтня – 1 листопада 2012 року працівники нашого Інституту Володимир Карпук – завідувач сектору дистанційного навчання та Олександра Нєма – старший викладач кафедри управління проектами взяли участь в організаційному семінарі «Спільнота практиків: інновації в місцевому самоврядуванні» з питань підготовки та проведення дистанційного навчання для представників органів місцевого самоврядування, який відбувся у м.Форос (АР Крим). Організатором даного заходу був Державний фонд сприяння місцевому самоврядуванню в Україні за сприяння Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні».

Метою даного заходу було поглиблене вивчення питань управління проектами з місцевого та регіонального розвитку, а також – набуття учасниками нових компетенцій з проектного менеджменту для вирішення проблем громади; формування спільноти практики «Інновації в місцевому самоврядуванні».

Докладніше...


31 жовтня 2012 року в Палаці мистецтв м.Львова у межах Дня професійного самовизначення, організованого обласним центром зайнятості, Інститут провів день відкритих дверей. В ході заходу завідувач сектору прийому, розподілу слухачів та зв'язків з випускниками Ірина Винник зустрілась з майбутніми абітурієнтами та презентувала навчальні програми і послуги Інституту.

Водночас студенти випускних курсів Інституту мали можливість довідатись про потреби та пропозиції ринку праці.


25 вересня – 25 жовтня 2012 року к. держ .упр., доцент кафедри політичних наук і філософії ЛРІДУ Ірина Колосовська перебувала з візитом в університеті Іллінойс у м. Спрінгфілд (США). В рамках стажування провела три презентації: для програми студентів-відмінників (Capital Scholars);  для аспірантів у сфері політичних наук (College of Public Affairs & Administration) та для організації громади (WACCI). Тематика лекцій торкалась кола питань соціально-економічного розвитку України та проблематики формування  іміджу. І. Колосовська ознайомилась із педагогічними, методологічними і науковими аспектами роботи даної  інституції, взяла участь у занятті з питань ділової етики (College of Business and Management), а також у науковому семінарі кафедри філософії.


25 жовтня 2012 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Перспективи досягнень енергетичної незалежності України завдяки видобуванню нетрадиційних видів вуглеводнів" за участі Голови Державної служби геології та надр України Олега Проскурякова, радника Міністра екології та природних ресурсів України Володимира Ігнащенка, а також директора Департаменту геології Держгеонадр України Володимира Бенька.

Докладніше...


На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України № 642-р «Про підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування з питань запобігання і протидії проявам корупції на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування» та договору (№154 від 16.10.2012р.) з Національним агентством України з питань державної служби Львівський регіональний інститут державного управління розпочав заняття за програмою тематичних одноденних короткотермінових семінарів. У семінарах, що триватимуть упродовж жовтня-грудня 2012 року братимуть участь 1300 державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування Львівської області.


19 жовтня 2012 року у Львському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбулиось вручення дипломів магістра «Державна служба». На врученні були присутні заступник директора з наукової роботи Андрій Ліпенцев, декан факультету державного управління та місцевого самоврядування Анатолій Каляєв, завідувач кафедри кадрової політики та державної служби Олександр Сушинський, професорсько-викладацький склад Інституту та випускники магістерської програми "Державна служба".

 
     
 

12 жовтня 2012 року кафедра європейської інтеграції та права взяла участь в роботі спеціальної секції “Європеїзація вищої освіти в Україні як основа реформування державної адміністрації” Науцкової конференції „Міжнародні відносини в Україні: школи, постаті, проблеми (до 20-річчя факультету міжнародних відносин)” у Львівському національному університеті ім. Ів. Франка.


12 жовтня 2012 року у Львові відбувся ХІІ Міжнародний економічний форум «Стратегії – Інвестиції – Співробітництво». В роботі форуму взяли участь директор Інституту Володимир Загорський, заступник директора з наукової роботи Андрій Ліпенцев та завідувач кафедри економічної політики і фінансів Ольга Крайник.


4 жовтня 2012 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Питання реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою" за участі першого заступника міністра охорони здоров’я України Раїси Моісеєнко.

Докладніше...


27 вересня 2012 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Організаційно-правові засади функціонування Дозвільних центрів з видачі документів дозвільного характеру" за участі представників Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Докладніше...

 

Директор Інституту Володимир  Загорський – одна із найвпливовіших особистостей Львівщини
 у номінації «Влада» -

такі результати експертного опитування, презентовані проектом «Топ-100» - сто найвпливовіших особистостей Львівщини.
«Член-кореспондент НАН України, доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Володимир Загорський – неординарна особистість, яка своїм іміджем та працею розвиває інститут і розробляє проекти системних реформ державного управління в Україні, активно впливаючи на процеси державотворення» - зазначається у журналі «Топ-100».

Четвертий рік поспіль суспільно-політичне інформагентство «МediaStar» презентує журнал «Топ-100», який знайомить громадськість Львівщини із найбільш впливовими особистостями з різних галузей – влади, політики, бізнесу, засобів масової інформації, культурної спадщини, також – громадськими діячами, меценатами.

Рейтинг впливовості осіб у семи номінаціях визначали за результатами експертного опитування, у якому взяли участь провідні експерти, зокрема політологи, громадські діячі, представники бізнесу, мас-медіа.

Родзинкою цьогорічного «Топ-100» стало те, що уперше всі рейтингові позиції відкриває номінація «Народ», адже «саме народ – найвища і найважливіша гілка у системі розподілу влади у нашій державі,» - зазначається у виданні.

Під час презентації журналу керівник проекту, головний редактор інформагентства «МediaStar» Зоряна Павлишин (Іленко) зазначила: «Упевнена, чимало із тих, хто посилено працює над собою, долає щоденні перешкоди та досягає значних успіхів у бізнесі, політиці, чи то у професійній сфері, чи на життєвій царині, достойний опинитися тут, серед кращих. Вони не зі слів знають, що таке успіх і знають його ціну. Щоденні, багаторазові перемоги допомагають вийти на вершину, здобути впливовість та вагомість, що лягає в основу імені особистості».

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


19 вересня 2012 року, у Львівському регіональному інституті державного управління відбулися чергові збори трудового колективу.

На порядку денному цьогорічних зборів традиційно були питання, які безпосередньо торкаються кожного працівника інституту, зокрема: виконання адміністрацією інституту колективного договору у 2011-2012 н.р. та соціальна орієнтованість роботи профспілкового комітету інституту у 2011-2012 н.р.. Тож, саме збори трудового колективу дали можливість виважено та відверто проаналізувати те, як працювали і чи виконали заплановане, які має колектив здобутки, і чи має їх, окреслити перспективи, визначити пріоритети у роботі на наступний навчальний рік.

Привітавши усіх присутніх із новим навчальним роком, та побажавши наснаги у праці на увесь наступний рік, в.о. директора ЛРІДУ НАДУ Андрій Вікторович Ліпенцев виступив зі звітом адміністрації інституту про виконання колективного договору у 2011-2012 р.р.. У своєму виступі, який супроводжувався презентаційними матеріалами, Андрій Вікторович Ліпенцев коротко окреслив результати діяльності колективу за такими основними напрямками: навчально-виховна робота та вступна кампанія-2012, діяльність Центру підвищення кваліфікації, наукова діяльність, міжнародне співробітництво, співпраця з органами  виконавчої влади та місцевого самоврядування, взаємодія із профспілковою організацією з виконання умов колективного договору, фінансовий стан та удосконалення матеріально-технічної бази, а також – утвердження позитивного іміджу інституту.

На завершення свого виступу, А.В. Ліпенцев підкреслив, що, незважаючи на непростий у багатьох аспектах минулий навчальний рік, колектив інституту репрезентує позитивні результати. Немало планів належить реалізувати у новому навчальному році. У контексті реформування Національної академії, ключовим і перспективним завданням для нашого інституту, відповідно до визначених стандартів, є підвищення якості освітніх послуг. До виконання цього надважливого завдання залучений увесь колектив. Саме тому Андрій Вікторович Ліпенцев закликав усіх до організаційної та виконавської дисципліни, до самоусвідомлення своєї ролі та місця в організації, а також – висловив вдячність за розуміння та підтримку адміністрації інституту.

Як зазначив у своєму виступі голова профспілкового комітету інституту Андрій Йосипович Серант, незважаючи на певні об’єктивні труднощі минулого навчального року, у центрі уваги профспілки була людина з її успіхами і невдачами, радісними і сумними подіями у житті. Соціальну спрямованість діяльності профспілки інституту підтверджують факти допомоги тим, хто її потребував, надання путівок на оздоровлення працівникам та їхнім дітям, організація вечорів відпочинку, вирішення питання транспортного сполучення  тощо. Звичайно, підкреслив А.Й. Серант, профспілковому комітету є над чим попрацювати у новому навчальному році.

В обговоренні звітів взяли участь: заступник директора з короткотермінового підвищення кваліфікації Олександр Георгійович Кучабський та заступник директора з економіко-господарської роботи Роман Володимирович Великопольський, які детальніше зупинилися на досягненнях своїх колективів, і дали задовільну оцінку діяльності адміністрації та профспілкового комітету у виконанні колективного договору.

Декан факультету економіки та менеджменту Олександр Станіславович Синицький зачитав від імені комісії із формування проекту рішень, власне, проект рішення зборів трудового колективу, окресливши  актуальні напрямки подальшої діяльності.

Учасники зборів погодилися із тим, щоб вважати роботу адміністрації та профспілкового комітету інституту – задовільною.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


14 вересня 2012 року, директор Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, член-кореспондент НАН України, професор, доктор економічних наук Володимир Степанович Загорський зустрівся із першокурсниками – слухачами магістерських програм.

«Знаю ваші досягнення та здобутки, ціную ваші лідерські якості та невпинне бажання до самовдосконалення через отримання нових якісних знань, а тому вітаю ваш вибір навчатися саме у Львівському регіональному інституті державного управління, - такими словами звернувся до першокурсників-слухачів Володимир Степанович Загорський.

Директор ЛРІДУ НАДУ Володимир Степанович Загорський розповів учасникам зустрічі про навчальний заклад, напрямки його діяльності, перспективи, про магістерські програми, підкреслив якісний склад професорсько-викладацького колективу, а також – акцентував на можливості підвищення освітнього рівня та участі у науково-пошуковій роботі в аспірантурі та докторантурі тим випускникам магістратури, які матимуть найвищий рейтинг у навчанні.

 

Усім присутнім Володимир Степанович Загорський побажав успіхів та висловив упевненість у тому, що навчання у Львівському регіональному інституті державного управління стане для кожного майбутнього магістра державного управління важливою сходинкою у подальшій професійній кар’єрі.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


10 вересня 2012 року, доктор наук з державного управління, професор, завідувач кафедри кадрової політики та державної служби Олександр Іванович Сушинський взяв участь у рейтинговій програмі Львівської телерадіокомпанії «На перехресті думок». Тема програми – взаємодія, співпраця різних гілок влади. Долучившись до дискусії між представниками облдержадміністрації, обласної та районної рад, а також –  політолога, Олександр Іванович Сушинський як науковець та представник навчального закладу, у якому отримують професійну освіту майбутні управлінці, акцентував на проблеми у взаємодії та необхідність співпраці органів державної влади і місцевого самоврядування для реалізації державних завдань.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


8 вересня 2012 року, кандидат історичних наук, доцент кафедри європейської інтеграції та права Петро Володимирович Когут взяв участь у рейтинговій програмі Львівської обласної телерадіокомпанії – «Неоднаково». Представляючи у програмі Львівський регіональний інститут державного управління як єдиний державний навчальний заклад, який готує професійних управлінців, Петро Володимирович Когут активно долучився до дискусії на тему лідерства, професіоналізму та відповідальності управлінців і політиків.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


У видавництві Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України вийшов друком збірник наукових праць «Економіка та бюрократія у відкритому суспільстві: до 130 річниці з дня народження Людвіґа фон Мізеса». Це видання є першим в Україні збірником наукових праць, присвячених творчості Людвіґа фон Мізеса. Передмову до збірника написав член-кореспондент НАН України, директор ЛРІДУ НАДУ  Загорський Володимир Степанович, а наукову редакцію здійснили доценти кафедри політичних наук і філософії Буник М. З. та Кіянка І. Б..

Зміст...


3 вересня 2012 року, у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбулися урочистості з нагоди Дня знань та початку навчального року.

Докладніше...


30 серпня 2012 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Стан підготовки до 2012/2013 навчального року" за участі заступника Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Бориса Жебровського.

Докладніше...


До уваги
докторантів, аспірантів з відривом / без відриву від виробництва; здобувачів наукового ступеня кандидата наук

Відповідно до пунктів 31, 41, 50 Положення про підготовку науково-педагогічних і наукових кадрів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 березня 1999 року, № 309 (зі змінами), та розпорядження Львівського регіонального інституту Національної академії державного управління при Президентові України (далі – Національна академія) «Про атестацію докторантів, аспірантів, здобувачів Національної академії» від «23» серпня 2012 року № 31-р, у період з 10 по 21 вересня на кафедрах Львівського інституту державного управління Національної академії буде проведено атестацію докторантів аспірантів з відривом / без відриву від виробництва; здобувачів наукового ступеня кандидата наук.

Докладніше...


Оголошуємо прийом до докторантури та аспірантури у 2012 році !

за спеціальностями галузі науки «Державне управління»

 • за державним замовленням  – на підставі договорів-направлень
 • понад державне замовлення – за договором на умовах контракту

за спеціальностями галузі економічних наук:

 • за договором на умовах контракту

Документи подаються вступниками особисто у відділ координації наукових досліджень та підготовки науково-педагогічних і наукових кадрів (к. 205) з
3 до 30 вересня 2012 року.

Докладніше...


21 серпня 2012 року у Національному агентстві України з питань державної служби (м.Київ)  відбувся круглий стіл щодо розроблення проекту Державної цільової програми розвитку державної служби на період до 2016 року. Координував ведення круглого столу Толкованов В’ячеслав Вікторович, Голова Національного агентства України з питань державної служби. Від Львівського регіонального інституту Національної академії участь в обговоренні проекту взяв Ліпенцев Андрій Вікторович, заступник директора з наукової роботи, який виступив з доповіддю: «Про нові підходи щодо реформування державного управління»

Порядок денний...

Докладніше...


До уваги вступників !!!

:: Наказ "Про зарахування слухачів спеціальності "Державне управління" за державним замовленням Нацдержслужби України"...

:: Наказ "Про зарахування слухачів спеціальності "Державне управління" за державним замовленням"...

:: Наказ "Про зарахування слухачів за спеціальністю "Державна служба" за державним замовленням Нацдержслужби України"...

 


19 липня 2012 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Реалізація проектів спільного впровадження в Україні за Кіотським протоколом. Успіхи нашої держави у цій сфері" за участі заступника Міністра екології та природних ресурсів України - керівника апарату Дмитра Мормуля та першого заступника голови Державного агенства екологічних інвестицій України Івана Варги.


12 липня 2012 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Державна підтримка сільськогосподарських товаровиробників" за участі представників Міністерства аграрної політики та продовольства України.


5 липня 2012 року в інтерв’ю-центрі Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України розпочався етап конкурсу з добору кандидатів до Президентського кадрового резерву «Нова еліта нації» у Львівській області в 2012 році. Згідно до Указу Президента України від 5 квітня 2012 року № 45/2012 «Про Президентський кадровий резерв «Нова еліта нації» на базі нашого Інституту був створений інтерв’ю-центр з оцінювання учасників конкурсу Львівської області. Всі конкурсанти допущені до участі в цьому конкурсі проходили 4 етапи, а саме: етап 1 - комп’ютерне тестування на предмет володіння загальними та спеціальними знаннями, необхідними вміннями та навичками; етап 2 - оцінювання анкетування учасників конкурсу на предмет визначення їх морально-психологічних і ділових якостей; етап 3 - комп’ютерне тестування з іноземної мови (англійської, німецької, французької); етап 4 - оцінювання інтерв’ю з метою оцінювання тез публічного виступу учасників конкурсу.

На передодні відбулися засідання експертної комісії, на яких розглядалися питання щодо організаційного, методичного та технічного забезпечення процесу оцінювання. 4 липня за участі голови експертної комісії О.Г.Кучабського – заступника директора Інституту з короткотермінового підвищення кваліфікації та інших членів цієї комісії для конкурсантів була проведена консультація щодо проведення всіх етапів оцінювання.

 


26 червня цього року в Золочівській районній державній адміністрації  відбувся міжнародний семінар організований Львівським регіональним інститутом державного управління спільно із Золочівською районною державною адміністрацією та Золочівською районною радою. У семінарі взяли участь представники нашого Інституту, голова Золочівської районної державної адміністрації Я.Окрепкий, перший заступник голови районної державної адміністрації М.Бучковський, заступник голови районної ради А.Леськів та міські, селищні, сільські голови Золочівського району. Було заслухано доповіді доктора габ. – проф. Університету Марії Кюрі-Склодовської (м.Люблін, Республіка Польща) – Януша Нічипорука на тему: “Система державного управління у Польщі” та доктора мед. наук Інституту Справ Адміністрації Публічної (м.Люблін, Республіка Польща) Мажени Фуртак-Нічипорук на тему: “Польський досвід написання та реалізації мікропроектів в органах місцевого самоврядування”.


18 червня 2012 р. відбулась зустріч керівництва та завідувачів кафедр Львівського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України з ректором Вищої професійної школи державного управління та права Саксонії (ФРН) проф. Петером Музаль.

Проф. Петер Музаль розповів про систему підготовки фахівців з публічного урядування в Федеративній Республіці Німеччині, загалом та в землі Саксонії, зокрема.  Ректор Вищої професійної школи державного управління та права Саксонії проф. Петер Музаль ґрунтовно висвітлив різні аспекти підготовки управлінців у очолюваному ним навчальному закладі та детально відповів на численні запитання працівників Інституту щодо нормативних засад та організації навчального процесу з підготовки бакалаврів і магістрів, науково-педагогічної діяльності доцентів та професорів Вищої професійної школи державного управління та права Саксонії.


14-16 червня 2012 р. в Одеському регіональному інституті державного управління НАДУ при Президентові України відбулась семінар-нарада з питань прийому до докторантури та аспірантури 2012 р. Національної академії та її регіональних інститутів, організована управлінням підготовки наукових та науково-педагогічних кадрів Національної академії.

Захід відбувся за участі першого віце-президента НАДУ при Президентові України д.політ.н., ст. наук. співр. К. О. Ващенка; директора ОРІДУ НАДУ при Президентові України д. політ. н., доц. М. М. Іжі; начальника управління підготовки наукових та науково-педагогічних кадрів Національної академії В. О .Чмиги; заступників директорів регіональних інститутів з наукової роботи, керівників структурних підрозділів Національної академії та регіональних інститутів, до компетенції яких належить питання підготовки наукових і науково-педагогічних кадрів та працівників юридичних служб.

Від Львівського регіонального інституту в семінарі-нараді взяли участь заступник директора з наукової роботи, к. е. н., доц. В. А. Ліпенцев та начальник відділу координації наукових досліджень і підготовки науково-педагогічних та наукових кадрів, к. філос. н. М. В. Фурса.

На семінарі-нараді обговорено актуальні питання підготовки науково-педагогічних та наукових кадрів, проаналізовано основні підходи до організації прийому у 2012 р. до аспірантури та докторантури, а саме:

 • перспективи розвитку системи нормативно-правового забезпечення процесу підготовки наукових та науково-педагогічних кадрів в Україні;
 • упровадження у практику підготовки наукових і науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації кращого світового досвіду щодо змісту, форм та методів навчання, передбачених докторськими програмами з державного управління;
 • актуалізація змісту підготовки наукових і науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації з державного управління у частині оновлення відповідного навчально-методичного забезпечення;
 • пріоритети розвитку напряму підготовки наукових кадрів вищої кваліфікації у Національній академії.

7 червня 2012 року представники нашого Інституту – заступник директора з наукової діяльності А.Ліпенцев та доцент кафедри менеджменту організацій Р.Рудніцька взяли участь в слуханнях проекту Регіональної програми інноваційного розвитку Львівської області на 2012–2015 роки за участю першого заступника голови облдержадміністрації Б.Матолича, заступника голови облради В.П’ятака, представників депутатського корпусу та розробників проекту Програми, які відбулися у приміщенні Львівської обласної ради.

Проект Регіональної програми інноваційного розвитку Львівської області на 2012–2015 роки розроблено за сприяння Проекту розроблення та впровадження публічної політики (PRISM) в Україні. Метою Програми є сприяння сталому економічному зростанню Львівщини завдяки створенню інституціональних та економічних передумов для активізації інноваційних процесів у малому та середньому підприємництві Львівської області.

Презентація Програми інноваційного розвитку викликала жваве обговорення та дискусію. Чи не найважливішим питанням її реалізації є визначення та представлення інноваційного потенціалу Львівської області для країн Європи. Для його розв’язання експертам та розробникам Програми спільно з університетами Львівщини було запропоновано опрацювати питання інноваційного розвитку у європейському просторі. Зокрема запропоновано провести виїзні засідання Львівської обласної ради та колегії Львівської обласної державної адміністрації безпосередньо в актових залах університетів за відповідною тематикою.

Докладніше...


7 червня 2012 року на базі нашого Інституту відбувся черговий етап конкурсу “Кращий державний службовець”.

В рамках ІІ туру щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» у Львівській області організаційний комітет провів тестові випробування державних службовців місцевих органів виконавчої влади.

На відкритті конкурсу виступили заступник директора Інституту з короткотермінового підвищення кваліфікації, доктор наук з державного управління О.Г. Кучабський, завідувач навчально-організаційного сектору Г.С. Гембарський, начальник управління державної служби Головдержслужби України у Львівській області І.Й. Микитин, головний спеціаліст сектору реалізації державної політики у сфері державної служби та місцевого самоврядування Л.О. Циганчук та ін.


7 червня 2012 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Захист прав та інтересів громадян, які перебувають за кордоном" за участі представників Міністерства закордонних справ України.


31 травня 2012 року в Національній академії державного управління при Президентові України відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція за міжнародною участю "Стратегія державної кадрової політики - основа модернізації країни" участь в якій взяли: заступник директора з наукової роботи, к.е.н., доцент А.Ліпенцев та завідувач кафедри державного управління та місцевого самоврядування, д.держ.упр., професор П.Петровський.

Докладніше...


31 травня 2012 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Впровадження ініційованого Президентом України Національного проекту: «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства»" за участі першого заступника Міністра охорони здоров’я України Раїси Моісеєнко та керівника проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства» Віктора Сірмана.

Докладніше...


28 травня 2012 року відбулось розширене засідання Науково-експертної ради, на якому аспіранти останнього року навчання презентували результати дисертаційних досліджень.


24-25 травня 2012 року у Львові проходив Міжнародний Форум Інвестицій та Інновацій «Інвестиції технології розвиток», участь в якому прийняв заступник директора Інституту з наукової роботи, кандидат економічних наук, доцент Ліпенцев Андрій Вікторович. Метою даного форуму було об'єднання ідей підприємців та експертів з можливостями, знаннями і досвідом інвесторів задля успішної реалізації інноваційних технологій та перспективних інвестиційних проектів і, таким чином, сприяння залученню інвестицій в Україну.

Докладніше...


24-25 травня 2012 року на базі нашого Інституту відбувся V-й Львівський міжнародний форум “Альтернативні способи вирішення спорів (ADR)”. Організаторами даного заходу були:Постійно діючий третейський суд при Львівській Асоціації учасників ринку нерухомості; Львівська торгово-промислова палата; Львівський національний університет імені І.Франка (кафедра цивільного права та процесу); Львівський державний університет внутрішніх справ (юридичний факультет); Німецький фонд з міжнародної правової співпраці (Німеччина, Бонн) та Краківський (Ягеллонський) університет (Польща, Краків). Серед запрошених гостей були третейські судді (арбітри), науковці, судді державних судів та практичкуючі модератори з Німеччини, Угорщини, Бельгії, Польщі, Росії, України.


24 травня 2012 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Підготовка органів внутрішніх справ до забезпечення охорони громадського порядку під час проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу" за участі заступника Міністра внутрішніх справ України Віктора Ратушняка.

Докладніше...


23 травня 2012 року між Національною академією державного управління та її регіональними інститутами відбулась відеоконференція на тему: "Україна на шляху до Європейського Союзу: звіряємо координати".

Докладніше...


Шановні користувачі бібліотеки!

У зв’язку з проведенням інвентаризації бібліотечних фондів, звертаємось до Вас із проханням до 15 червня погасити читацьку заборгованість за 2011-2012 навчальний рік.

Після закінчення зазначеного терміну, читачі, які не пройшли перереєстрацію, будуть позбавлені права користування бібліотечними фондами.


10 травня 2012 року, у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася презентація творчого доробку науковців Національної академії державного управління при Президентові України, фундаментального наукового видання – «Енциклопедії державного управління» у восьми томах.

Львівський регіональний інститут державного управління на презентації видання представили члени науково-редакційної колегії восьмого тому Енциклопедії «Публічне адміністрування»: Ліпенцев А.В. – заступник директора з наукової роботи, к.е.н., доцент; Кучабський О.Г. – заступник директора з короткотермінового підвищення кваліфікації, д.держ.упр., доцент; Колодій А.Ф. – завідувач кафедри політичних наук та філософії, д.філос.н., професор; Петровський П.М. – завідувач кафедри державного управління та місцевого самоврядування, д.держ.упр., професор; Когут П.В. – доцент кафедри європейської інтеграції та права, к.і.н., доцент; Буник М.З. – доцент кафедри політичних наук та філософії, к.політ.н., доцент; Фурса М.В. – начальник відділу координації наукових досліджень і підготовки науково-педагогічних та наукових кадрів, к.філос.н.; Микієвич М.М. – професор кафедри європейської інтеграції та права, д.ю.н., професор; Мисак Г.В. – завідувач бібліотечного сектору.

У презентації «Енциклопедії державного управління» взяли участь декани, завідувачі кафедр, науково-педагогічні працівники факультетів Львівського національного університету імені Івана Франка: міжнародних відносин, юридичного, економічного, філософського, історичного.

Представники Львівського регіонального інституту державного управління презентували своїм колегам-науковцям не тільки «Енциклопедію державного управління», але й навчальний заклад як потужний центр державотворення, який реформуючись, невпинно розвивається.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


9 – 12 травня2012 року у Львові відбулась ХХІІ міжнародна наукова конференція "Історія релігій в Україні", організована Інститутом релігієзнавства – філією Львівського музею історії релігії, Відділенням релігієзнавства Інституту філософії НАН України, Львівським відділенням Інституту української археографії та джерелознавства НАН України, Українським католицьким університетом. В її роботі взяли участь майже 200 науковців понад сімдесяти вищих навчальних закладів, музеїв та провідних науково-дослідних інститутів з різних регіонів України та зарубіжних держав - Польщі, Російської Федерації, Італії, Німеччини, Словаччини, Угорщини, Білорусі, а також духовні особи. ЛРІДУ НАДУ при Президентові України вже три роки є співорганізатором секційних засідань «Українська держава і церква».

Докладніше...


4 травня 2012 року між Національною академією державного управління та її регіональними інститутами відбувся круглий стіл у режимі відеоконференцзв'язку за участю науковців, представників центральних і місцевих органів державної влади, релігійних і громадських організацій на тему: "Суспільство, в якому ми живемо: етнонаціональний та релігійний вимір".

Докладніше...


З метою підвищення рівня теоретичної та практичної підготовки студентів, аспірантів, наукових і науково-педагогічних працівників, проведення авторських досліджень з використанням сучасного обладнання і технологій, опанування новітніми унікальними методами, набуття досвіду здійснення науково-дослідної і викладацької діяльності, забезпечення інформаційного обміну, розширення наукових контактів із зарубіжними науковцями і відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 411 «Питання навчання студентів та стажування аспірантів, наукових і науково-педагогічних працівників у провідних вищих навчальних закладах та наукових установах за кордоном» Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України оголосило конкурс з відбору на навчання студентів і аспірантів та стажування наукових і науково-педагогічних працівників у провідних вищих навчальних закладах та наукових установах за кордоном.

Докладніше...

Документ...


28 квітня 2012 року у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбувся День відкритих дверей.

В програмі заходу відбулися зустрічі з деканами факультетів державного управління та місцевого самоврядування, економіки та менеджменту, провідними викладачами, які ознайомили присутніх із специфікою підготовки ефективних менеджерів, організацією навчання та дозвілля, іноземними стажуваннями та семестровими навчаннями за кордоном, проходженням практики на провідних підприємствах і організаціях західних областей України, перспективами працевлаштування або продовження навчання.

Гостей було поінформовано про сучасні управлінські спеціальності «Державне управління» (магістр), «Державна служба» (магістр), «Публічне адміністрування» (магістр), «Управління проектами» (магістр), «Менеджмент» (бакалавр) та «Менеджмент організацій і адміністрування» (магістр), «Управління персоналом та економіка праці» (бакалавр, спеціаліст, магістр), «Туристичне обслуговування» (молодший спеціаліст) за якими готують керівників органів публічної влади, фахівців у сфері інвестиційної діяльності та економічної безпеки, керівників проектів та програм.

Для вступників на факультет державного управління було проведено пробний вступний екзамен-комп’ютерне тестування з державно-управлінських, політико-правових, соціально-економічних, історико-культурних питань.

Було продемонстровано відеофільм про історію Інституту, навчання на факультетах та студентське життя. Для майбутніх слухачів також було проведено цікаву екскурсію закладом та продемонстровано умови навчання: спеціалізовані аудиторії, комп’ютерні класи, зал для проведення відеоконференцій, центр мовної підготовки, бібліотеку з читальним залом, їдальню, гуртожиток, тощо.

Учасники заходу отримали презентаційні матеріали, а також методичні матеріали для підготовки до вступних екзаменів. Працівники приймальної комісії надали всім охочим консультації з питань прийому на навчання.


20 квітня 2012 року, у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбулася щорічна науково-практична конференція за міжнародною участю на тему:

«Модернізація системи державного управління та державної служби: теорія та практика»

Співорганізатори конференції –  Інститут державного управління, поліції та права м. Гюстров, Німеччина, Орловська філія Російської академії народного господарства і державної служби при Президентові РФ.

Метою науково-практичної конференції було залучення науково-педагогічних працівників, представників органів державної влади та місцевого самоврядування до дискусії, обміну досвідом і підготовки пропозицій, рекомендацій щодо проблемних питань і напрямків реформування системи державного управління:

 • теоретико-методологічних та прикладних аспектів реформування системи державного управління та місцевого самоврядування;
 • теоретичних засад гуманітаризації публічного управління; адаптації та імплементації в Україні досвіду розвитку системи управління в ЄС;
 • державної кадрової політики та організації публічної служби;
 • підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування в умовах адміністративної реформи;
 • прикладних аспектів формування регіональної інноваційної політики та підвищення якості адміністративних послуг;
 • реформування системи державного управління охороною здоров’я;
 • розвитку управлінського лідерства та HRM в контексті модернізації державного управління; економічно-обґрунтованого планування розвитку територій;
 • упровадження методології управління проектами в адмініструванні та виробництві;
 • управління соціально-економічними процесами засобами математичного моделювання та інформаційних технологій;
 • методики та лінгвістики державно-управлінського тексту.

У цьогорічній науково-практичній конференції взяли участь: науковці, науково-педагогічні працівники НАДУ з Києва, Львівського регіонального інституту, регіональних інститутів Академії з Одеси, Харкова, Дніпропетровська, державні службовці та посадові особи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування із Львова, Донецька, Києва, Дніпропетровська, Житомира, Криму, Івано-Франківська, Чернігова, Черкас, Запоріжжя, Луцька, Ужгорода, Хмельницького, Чернівців, також – докторанти, аспіранти, здобувачі наукового ступеня кандидата наук, представники вищих навчальних закладів, науковці Республіки Польща, Німеччини, Росії, Республіки Казахстан, представники мас-медіа.

 

Конференція розпочалась пленарним засіданням. Із вступним словом виступив директор ЛРІДУ НАДУ, член-кореспондент НАН України, заслужений діяч науки і техніки України Володимир Степанович Загорський.

Учасників конференції привітали: Іван Степанович Груник – заст. голови – керівник апарату Львівської обласної державної адміністрації. Валерій Альбертович П’ятак – заст. Голови Львівської обласної ради. Марина Володимирівна Канавець – директор Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу, к.держ.упр. Наталія Валеріївна Титаренко – завідувач відділу з питань державної служби та підготовки управлінських кадрів Головного управління регіональної і кадрової політики Адміністрації Президента України.

Із доповідями на пленарному засіданні виступили: Сурмін Юрій Петрович – перший заступник директора Інституту проблем державного управління та місцевого самоврядування НАДУ. Гаман-Голутвина Оксана Вікторівна – завідувач кафедри порівняльної політології Московського державного інституту міжнародних відносин Міністерства закордонних справ Росії, д.політ.н., професор (Росія). Бакуменко Валерій Данилович – проректор з наукової роботи Академії муніципального управління,державний службовець 2 рангу,д.держ.упр., професор, Заслужений діяч науки та техніки України, почесний доктор НАДУ. Колодій Антоніна Федорівна – завідувач кафедри політичних наук та філософії ЛРІДУ НАДУ,  д. філос. н., професор. Хольгер Франке  –  заступник директора з навчальної та наукової роботи Інституту державного управління поліції та права, доктор (м. Гюстров, Німеччина). Мар'ян Стефанський - декан факультету економіки Вищої Школи Економіки та Інновації, м.Люблін (Польща).

Учасники конференції працювали в одинадцяти секціях за такими актуальними тематичними напрямками:

 • Теоретико-методологічні та прикладні проблеми реформування системи державного управління та місцевого самоврядування
 • Теоретичні проблеми гуманітаризації публічного управління
 • Розвиток управлінського лідерства та HRM в контексті модернізації державного управління
 • Економічно-обґрунтоване планування розвитку територій
 • Система управління в ЄС: досвід для України
 • Державна кадрова політика та організація публічної служби
 • Підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування в умовах адміністративної реформи
 • Управління соціально-економічними процесами засобами математичного моделювання та інформаційних технологій
 • Реформування системи державного управління охороною здоров’я
 • Упровадження методології управління проектами в адмініструванні та виробництві
 • Методика та лінгвістика тексту

Під час конференції відбувся круглий стіл на тему: «Прикладні аспекти формування регіональної інноваційної політики та підвищення якості адміністративних послуг».

У роботі конференції взяли участь численні представники мас-медіа: Львівська обласна телерадіокомпанія, Львівське обласне радіомовлення, суспільно-політичне інформаційне агентство «Медіастар», газета «Шанс», інформагентство «ЗІК».

Інтерв’ю з директором ЛРІДУ НАДУ, член-кореспондентом НАН України Володимиром Загорським про реформування Національної академії у контексті теми конференції щодо модернізації державного управління, а також – відеорепортаж про перебіг конференції представлено у вечірньому випуску «Інформаційного вісника» Львівського телебачення.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ

Матеріали науково-практичної конференції за міжнародною участю “Модернізація системи державного управління: теорія та практика” (20 квітня 2012 р.)

Частина 1...

Частина 2...

 


Проект рішення...


У період з 19 до 21 квітня та з 23 до 25 квітня 2012 року на базі нашого Інституту проводитиметься завершальний ІV модуль семінару-тренінгу  «Навчання із розвитку тренінгової майстерності» Програми навчання тренерів з регіонального економічного розвитку в контексті реалізації проекту «Регіональне врядування та розвиток» (Канада-Україна).

Інформаційне повідомлення...


19 квітня 2012 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Проведення соціально-економічних реформ на селі" за участі першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Безуглого.


18 квітня 2012 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбувся круглий стіл в режимі відеоконференції на тему: "Роль та участь громадськості в процесі розробки, впровадження та контролю за виконанням державної антикорупційної політики на регіональному рівні" за участі першого заступника директора Інституту Є.Матвіїшина, професорсько-викладацького складу та працівників Інституту.

Докладніше...


12 квітня 2012 року члени Приймальної комісії Олександр Синицький кандидат економічних наук, доцент, декан факультету економіки і менеджменту, заступник відповідального секретаря Приймальної комісії, Ірина Винник завідувач сектору прийому, розподілу слухачів та зв'язків з випускниками провели робочу зустріч з заступником голови – керівником апарату Івано-Франківської облдержадміністрації Романом Струтинським.

В ході робочої зустрічі обговорено актуальні питання державного управління, підготовки фахівців для органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування області у галузі знань "Державне управління". За результатами проведеної зустрічі також обговорено умови виконання робіт та укладено попередню угоду про співпрацю відповідно до теми "Консалтингові (науково-інформаційні пошуки, розробка, доопрацювання та експертиза нормативних актів, інших консультаційних, аудиторських, оціночних та експертних) послуг".

Під час перебування з робочим візитом в області представники Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, Олександр Синицький, Ірина Винник в рамках "круглого столу", в якому взяли участь Микола Андрусяк в.о. заступника начальника Управління державної служби Головного управління державної служби України в Івано-Франківській області, Анатолій Мельничук начальник відділу кадрової роботи апарату облдержадміністрації, Тетяна Филюк консультант відділу кадрової роботи апарату облдержадміністрації та керівники кадрових служб структурних підрозділів обласної державної адміністрації обговорили особливості вступної кампанії у 2012 році на спеціальності галузі знань "Державне управління".

Під час проведеної зустрічі було перевірено на відповідність встановленим вимогам і прийнято документи від осіб, рекомендованих органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування області для участі в конкурсному відборі на навчання до Львівського регіонального інституту Національної академії державного управління при Президентові України.


Писанка  — символ життя, любові, добра, щастя та радості.

6 квітня 2012 року в  ЛРІДУ НАДУ пройшов майстер-клас із писанкарства, що приурочений до Великодня. Організатором виступив комітет з організації культурно-масових заходів Ради слухачів, за сприяння керівництва інституту. Провела захід народна майстриня Головацька Стефанія Стефанівна – старший викладач кафедри кадрової політики та державної служби ЛРІДУ НАДУ. Слухачі денної форми навчання груп ДУд-11, ДУд-12 та окремі представники групи ДСд-11 взяли активну участь у розписі писанок.

 

Найголовніше – робота, що зроблена своїми руками та з добрими помислами, приносить подвійне задоволення.

Дякуємо організаторам та присутнім за участь у заході!


5 квітня 2012 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Договір про зону вільної торгівлі та активізація торговельно-економічного співробітництва з країнами СНД" за участі представників Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.


4 квітня 2012 року представники Інституту, а саме: Андрій Ліпенцев – к.е.н., доцент, заступник директора з наукової роботи, Руслана Рудніцька – к.е.н., доцент кафедри менеджменту організацій, докторанти, аспіранти та слухачі магістерських програм «Державне управління» та «Публічне адміністрування» взяли участь у проведенні семінару «Стратегічне планування розвитку малого підприємництва у Львівській області», який проводився в рамках проекту Policy Reform and Implementation Support Mechanism Project (PRISM) за сприяння Львівської обласної державної адміністрації.


4 квітня 2012 року відбувся Перший турнір з шахів серед слухачів і студентів ЛРІДУ НАДУ

Змагання проводилося в холі другого поверху приміщення інституту. О 14-00 годині після урочистого відкриття та вступного слова Голови Ради слухачів – В. Якимишена і Голови студентського самоврядування – Т. Поюганича розпочалось жеребкування.

Кількість учасників дала змогу сформувати чотири пари. Кожен провів по сім ігор, маючи при цьому обмеження у часі. Партія за партією відсіювалися слабші гравці та виділялись майбутні призери.

Три години продовжувалися цікаві і несподівані ігри де були: нічийні та патові партії, і навіть так званий “дитячий програш”. Фінальний матч пройшов між двома сильними гравцями, що до останнього не знали поразки. У партії Шостак Р.А проти Ушакова М.М., відповідно білі та чорні у напруженій боротьбі переміг Шостак Роман представник студентів. Переможці турніру за 1-е, 2-е, 3-е місця нагороджувались грамотами та медалями.

Місце

Учасники

Статус

Очки

1.

Шостак Р.А.

Студент

7

2.

Ушаков М.М.

Викладач

6

3.

Єромін Р.Р.

Студент

4.5

4.

Жижкевич В.Б.

Слухач

3.5

5.

Боляк М.М.

Студент

2.5

6.

Кардаш П.С.

Студент

2

7.

Якимишен В.Ф.

Слухач

1.5

8.

Назарків Т.С.

Студент

1

 

Ми щиро вдячні учасникам та організаторам змагання. Надіємось на подальший розвиток дружніх відносин між слухачами, студентами та керівництвом ЛРІДУ НАДУ.


3 квітня 2012 року др. Клаус Хімеркус з Інституту державного управління, поліції та права м. Гюстров (Німеечина) провів лекцію для слухачів факультету державного управління «Правозастосування у ФРН», а також відповів на широке коло питань з актуальних проблем державного управління. Це вже шостий візит др. Хімеркуса до Львова.


29 березня 2012 року представники Інституту, а саме: Андрій Ліпенцев – заступник директора з наукової роботи, Андрій Базилевич – доцент кафедри державного управління та місцевого самоврядування і Тарас Кіцак заступник начальника навчально-методичного відділу взяли участь у загальних зборах Громадської ради при Львівській обласній державній адміністрації, які відбулись у Державному палаці естетичного виховання учнівської молоді.

Докладніше...


28 березня 2012 року в Інституті відбулась зустріч із Почесним консулом Республіки Австрії у м.Львові Ярославом Наконечним на якій були присутні студенти, слухачі та викладачі Інституту.


22-23 березня 2012 року в Інституті спільно з Канадським інститутом урбаністики відбувся Регіональний форум  «Поширюємо найкращий досвід із регіонального економічного розвитку».

Метою заходу є представлення та пропагування найкращих практик з регіонального економічного розвитку, набутих в контексті реалізації проекту «Регіональне врядування та розвиток» українськими і канадськими партнерами  упродовж останніх семи років.

Докладніше...

Сайт проекту...


16 березня 2012 року у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбувся День відкритих дверей під керівництвом заступника директора Інституту Матвіїшина Є.Г.

Відбулися зустрічі з деканами факультетів державного управління та місцевого самоврядування, економіки та менеджменту, провідними викладачами, які ознайомили із специфікою підготовки ефективних менеджерів, організацією навчання та дозвілля, іноземними стажуваннями та семестровими навчаннями за кордоном, проходженням практики на провідних підприємствах і організаціях західних областей України, перспективами працевлаштування або продовження навчання.

Гостей було поінформовано про сучасні управлінські спеціальності «Державне управління» (магістр), «Державна служба» (магістр), «Публічне адміністрування» (магістр), «Управління проектами» (магістр), «Менеджмент» (бакалавр) та «Менеджмент організацій і адміністрування» (магістр), за якими готують керівників органів публічної влади, фахівців у сфері інвестиційної діяльності та економічної безпеки, керівників проектів та програм.

Взяли участь випускники СШ Львівської області, керівники органів державної влади та місцевого самоврядування Львова.

Для вступників на факультет державного управління було проведено пробний екзамен – комп’ютерне тестування.

Учасники заходу отримали презентаційні матеріали, а також методичні матеріали для підготовки до вступних екзаменів. Працівники приймальної комісії надали консультації з питань прийому на навчання. 

Було продемонстровано відеофільм про історію Інституту, навчання на факультетах та студентське життя.

Для майбутніх слухачів провели цікаву екскурсію закладом та продемонстрували умови навчання: спеціалізовані аудиторії, комп’ютерні класи, зал для проведення відеоконференцій, центр мовної підготовки, бібліотеку з читальним залом, їдальню, гуртожиток, тощо.

15 березня 2012 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Реалізація інфраструктурних проектів у 2012 році" за участі заступника міністра інфраструктури України Володимира Корнієнка.

Докладніше...


14 березня 2012 року у нашому Інституті відбувся круглий стіл на тему: "Т.Г.Шевченко і сучасна Україна" в рамках святкування Шевченківських днів.

Напевне, в Україні не знайдеться жодної людини, яка у своєму житті хоча б раз не перегорнула сторінок «Кобзаря» Тараса Шевченка. Творчість цього поета можна не любити, можна критикувати, можна ставитися до неї із великою любов'ю... У будь-якому випадку байдужим вона не залишає нікого.

Син кріпака, сирота змалку, талановитий юнак, що не має змоги розвинути свій талант художника... Про ці факти з життя Тараса Григоровича було обговорено на круглому столі, що мав назву: “Т.Г. Шевченко і сучасна Україна”, присвячений Шевченківським дням, який організувала Рада слухацького самоврядування ЛРІДУ.

Вступне слово виголосив декан факультету державного управління та місцевого самоврядування нашого інституту Каляєв А.О. в якому наголосив на важливості долучення слухачів до збереження пам’яті про Великого “Кобзаря”.

Голова Ради слухачів – Якимишен В. розповів про вічну материнську любов та трагедію обманутої жінки, що поламала своє життя покохавши “чужу людину, яка робить лихо з нею”.

Про біографію та початок творчого шляху Т.Г. Шевченка змістовно розповіли Чорнописький Р. та Корнійчук С. слухачі групи ДУд-11. Заступник голови Ради слухачів – Ушакова О. продекламувала вірш “Лілея” про нелегку долю жінки кріпачки. Староста групи ПАд-1 Войтинська М. наголосила на основних призначеннях ідей творів Т.Г. Шевченка. Про “українську кров Кобзаря” оповів Ковальський А.

Кандидат політичних наук кафедри політичних наук та філософії Кіянка І.Б. окреслила маловідомі сторінки життя видатного українця не тільки як поета, а як визнаного художника.

Усі учасники жваво долучались до обговорення та активно доповнювали один одного. В підсумку присутні погодились, що твори Тараса Шевченка органічно вписуються у сучасне життя. Отож потрібно частіше звертатися до «Кобзаря», шукаючи в ньому відповіді на болючі питання сучасності, адже недаремно закликав поет: 

Учітесь, читайте 
І чужому научайтесь, 
Й свого не цурайтесь... 

А що може бути найбільш «своїм», найбільш близьким, як не творчий спадок невмирущого Кобзаря?


У Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, з одноденним візитом перебував Олександр Станіславович Поважний – ректор Донецького державного університету управління, доктор економічних наук, професор, академік Академії економічних наук України, голова експертної ради з державного управління Вищої атестаційної комісії Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, голова комісії з питань науки та освіти Донецької обласної ради.

Під час зустрічі директор Львівського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України, член-кореспондент НАН України, доктор економічних наук, професор, голова експертної ради з державного управління державної акредитаційної комісії Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, заслужений діяч науки і техніки України, депутат Львівської обласної ради Володимир Степанович Загорський та його колега – ректор Донецького державного університету управління Олександр Станіславович Поважний обговорили питання співпраці між навчальними закладами, підписавши проект угоди про наміри.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


2 березня 2012 року у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбулися урочистості з нагоди сімнадцятого випуску магістрів державного управління.

Як і щороку, традиційно у ці дні Львівський регіональний інститут державного управління відзначає урочистостями уже сімнадцятий випуск своїх вихованців. Слухачі інституту, які навчались за програмами «Державне управління» та «Публічне адміністрування» отримують дипломи магістрів державного управління. І вже сьогодні-завтра, сформовані через систему знань та навичок практичної діяльності, отриманих завдяки навчанню в Інституті, прийдуть до управління державою.

Понад 3500 випускників магістерських програм, дипломованих фахівців у сфері державного управління та місцевого самоврядування, працюють сьогодні на всіх рівнях законодавчої та виконавчої влади. Саме вони беруть найактивнішу участь у розбудові демократичної України.

Цьогоріч, цю когорту фахівців-управлінців поповнять нові випускники єдиного на західних теренах навчального закладу, який готує високопрофесійних державних менеджерів. Адже звання «Магістр державного управління» отримує 206 слухачів. До того ж, п’ятнадцять із них – відмінники навчання – отримують дипломи з відзнакою.

Серед почесних гостей Інституту були: віце-президент Національної академії державного управління при Президентові України Марина Білинська, заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Іван Стефанишин, заступник голови Львівської обласної ради Валерій П’ятак, заступник голови Тернопільської обласної ради Олег Боберський, керуюча справами Львівської міської ради Марта Литвинюк, начальник управління державної служби  Національного агентства України з питань державної служби Ігор Микитин, начальник відділу кадрової роботи Івано-Франківської обласної державної адміністрації Анатолій Мельничук та директор Рівненського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації Віталій Савчук.

 

Святочну церемонію з нагоди випуску магістрів у Львівському регіональному інституті державного управління відкрив Володимир Загорський – директор ЛРІДУ НАДУ, член-кореспондент НАН України, депутат Львівської обласної ради. Володимир Загорський привітав випускників Інституту з успішним завершенням навчання та початком нового, надзвичайно відповідального етапу у житті кожного із них, та висловив упевненість у тому, що вони стануть гордістю рідної Альма-матер.

До дипломованих менеджерів державного управління з вітальними словами звернувся Іван Стефанишин – заступник голови Львівської обласної державної адміністрації, який зачитав привітання Президента України Віктора Януковича.

Вітаючи дипломованих магістрів державного управління, Валерій П’ятак – заступник голови Львівської обласної ради побажав подальших успіхів на ниві державотворення.

Найкращі побажання винуватцям свята висловила Марина Білинська – віце-президент НАДУ при Президентові України, яка зачитала привітання президента Національної академії державного управління при Президентові України Юрія Ковбасюка.

Заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Іван Стефанишин вручив дипломи кращим із кращих – відмінникам навчання.

Дипломи магістрів державного управління вручив випускникам директор Інституту Володимир Загорський.

Того дня винуватці свята – випускники почули чимало щирих напутніх слів і добрих побажань, а вже завтра знання, нові задуми та ідеї дипломованих управлінців знайдуть своє втілення в оновленні нашого краю.

В урочистостях взяли участь численні представники регіональних мас-медіа: Львівська обласна державна телерадіокомпанія, Державна телекомпанія Львівської обласної ради «Львів-ТБ», Львівське обласне радіомовлення, Суспільно-політичне інформаційне агентство «Медіастар», газета Львівського обласного центру зайнятості «Шанс».

2 березня 2012 року, у вечірньому випуску новин програми «Інформаційний вісник» Львівської обласної державної телерадіокомпанії представлено інтерв’ю з директором Львівського регіонального інституту державного управління, член-кореспондентом НАН України, депутатом Львівської обласної ради Володимиром Загорським та віце-президентом Національної академії державного управління при Президентові України Мариною Білинською, а також – відеосюжет про урочистості з нагоди випуску магістрів державного управління.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


1 березня 2012 року, у випуску інформаційної програми «Новини» Львівського обласного радіомовлення презентована громадськості інформація про творчий доробок науковців Національної академії – восьмитомне видання «Енциклопедії державного управління», зокрема популяризований восьмий том Енциклопедії «Публічне адміністрування», який підготовлений науковцями Львівського регіонального інституту державного управління, і визнаний кращим з-посеред інших.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


28 лютого 2012 року, директор Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, член-кореспондент НАН України Володимир Загорський склав присягу депутата Львівської обласної ради.

Володимир Загорський, безпартійний, який балотувався на виборах за списком Партії регіонів, поповнив ряди відповідної фракції Львівської обласної ради.

Вітаємо щиро директора Львівського регіонального інституту державного управління, член-кореспондента НАН України Володимира Загорського з новим статусом – депутата, і бажаємо плідної праці та успіху на ниві державотворення!

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


28 лютого 2012 року відбувся круглий стіл “Управління соціально-економічними процесами засобами математичного моделювання та інформаційних технологій”, приурочений до 10-річчя кафедри математичного моделювання та інформаційних технологій ЛРІДУ НАДУ при Президентові України.

Учасниками заходу стали викладачі чотирьох ВНЗ м. Львова, представники органів державного управління, громадських організацій та підприємницьких структур. Під час проведення круглого столу було виголошено та обговорено три доповіді:

Особливості формування соціальноорієнтованої економіки: місце державних та підприємницьких структур у забезпеченні соціальних заходів (доповідач – завідувач кафедри інформаційних систем в менеджменті Львівського національного університету імені Івана Франка, доктор фізико-математичних наук, професор Юринець Володимир Євстахович). Використання інформаційних технологій для ефективного ведення державного земельного кадастру (доповідач – Василенко Василь Миколайович, начальник Головного управління Держкомзему у Волинській області). Використання нейронних мереж у моделюванні соціально-економічного розвитку (доповідач – Ромашко Сергій Миколайович, доцент кафедри математичного моделювання та інформаційних технологій ЛРІДУ НАДУ при Президентові України).

Опубліковані також матеріали доповідей щомісячного науково-методичного семінару кафедри математичного моделювання та інформаційних технологій за 2007-2011 рр.


23 лютого 2012 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Робота з попередження правопорушень і зменшення рівня злочинності" за участі першого заступника міністра внутрішніх справ України Черних Сергія Петровича. Від Львівщини участь в даному заході взяли: М.Янковський – заступник голови Львівської облдержадміністрації з питань взаємодії з органами місцевого самоврядування, правоохоронними органами та зв'язками з громадськістю, В.Канюка – перший заступник начальника Головного управління МВС України у Львівській області та інші представники структурних підрозділів облдержадміністрації.

Докладніше...


21 лютого 2012 року, у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбулася зустріч керівництва Інституту та Львівської обласної державної телерадіокомпанії з метою налагодження подальшої співпраці та презентації унікального на теренах України творчого доробку науковців Національної академії – «Енциклопедії державного управління».       

У зустрічі взяли участь: директор ЛРІДУ НАДУ, член-кореспондент НАН України Володимир Загорський, перший заступник директора Євген Матвіїшин, заступник директора з наукової роботи Андрій Ліпенцев, декан факультету державного управління та місцевого самоврядування Анатолій Каляєв, декан факультету економіки та менеджменту Олександр Синицький, завідувач кафедри державного управління та місцевого самоврядування Петро Петровський, завідувач кафедри кадрової політики та державної служби Олександр Сушинський, завідувач кафедри управління проектами Ігор Дробот, також – керівники підрозділів.

Нашого незмінного медіапартнера – Львівське телебачення, на зустрічі представили:  Володимир Палига – генеральний директор Львівської обласної державної телерадіокомпанії;  Михайло Хвойницький – генеральний продюсер телерадіокомпанії; Марія Веремчук – директор об’єднання суспільно-політичних програм  телерадіокомпанії.

Учасники зустрічі обмінялися інформацією стосовно діяльності та перспектив розвитку як Львівського регіонального інституту державного управління, так і Львівської обласної державної телерадіокомпанії, акцентуючи на важливість підтримання подальших партнерських стосунків, які відтепер закріплені угодою про співпрацю.

Неабияке зацікавлення викликала у представників Львівської обласної державної телерадіокомпанії власне «Енциклопедія державного управління», восьмий том якої «Публічне адміністрування» підготовлений науковцями Львівського регіонального інституту державного управління, і визнаний кращим з-посеред інших.

Директор ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, член-кореспондент НАН України Володимир Загорський вручив своєму колезі – генеральному директорові Львівської обласної державної телерадіокомпанії Володимиру Пализі видання колективу науковців Національної академії – «Енциклопедичний словник з державного управління».

Відеосюжет про зустріч керівництва Львівського регіонального інституту державного управління та Львівської обласної державної телерадіокомпанії, а також – про презентацію «Енциклопедії державного управління» представлено у програмі «Інформаційний вісник» Львівського телебачення.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


17 лютого 2012 року доцент кафедри менеджменту організацій Руслана Рудніцька взяла участь у першому засіданні Робочої групи із розробки Стратегії ЄС для Дунайського регіону в частині "Розвитку інституціної спроможності та вирішення проблем державної служби", що відбулася у м.Любляна (Словенія). На зустрічі були представлені напрацювання та потенціал інституцій, обговорювалися можливості співпраці та спільних інтересів. Участь у засіданні Робочої групи прийняли представники Баварської школи державного управління, Асоціації міст Дунайського регіону, Центру удосконалення освіти у сфері фінансів Словенії, представники Молдови, Румунії, Хорватії, Болгарії, Сербії та Австрії. Робота Робочої групи продовжиться до кінця 2013 року.


16 лютого 2012 року, у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, у рамках спільного проекту Кабінету Міністрів України та Національної академії державного управління при Президентові України, для роз’яснення та обговорення пріоритетів урядової політики, цілей та змісту соціально-економічних реформ відбулася відеоконференція із заступником Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Борисом Жебровським на тему: «Забезпечення якості освіти, зокрема у сільській місцевості. Новий зміст освіти для 5-9 класів. Стан та перспективи розвитку освіти в сільській місцевості».

В обговоренні найактуальніших питань взяли участь освітяни Харківської, Одеської, Дніпропетровської, а також – Львівської областей. Львівську область на відеоконференції представили: начальник обласного управління освіти Михайло Брегін, перший заступник директора ЛРІДУ НАДУ Євген Матвіїшин, директори шкіл. У відеоконференції також взяли участь представники мас-медіа: директор об’єднання суспільно-політичних програм Львівського телебачення, ведуча програми «Україна: час реформ» Марія Веремчук, кореспондент програми «Інформаційний вісник» Львівського телебачення Ірина Качмарик, кореспондент західно-інформаційної корпорації Дарія Буряченко.

Інтерв’ю з директором ЛРІДУ НАДУ Володимиром Загорським та сюжет про відеоконференцію представлено у програмі «Інформаційний вісник» Львівського телебачення.

Докладніше...

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


11 лютого 2012 року, директор Львівського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України, член-кореспондент НАН України Володимир Загорський взяв участь в обговоренні найважливіших для регіону тем у програмі «Неоднаково» Львівського телебачення, присвяченій ста дням перебування на посаді голови Львівської обласної державної адміністрації Михайла Костюка.

Окресливши основні стратегічні напрямки соціально-економічної політики Львівщини, губернатор акцентував на перспективи економічного розвитку регіону, його інвестиційну привабливість, необхідність створення робочих місць, запровадження сучасних технологій, створення нових медичних центрів, збереження культурної спадщини, а також – підкреслив важливість виваженої кадрової політики.

Про напрямки діяльності ЛРІДУ НАДУ та надважливу місію – реалізацію державної кадрової політики щодо підготовки високопрофесійних менеджерів, про ефективну співпрацю з органами державної влади та місцевого самоврядування – основними партнерами та замовниками освітніх послуг розповів директор єдиного у регіоні державного навчального закладу, який готує управлінські кадри, член-кореспондент НАН України Володимир Загорський.

Своїми думками щодо стану справ в інших сферах життєдіяльності регіону поділилися учасники програми: Володимир Козявкін – доктор медичних наук, професор, директор міжнародної клініки відновного лікування і реабілітаційного центру «Еліта»; Зеновій Бермес – президент асоціації роботодавців Львівської області, голова координаційно-дорадчої ради при Львівській облдержадміністрації; Олексій Скрипник – генеральний директор «Eleks software»; Ігор Пилатюк - ректор Львівської державної музичної академії ім. М.Лисенка; Іванна Тимочко – директор Сколівського районного центру зайнятості, а також – журналіст Антон Борковський та власний кореспондент газети «Голос України» Богдан Кушнір.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


9 лютого 2012 року Інститут відвідала американський фахівець з організаційної психології та активного навчання Марта Лаппін. Протягом 15 років кар’єри др. Лаппін була психологом-дослідником Науково-дослідного інституту поведінки і соціальних наук Армії США. Др. Лаппін також займається розробкою і проведенням семінарів з лідерства, зокрема впровадженням активного навчання для науковців, інженерів і керівників федерального уряду; коучингом команд з активного навчання у бізнес-секторі (Майкрософт), федеральному уряді (Федеральний центр юстиції) і окружних органах влади (Офіс публічно-приватного партнерства округу Ферфакс). Вела окремі курси в Google, IBM, Cisco і Стенфордському інституті сучасного проектного менеджменту. З 2007 за сумісництвом працює на кафедрі психології університету Джорджа Мейсона. З 2008 є членом Ради і директором з досліджень Світового інституту активного навчання. У 2011 була призначена провідним викладачем магістерських і докторських програм з організаційної психології у вашингтонській філії Чиказької школи професійної психології. В ході зустрічі др. Лаппін із заступником директора з наукової роботи Андрієм Ліпенцевим було досягнуто попередню домовленість про проведення спільного науково-комунікативного заходу у першій половині 2013 року.


9 лютого 2012 року відбулась зустріч керівництва інституту з представниками проекту «Місцевий економічний розвиток міст України» на чолі із директором проекту Керол Кардіш. Проект «Місцевий економічний розвиток міст України» спрямований на створення сприятливого клімату для економічного розвитку в Україні та зміцнення демократії і має на меті покращити умови та можливості економічного зростання завдяки ефективному врядуванню, яке відповідає інтересам громадян та бізнес-спільноти за активної підтримки з боку центральних органів влади. Проект реалізується з січня 2010 року до грудня 2014 року Федерацією канадських муніципалітетів за фінансової підтримки Канадського агентства міжнародного розвитку і надає підтримку у вдосконаленні планування і постачання послуг, що сприяють і підтримують економічне зростання та розвиток в тринадцяти українських містах Львівської та Дніпропетровської областей. В ході зустрічі було обговорено можливості участі ЛРІДУ НАДУ в навчальному компоненті проекту.


9 лютого 2012 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Впровадження принципу «єдиного вікна» та робота дозвільних центрів" за участі представників міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Від Львівщини учасниками даного заходу були: Б.Матолич – перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації, М.Польовий – заступник начальника головного управління економіки та промислової політики Львівської облдержадміністрації, Р.Назаровець – начальник управління, державний адміністратор управління «Дозвільний офіс» Львівської міської ради та інші.


8 лютого 2012 року між Національною академією державного управління при Президентові України та її регіональних інститутів (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбувся круглий стіл в режимі відеоконференцзв’язку на тему: "Забезпечення доступу до публічної інформації в контексті впровадження європейських стандартів відкритості та прозорості". Участь в даному заході взяли: представник Президента України у Верховній Раді України, народний депутат України Ю.Мірошниченко, керівник Головного управління забезпечення доступу до публічної інформації Адміністрації Президента України Д.Іванеско, директор Програми сприяння парламенту ІІ в Україні Елеонора Валентайн, заступник директора Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю, начальник Управління забезпечення доступу до публічної інформації Секретаріату Кабінету Міністрів України Р.Стадник та представники інших наукових установ, центральних органів виконавчої влади, регіональних інститутів НАДУ при Президентові України. Від Інституту в круглому столі взяли участь директор Інституту, член-кореспондент НАН України В.Загорський, заступники директора, керівники структурних підрозділів та професорсько-викладацький склад, представники мас-медіа. Інтерв'ю з директором В.Загорським та сюжет про відеоконференцію представлено у програмі "Інформаційний вісник" Львівського телебачення.

 


7 лютого 2012 року відбулась зустріч заступників директора Інституту Андрія Ліпенцева та Олександра Кучабського з заступником голови–керівником апарату Львівської ОДА Іваном Груником та начальником управління державної служби у Львівській області Ігорем Микитиним. Зустріч була присвячена посиленню взаємодії Інституту та органів влади щодо реалізації пріоритетних напрямів суспільних реформ, визначених основоположними державними документами. В ході зустрічі також обговорювались питання організації вступу до Інституту на території Львівщини, підвищення кваліфікації державних службовців, а також напрацьовано напрямки спільної роботи з популяризації видання НАДУ при Президентові України «Енциклопедія державного управління».


2 - 8 лютого 2012 року в Інституті проводиться черговий ІІІ модуль семінару-тренінгу  «Навчання із розвитку тренінгової майстерності» Програми навчання тренерів з регіонального економічного розвитку в контексті реалізації проекту «Регіональне врядування та розвиток» (Канада-Україна).

Учасниками семінару є представники органів державної влади та місцевого самоврядування, громадських організацій, комунальних підприємств, викладачі системи підвищення кваліфікації з різних областей західного регіону України, а також Сумської, Полтавської та Вінницької областей. Заняття проводять висококваліфіковані тренери: Ольга Пашко, Володимир Назаренко, Олександра Сорокопуд. Експертами навчального заходу працюють: Віктор Карамушка, Ірина Лех, Віталій Кучинський.


6 – 10 лютого 2012 року згідно з планом-графіком навчання державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування та їх кадрового резерву, погодженим Адміністрацією Президента України від 27 грудня 2011 року № 41-02/1551, Секретаріатом Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2011 року № 63240/1/1-11 та Національним агентством України з питань державної служби від 8 грудня 2011 року № 8072/52-11 у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України проводяться навчання з підвищення кваліфікації за професійною програмою для сільських, селищних, міських (міст районного значення) голів західного регіону України.


2 лютого 2012 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Соціальні виплати особам, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, дітям війни і особам, звільненим з військової служби" за участі першого заступника міністра соціальної політики України Надраги Василя Івановича.

Докладніше...


26 січня 2012 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Український шлях до європейської системи харчової безпеки" за участі заступника міністра аграрної політики та продовольства України Сеня Олександра Васильовича.

Докладніше...


16 січня 2012 року, у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, з відкритою лекцією на тему: «Сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку місцевого самоврядування в Україні» виступив доктор наук з державного управління, професор Василь Степанович Куйбіда.

У своїй лекції професор В.С. Куйбіда, грунтовно аналізуючи проблеми місцевого самоврядування в Україні, означив шляхи та напрямки проведення реформ, зокрема зупинився на необхідності та способах формування дієздатних територіальних громад.

З великим зацікавленням лекцію професора В.С. Куйбіди послухали науково-педагогічні працівники, докторанти, аспіранти, слухачі магістерських програм Інституту.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


12 січня 2012 року відбулася нарада в режимі відеоконференц-зв’язку між Національною академією державного управління при Президентові України та регіональними інститутами щодо основних напрямів розвитку наших закладів у 2012 році. Участь від нашого закладу взяли: керівництво Інституту на чолі з директором, членом-кореспондентом НАН України Володимиром Загорським, керівники структурних підрозділів, завідувачі кафедр, декани.

Докладніше...


До уваги учасників ЗНО 2012 року!

З 3 січня 2012 року у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України розпочинає роботу пункт реєстрації учасників зовнішнього незалежного оцінювання.

Адреса пункту реєстрації ЗНО: м. Львів-Брюховичі, вул.Сухомлинського, 16, Кабінет 134, тел.(032) 244-81-12.
Відповідальна особа : Гаврилів Надія Ярославівна

 

 


modernizaciamoin

 


Звіт ЛРІДУ НАДУ за 2008 рік

Звіт ЛРІДУ НАДУ за 2009 рік


Лінки

:: Верховна Рада України

:: Президент України

:: Кабінет Міністрів України

:: Львівська обласна державна
:: адміністрація


:: Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти - ЛРЦОЯ


Для науковців:


План графік проведення міжкафедральних семінарів (розширених засідань)


Розклад занять аспірантів


Про опублікування результатів дисертацій на здобуття наукових ступенів доктора та кандидата наук...


Для студентів та слухачів:


Архів новин:

– 2009р.

– 2010р.

– 2011р.