Новини

 

21 січня 2014 року, у Львівському регіональному інституті державного управління розпочалася щорічна державна атестація в галузі знань «Державне управління» слухачів магістратури денної та заочної форм навчання.

У межах щорічної державної атестації відбуваються державні іспити та захисти магістерських робіт з актуальних питань державного управління та місцевого самоврядування, зокрема за такими спеціалізаціями, як: «Регіональне управління та місцеве самоврядування», «Регіональний розвиток», «Управління державними інституціями», «Політичні інститути і процеси», «Державне управління у сфері забезпечення національної безпеки», «Економічна політика», «Соціальна та гуманітарна політика», «Європейська інтеграція в умовах глобального врядування», «Управління охороною здоров’я».

Результати щорічної державної атестації слухачів магістратури у галузі знань «Державне управління», яка триватиме до 20 лютого 2014 року, підтвердять кваліфікаційний рівень майбутніх управлінців.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


З 13 січня до 5 березня 2014 року на базі Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України працюватиме ПУНКТ РЕЄСТРАЦІЇ осіб, які виявили бажання пройти зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) у 2014 році.

ПУНКТ РЕЄСТРАЦІЇ надає допомогу випускникам загальноосвітніх навчальних закладів у формуванні Заяв-реєстраційних карток до Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Режим роботи:
– з 9:00 до 17:00 (понеділок – четвер)
– з 9:00 до 16:00 (п’ятниця)
Тел. для довідок: (032) 244-81-12

Адреса: м.Львів-Брюховичі, вул.Сухомлинського, 16 (каб. 134)

Директор Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, член-кореспондент НАН України, доктор економічних наук, професор
 Володимир Степанович Загорський

вже вкотре обраний головою Експертної ради з державного управління Державної акредитаційної комісії Міністерства освіти і науки України.

Щиро вітаємо Володимира Степановича Загорського та бажаємо подальших успіхів!

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


Оголошення!

11 квітня 2014 року в Інституті відбудеться науково-практична конференція за міжнародною участю «МОДЕРНІЗАЦІЯ СИСТЕМИ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ: ТЕОРІЯ ТА ПРАКТИКА». У рамках конференції планується проведення круглих столів. Запрошуємо усіх бажаючих до участі.

Інформаційне повідомлення ...

Заявка на участь ...


16 січня 2014 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: “Організація автомобільних пасажирських перевезень: виведення з ринку недобросовісних учасників перевезень” за участі представників Міністерства інфраструктури України.

Докладніше...


19 грудня 2013 року, у Львівському регіональному інституті державного управління, до Дня Святого Миколая, встановлено Різдвяний Дідух як символ різдвяних свят та духовний оберіг.

Різдвяного Дідуха власноруч виготовив та подарував колективу Інституту слухач другого курсу заочної форми навчання за спеціальністю «Державна служба», сільський голова села Лагодів Перемишлянського району Львівської області,  народний умілець Володимир Мишалівський.

Від сьогодні і до Водохреща Різдвяний Дідух створюватиме неповторний настрій новорічно-різдвяних свят.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


Директор Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, член-кореспондент НАН України, доктор економічних наук, професор Володимир Степанович Загорський нагороджений Почесною грамотою Львівської обласної державної адміністрації

«за великі досягнення у науковій та науково-організаційній роботі, підготовку висококваліфікованих наукових кадрів та з нагоди 95-річчя НАН України».  Почесну грамоту Володимиру Степановичу Загорському вручив голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Михайлович Сало.

Щиро вітаємо Володимира Степановича Загорського із почесною відзнакою!

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


Рада слухачів Львівського регіонального інституту державного управління

нагороджена президентом Національної академії державного управління при Президентові України Ю.В.Ковбасюком Грамотою «за активну участь у реалізації заходів у рамках Меморандуму про співпрацю органів слухацького самоврядування Національної академії та її регіональних інститутів, високі творчі здобутки».

Щиро вітаємо кращих представників слухацького самоврядування і бажаємо подальших успіхів!

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


15-16 грудня 2013 року в смт Буча (Київська область), за ініціативи Державного фонду сприяння місцевого самоврядуванню в Україні та Швейцарсько-українського проекту DESPRO, відбувся семінар з підведення підсумків роботи е-курсу «Управління проектами з місцевого та регіонального розвитку», участь у якому взяли ст. викладач кафедри управління проектами О. Нєма та завідувач сектору міжнародних зв’язків О.Чорнобиль.

В семінарі брали участь тьютори, експерти та фасилітатори навчального курсу «Управління проектами-3».

На семінарі було підведено підсумки роботи курсу «Управління проектами-3», вироблено пропозиції щодо його удосконалення, визначено основні завдання навчального курсу «Управління проектами-4». Зокрема, перший заступник голови Державного фонду Олена Тертишна зазначила, що основною метою четвертого курсу «Управління проектами» є започаткування всеукраїнського формату підвищення кваліфікації посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад шляхом залучення до дистанційного навчання обласних центрів підготовки та підвищення кваліфікації. Крім того, наступний курс отримує нормативно врегульований процес підвищення кваліфікації представників органів місцевого самоврядування завдяки супроводу Національного агентства з питань держслужби України як визначального у цьому процесі органу влади. За задумом організаторів курсу, він буде орієнтований на запровадження безперервного процесу професійного розвитку представників органів місцевого самоврядування, а також буде забезпечуватися ґрунтовною навчальною літературою.

Під час семінару його учасники також розглянули, наскільки успішними були результати запровадженої оновленої навчальної програми та системи оцінювання курсу УП-3; на конкретних прикладах було проаналізовано роботу фасилітаторів; зроблено детальний експертний огляд проектних матеріалів платформи тощо.

Докладніше...


13 – 15 грудня 2013 року, Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України гостинно приймав делегації слухачів та науково-педагогічних працівників з регіональних інститутів Національної академії – Харкова та Одеси, Дніпропетровська та Києва.

Схід і захід, південь та північ об’єднали передріздвяні Андріївські вечорниці, які ось уже сьомий рік поспіль традиційно відбуваються саме у Львові. І це невипадково, адже Львів, від сивої давнини і донині зберігає та примножує неповторні традиції та обряди, є осередком української культури, яку прагнемо відкрити для всіх.

Вітаючи гостей, директор ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, член-кореспондент НАН України Володимир Степанович Загорський побажав усім плідного і приємного спілкування у колі друзів, а також – насолодитись знайомством зі Львовом, його культурою та традиціями, і підкреслив: «Нам приємно, що саме Львівський регіональний інститут державного управління є одним із найактивніших осередків української культури та національного духу у західному регіоні».

Андріївські вечорниці у Львівському регіональному інституті державного управління подарували гостям із усіх куточків України особливу, автентичну атмосферу передріздвяних свят, атмосферу доброзичливості та радості спілкування, яка запам’ятається надовго.

У ці дні також представники слухацького самоврядування з регіональних інститутів Національної академії мали можливість обмінятися думками та поділитися власним досвідом під час студентсько-слухацької конференції та круглого столу на тему: «Характерні особливості діяльності слухацького самоврядування: проблеми та перспективи».

Неповторну атмосферу гостинності та відкритості подарував гостям старовинний Львів, з європейською культурою якого та традиціями вони ознайомились під час екскурсій містом Лева.  

«Це насправді дуже важливо, що чудову традицію передріздвяних Андріївських зустрічей щорічно підтримують усі регіональні інститути», - зазначила незмінний організатор зустрічей, кандидат політичних наук, доцент Ірина Богданівна Киянка. – Такі зустрічі долають кілометри відстаней, даючи можливість краще пізнати один одного та зберегти комунікацію між собою на роки.   

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


6 грудня 2013 року, у рамках співпраці Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України з органами державної влади та місцевого самоврядування, відбулася зустріч голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Михайловича Сала із слухачами магістратури за спеціальністю «Державне управління». У зустрічі взяв участь перший заступник директора Інституту, завідувач кафедри кадрової політики та державної служби, доктор наук з державного управління, професор Олександр Іванович Сушинський.

Цей день можна назвати днем Львівського регіонального інституту державного управління у Львівській обласній державній адміністрації. Упродовж дня слухачі спеціальності «Державне управління» мали можливість детальніше ознайомитись із роботою профільних департаментів, обмінятися думками та поділитися власним досвідом, адже більшість сьогоднішніх слухачів – це учорашні працівники органів державної влади.

Під час зустрічі голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Михайловича Сала та першого заступника директора Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України Олександра Івановича Сушинського досягнуто домовленості про подальшу співпрацю. У цьому контексті важливою є домовленість про укладення угоди між ЛОДА та ЛРІДУ НАДУ при Президентові України щодо створення на базі облдержадміністрації міжкафедрального центру актуальних проблем державного управління та місцевого самоврядування, який виконуватиме організаційну функцію у здійсненні експертних, консультативно-дорадчих та інших форм співпраці науковців та практиків в галузі державного управління та місцевого самоврядування.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


5 грудня 2013 року у приміщенні Львівського інституту банківської справи Університету банківської справи Національного банку України під егідою облдержадміністрації та Проекту «Місцевий економічний розвиток міст України» відбулось засідання робочої групи з розроблення проекту Стратегії розвитку Львівської області на 2014-2020 роки з прогнозом до 2025 року. Участь в роботі засідання у якості експерта взяв заступник директора Інституту з наукової роботи Андрій Ліпенцев.

У процесі роботи робочої групи експерти та консультанти Проекту презентували підсумки соціально-економічного аналізу Львівської області, стратегічне бачення та сценарії розвитку.

Учасники засідання активно обговорили представленні матеріали, поділились своїми думками з приводу стратегічного бачення і сценаріїв розвитку Львівщини, а також надали свої рекомендації щодо проведення екологічної оцінки, енергоефективності, всіх наявних ресурсів а також наголошено на опрацюванні операційних програм, передбачення ув’язки  нової стратегії з Стратегією розвитку Львівщини до 2015 року.

Після завершення обговорення відбулась практична робота в групах з актуалізації SWOT-аналізу та формування SWOT- матриці. Розглянуто сильні та слабкі сторони розвитку області, зовнішні та внутрішні фактори впливу, тобто був проведений так званий «мозковий штурм» серед учасників щодо  виявлення діагнозу області, який покликаний визначити особливі риси області, найважливіші проблеми, що варто вибрати за «локомотив розвитку» і чому.

Докладніше...


Оголошення!

З 1 листопада 2013 року на виконання розпорядження Президента Національної академії № 29-р від 31 жовтня 2013 р. розпочато проведення Інтернет-опитування науково-педагогічних працівників, докторантів, аспірантів, слухачів Національної академії на тему: "Реформування системи державного управління в Україні: реалії та перспектива".

Запрошуємо науково-педагогічних працівників, докторантів, аспірантів, слухачів Інституту  взяти активну участь в Інтернет-опитуванні.


5 грудня 2013 року, у м. Бориславі Львівської обл. представники Інституту Красівський О.Я., Кондратюк Т. П., Глущак Ю. І. провели презентацію нашого навчального закладу у рамках проведення Дня відкритих дверей вищих навчальних закладів. На даному заході були присутні понад 200 школярів випускних класів.


4 грудня 2013 року між Національною академією державного управління при Президентові України та її регіональними інститутами Дніпропетровськ, Львів, Одеса та Харків відбулась відеоконференція на тему: “Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом”, участь в якому взяли: слухачі, аспіранти, викладачі та працівники нашого Інституту.

Перший заступник директора Інституту, доктор наук з державного управління, професор Сушинський Олександр Іванович актуалізував дану проблематику та звернув увагу на те, що згадана Угода про асоціацію має як позитивні сторони, так і певні ризики. Зокрема, в обговоренні питання державного захисту національного виробника перед негативними сторонами асоціації Олександр Іванович звернув увагу на потребі також державного захисту національного споживача, для якого асоціативна угода та угода про зону вільної торгівлі матиме позитивні наслідки.

Цікавим був виступ завідувача кафедри європейської інтеграції та права, доктора історичних наук, професора Красівського Ореста Якубовича. Доцент цієї ж кафедри Когут Петро Володимирович звернув увагу на ту обставину, що після розвалу біполярної системи Євросоюз став найпотужнішим міждержавним утворенням, що динамічно розвивається на основі загальноєвропейських цінностей. Доповідач акцентував увагу на змінах, які не враховуються у сучасних дискусіях:

 • наявність великих груп мігрантів в ЄС, які шляхом фінансової підтримки сімей забезпечують внутрішні інвестиції в Україну;
 • наявність досвіду перебування в Європі багатьох  українських громадян, які прагнуть до високих стандартів;
 • формування протягом періоду незалежності Української держави молодого  покоління, яке відкидаючи опозиційних політиків,  репрезентує нові цивілізаційні підходи.

28 листопада 2013 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: “Збройні Сили України у 2013 році: шляхом реформування і розвитку” за участі заступника Міністра оборони України – керівника апарату Володимира Можаровського.

Докладніше...


27 листопада 2013 року, у Львівському регіональному інституті Національної академії відбувся установчий науково-методичний семінар з аспірантами та здобувачами наукового ступеня, які розпочали роботу над дисертаційними дослідженнями восени 2013 року. Молодих науковців привітали О.І. Сушинський, перший заступник директора; А.В.Ліпенцев, заступник директора з наукової роботи, А.О. Каляєв, секретар спеціалізованої вченої ради, М.В.Фурса, начальник відділу координації наукових досліджень і підготовки науково-педагогічних та наукових кадрів. Окрім вітань, дисертантам довели інформацію щодо порядку підготовки наукових та науково-педагогічних кадрів в Інституті, детально спинились на актуальних питаннях та проблемних аспектах підготовки дисертаційних досліджень, передали пакети інформаційних матеріалів та документів.


27 листопада 2013 р. у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбувся тренінг «Технологія розробки тесту для вимірювання навчальних компетентностей слухачів», який для науково-педагогічних працівників Інституті провела Лукіна Тетяна Олександрівна, доктор наук з державного управління, професор, професор кафедри управління освітою Національної академії державного управління при Президентові України.

Захід проводився у рамках проекту «Підвищення рівня знань слухачів та викладачів Національної академії державного управління (НАДУ)». Проект здійснено за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.


21 листопада 2013 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: “Стан реалізації проектів державно-приватного партнерства” за участі представників Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.


День української писемності та мови — свято,

яке щороку відзначається в Україні 9 листопада

За православним календарем – це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

Свято встановлено 9 листопада 1997 року, коли Президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови».

В Указі зазначено: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця».

Нинішня гуманітарна політика повинна враховувати багато новітніх чинників внутрішнього й зовнішнього життя, регіональні особливості, етнонаціональний фактор, історично-культурну, соціально-економічну, політичну специфіку. Але при цьому дуже важливо, щоб нація була здатною зберігати свою ідентичність, народність, окремішність і неповторність. Конституція України зобов’язує державу сприяти консолідації та розвитку української нації, її історичної свідомості, традицій і культури. Це й має стати методологією діяльності всіх гілок влади, оскільки саме держава володіє найбільшим потенціалом, впливовими механізмами для розвитку і прогресу гуманітарної сфери.

До «Дня української писемності та мови» у бібліотеці Інституту організовано книжкову виставку «День української писемності» та проведено низку заходів.


14 листопада 2013 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: “Про розвиток фізичної культури та неолімпійських видів спорту” за участі першого заступника Міністра молоді та спорту України Сергія Глущенка.

Докладніше...


11 листопада 2013 року в рамках проведення радіодиктанту національної єдності у Львівському регіональному інституті державного управління НАДУ при Президентові України всі охочі мали змогу перевірити свою грамотність та вдосконалити знання з української мови. Всеукраїнський диктант «Піонер на ниві електроніки» написали посадові особи, викладачі Інституту, слухачі центру підвищення кваліфікації – сільські, селищні, міські голови та особи, які включені до кадрового резерву на ІУ категорію посад в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування.


11 листопада 2013 року у нашому Інституті відбувся семінар “Кращі практики у галузі державного управління Німеччини” за результатами стажувань слухачів другого курсу у ФРН у 2013 році.

Мирон Цісінський презентував результати навчальної подорожі групи слухачів, які володіють англійською мовою, до Німеччини у червні в рамках програми Німецької служби академічних обмінів (ДААД). Проект був реалізований за кошти ДААД та проходив під егідою „Good Governance у 21 столітті: досвід та перспективи для територіальних громад та регіонів у Німеччині та в Україні“. Слухачі відвідали низку державних установ у містах Берлін, Гюстров, Шверін та Вісмар.

Катерина Ющук розповідала про поїздку групи у серпні до м. Майсен з метою участі у міжнародній літній школі «Державне управління та юстиція як антикризовий менеджер». Такі тематичні літні школи організовуються раз на два роки нашим партнером – Інститутом державного управління Саксонії.

Надія Іваночко зробила доповідь про практику слухачів у державних та муніципальних органах м. Гюстров. Ця практика щорічно організовується спільно з Інститутом державного управління, поліції та права Федеральної землі Мекленбург – Передня Померанія для слухачів, які добре володіють німецькою мовою, та проходить у два етапи: у жовтні та у березні.

Результати закордонних стажувань будуть відображені у магістерських роботах слухачів у вигляді практичних рекомендацій для державних органів та органів місцевого самоврядування України. Згодом випускники нашого інституту будуть впроваджувати набутий за кордоном досвід безпосередньо на своїх робочих місцях.


7 листопада 2013 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: “Підсумки роботи агрокомплексу у 2013 році за основними напрямками. Ініціатива «Рідне село»” за участі першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Івана Бісюка.

Докладніше...


31 жовтня 2013 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: “Початок опалювального періоду 2013/14 роки” за участі представників Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Докладніше...


18-20 жовтня 2013 року слухачі Львівського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України, з метою співпраці слухацьких рад та обміну досвідом, відвідали Дніпропетровський регіональний інститут державного управління НАДУ при Президентові України.

В рамках візиту відбувся круглий стіл на тему: «20 років ДРІДУ НАДУ: досвід та перспективи», ознайомлення з роботою Інституту, відвідання музею місцевого самоврядування м. Дніпропетровськ та цікава екскурсія містом.

 

Слухачі ЛРІДУ НАДУ висловлюють подяку керівництву Інституту, декану факультету державного управління та місцевого самоврядування Письменному Ігорю Володимировичу та слухачам денної форми навчання за чудовий досвід організації навчального процесу, можливість відвідати їх прекрасне місто та поспілкуватися з колегами з усієї України.

Будемо раді бачити Вас у нашому місті та навчальному закладі!

24-25 жовтня 2013 року, перший заступник директора, завідувач кафедри кадрової політики та державної служби, доктор наук з державного управління, професор Олександр Іванович Сушинський взяв участь у щорічній науково-практичній конференції за міжнародною участю «Модернізація галузевих стандартів вищої освіти та розвиток магістерських програм у галузі знань «Державне управління». Олександр Іванович Сушинський очолив, як модератор,  роботу секційного засідання на тему: «Розвиток навчальних програм на основі компетентнісного підходу за напрямом: галузеве управління».

Для провідних вітчизняних та зарубіжних учених, експертів в галузі державного управління, керівників вищих навчальних закладів України з підготовки фахівців за спеціальностями галузі знань «Державне управління», представників регіональних і галузевих закладів підвищення кваліфікації і перепідготовки кадрів предметом обговорення на науково-практичній конференції стали питання розвитку магістерських програм на основі компетентнісного підходу, забезпечення конкурентоспроможності фахівців з державного управління на ринку праці, доцільності та можливості підготовки бакалаврів у галузі знань «Державне управління», визначення пріоритетів у професійній освіті державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.

Під час науково-практичної конференції відбулися круглі столи,  а також – засідання Координаційної ради з надання методичної допомоги регіональним та галузевим закладам підвищення кваліфікації і підготовки кадрів.

Учасники науково-практичної конференції із великим зацікавленням ознайомились із виставкою-презентацією діяльності Львівського регіонального інституту державного управління, яка експонувалась у рамках виставки-презентації діяльності та досягнень Національної академії.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ

Докладніше...


24 жовтня 2013 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: “Проекти Законів України «Про автомобільний транспорт» та «Про перевезення на таксі»” за участі представників Міністерства інфраструктури України.

Докладніше...


18 жовтня 2013 р. заступник директора Інституту Андрій Ліпенцев взяв участь у всеукраїнській конференції «Мистецтво урядування: ефективні інструменти та інновації для місцевих органів влади». Конференція відбулась у рамках проекту «Мистецтво урядування: звітність, відповідальність, прозорість», який реалізується Інститутом міста за фінансової підтримки програми MATRA Міністерства закордонних справ Королівства Нідерланди та Львівської міської ради. ЛРІДУ НАДУ при Президентові України вже тривалий час активно співпрацює з Інститутом міста у рамках різних ініціатив.


17 жовтня 2013 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: “Стан реалізації Закону про екстрену медичну допомогу в Україні: актуальні питання” за участі першого заступника Міністра охорони здоров’я України Олександра Качура.

Докладніше...


16 жовтня 2013 року, у Львові в Палаці мистецтв, було проведено День професійного самовизначення. У його рамках відбувся День відкритих дверей вищих навчальних закладів, у якому взяли участь працівники сектору прийому, розподілу слухачів та зв’язків з випускниками Інституту Винник І. О., Глущак Ю. І. та студенти, які провели презентацію нашого навчального закладу. Павільйон Інституту відвідали та ознайомилися з умовами вступу учні понад 30 шкіл Львова та Львівської області. Цей захід було проведено відповідно до плану забезпечення організації вступної кампанії 2014 року.


16 жовтня 2013 року між Національною академією державного управління при Президентові України та її регіональними інститутами (Дніпропетровськ, Львів, Одеса, Харків) в режимі відеоконференц-зв’язку відбувся круглий стіл на тему «Інтеграція України у міжнародний освітньо-науковий простір».

Докладніше...


Директор Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, член-кореспондент НАН України, доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Володимир Загорський – одна із найвпливовіших особистостей Львівщини
у номінації «Влада» -

такі результати експертного опитування, презентовані виданням «Топ-100» - сто найвпливовіших особистостей Львівщини. П’ятий рік поспіль громадськість регіону віддає Володимирові Загорському найвищі позиції у номінації «Влада».

«Харизматичний лідер та потужний керівник, досвідчений стратег і тактик, авторитетний учений-економіст, неординарна особистість з державницьким мисленням – усі ці якості гармонійно поєднались в одній особистості – Володимирові Загорському, чиї життєві позиції, ціннісні орієнтири – міцні, адже ґрунтуються на наукових знаннях, високому професіоналізмі, патріотизмі, порядності, відповідальності та життєвому досвіді» - зазначається у «Топ-100».

Уп’яте суспільно-політичне інформагентство «МediaStar» презентує журнал «Топ-100», який знайомить громадськість Львівщини із найбільш впливовими особистостями з різних галузей – влади, політики, бізнесу, засобів масової інформації, культурної спадщини, також – громадськими діячами, меценатами. Рейтинг впливовості осіб у шести номінаціях визначали за результатами експертного опитування, у якому взяли участь провідні експерти, зокрема політологи, громадські діячі, представники бізнесу, мас-медіа.

Презентація «Топ-100» цьогоріч особлива для «MediaStar», адже колектив відзначає не лише п’ятиріччя видання, але й свій перший ювілей – п’ятиріччя із дня заснування. Ця подія зібрала разом найвизначніших представників різних професійних та політичних кіл, громадських діячів, мас-медіа.

Під час презентації журналу керівник суспільно-політичного інформагентства «МediaStar», керівник проекту «Топ-100» Зоряна Павлишин (Іленко) зазначила: «Бути успішним, чи бути впливовим вдається не кожному. Адже йдеться про величезний вклад у власні знання, професійність та розвиток. І стверджувати, що довготривала праця принесе результат, може кожен, хто сьогодні є у рейтинговому листі від «MediaStar». Бо не завжди вдається через щоденну рутинність, злети та падіння втриматися у буремному потоці справ, і виокремити саме те, що потрібно. Про тих, хто зумів вистояти, не здатися і довести свою успішність та суспільну значущість – п’ятий, ювілейний випуск «Топ-100».

Вітаючи «MediaStar» з ювілеєм та в інтерв’ю телекомпанії «Зік», Володимир Загорський підкреслив, що його відзнака у номінації «Влада» - це відзнака усьому колективу Інституту. А на запитання журналіста телекомпанії, у чому ж секрет успіху, відповів: «Знання та праця, помножені на досвід та відповідальність».

Переглянути відео... ("Огляд дня" рубрика Новини компаній)

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


10 жовтня 2013 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: “Адміністрування єдиного соціального внеску” за участі представників Міністерства доходів і зборів України.


10 жовтня 2013 року, у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, у рамках робочої поїздки на Львівщину, з візитом перебував В’ячеслав Вікторович Толкованов – голова Національного агентства України з питань державної служби.

Цей візит – знаковий для Львівського регіонального інституту державного управління, адже навчальний заклад здійснює підготовку управлінських кадрів, зокрема і на замовлення Національного агентства України з питань державної служби. Із понад 3000 випускників Інституту – магістрів державного управління, магістрів державної служби, – понад 1500 осіб навчалися саме на замовлення Національного агентства України з питань державної служби.

Під час зустрічі директора Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, члена-кореспондента НАН України, доктора економічних наук, професора Володимира Степановича Загорського та голови Національного агентства України з питань державної служби, доктора наук з державного управління В’ячеслава Вікторовича Толкованова обговорено питання поглиблення інституційної співпраці для реалізації державної кадрової політики щодо підготовки управлінців нової генерації. Володимир Степанович Загорський відзначив важливість для навчального закладу візиту голови Нацдержслужби України. Своєю чергою В’ячеслав Вікторович Толкованов підкреслив, що Львівський регіональний інститут державного управління є прикладом для інших навчальних закладів у плані запровадження циклу безперервного навчання. «Це – модель, яку ми прагнемо запровадити у практику, і будемо розвивати» , - наголосив В’ячеслав Вікторович Толкованов, додавши: «У нашій інституції ви маєте надійних партнерів». 

Також відбулася зустріч голови Національного агентства України з питань державної служби В’ячеслава Вікторовича Толкованова із науково-педагогічними працівниками, слухачами магістерських програм, аспірантами, докторантами, керівниками структурних підрозділів Інституту.

Інформація про захід на сайті Нацдержслужби...

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


7 жовтня 2013 року на кафедрі політичних наук і філософії Інституту відбувся міжкафедральний семінар за участю професора Лі Бенніх-Бьоркман з найстарішого університету Швеції в м. Уппсала (Uppsala Universitet) та наукового співробітника Центру російських та євразійських досліджень цього ж університету, кандидата філософських наук з України (АПНУ) Сергія Курбатова. Темою обговорення були особливості викладання публічної політики та публічного адміністрування у вищих навчальних закладах України та Швеції. На фото: професор Лі Бенніх-Бьоркман,  професор Антоніна Колодій та д-р Сергій Курбатов.


27 вересня 2013 року, у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбувся випуск магістрів державної служби. Це – другий випуск  слухачів магістерської програми «Державна служба» денної форми навчання, і – четвертий випуск майбутніх управлінців упродовж нинішнього року, яким і завершується випускна кампанія у навчальному закладі.

Понад 300 дипломованих магістрів державного управління, які навчалися за спеціальністю «Державне управління», поповнили навесні когорту фахівців-управлінців. На початку липня до них долучилися ще понад 180 випускників бакалаврських та магістерських програм «Управління проектами», «Управління персоналом та економіка праці», «Менеджмент організацій», а наприкінці місяця – ще 50 слухачів заочної форми навчання стали магістрами державної служби.

З нагоди випуску магістрів державної служби денної форми навчання в Інституті відбулися урочистості, під час яких дев’яти учорашнім слухачам вручені дипломи магістрів, а п’яти із них – дипломи з відзнакою, що є підтвердженням якісної професійної підготовки.

Дипломованих управлінців привітав перший заступник директора ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, завідувач кафедри кадрової політики та державної служби, доктор наук з державного управління, професор Олександр Іванович Сушинський. В урочистостях взяв участь директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Львівської обласної державної адміністрації Дмитро Іванович Посипанко.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


26-28 вересня 2013 року у Львові відбулася міжнародна конференція «Людвіґ фон Мізес і сучасні суспільства: економічна теорія та публічна політика», яку організував Львівський регіональний інститут державного управління за підтримки Центру міської історії Центрально-Східної Європи, Фонду Фрідріха Наумана, Представництва OeAD у Львові, Європейського інституту Людвіга фон Мізеса в Брюсселі.

Ініціатором проведення конференції виступила кафедра політичних наук і філософії на чолі з професором Антоніною Колодій, викладачі якої два роки тому розшукали у Варшавському архіві відомості про місце народження Людвіґа фон Мізеса та встановили на ньому пам’ятну таблицю.

У конференції взяли участь дослідники з Бельгії, Німеччини, Польщі та Сполучених Штатів Америки, які разом з українськими колегами обговорили  наукову спадщину всесвітньовідомого  вченого,  а також можливість її використання для вироблення ефективної публічної політики у сучасних суспільствах, зокрема в Україні.

Програма...

Program...


26 вересня 2013 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: “Попередні підсумки проведення у 2013 році заходів бойової підготовки військ, підготовка до осіннього призову до лав Збройних Сил України” за участі начальника Головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенанта Володимира Аскарова.

Докладніше...


19 вересня 2013 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Поводження з небезпечними відходами в Україні" за участі заступника Міністра екології та природних ресурсів України – керівника апарату Олександра Сушка.

Докладніше...


12 вересня 2013 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Стан впровадження електронного реєстру пацієнтів та комплексної системи захисту інформації в медзакладах України" за участі представників Міністерства охорони здоров’я України.

Докладніше...


12 вересня 2013 року між Національною академією державного управління при Президентові України та її регіональними інститутами (Дніпропетровськ, Львів, Одеса, Харків) відбулась підсумкова відеоконференція за результатами проведення виставок-презентацій діяльності та досягнень регіональних інститутів.

Докладніше...


11 вересня 2013 року в Інституті відбулася звітна конференція за підсумками стажування слухачів 2-го року навчання спеціальності «Державне управління» у центральних органах державної влади.

Участь у конференції взяли: начальник управління середньої, дошкільної та позашкільної освіти та соціального захисту департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації Книшик Світлана Іванівна, перший заступник директора, доктор наук з державного управління, професор Сушинський Олександр Іванович, декан факультету державного управління та місцевого самоврядування, кандидат історичних наук, доцент Каляєв Анатолій Олександрович.

За результатами стажування у вищих органах влади, звітувались шестеро слухачів Львівського регіонального інституту державного управління, котрі відібрані за рейтингом, а це: Людмила Приймак, Тарас Баранецький, Мирон Цісінський (Адміністрація Президента України), Сергій Константінов (Секретаріат Кабінету Міністрів України), Ірина Назаренко (Апарат Верховної Ради України) та Надія Іваночко (Міністерство економічного розвитку та торгівлі України).

Упродовж стажування слухачі нашого Інституту повинні були: засвоїти принципи, які лежать в основі адміністративної діяльності, маючи змогу зіставляти свої теоретичні знання і щоденну практику на реальному робочому місці; набути досвіду роботи з людьми; вивчити засади організації управлінських структур, основні процедури, з яких складається професійна діяльність на державній службі; виявити необхідні державному службовцеві якості (пунктуальність, ініціативність, уміння формулювати та висловлювати власні думки, здатність до конструктивної роботи в структурному підрозділі тощо).

Стажування є своєрідним мостом, що дозволяє слухачеві перейти від теоретичного навчання до реальної професійної діяльності державного службовця.


5 вересня 2013 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Cтан виконання домовленостей між Україною та ЄС в контексті підготовки до підписання Угоди про асоціацію. Безвізовий діалог з ЄС" за участі заступника Міністра закордонних справ України – керівника апарату Андрія Олефірова.


Директор Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України Володимир Степанович Загорський отримав високу церковну відзнаку - орден Святого Володимира.

Рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату під головуванням Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета директор Інституту В.С.Загорський нагороджений церковною відзнакою - орденом Святого Володимира. Ця нагорода встановлена УПЦ КП з нагоди відзначення 1025-ліття Хрещення Київської Руси-України.

2 вересня 2013 р. нагороду вручив Архиєпископ Дрогобицькиий і Самбірський Яків, керуючий Дрогобицько-Самбірською єпархією.


2 вересня 2013 року в актовій залі Інституту відбулися урочисті збори з нагоди початку 2013-2014 навчального року. На урочистостях були присутні запрошені поважні гості,  науково-педагогічні працівники, слухачі, студенти  та їх батьки. В ході урочистостей з привітаннями виступили директор Інституту, член-кореспондент НАН України Загорський Володимир Степанович, директор Інституту проблем державного управління та місцевого самоврядування Національної академії державного управління при Президентові України Cурмін Юрій Петрович, директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Львівської облдержадміністрації Посипанко Дмитро Іванович, помічник заступника голови Львівської обласної ради Собко Іван Михайлович, селищний голова смт. Брюховичі Процик Олексій Стефанович, голова Львівської обласної організації профспілки працівників державних установ України Іванків Мирон Данилович, а також були зачитані привітання від Президента України, Голови Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України.

З привітаннями до першокурсників виступили студенти та слухачі Інституту. З благословенням до всіх присутніх звернувся священник УГКЦ о. Петро. Представником Львівської обласної ради була вручена грошова премія за високі досягнення в навчанні студентці 2-го курсу Антонів Тетяні, а працівники Інституту були відзначені грамотами від Президента НАДУ. Слухачі та студенти 1-го курсу поклали квіти до пам’ятника Т.Г.Шевченку. Урочистості закінчилися посвятою в слухачі та студенти. На урочистостях були присутні працівники ЗМІ.

29 серпня 2013 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Підготовка до опалювального періоду 2013/2014" за участі заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України – керівника апарату Андрія Білоусова.

Докладніше...


22 серпня 2013 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Стан підготовки до 2013/2014 навчального року" за участі заступника Міністра освіти і науки України Бориса Жебровського.

Докладніше...


8 серпня 2013 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Актуальні питання діяльності органів внутрішніх справ" за участі заступника Міністра внутрішніх справ України Віктора Ратушняка.

Докладніше...


26 липня 2013 року, у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбулися урочистості з нагоди першого у навчальному закладі випуску магістрів державної служби заочної форми навчання. А це – майже 50 слухачів магістерської програми за спеціальністю «Державна служба». До того ж, шість випускників отримали дипломи з відзнакою, що є підтвердженням якісної професійної підготовки майбутніх управлінців.

 

В урочистостях з нагоди випуску магістрів державної служби взяли участь: Ірина Федорівна Романів – заступник голови Львівської обласної державної адміністрації, Ярослав Дмитрович Качмарик – голова постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та комунальної власності Львівської обласної ради, Валентина Володимирівна Бартошик – начальник адміністративно-господарського управління Львівської міської ради, Уляна Йосипівна Стефак – головний спеціаліст Головного управління державної служби України у Львівській області.

Святочну церемонію з нагоди випуску дипломованих магістрів державної служби відкрив Володимир Степанович Загорський – директор Львівського регіонального інституту державного управління, член-кореспондент НАН України, доктор економічних наук, професор, депутат Львівської обласної ради. Володимир Степанович Загорський привітав випускників з успішним завершенням навчання та початком нового, відповідального етапу у житті та висловив упевненість у тому, що вони з честю нестимуть звання магістра державної служби – випускника Львівського регіонального інституту державного управління.

Найкращі побажання винуватцям свята висловила Ірина Федорівна Романів – заступник голови Львівської облдержадміністрації, магістр державного управління, яка вручила відмінникам навчання дипломи з відзнакою. З вітальними та напутніми словами звернувся до дипломованих управлінців Ярослав Дмитрович Качмарик – голова постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та комунальної власності Львівської обласної ради. Від імені випускників – магістрів державної служби Олег Володимирович Серняк висловив найщиріші слова вдячності усьому педагогічному колективу навчального закладу, який став для них рідним. Своїх вихованців привітав з успішним завершенням навчання та отриманням дипломів магістрів декан факультету державного управління та місцевого самоврядування Інституту Анатолій Олександрович Каляєв.

 

Директор Львівського регіонального інституту державного управління, член-кореспондент НАН України Володимир Степанович Загорський вручив почесні грамоти активістам слухацького самоврядування.

В урочистостях взяли участь представники мас-медіа: Агенція регіональної інформації «Галінфо», яка віднедавна є медіапартнером Львівського регіонального інституту державного управління, суспільно-політичне інформаційне агентство «Медіастар».

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


25 липня 2013 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Модернізація послуг Державної реєстраційної служби України у сфері реєстрації юридичних та фізичних осіб-підприємців, нерухомого майна" за участі першого заступника голови Державної реєстраційної служби України Інни Завальної.

Докладніше...


18 липня 2013 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Літні перевезення до місць відпочинку залізничним транспортом" за участі представників Міністерства інфраструктури України.


11 липня 2013 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Хід польових робіт. Стратегічна ініціатива соціально-економічного розвитку сільських територій "Рідне село"" за участі заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Олександра Сеня.

Докладніше...


2-11 липня 2013 року представники нашого Інституту, а саме доценти кафедри економічної політики та економіки праці Катерина Бліщук і Євген Матвіїшин взяли участь у тренінговій сесії для викладачів НАДУ. Сесія включала тренінг з бюджетного прогнозування та бенчмаркінгу, який проводили Бренда Лафлер, Метью Стюарт, Жан-Луї Рено - радники з Конференційної Ради Канади, а також Ольга Романюк і Максим Борода – консультанти проекту РЕОП.

Радники Проекту РЕОП допомогли викладачам НАДУ отримати загальне уявлення про модель бюджетного прогнозування та зрозуміти організацію моделі, з’ясувавши концептуальний підхід, структуру та основні характеристики моделі. Учасники тренінгу мали змогу випробувати модель на практиці, проаналізувавши доходи і видатки м. Львова та м. Дніпропетровська, ознайомились з прогнозом доходів від податків, неподаткових доходів, доходів від операцій з капіталом та офіційних трансфертів.

На основі матеріалів тренінгу та отриманих знань викладачі НАДУ розроблять навчальні посібники та бенчмаркінгу, завдяки яким широке коло українських державних службовців та представників місцевого самоврядування зможуть опанувати нові інструменти бюджетного прогнозування міст і областей України.

5 липня 2013 року, у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбулися урочистості з нагоди випуску дипломованих управлінців для потреб національної економіки,а це – понад 130 випускників, учорашніх студентів та слухачів бакалаврських і магістерських програм «Управління проектами», «Управління персоналом та економіка праці», «Менеджмент організацій».

 

До того ж, понад двадцять випускників отримали цьогоріч дипломи з відзнакою, що є підтвердженням якісної професійної підготовки майбутніх управлінців. А кращі випускники – магістри управління проектами, окрім дипломів з відзнакою, отримали ще й сертифікати Української асоціації проектних менеджерів, яка є членом Міжнародної асоціації.

Святочну церемонію вітальними словами відкрив перший заступник директора ЛРІДУ НАДУ, д. держ.упр., професор Олександр Іванович Сушинський. Найкращі побажання випускникам висловили: декан факультету економіки та менеджменту, к.е.н., доцент Олександр Станіславович Синицький; завідувач кафедри управління проектами, д.держ.упр., професор Ігор Олександрович Дробот; завідувач кафедри економічної політики та економіки праці, д.е.н., професор Ольга Петрівна Крайник, доцент кафедри менеджменту організацій, к.держ.упр., доцент Андрій Йосипович Серант; доцент кафедри державного управління та місцевого самоврядування, к.держ.упр., доцент Орислава Григорівна Сидорчук. Випускників також привітав колишній випускник Інституту, помічник заступника голови Львівської обласної ради Іван Собко та інші.

В урочистостях взяли участь представники мас-медіа: керівник суспільно-політичного інформаційного агентства «Медіастар» Зоряна Іленко-Павлишин та кореспондент цього агентства Мирослава Клех, а також -  заступник головного редактора газети «Шанс» Львівського регіонального центру зайнятості Любов Залеська. 

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


СПИСОК РЕКОМЕНДОВАНИХ ОСІБ ДО ЗАРАХУВАННЯ в I турі на спеціальність «Державне управління» ...(список)

До уваги вступників!!!

Особам, які не рекомендовані до зарахування на спеціальність «Державне управління» в I турі пропонується взяти участь у конкурсі з набраними балами у II турі (22 – 26 липня 2013 року). Для цього необхідно подати до Приймальної комісії Інституту заяву (зразок).


Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України вже вкотре визнаний лідером у підготовці управлінських кадрів серед навчальних закладів України.

Це підтвердила Нацдержслужба України, яка оприлюднила рейтинги вищих навчальних закладів для підготовки магістрів за спеціальностями галузі знань «Державне управління», за державним замовленням у 2013 році, за денною та заочною формами навчання. Відповідно до рейтингів, Львівський регіональний інститут державного управління лідирує з-поміж 24 навчальних закладів у підготовці магістрів за спеціальністю «Державна служба» (денна форма навчання), займаючи другу позицію. У рейтингу з підготовки магістрів за спеціальністю «Державне управління» (денна форма навчання) Інститут знаходиться на першій позиції.

У рейтингах з підготовки магістрів за спеціальностями «Державна служба» та «Державне управління», за заочною формою навчання, Інститут також утримує лідерські позиції.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


У період 18 – 29 червня відбулася навчальна подорож 14 слухачів факультету державного управління та місцевого самоврядування та доцента кафедри політичних наук і філософії Буника М.З. до Німеччини.

Поїздка на тему «Good Governance у 21 столітті: досвід та перспективи для територіальних громад і регіонів у Німеччині та в Україні» була організована з метою обміну управлінським досвідом між майбутніми державними службовцями України та Німеччини та включала у себе відвідування низки навчальних закладів та державних установ у містах Берлін, Гюстров, Шверін та Вісмар.

Серед них:

 • Інститут економіки і права м. Берлін;
 • Бундестаг м. Берлін;
 • Сенат м. Берлін;
 • Районні адміністрації Кройцбергу та Ліхтенбергу м.Берлін;
 • Інститут державного управління, поліції та права м. Гюстров;
 • Адміністрація м. Гюстров;
 • Адміністрація та депутатський корпус району Росток;
 • Університет м. Вісмар;
 • Адміністрація м. Вісмар;
 • Ландтаг та уряд Федеральної землі Мекленбург – Передня Померанія.

Окрім цього, група українських слухачів відвідала низку тематичних семінарів, організованих викладачами та студентами німецьких навчальних закладів – партнерів ЛРІДУ НАДУ, а також була реалізована насичена культурна програма.

Поїздка відбулася за сприяння Німецької служби академічних обмінів (DAAD) та за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.

27 червня 2013 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція за участі першого заступника Міністра оборони України Олександра Олійника.

Докладніше...


26 червня 2013 року, за ініціативи Львівського регіонального інституту державного управління, у малій сесійній залі Львівської обласної ради відбувся круглий стіл на тему: «Формування нової стратегії розвитку Львівської області».

Організатори заходу – Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, Львівська обласна державна адміністрація, Львівська обласна рада, Громадська рада при Львівській ОДА, Регіональний філіал Національного інституту стратегічних досліджень у м. Львові, Інститут регіональних досліджень НАН України, Львівська обласна громадська організація «Округ», Львівська міська громадська організація «Спілка консультантів Експерт-група».

У професійному обговоренні питань методології та порядку формування нового стратегічного документа розвитку Львівщини взяли участь науковці Львівського регіонального інституту державного управління, які представили власне бачення та підходи до розробки стратегії: Андрій Вікторович Ліпенцев – заступник директора з наукової роботи, к.е.н., доцент; Ольга Петрівна Крайник – завідувач кафедри економічної політики та економіки праці, д.е.н., професор; Євген Григорович Матвіїшин – доцент кафедри економічної політики та економіки праці, к.е.н., доцент; Петро Іванович Шевчук – професор кафедри політичних наук та філософії, к.ф.-м.н., доцент; Ростислав Любомирович Брусак – старший викладач кафедри державного управління та місцевого самоврядування; докторанти та аспіранти Інституту.

На важливість та необхідність формування нової стратегії розвитку Львівщини акцентували: Денис Анатолійович Шмигаль – директор департаменту економічного розвитку, інвестицій, торгівлі та промисловості Львівської обласної державної адміністрації, Валерій Альбертович П’ятак – перший заступник голови Львівської обласної ради, Ярослав Дмитрович Качмарик – голова постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та комунальної власності Львівської обласної ради та інші.

Учасники круглого столу прийняли рішення щодо проведення діагностики області у галузевому та секторальному розрізі, виявленні «вузьких місць», формування чіткої програми дій для розробки документа, а також – внесення пропозицій до складу робочих груп з розробки проекту нової стратегії розвитку Львівщини.

Модераторами круглого столу були: Денис Анатолійович Шмигаль – директор департаменту економічного розвитку, інвестицій, торгівлі та промисловості Львівської обласної державної адміністрації та Зоряна Михайлівна Бурик - старший викладач кафедри економічної політики та економіки праці Львівського регіонального інституту державного управління, к.держ.упр., секретар комісії з питань економічної політики Громадської ради при Львівській облдержадміністрації.

Тема круглого столу привернула увагу численних мас-медіа. 26 червня 2013 року, у вечірньому випуску програми «Новини» ТРК «Львів» представлений сюжет про перебіг дискусії.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


6 червня 2013 року у ЛРІДУ НАДУ для докторантів, аспірантів та здобувачів наукового ступеня проведено семінар "Удосконалення атестації наукових кадрів вищої кваліфікації". Доповідачі – Ліпенцев А.В., заступник директора з наукової роботи; Петровський П.М., голова спеціалізованої вченої ради К 35.860.01 Каляєв А.О., секретар спеціалізованої вченої ради К 35.860.01; Фурса М.В., начальник відділу координації наукових досліджень і підготовки науково-педагогічних та наукових кадрів, та учасники заходу обговорили актуальні питання атестаційного процесу наукових кадрів вищої кваліфікації, проаналізували найпоширеніші помилки при підготовці та захисті дисертаційних робіт.


6 червня 2013 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Планування модернізації первинної медичної допомоги" за участі начальника Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги Міністерства охорони здоров’я України Констянтина Надутого.

Докладніше...


5 червня 2013 року в режимі відеоконференц-зв’язку між Національною академією державного управління при Президентові України та її регіональними інститутами (Дніпропетровськ, Львів, Одеса, Харків) відбулась нарада-семінар на тему: "Удосконалення атестації наукових кадрів вищої кваліфікації з державного управління в Національній академії".

Докладніше...


4 червня 2013 року в Національної академії державного управління при Президентові України розпочалась виставка-презентація Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії, мета якої всебічне висвітлення діяльності інституту, представлення його досягнень широкій громадськості, науково-педагогічному колективу, слухачам та гостям академії.

Докладніше...


31 травня 2013 року в інтерв’ю-центрі Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбулось оцінювання учасників конкурсу з добору кандидатів до Президентського кадрового резерву «НОВА ЕЛІТА НАЦІЇ» у Львівській області. Даний захід відбувався на виконання Указу Президента України від 05.04.2012р. «Про Президентський кадровий резерв «Нова еліта нації» і відповідно до затвердженого графіку оцінювання учасників з добору кандидатів до Президентського кадрового резерву «Нова еліта нації» у 2013 році. Оцінювання учасників конкурсу було проведено в чотири етапи: І-й етап – тестування з володіння загальними та спеціальними знаннями, необхідними вміннями та навичками; ІІ-й етап – тестування з іноземної мови; ІІІ-й етап – анкетування з визначення морально-психологічних і ділових якостей та ІV-й етап – інтерв’ю з метою оцінювання тез публічного виступу.


30-31 травня 2013 року за наукової підтримки нашого Інституту відбувся VI-й Львівський міжнародний форум “Альтернативні способи вирішення спорів (ADR)”


30 травня 2013 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Виконання ремонтних робіт на дорогах загального користування" за участі голови Укравтодору Євгена Прусенка.

Докладніше...


28 та 29 травня 2013 року у нашому інституті відбулися відкриті лекції німецьких викладачів.

ЛРІДУ НАДУ вже 8 років співпрацює із Інститутом державного управління, поліції та права Федеральної землі Мекленбург – Передні Померанія (Німеччина).  За цей час близько 30 наших слухачів успішно пройшли практику у муніципальних органах м. Гюстров, де знаходиться цей інститут. Саме Гюстров мають шанс відвідати слухачі факультету державного управління, які вивчають німецьку мову. Учасники навчальної поїздки за грантом Німецької служби академічних обмінів (ДААД) так само відвідають м. Гюстров відповідно до програми перебування у червні.

Др. Клаус Хімеркус, декан факультету «Загальне управління», провів заняття на тему «Правила застосування права у ФРН». Др. Томас Фройнд, доцент цього факультету, розповів слухачам нашого інституту про  «Можливості впливу громадян на прийняття політичних рішень на місцевому рівні на прикладі Федеральної землі Мекленбург – Передня Померанія».


27 травня 2013 року в Національної академії державного управління при Президентові України розпочалась виставка-презентація Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії.

Перший заступник директора Інституту Олександр Сушинський ознайомив президента Національної академії Юрія Ковбасюка, керівництво та відвідувачів виставки із історією створення та розвитку нашого Інституту, його структурою, навчальною, науковою діяльністю, основними завданнями у напрямі підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування, поділився досвідом співпраці з міжнародними і науковими установами у напрямі вдосконалення підготовки фахівців за спеціальностями галузі знань "Державне управління".

Метою даного заходу є інформування громадськості, науково-педагогічних працівників, слухачів і гостей Національної академії про діяльність Львівського регіонального інституту державного управління, ознайомлення з його основними досягненнями у сфері підготовки фахівців за спеціальностями галузі знань "Державне управління".

 

Докладніше...


23 травня 2013 року відбулися робочі поїздки членів приймальної комісії: заступника директора з наукової роботи А.Ліпенцева та декана факультету державного управління і місцевого самоврядування А.Каляєва в Закарпатську облдержадміністрацію, а заступник з короткотермінового підвищення кваліфікації Б.Шевчук та завідувача сектору прийому, розподілу та зв’язків з випускниками І.Винник в Івано-Франківську облдержадміністрацію.

В Закарпатській області заступником директора з наукової роботи А.Ліпенцевим був проведений семінар в рамках круглого столу на тему «Практичні аспекти реалізації стратегічних завдань державної кадрової політики», а в Івано-Франківській області заступник директора Б.Шевчук виступив з лекцією на тему «Запобігання та протидія проявам корупції в органах влади та органах місцевого самоврядування».


23 травня 2013 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Розвиток енергетичної галузі України" за участі представників Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.

Докладніше...


23 травня 2013 року відбулася відеоконференція за міжнародною участю між Національною академією державного управління при Президентові України та регіональними інститутами на тему: "Україна – Європейський Союз: що далі?".

Докладніше...


17 травня 2013 рокуу Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбувся День відкритих дверей, у якому взяли участь майже двісті майбутніх студентів та слухачів магістерських програм із Городоцького, Миколаївського, Жовківського, Мостиського районів Львівської області.

У програмі дня презентації Інституту відбулися зустрічі із керівництвом навчального закладу, деканами факультетів державного управління та місцевого самоврядування, економіки та менеджменту, професорсько-викладацьким колективом, слухачами магістерських програм та випускниками, які ознайомили абітурієнтів із специфікою підготовки ефективних менеджерів, організацією навчання та дозвілля, іноземними стажуваннями та семестровими навчаннями за кордоном, розповіли про можливості проходження практики в органах державної влади та місцевого самоврядування, перспективи працевлаштування, а також продовження навчання у спосіб науково-дослідницької діяльності в галузі державного управління та економіки, зокрема в аспірантурі, а згодом і в докторантурі.

Гостей Інституту було поінформовано про сучасні управлінські спеціальності: «Державне управління» (кваліфікація – магістр), «Державна служба» (кваліфікація – магістр), «Публічне адміністрування» (кваліфікація – магістр), «Управління проектами» (кваліфікація – магістр), «Менеджмент» (кваліфікація – бакалавр), «Менеджмент організацій та адміністрування» (кваліфікація – магістр), «Управління персоналом та економіка праці» (кваліфікація – бакалавр, спеціаліст, магістр), «Туристичне обслуговування» (кваліфікація – молодший спеціаліст), за якими готують керівників органів публічної влади, фахівців у сфері інвестиційної діяльності та економічної безпеки, керівників проектів та програм.

Присутні дізнались про перспективи, зокрема про те, що після акредитації спеціальності «Місцеве самоврядування» відбуватиметься набір на цю спеціальність. Також, враховуючи потреби регіону у фахівцях туристичного менеджменту, Інститут працює над розширенням можливостей підготовки за спеціальністю «Туристичне обслуговування» із наданням кваліфікації «бакалавр». 

Для вступників на факультет державного управління та місцевого самоврядування проведено пробне комп’ютерне тестування з державно-управлінських, політико-правових, соціально-економічних, історико-культурних напрямків та з іноземної мови.

«Обираю професію державного службовця»  - така назва конкурсу, у якому взяли участь школярі. Конкурс відбувся у формі пробного тестування з української мови та літератури, математики, географії, історії України, іноземної мови (англійська, німецька, французька).

Майбутні слухачі та студенти Львівського регіонального інституту державного управління із зацікавленням подивились відеофільм про історію навчального закладу та його сьогодення, побували у спеціалізованих аудиторіях, комп’ютерних класах, у центрі мовної підготовки, оглянули зал для проведення відеоконференцій, бібліотеку, кафе-їдальню, гуртожиток, занурились в атмосферу студентського життя, і самі відчули себе студентами омріяного навчального закладу.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


16 травня 2013 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Основні напрямки розвитку галузі культури у 2013 році" за участі першого заступника Міністра культури України Тимофія Кохана.

Докладніше...


Шановні викладачі, співробітники, слухачі і студенти!

Щиро вітаємо Вас з Днем Перемоги над німецько-фашистськими загарбниками
у Великій Вітчизняній Війні!

Подвиг воїнів-переможців непідвладний часу. Так само, як і наша безмежна вдячність всім, хто боровся за Батьківщину, виявив незламність духу та волю до перемоги.

Саме завдяки цьому ми живемо сьогодні під мирним небом. Земний уклін усім, хто витримав роки окупації, хто піднімав з руїн і відбудовував рідні міста і села. Нехай про роки війни не нагадують рани, а щастя і радість хай не переводяться у Ваших оселях.

З повагою
Директор Інституту В.С.Загорський


14-15 травня 2013 року доценти кафедри економічної політики та економіки праці Бліщук К.М. та Матвіїшин Є.Г. та працівники Червоноградської міської ради взяли участь у тренінгу з бюджетного прогнозування, який проводився у рамках проекту «Розбудова спроможності до економічно обґрунтованого планування розвитку областей і міст України» (РЕОП).  Учасники тренінгу виконували середньостроковий фіскальний прогноз для міста Червоноград. Тренінг проводили Метью Стюарт з Конференційної Ради Канади та Ольга Романюк з РЕОП.


30 квітня 2013 року перший заступник директора Інституту, професор Сушинський О.І. і декан факультету державного управління та місцевого самоврядування, доцент Каляєв А.О. взяли участь в широкому громадському обговоренні основних положень Концепції реформування місцевого самоврядування, яке відбувалося в місті Рівне. Даний захід відбувся під головуванням Радника Президента України – Керівника Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента України Марини Ставнійчук.

Відеосюжет...


19-20 квітня 2013 року, у Львівському регіональному інституті державного управління відбулася міжнародна науково-практична конференція на тему: «Європейський Союз – Польща – Україна: суспільно-політичний, соціально-економічний та управлінський аспекти співпраці».

Конференція відбулась за ініціативою завідувача кафедри європейської інтеграції та права Ореста Красівського, який вже багато років розвиває дослідження в сфері українсько-польської співпраці. Цього разу професору Красівському вдалось залучити низку поважних співорганізаторів, зокрема університет імені Адама Міцкевича (м. Познань), Вармінсько-Мазурський університет (м. Ольштин) та Інститут безпеки і охорони імені маршалка Юзефа Пілсудського (м. Варшава, Польща). Окрім того конференція проходила під патронатом Посольства Республіки Польща в Україні та Посольства України в Республіці Польща.

У роботі конференції взяли участь представники мас-медіа. 22 квітня 2013 року, у програмі «Вечір у Львові» ТРК «Львів» -  був представлений сюжет про перебіг міжнародної науково-практичної конференції. У цій програмі, яка виходить у прямому ефірі, взяли участь: Петро Когут – к.і.н., доцент кафедри європейської інтеграції та права; Володимир Решота – к.держ.упр., ст.. викладач кафедри європейської інтеграції та права; Олександр Чорнобиль – завідувач сектору міжнародних зв’язків ЛРІДУ НАДУ при Президентові України.

Докладніше про конференцію...


19 квітня 2013 року під час роботи міжнародної науково-практичної конференції "Європейський Союз - Польща - Україна: суспільно-політичний, соціально-економічний та управлінський аспекти співпраці" канцлер Інституту безпеки та охорони ім. маршалка Юзефа Пілсудського у Варшаві, доктор Богуслав Пурський вручив директорові Львівського регіонального інституту державного управління, члену-кореспонденту НАН України, доктору економічних наук, професору Володимиру Загорському Почесну відзнаку сенату Інституту «на визнання видатного наукового і дидактичного доробку, а також – заслуг у розвитку академічних середовищ Польщі та України».

Вітаємо Володимира Степановича Загорського із Почесною відзнакою!

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


16 – 19 квітня 2013 року, перший заступник директора Львівського регіонального інституту державного управління, доктор наук з державного управління, професор Олександр Іванович Сушинський, у складі спеціальної робочої групи, взяв участь у проведенні «кущових» нарад-семінарів із сільськими, селищними, міськими головами з обговорення проекту Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. Робоча комісія затверджена 12 квітня 2013 року, на нараді Львівської обласної державної адміністрації, у якій Олександр Іванович Сушинський взяв участь і виступив із доповіддю.

Перші наради-семінари відбулися у м.м. Городок, Стрий, Самбір, і об’єднали у дискусії стосовно проекту Концепції представників органів місцевого самоврядування Городоцького, Жовківського, Пустомитівського, Яворівського, Стрийського, Дрогобицького, Жидачівського, Миколаївського, Сколівського, Мостиського, Старосамбірського районів та міст Моршин, Дрогобич, Борислав, Трускавець, Новий Роздол.

Найближчими днями, а це – 23-26 квітня 2013 року, Олександр Іванович Сушинський у складі робочої групи проведе виїзні наради-семінари у Радехові (для представників органів місцевого самоврядування Кам’янко-Бузького, Сокальського районів та м.Червоноград), у Золочеві (для представників органів місцевого самоврядування Бродівського, Буського, Перемишлянського районів), а також – у Львові (для місцевих самоврядників усіх районів Львова, м.Винники, смт.Брюховичі та смт.Рудно).

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


У квітні-травні 2013 року в приміщенні Національної академії (вул. Пугачова, 12/2, другий поверх) проходитимуть виставки-презентації Дніпропетровського, Львівського, Одеського та Харківського регіональних інститутів державного управління Національної академії. Мета виставок - інформування громадськості, науково-педагогічних працівників, слухачів і гостей Національної академії про діяльність регіональних інститутів державного управління та основні досягнення у сфері підготовки фахівців за спеціальностями галузі знань "Державне управління".

8 квітня 2013 року виставку досягнень представив Дніпропетровський регіональний інститут державного управління Національної академії.

Докладніше...


9 квітня 2013 p. заступник директора з наукової роботи Андрій Ліпенцев прийняв участь у роботі конференції «Реформування системи надання адміністративних послуг в Україні: сучасний стан та перспективи». Конференція стала заключним етапом ініціативи «Розбудова спроможності Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, обласних державних адміністрацій щодо виконання закону України «Про адміністративні послуги» в рамках канадсько-українського Проекту розроблення та впровадження публічної політики в Україні. В роботі конференції прийняли участь представники Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства юстиції України, Координаційного центру з упровадження економічних реформ при Президентові України, Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва, місцевих державних адміністрацій, представники Посольства Канади, представники міжнародних організацій та учасники проекту розроблення та впровадження публічної політики (PRISM). Андрій Ліпенцев виступив із доповіддю «Навчальна складова у підвищенні якості надання адміністративних послуг».


5 квітня 2013 року, у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбулася щорічна науково-практична конференція за міжнародною участю на тему: «Модернізація системи державного управління: теорія та практика».

Співорганізатори конференції –  Інститут державного управління поліції та права Землі Мекленбург – Передня Померанія, Орловська філія Російської академії народного господарства і державної служби при Президентові РФ.

 

У цьогорічній науково-практичній конференції взяли участь: науковці, науково-педагогічні працівники НАДУ з Києва, Львівського регіонального інституту державного управління, регіональних інститутів Академії з Одеси, Харкова, Дніпропетровська, державні службовці та посадові особи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування із Львова, Києва, Хмельницького, Донецька, Луганська, Запоріжжя, Івано-Франківська, Харкова, Дніпропетровська, Миколаєва, Одеси, Ужгорода, Мукачева, Житомира, Кіровограда, Луцька, Рівного, Тернополя, Херсону, Чернівців, Чернігова, Сум, також докторанти, аспіранти, здобувачі наукового ступеня кандидата наук, представники вищих навчальних закладів, науковці Республіки Польща, Словакії, Румунії Російської Федерації, представники мас-медіа.

 

ТРК «Львів», Львівське обласне радіомовлення, суспільно-політичне інформаційне агентство “Медіастар”, газета “Шанс”, інформагентство “ЗІК”, які інформували громадськість про перебіг науково-практичної конференції.

Спеціально до конференції газета «Високий замок» опублікувала інтерв’ю з директором ЛРІДУ НАДУ при Президентові України Володимиром Загорським «Рецепт успіху – один: знання та праця, помножені на досвід і відповідальність» (газета «Високий замок», № 51 (4919), за 5-7 квітня 2013 року). Інтерв’ю – про науково-практичну конференцію, її актуальність та значимість для модернізації державного управління та державної служби, із врахуванням досвіду європейської спільноти, про, власне, внесок науковців Львівського регіонального інституту державного управління у державотворення та про науку «Державне управління», якій виповнилося п’ятнадцять років, і яка невпинно розвивається.

Інтерв’ю з директором ЛРІДУ НАДУ при Президентові України  Володимиром Загорським про реформування Національної академії у контексті теми конференції щодо модернізації державного управління, а також – відеорепортаж про перебіг конференції представлено у випуску програми «Новини» ТРК «Львів».

Суспільно-політичне інформаційне агентство «Медіастар» представило громадськості репортаж про перебіг науково-практичної конференції у Львівському регіональному інституті державного управління.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ

Докладніше...

Відеорепортаж...

Матеріали конференції (ч. 1) ...

Матеріали конференції (ч. 2) ...


4 квітня 2013 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Основні напрями державної політики у сфері фізичної культури і спорту у контексті реалізації соціально-економічних реформ" за участі Міністра молоді та спорту України Равіля Сафіуліна.

Докладніше...


4 квітня 2013 року в Інституті відбувся науковий семінар: “Методологічні аспекти проведення дисертаційних досліджень”. З доповіддю виступили: Михненко Анатолій Михайлович, завідувач кафедри управління суспільним розвитком, доктор історичних наук, професор та Сурмін Юрій Петрович, доктор соціологічних наук, професор, перший заступник директора Інституту проблем державного управління та місцевого самоврядування Національної академії державного управління при Президентові України.


2 квітня 2013 року представники нашого Інституту, а саме доценти кафедри економічної політики та економіки праці Катерина Бліщук і Євген Матвіїшин, взяли участь в теоретичному тренінгу з гендерного бюджетування у Львівській області, що відбувся в рамках Проекту «Розбудова спроможності обґрунтованого планування розвитку областей і міст України».

Прес-реліз...


28 березня 2013 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Підсумки соціально-економічного розвитку України і регіонів у 2012 році та основні завдання на 2013 рік" за участі представників Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Докладніше...


22 березня 2013 року, у Львівському регіональному інституті державного управління відбувся круглий стіл на тему: «Відновне правосуддя у громадянському суспільстві в контексті нового Кримінального процесуального кодексу України».

У кримінальному процесі можна домовитись, – про це дискутували науковці та практики з кримінального права у Львівському регіональному інституті  державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.

Альтернативні способи вирішення спорів активно впроваджуються у судову практику нашої країни як позитивний досвід європейської спільноти.  Тож, тема круглого столу за міжнародною участю «Відновне правосуддя у громадянському суспільстві в контексті нового Кримінального процесуального кодексу України», який відбувся у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, об’єднала у професійній дискусії правників України та Польщі.  

Співорганізаторами круглого столу стали як, власне, Львівський регіональний інститут державного управління, так і Західноукраїнський центр примирення «Медіація», відповідно, модераторами цього заходу були: Олександр Сушинський – доктор наук з державного управління, професор, перший заступник директора Інституту та Ігор Дутка – кандидат технічних наук, голова Західноукраїнського центру примирення «Медіація».

Про медіацію як спосіб примирення сторін та практику укладання угод у кримінальному провадженні дискутували учасники круглого столу, обмінюючись думками з цього приводу.

Аргументованим для правників був погляд Ігора Дутки – голови Західноукраїнського центру примирення «Медіація» на застосування відновного правосуддя, адже саме організація, яку він очолює, має досвід, зокрема у використанні альтернативних способів вирішення спорів.

  Свої аргументи на користь здійснення кримінального провадження на підставі угод висловили учасники круглого столу: судді місцевих та апеляційних судів, прокурори, представники слідчих органів МВС України у Львівській області, практикуючі адвокати та медіатори.

 Цікавими для учасників дискусії, з точки зору обміну досвідом, були виступи колег із Польщі, зокрема докторів Ягеллонського університету в Кракові – Доброслави Шуміло-Кульчицької та Радослава Флейшара.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


21 березня 2013 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Про поточну ситуацію щодо стану виплати зарплат та пенсій" за участі представників Міністерства соціальної політики України.


14 березня 2013 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Соціальна складова держбюджету на 2013 рік та питання соціальної підтримки регіонів України" за участі заступника Міністра фінансів України Сергія Рибака.

Докладніше...


12-13 березня 2013 року у Львові відбувся тренінг зі стратегічної екологічної оцінки. Тренінг був  організований спільно двома проектами: «Розбудова спроможності до економічно обґрунтованого планування розвитку областей і міст України» (РЕОП) і «Місцевий економічний розвиток міст України» (МЕРМ). Інструкторами тренінгу були: Віт Семенюк, міжнародний віце–президент в AMEC, консультант Конференційної Ради Канади, Геннадій Марушевський, український консультант з питань охорони навколишнього середовища (Проект РЕОП) та Оксана Алієва, український консультант з питань охорони навколишнього середовища (Проект МЕРМ).

Учасниками тренінгу були науково-педагогічні працівники НАДУ – інструктори проекту РЕОП (Львівський регіональний інститут представляв доцент кафедри економічної політики та економіки праці Євген Матвіїшин), представники Львівської облдержадміністрації, Львівської, Дрогобицької, Жидачівської, Миколаївської, Червоноградської міських рад. На тренінгу розглядалися питання використання стратегічного оцінювання стану навколишнього середовища та інтегрування його результатів у плани економічного розвитку відповідних територій.

Докладніше...


7 березня 2013 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Функціонування системи державної реєстрації прав на нерухоме майно: перші результати" за участі представників Міністерства юстиції України.

Докладніше...


5 березня 2013 року Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України та Орловська філія Російської академії народного господарства і державної служби при Президентові Російської Федерації провели відео-конференцію «Прогнози і перспективи розвитку сучасного суспільства в соціальній сфері» в рамках V-ї міжнародної науково-практичної студентської конференції «Соціально-економічної і політико-правові перетворення в Росії: підсумки і перспективи», яка проходили в цей день у м. Орел. Модераторами відео-конференції виступили: від ЛРІДУ НАДУ при Президентові України – доцент кафедри політичних наук та філософії Ірина Кіянка і начальник відділу координації наукових досліджень та підготовки науково-педагогічних кадрів Микола Фурса; від Орловської філії РАНГіДС – завідувач кафедри соціології і психології управління Наталія Проказіна. Виступи львівських учасників відео-конференції: Наталії Калинець («Проблемні аспекти у відносинах виконавчої влади і місцевого самоврядування», Олега Проціва («Модернізація мисливської галузі: соціально-економічний аспект»), Надії Балицької («Перспективи формування відносин України з Митним Союзом Російської Федерації, Республіки Білорусь та Республіки Казахстан») та Віти Гарбариніної («Інвестиційна співпраця регіонів із застосуванням інструменту фандразінга») викликали живий інтерес російських науковців і будуть найближчим часом опубліковані у збірнику матеріалів конференції.


Сімнадцятий випуск магістрів державного управління у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України

1 березня 2013 року у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбулися урочистості з нагоди випуску магістрів державного управління.

Щороку, традиційно навесні Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відзначив урочистостями випуск своїх вихованців. Сьогодні слухачі магістерських програм «Державне управління» та «Публічне адміністрування» отримали дипломи магістрів державного управління, а вже завтра, сформовані через систему знань та навичок практичної діяльності, отриманих завдяки навчанню в Інституті, готові до реформаторських змін, прийдуть до управління державою з цікавими ідеями,  наснагою та бажанням бути корисними Вітчизні.

Понад 4000 випускників магістерських програм, дипломованих фахівців у сфері державного управління та місцевого самоврядування, працюють сьогодні на всіх рівнях законодавчої та виконавчої влади. Саме вони беруть найактивнішу участь у розбудові демократичної України. Майже 300 випускників єдиного на західних теренах України навчального закладу, який готує високопрофесійних державних менеджерів поповнять цьогоріч когорту фахівців-управлінців. Серед них ті, хто має найвищий рейтинг у навчанні: 27 магістрів державного управління отримали дипломи з відзнакою.

В  урочистостях з нагоди сімнадцятого випуску магістрів державного управління взяли участь: заступник голови Національного агентства України з питань державної служби Микола Дмитрович Дячишин, начальник управління організаційного забезпечення НАДУ при Президентові України Оксана Василівна Ветлинська, в.о. заступника керівника апарату Львівської обласної державної адміністрації Степан Володимирович Рудницький, голова постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та комунальної власності Львівської обласної ради Ярослав Дмитрович Качмарик, начальник відділу кадрів апарату виконкому Львівської міської ради Галина Володимирівна Бордун.

Серед почесних гостей Інституту гостей також були: начальник регіонального відділення Фонду державного майна України у Львівській області Наталія Юріївна Горлач (голова ДЕК), начальник Територіальної державної інспекції праці у Львівській області Оксана Григорівна Завада (голова ДЕК), начальник територіального управління Рахункової палати України Володимир Федорович Піхоцький (голова ДЕК), заступник начальника управління державної служби Національного агентства з питань державної служби України у Львівській області Олег Володимирович Данько, заступник начальника управління державної служби Національного агентства з питань державної служби України у Тернопільській області Галина Василівна Макаревич, начальник відділу кадрової роботи Івано-Франківської обласної державної адміністрації Анатолій Олександрович Мельничук, заступник начальника відділу кадрової роботи Рівненської обласної державної адміністрації Лариса Василівна Трифонюк, заступник голови Тернопільської обласної ради Олег Володимирович Боберський, голова Львівської обласної організації профспілки працівників державних установ України Мирон Данилович Іванків.

Серед почесних гостей – представники засобів масової інформації: керівник суспільно-політичного інформаційного агентства «Медіастар» Зоряна Ярославівна Павлишин, автор і ведучий політичної програми «Прямим текстом» телекомпанії «ЗІК», журналіст Остап Дроздов, кореспондент дирекції інформаційних програм ЛТБ «Львів» (програма «Новини») Любов Ступчук. Сюжет про перебіг урочистостей та інтерв’ю з директором В.Загорським презентовано у вечірньому випуску програми «Новини» ЛТБ «Львів».

Спеціально до урочистостей з нагоди випуску магістрів газета «Високий замок» (1 березня 2013 року, №32(4900) опублікувала інтерв’ю з директором ЛРІДУ НАДУ Володимиром Степановичем Загорським: «Формування нової генерації управлінців – важлива місія, яку виконує Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України». Газета вручена присутнім на святі – до початку урочистостей.

Святочну церемонію з нагоди випуску магістрів у ЛРІДУ НАДУ при Президентові України відкрив Володимир Степанович Загорський – директор Львівського регіонального інституту державного управління, член-кореспондент НАН України, депутат Львівської обласної ради. Володимир Степанович Загорський привітав випускників Інституту з успішним завершенням навчання та початком нового, відповідального етапу у житті кожного із них та висловив упевненість у тому, що вони стануть гордістю рідної Альма-матер. Володимир Степанович Загорський зачитав вітання Президента України з нагоди випуску магістрів державного управління.

Найкращі побажання винуватцям свята висловила Оксана Василівна Ветлинська – начальник управління організаційного забезпечення НАДУ при Президентові України. Оксана Василівна Ветлинська зачитала вітання президента Національної академії державного управління при Президентові України Юрія Васильовича Ковбасюка та вручила грамоти президента академії кращим слухачам – відмінникам навчання.

З вітальними словами та найкращими побажаннями звернулися до випускників і педагогів: заступник голови Національного агентства України з питань державної служби Микола Дмитрович Дячишин, голова постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та комунальної власності Львівської обласної ради Ярослав Данилович Качмарик, начальник територіального управління Рахункової палати України Володимир Федорович Піхоцький, начальник відділу кадрів апарату виконкому Львівської міської ради Галина Володимирівна Бордун, автор і ведучий політичної програми «Прямим текстом» телекомпанії «ЗІК», журналіст Остап Дроздов.

Від імені випускників Інституту із словами вдячності звернулися до своїх педагогів: випускник денної форми навчання Віталій Францович Якимишен, випускниця заочної форми навчання Наталія Романівна Савка.

Наказ директора Інституту про закінчення навчання зачитав декан факультету державного управління та місцевого самоврядування Анатолій Олександрович Каляєв.Відмінникам навчання вручені дипломи з відзнакою та грамоти.

Усім присутнім на святі подарував своє мистецтво співу соліст центру музичного мистецтва, викладач військово-диригентської кафедри Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, старший лейтенант Іван Шерстюк. Своє музичне вітання подарували старшим колегам-випускникам слухачі першого курсу, від імені яких виступив Сергій Константінов з композицією «Одна калина».

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


25-26 лютого 2013 року представники нашого Інституту, а саме доценти кафедри економічної політики та економіки праці Катерина Бліщук і Євген Матвіїшин, взяли участь в І-му практичному тренінгу з економічного прогнозування проекту «Розбудова спроможності до економічно обґрунтованого планування розвитку областей і міст України», який реалізується Конференційною радою Канади та Національною академією державного управління при Президентові України.

Обізнаність працівників органів влади щодо економічних показників дає змогу об’єктивно оцінити потенціал міста чи області для майбутнього розвитку, виявити сектори, які можуть стати «локомотивами» економічного зростання. Поглибити вміння з використання відповідної комп’ютерної моделі для економічного прогнозування змогли працівники Львівської обласної державної адміністрації, Львівської міської ради та Інституту міста на цьому тренінгу, який відбувся в Києві.

Докладніше...


21 лютого 2013 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Підсумки діяльності будівельного комплексу країни у 2012 році" за участі заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Дмитра Ісаєнка.


15 лютого 2013 року відбулась зустріч керівництва інституту з віце-президент з питань науки, прийому на навчання та міжнародних зв’язків університету Вінніпега професором Нілом Беснером. Зустріч відбулась в рамках візиту ректорів канадських університетів на Львівщину, який проходить за підтримки Канадського Бюро з міжнародної освіти (КБМО) і була одним з кроків, спрямованих на реалізацію домовленостей, досягнутих під час зустрічі директора ЛРІДУ НАДУ при Президентові України Володимира Загорського із президентом КБМО Карен Мак-Брайд у листопаді 2012 року. Перший заступник директора Олександр Сушинський та заступник директора з наукової роботи Андрій Ліпенцев представили діяльність інституту та обговорили можливі напрямки співпраці між ЛРІДУ НАДУ при Президентові України та університетом Вінніпега.


14 лютого 2013 року заступник директора з наукової роботи Андрій Ліпенцев взяв участь у семінарі «Зміцнення українсько-канадського партнерства у сфері вищої освіти», який відбувся в університеті «Львівська Політехніка».Представники 12 канадських і 19 львівських вишів обговорили шляхи налагодження ефективної системи співпраці у трикутнику влада–наука–бізнес, через створення дієвої системи комерціалізації інновацій. Канадські ректори поділились своїм значним досвідом у цій сфері, адже за розвитком інноваційних технологій та темпами їх запровадження Канада посідає перші позиції у світі.


14 лютого 2013 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Розвиток позашкільної освіти в Україні" за участі заступника Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Бориса Жебровського, начальника відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини Алли Середницької, директора Українського державного центру туризму і краєзнавства учнів молоді Наталії Савченко, завідувача кафедри позашкільної освіти Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова, професора Олени Биковської, головного спеціаліста відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини Світлани Бут, представників структурних підрозділів Львівської, Одеської, Харківської та Дніпропетровської обласних державних адміністрацій, обласних центрів науково-технічної творчості учнівської молоді, громадських організацій, засобів масової інформації та керівники позашкільних навчальних закладів.

Докладніше...


13 лютого 2013 року, у Львівському регіональному інституті державного управління відбувся вечір Поезії, особливим гостем якого став Василь Степанович Куйбіда – доктор наук з державного управління, професор,  автор проникливої лірики поетичних збірок «Долина відображень», «Послання стежок», «Вертикаль стебла», «Гармонія неспокою» та інших. Василь Степанович Куйбіда прочитав вірші своєї матері, а також – презентував свою творчість.

«Вечори Поезії є традиційними, оскільки відбуваються вже кілька років підряд саме напередодні весни, - сказала в інтерв’ю Ірина Богданівна Кіянка – кандидат політичних наук, доцент кафедри політичних наук та філософії, організатор і натхненник поетичного свята. – У таких вечорах  залюбки беруть участь як студенти, слухачі, так і науково-педагогічні працівники. Доторкнутись серцем до високого мистецтва слова, - значить назавжди зберегти у своїй душі світло любові й добра».

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


12 лютого 2013 року в актовому залі ЛРIДУ НАДУ при Президентові України відбулися вибори Голови Ради слухачів інституту. Головою Ради стала слухачка групи Дуд-11 Людмила Приймак.


7 лютого 2013 року в приміщенні Львівської обласної державної адміністрації відбувся круглий стіл з питань відкритості органів виконавчої влади та проведення конкурсу «Приязна адміністрація» у Львівській області. Метою даного заходу було обговорення актуальних проблем та кращих практик взаємодії органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з громадськістю, нова роль всеукраїнського конкурсу «Приязна адміністрація» як інноваційного інструменту удосконалення роботи органів виконавчої влади.

Участь в даному заході взяли і представники нашого Інституту: Ліпенцев А.В. – заступник директора з наукової роботи (модератор заходу), Петровський П.М. – завідувач кафедри державного управління та місцевого самоврядування, Серант А.Й. – доцент кафедри менеджменту організацій, Шевчук Б.М. – старший викладач кафедри європейської інтеграції та права, Гембарський Г.С. – завідувач навчально-організаційного сектору. В роботі заходу нашими науковцями були підняті наступні теми щодо обговорення кращих регіональних практик взаємодії з громадськістю та сприяння розвитку громадянського суспільства» та створення системи підвищення рівня професійної компетентності державних службовців з питань діяльності за напрямом «робота з громадськістю».

Докладніше...


7 лютого 2013 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Реалізація інфраструктурних проектів у 2013" за участі заступника Міністра інфраструктури України – керівника апарату Володимира Корнієнка.

Докладніше...


31 січня 2013 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Збройні Сили України: пріоритетні завдання на шляху розвитку армії нового зразка" за участі першого заступника Міністра оборони України Олександра Олійника.

Докладніше...


24 січня 2013 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Діяльність органів внутрішніх справ на сучасному етапі" за участі начальника Департаменту Державтоінспекції МВС України Валерія Лозового і начальника Центру безпеки руху та автоматизованих систем при МВС України Сергія Будніка.

Докладніше...


22 січня – День Соборності України.

В цей день, 1919 року, на велелюдному мітингу в Києві було урочисто проголошено про злуку Української Народної Республіки та Західно- Української Народної Республіки. Цей акт засвідчив споконвічне бажання українців жити в єдиній державі.

З нагоди цього свята бібліотека Інституту підготувала книжкову виставку «День Соборності України».

Представлена експозиція висвітлює тернистий шлях України до соборності та процеси державотворення і формування території української незалежної держави.


17 січня 2013 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Стан і проблеми реалізації державної політики щодо охорони вод від забруднення" за участі заступника Міністра – керівника апарату Міністерства екології та природних ресурсів України Дмитра Мормуля.


10 січня 2013 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: "Діяльність екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" за участі директора департаменту реформ та розвитку медичної допомоги Міністерства охорони здоров’я України Миколи Хобзея і директора Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України Володимира Юрченка.

Докладніше...

 

 


modernizaciamoin0Графік проведення відеоконіеренцій для роз'ясненя та обговорення урядової політики в 1 кварталі 2014 року...

Про проведення конкурсу з добору кандидатів до ПРЕЗИДЕНТСЬКОГО КАДРОВОГО РЕЗЕРВУ "НОВА ЕЛІТА НАЦІЇ" у 2013 році...

 


Звіт ЛРІДУ НАДУ за 2008 рік

Звіт ЛРІДУ НАДУ за 2009 рік


Лінки

:: Верховна Рада України

:: Президент України

:: Кабінет Міністрів України

:: Львівська обласна державна
:: адміністрація


:: Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти - ЛРЦОЯ


Для науковців:


План графік проведення міжкафедральних семінарів (розширених засідань)

Розклад занять аспірантів


Про опублікування результатів дисертацій на здобуття наукових ступенів доктора та кандидата наук...


Графік вступних іспитів у аспіратуру та докторантуру...

Програма вступних іспитів у аспіратуру та докторантуру...


Для студентів та слухачів:

Графік консультацій до державного іспиту...

Наказ про проведення державних екзаменів та захист магістерських робіт...

Графік проведення попереднього захисту магістерських робіт для спеціальності "Державне управління"...

Положення про написання та процедуру захисту магістерських робіт.....

Напрями досліджень для слухачів магістерсьтких програм в галузі знань "Державне управління" на 2013/2014 навчальний рік.....

Методичні рекомендації для підготовки магістерських робіт студентами спеціальності “Управління персоналом та економіка праці”...

Методичні рекомендації для підготовки бакалаврських робіт студентами спеціальності “Менеджмент”...

Методичні рекомендації для підготовки магістерських робіт студентами спеціальності “Менеджмент організації та адміністрування”...

Перелік питань до державного іспиту для слухачів денної форми навчання спеціальності "Державне управління" (випуск 2014 року) ....

Перелік питань до державного іспиту для слухачів заочної форми навчання спеціальності "Публічне адміністрування" (випуск 2014 року) ....

Перелік питань до державного іспиту для слухачів заочної форми навчання спеціальності "Державне управління" (випуск 2014 року) ....

Перелік питань до державного іспиту для слухачів заочної форми навчання спеціальності "Державна служба" (випуск 2013 року) ...

Перелік питань до державного іспиту для слухачів заочно-дистанційної форми навчання спеціальності "Державне управління" (випуск 2014 року) ....


Архів новин:

– 2009р.

– 2010р.

– 2011р.

– 2012р.