Новини

 

Представники інституту відвідали поранених бійців АТО

23 грудня 2014 року, доцент кафедри політичних наук та філософії Ірина Кіянка, голова Ради слухачів Юрій Горун та заступник голови Ради слухачів Ольга Куцик-Трускавецька відвідали поранених бійців – учасників  АТО, які перебувають на лікуванні у Військово-медичному клінічному центрі західного регіону.

Вже вкотре представники Інституту побували у військовому госпіталі, де на них, як на добрих друзів, завжди чекають ті, хто, виконуючи бойові завдання у межах АТО, на сході України, отримав важкі, здебільшого вогнестрільні, осколкові поранення, контузії та термічні опіки полум’ям.

Їм, відважним бійцям за незалежність країни, сьогодні потрібна моральна підтримка, добре слово та увага. У цьому переконались і керівник штабу допомоги бійцям АТО Ірина Кіянка, і ті педагоги та слухачі Інституту, які, одного разу відвідавши поранених, не залишають їх наодинці.

Тому, окрім солодощів, води та теплих речей, зібраних штабом допомоги бійцям АТО при Львівському регіональному інституті державного управління, звичайно ж, подарували бійцям тепло своєї душі.. Як зауважує Ірина Кіянка, такі зустрічі, насправді, потрібні не тільки відважним бійцям, але й нам, адже той патріотичний дух, яким наповнена атмосфера лікарняних палат, українська символіка та велика кількість малюнків від діточок, що дбайливо зберігають поранені, додає нам гордості за наших героїв та віри у перемогу.

Ірина Кіянка та слухачі інституту побажали нашим захисникам швидше одужувати та повертатися до своїх рідних.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


18 – 19 грудня 2014 року у Києві Центр політико-правових реформ спільно з Асоціацією українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів провели конференцію «Підвищення якості адміністративних послуг шляхом посилення впливу громадянського суспільства на державну політику у цій сфері». Її учасниками стали експерти та активісти громадських організацій, представники органів влади та журналісти з понад 40 міст України. Від нашого інституту у цьому заході прийняв участь заступник директора з наукової роботи, кандидат економічних наук, доцент Ліпенцев А.В.

Докладніше ...


Слухачі інституту подарували діткам свято до Дня Святого Миколая

18 грудня 2014 року, слухачі Львівського регіонального інституту державного управління, з нагоди Дня Святого Миколая, привітали вихованців Львівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату №104, що у Брюховичах.

Основним подарунком слухачів нашого інституту для діточок інтернату стала вистава «До нас іде Миколай» - колективу Львівського культурно-мистецького центру «Острів дитинства», який упродовж останніх восьми років створив чотири музичні, одну – драматичну виставу та художній фільм, понад 50 оригінальних пісень та хореографічних постановок, 19 випусків дитячої розважальної програми. 

Щастю та радості діточок – не було меж, адже кожен у той день отримав ще й свого, солодкого подарунка від Святого Миколая Чудотворця.

«День Святого Миколая – одне із найбільш світлих та радісних християнських свят, яке сповнене теплом, увагою та любов’ю, милосердя і щедрості. Всі ми повинні ділитися своєю любов’ю із діточками, бути добрими, допомагати іншим, особливо найбільш нужденним» - зазначив голова Ради слухачів ЛРІДУ НАДУ при Президентові України Юрій Горун.

Рада слухачів висловлює щиру подяку слухачам групи Дуд-11 – Петру Боровцю та Уляні Дорош, за найбільш активну участь у підготовці та організації цього благодійного заходу, та бажає, щоб щедрий Святий Миколай приніс мир, добро, щастя та благополуччя кожній родині та рідній Україні.

У ці святкові передріздвяні дні слухачі магістратури, під керівництвом організатора та натхненника багатьох благодійних акцій, керівника штабу допомоги бійцям АТО, доцента кафедри політичних наук та філософії Ірини Кіянки подарували тепло своєї душі вихованцям сиротинців, пораненим бійцям, які перебувають на лікуванні у госпіталі, тим, кому потрібна щира підтримка та добре слово.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


Підписано договір про співпрацю із Кавказьким міжнародним університетом (Тбілісі, Грузія)

12 – 14 грудня 2014 року, перший заступник директора, професор Олександр Сушинський з робочим візитом перебував у столиці Грузії – Тбілісі, де, на запрошення керівництва Кавказького міжнародного університету, взяв участь у Міжнародних експертних зустрічах на тему: «Перспективи врегулювання української кризи». Олександр Сушинський – перший заступник директора ЛРІДУ НАДУ при Президентові України та Кахабер Кордзая – ректор Кавказького міжнародного університету підписали договір взаєморозуміння в академічному та освітньому співробітництві між навчальними закладами.

Ситуація в Україні та питання врегулювання кризи виходять на порядок денний усього міжнародного співтовариства. Ось чому представники експертного середовища, учасники Гиресунського процесу міжуніверситетського сітьового співробітництва «Університети за мир», ідея створення якого була ініційована під час VI Чорноморського Симпозіуму у Гиресунському університеті (Туреччина), стали ініціаторами проведення експертних зустрічей у рамках конференції саме з питань врегулювання української кризи. Насамперед, це стосується серйозної проблеми, яка постала в Україні, - вимушеного переселення людей.     

Не тільки дати оцінку політичній та гуманітарній ситуації в Україні, але й визначити стратегію взаємодії між Україною, Грузією та РФ у контексті обміну досвідом роботи із вимушено переселеними людьми – таке завдання міжнародного проекту, співорганізаторами якого є Кавказький інститут регіональної безпеки, Кавказький міжнародний університет та Фонд Фрідріха Еберта в Грузії.

Експертів з України, Грузії та Росії, а також – Туреччини, у дискусії та обміні досвідом об’єднала ситуація в Україні.      «Гиресунський процес і роль Туреччини в урегулюванні Української кризи» - така тема доповіді представника Туреччини. Експерти з Росії акцентували на таких питаннях, як: «Російське суспільство та український конфлікт», «Чорноморський вимір української кризи», «Перспективи Мінського процесу», «Основні проблеми зовнішньої політики Росії у 2015 році», «Перспективи та варіанти врегулювання конфлікту на Донбасі». Представники експертного середовища Грузії зробили наголос на теми: «Оцінка ресурсів миротворчого процесу щодо врегулювання української кризи», «Перспективи врегулювання української кризи у форматі РФ – НАТО» тощо.

Під час експертних зустрічей та у рамках роботи круглого столу професор Олександр Сушинський взяв участь в обговоренні таких важливих тем, як: «Україна і Грузія в інтеграційних процесах: право чи життєва необхідність?», «Конституційна проблема України членства в НАТО», «Мігранти, вимушені переселенці в аспекті концепції і практики відповідальності держави і суспільства».

Перебуваючи у Тбілісі, перший заступник директора ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, професор Олександр Сушинський мав зустріч із ректором Кавказького міжнародного університету Кахабером Кордзая, яка увінчалася підписанням договору взаєморозуміння в академічному та освітньому співробітництві між  навчальними закладами. Підписання договору відкриває перспективи реалізації спільних програм у науково-дослідній роботі, розробки та узгодження спільних освітніх програм, курсів,  спільної організації конгресів, колоквіумів та інших наукових заходів, обміну науковими та навчальними виданнями, обміну досвідом між студентами та науково-педагогічними працівниками тощо. 

Тож, відтепер відстань між Львовом та Тбілісі, між Львівським регіональним інститутом державного управління та Кавказьким міжнародним університетом стане ще ближчою, адже  вимірюватиметься лише кілометрами дружби та співробітництва.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


12 грудня 2014 року у Львівській облдержадміністрації відбулася презентація проекту Стратегії розвитку Львівської області на період до 2027 року.

Стратегія розроблена на підставі Закону України «Про стимулювання розвитку регіонів» за технічного та методологічного сприяння українсько-канадського Проекту «Місцевий економічний розвиток міст України» (МЕРМ). Науковці Інституту були залучені до розробки Стратегії разом з представниками органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, наукових установ і громадських організацій.

Презентацію Стратегії провели експерти-консультанти Проекту «Місцевий економічний розвиток міст України» Василь Кашевський, Петро Мавко, Геннадій Марушевський та Оксана Алієва. Участь в заході взяли заступник директора Інституту з наукової роботи Андрій Ліпенцев та завідувач кафедри економічної політики та економіки праці Ольга Крайник.

Докладніше ...


Указом Президента України Антон Шаповал – слухач магістратури Львівського регіонального інституту державного управління, підполковник, заступник командира добровольчого батальйону «Київ-12», нагороджений орденом Данила Галицького «за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі».

3 грудня 2014 року, у Львівському регіональному інституті державного управління відбулася зустріч з героєм – заступником командира уславленого добровольчого батальйону «Київ-12», підполковником Антоном Шаповалом. У зустрічі взяв участь директор ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, член-кореспондент НАН України Володимир Загорський

Про відважних бійців батальйону «Київ-12» знає уся країна, адже хлопці пройшли крізь пекло гранатометних обстрілів, понад півроку захищаючи рідну землю у найгарячіших точках АТО. А познайомитись та поспілкуватись з героїчним заступником командира батальйону Антоном Шаповалом випадає не кожному. Ось чому на зустріч з героєм прийшли і слухачі та студенти, і викладачі Інституту. У зустрічі також взяли участь: декан факультету державного управління та місцевого самоврядування Анатолій Каляєв та доцент кафедри політичних наук Ірина Кіянка. В інституті Антона називають не інакше, як «наш герой», адже Антон ще й – слухач магістратури спеціальності «Державне управління».

Його батальйон після виснажливих боїв повернувся на ротацію, але для Антона – це можливість не стільки перепочити, скільки повернутися до навчання, скласти сесію, що він успішно виконав, як і всі завдання та цілі, які він ставить перед собою у житті.

Директор Львівського регіонального інституту державного управління, член-кореспондент НАН України Володимир Загорський,  представляючи присутнім орденоносця Антона Шаповала, підкреслив: «Нам випало жити у такий непростий для країни час, коли кожного дня неоголошеної війни, у важких боях за звільнення східних теренів України, мужні і відважні патріоти на вівтар свободи, миру і спокою на нашій землі покладають найцінніше – своє життя».

Володимир Загорський запросив присутніх вшанувати хвилиною мовчання пам’ять Небесної Сотні та усіх, хто загинув на східних фронтах неоголошеної війни.

«Ми гордимося, що серед патріотів, які ціною власного життя і здоров’я захищають незалежність нашої країни, є більше двадцяти слухачів та студентів Інституту, а також – наші випускники: не тільки кадрові військові, військові журналісти, медики, але й громадські діячі, бізнесмени, які долучаються волонтерською допомогою. Усі вони – приклад мужності та героїзму, - сказав Володимир Загорський. - Один із них – Антон Шаповал, з яким ми маємо унікальну можливість поспілкуватися».

Розповідь Антона повела усіх нелегкими дорогами війни на сході України… Тут – і радість перемог, і гіркий присмак незворотних втрат, і гордість за рідну країну, за її відважних захисників, які готові стояти до кінця, до перемоги, яка неодмінно буде – переконаний Антон. І це переконання допомагає йому вистояти, а ще, як він сам зворушливо зізнався – дитячі малюнки, які передають бійцям на схід. Ці малюнки нагадують йому своїх маленьких синочків – дворічного Миколку та двомісячного Сашка. Заради них потрібно вистояти. До них, а ще – до коханої дружини Юлії поспішатиме Антон після довгої розлуки.

А ще – 6 грудня, у день Збройних Сил України, заступник командира батальйону «Київ – 12», підполковник Антон Шаповал разом зі своїми побратимами проведе марш Хрещатиком з нагоди повернення з АТО.

Педагоги, слухачі та студенти Інституту чекатимуть наступних зустрічей з героєм, а сьогоднішня запам’ятається назавжди.

Антон Шаповал став героєм програми «Вечір у Львові» ТРК «Львів», а також – програма «Новини» ТРК «Львів» подала  телерепортаж зустрічі у Львівському регіональному інституті державного управління, інтерв’ю з директором Інституту Володимиром Загорським та заступником командира батальйону «Київ – 12» Антоном Шаповалом.

У газеті "Високий Замок" №185(5249) від 15 грудня 2014 року опублікована стаття "Пройшов крізь кулі, щоб захистити рідну землю"...

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


2 грудня 2014 року, на ім’я директора Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, члена-кореспондента НАН України Володимира Загорського надійшов лист з подякою від Львівського міського голови Андрія Садового.

Від імені «Об’єднання «Самопоміч» мер Львова Андрій Садовий висловив щиру подяку директорові Володимиру Загорському за привітання та підтримку. «Наш результат, - пише А.Садовий, - дозволяє дивитися з оптимізмом у майбутнє. Бажаємо Вам навзаєм подальших успіхів у навчанні майбутньої еліти незалежної України».

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


29 листопада 2014 року, за активну громадянську позицію, збереження традицій служіння народу, популяризацію Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного та з нагоди 75-річчя із дня заснування, начальник Академії, генерал-лейтенант Павло Ткачук нагородив Андрія Ліпенцева, заступника директора з наукової роботи, випускника 1982 року, іменним годинником.

В урочистостях з нагоди 75-річчя із дня заснування Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного взяли участь більше півтори сотні колишніх випускників, викладачів та командирів військово-навчального закладу.

На адресу ювілярів надійшли вітання від Президента України – Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України Петра Порошенка, Міністра оборони України, генерал-полковника Степана Полторака, випускника Львівського вищого військово-політичного училища 1977 року, Голови Державної прикордонної служби України, генерал-лейтенанта Віктора Назаренка.

Вітаючи присутніх зі святом, начальник Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, генерал-лейтенант Павло Ткачук висловив вдячність усім, хто у непростий для країни час залишився вірним рідній Альма-матер, Батьківщині та українському народові. На його переконання, саме під час таких зустрічей відчувається нерозривність великої традиції виховання справжніх патріотів, які завжди готові захистити рідну землю.

Докладніше ...

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


28 листопада 2014 р. у Національному університеті «Львівська політехніка» за участю першого заступника Міністра освіти і науки України Совсун І.Р. відбулася регіональна нарада-семінар з питань організації і проведення прийому вступників до ВНЗ у 2015 році. Особливістю вступної кампанії у 2015 році буде право вищих навчальних закладів самостійно визначати конкурсні предмети сертифікатів незалежного центру оцінювання якості освіти. У нараді-семінарі взяв участь відповідальний секретар приймальної комісії Інституту к.е.н., доцент Синицький О. С.

Друга частина наради-семінару була присвячена питанням імплементації Закону України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 р. № 1556-VII. Увагу присутніх було звернуто на питання організації освітнього процесу, формування навчальних планів і програм та навчального навантаження науково-педагогічних працівників відповідно до нової редакції Закону України «Про вищу освіту». В обговоренні взяли участь перший заступник директора Інституту д.держ.упр., професор Сушинський О. С. і заступник начальника навчально-методичного відділу к.держ.упр. Кіцак Т. М.


27-28 листопада 2014 року, у Львівському регіональному інституті державного управління відбулася Міжнародна науково-практична конференція на тему: «Регіональна політика в Україні: сучасний стан та стратегія реформування», присвячена 50-річчю Інституту регіональних досліджень НАН України.

Метою конференції було обговорення сучасних проблем територіального розвитку та реалізації регіональної політики в Україні, вироблення пропозицій щодо підвищення її ефективності у контексті можливих сценаріїв розвитку інтеграційних процесів. Конференція відбувалася за такими тематичними напрямками:

 1. Інституційні та економічні засади модернізації системи управління регіональним розвитком в Україні.
 2. Фінансово-економічні механізми стимулювання регіонального розвитку та активізації транскордонного співробітництва.
 3. Стратегічні пріоритети розвитку сільських територій.
 4. Трудовий потенціал, зайнятість та людський розвиток: регіональний вимір.

Директор Інституту регіональних досліджень імені М.І.Долішнього, доктор економічних наук, професор Кравців Василь Степанович висловив подяку директору нашого Інституту, члену-кореспонденту НАН України Загорському Володимиру Степановичу за сприяння та створення належних умов для проведення конференції.


25 листопада 2014 року у Львові відбулися дебати на тему «Оцінка моделей політики транскордонного співробітництва у Львівській області» у рамках проекту, підтриманого Міжнародним фондом «Відродження». Участь у дебатах взяли представники органів державного управління, громадських організацій, експерти, вчені та журналісти з різних регіонів України. Наш Інститут представляли: заступник директора з наукової роботи Андрій Ліпенцев і доцент кафедри державного управління та місцевого самоврядування Ористлава Сидорчук.

Докладніше ...


21 листопада 2014 року, у Львівському регіональному інституті державного управління відбулася щорічна науково-практична конференція за міжнародною участю на тему: «Модернізація системи державного управління: теорія та практика», співорганізатором якої став  Інститут державного управління поліції та права Землі Мекленбург – Передня Померанія.

Державне управління потребує системних реформ – такий акцент щорічної науково-практичної конференції за міжнародною участю «Модернізація системи державного управління: теорія та практика». Велику зацікавленість в обговоренні актуальних для молодої демократичної України питань розвитку державності виявили партнери Львівського регіонального інституту державного управління – Інститут державного управління, поліції та права Землі Мекленбург – Передня Померанія (Німеччина).

Основна мета науково-практичної конференції – залучення науково-педагогічних працівників, представників органів державної влади та місцевого самоврядування до дискусії, обміну досвідом і підготовки пропозицій, рекомендацій щодо проблемних питань та окреслення напрямків реформування системи державного управління.

У цьогорічній науково-практичній конференції взяли участь понад 270 осіб із 20 областей України, із них: 31 доктор наук та 97 кандидатів наук. Зокрема, це – науковці, науково-педагогічні працівники, докторанти, аспіранти, здобувачі наукового ступеня кандидата наук Національної академії та її регіональних інститутів – з Києва, Львова, Одеси, Харкова, Дніпропетровська, з інших навчальних закладів України, а також - державні службовці та посадові особи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, науковці Республіки Польща, Німеччини, Республіки Молдова, представники мас-медіа.

На адресу керівництва Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України та учасників науково-практичної конференції надійшли вітання від керівництва органів державної влади та місцевого самоврядування України.

Конференція розпочалась пленарним засіданням, роботу якого вступним словом відкрив директор Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, член-кореспондент НАН України, заслужений діяч науки і техніки України Володимир Загорський, який запросив присутніх хвилиною мовчання вшанувати пам’ять Небесної Сотні та тих героїв, які віддали своє життя за встановлення миру і спокою в Україні.

Наше спільне завдання, зазначив Володимир Загорський, у надзвичайно складних умовах сьогодення засобами наукового пізнання забезпечити поступальний рух держави через напрацювання та реалізацію комплексу гуманітарних та соціально-економічних реформ, зокрема становлення технологічно нового та досконалого державного менеджменту, побудови нової системи державного управління шляхом ефективної реалізації кадрового потенціалу, удосконалення наукового та інформаційного забезпечення демократичного врядування в Україні. У цій площині постановки базових пріоритетів і стратегічних завдань визначена проблематика науково-практичної конференції.

Учасників конференції привітали: Мирослав Трещов – керівник апарату Львівської обласної державної адміністрації; Ярослав Качмарик – Львівська обласна рада, голова комітету з питань бюджету; соціально-економічного розвитку та комунальної власності; Василь Павлюк – секретар Львівської міської ради;  Андрій Семенченко -  віце-президент НАДУ, директор Інституту вищих кадрів НАДУ при Президентові України;

Із доповідями на пленарному засіданні виступили: Володимир Загорський – д.е.н., професор, член-кореспондент НАН України, заслужений діяч науки і техніки України, директор ЛРІДУ НАДУ при Президентові України (тема: «Кадровий аспект забезпечення якості місцевого самоврядування»); Андрій Семенченко – д.держ.упр., професор, віце-президент НАДУ, директор Інституту керівних кадрів НАДУ при Президентові України (тема: «Актуальні аспекти впровадження електронного врядування»); Василь Кравців – д.е.н., професор, директор Інституту регіональних досліджень НАН України (тема: «Реформа адміністративно-територіального устрою України як основа модернізації державного управління та місцевого самоврядування»); Томаш Міхальский – др.габіл., професор, професор кафедри географії регіонального розвитку Гданського університету (Республіка Польща), (тема: «Сучасні підходи до атестації науковців у Республіці Польща»); Володимир Піхоцький – к.е.н., доцент, заслужений економіст України, начальник територіального управління Рахункової палати України по Львівській, Волинській, Рівненській, Тернопільській, Івано-Франківській та Закарпатській областях (тема: «Розвиток державного фінансового контролю у системі державного управління»); Хольгер Франке – др., доцент кафедри загального управління Інституту державного управління, поліції та права землі Мекленбург – Передня Померанія (Німеччина), (тема: «Сучасні тенденції підготовки державних службовців в Німеччині»); Петро Петровський – д.н.держ.упр., професор, завідувач кафедри державного управління та місцевого самоврядування ЛРІДУ НАДУ при Президентові України (тема: «Забезпечення прав і свобод людини – основний тренд модернізації державного управління»); Олександр Сушинський – д.держ.упр., професор, завідувач кафедри кадрової політики і державної служби, перший заступник директора ЛРІДУ НАДУ при Президентові України (тема: «Конституційний процес: порівняльний аналіз проектів-змін Конституції України»).  

У конференції також взяли участь: Маріуш Кістовські – др..габіл., проф., завідувач кафедри фізичної географії та формування середовища Гданського університету (Республіка Польща); Кшиштоф Копєц – маг., асистент кафедри географії регіонального розвитку Гданського університету (Республіка Польща); Олександр Кучабський – др. габіл., професор Інституту географії і регіональних студій Поморської Академії в Слупську;  Михайло Дідик – директор громадської приймальної Парламентського Адвоката з прав людини, голова Асоціації захисту прав дітей «Діти третього тисячоліття», генерал-майор (хорунжий) спецпідрозділу Командос (Республіка Молдова).

Учасники конференції працювали у восьми секціях за такими актуальними тематичними напрямками:

 • теоретико-методологічні та прикладні проблеми модернізації державного управління та місцевого самоврядування (модератори: Петровський П.М. – д.держ.упр., професор, Сидорчук О.Г. – к.держ.упр.);
 • концептуальні засади інституційних реформ в Україні (модератори: Колодій А.Ф., д.філос.н., професор, Буник М.З. – к.політ.н., доцент);
 • паблік менеджмент: лідерство та організаційна культура у сервіс-домінуючій публічній службі (громадянин як сопродюсер публічних послуг) (модератори: Ліпенцев А.В. – к е.н., доцент, Фурса М.В. – к.філос.н.);
 • проблеми соціально-економічного розвитку інформаційного суспільства (модератори: Борщук Є.М. – д.е.н., професор, Новосад В.П. – к.ф.-м.н., доцент) ;
 • реформування публічного управління в Україні: європейський досвід (модератор: Красівський О.Я. – д.і.н., професор);
 • розвиток державної служби в контексті нової редакціїх Закону України «Про державну службу» (модератори: Сушинський О.І. – д.держ.упр., професор, Надюк З.О. – д.держ.упр., доцент);
 • управління проектами в публічній сфері (модератори: Дробот І.О. – д.держ.упр., професор, Дзяний Р.Б. – к.т.н., доцент);
 • лінгвістика та лінгвометодика у сфері державного управління (модератори: Лесечко Б.В. – к.філол.н., доцент, Коцюба Н.Й. – к.філол.н.).

Під час конференції відбулися круглі столи на тему: «Прикладні аспекти формування регіональної інноваційної політики та підвищення якості адміністративних послуг» (модератори: Рудніцька Р.М. – к.е.н., доцент, Серант А.Й. – к.держ.упр., доцент); «Підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування: проблеми та перспективи» (модератор: Шевчук Б.М. – к.держ.упр.), за участю керівників ЦППК Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької областей; «Країни пострадянського простору в сучасному геополітичному вимірі» (модератор: Руденко О.М. – д.держ.упр., доцент).

До конференції видано збірник матеріалів науково-практичної конференції: “Модернізація системи державного управління: теорія та практика” у 2-х частинах.

Частина 1 ...

Частина 2 ...

Із урахуванням пропозицій, поданих учасниками конференції, модератори секцій розробили проект рішення, який було доопрацьовано під час роботи конференції.

У роботі конференції взяли участь представники мас-медіа: ТРК «Львів», Львівське обласне радіомовлення, суспільно-політичне інформаційне агентство «Медіастар», газета «Шанс» Львівського обласного центру зайнятості, газета «Львівська газета».

Інтерв’ю з директором ЛРІДУ НАДУ при Президентові України  Володимиром Загорським про реформування Національної академії у контексті модернізації державного управління та державної служби із врахуванням досвіду європейської спільноти, про внесок науковців Інституту у державотворення, а також – відеорепортаж про перебіг конференції представлено у випуску програми «Новини» ТРК «Львів». Володимир Загорський акцентував на розвиток науки «Державне управління», якій виповнюється сімнадцять років та двадцятирічний ювілей, який Львівський регіональний інститут державного управління відзначатиме у 2015 році.

Андрій Семенченко – в.о. першого віце-президента НАДУ, директор Інституту керівних кадрів Національної академії державного управління при Президентові України, д.держ.упр., професор дав інтерв’ю програмі «Новини» ТРК «Львів», яке представлено у відеорепортажі про перебіг конференції.

Суспільно-політичне інформаційне агентство «Медіастар» представило громадськості репортаж про перебіг науково-практичної конференції у Львівському регіональному інституті державного управління, а також – ексклюзивне інтерв’ю з директором ЛРІДУ НАДУ при Президентові України Володимиром Загорським.

Інформація щодо науково-практичної конференції у ЛРІДУ опублікована у газеті «Шанс» (№16 від 28.11.2014 р.) Львівського обласного центру зайнятості.

Інформація про конференцію на веб-сайті Інформагентства MediaStar …

Сюжет про конференцію ...

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


З метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору, Президент України Петро Порошенко підписав указ про відзначення щорічно 21 листопада Дня Гідності та Свободи.

«Україна – це територія гідності й свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи.», – сказав Глава держави.


Якими влучними сьогодні є слова видатного українського письменника та поета Олександра Олеся, написані в 1917 році:

Живи, Україно, живи для краси,
Для сили, для правди, для волі!..
Шуми, Україно, як рідні ліси,
Як вітер в широкому полі.

До суду тебе не скують ланцюги,
І руки не скрутять ворожі:
Стоять твої вірні сини навкруги
З шаблями в руках на сторожі.

Стоять, присягають тобі на шаблях
І жити і вмерти з тобою,
І прапори рідні в кривавих боях
Ніколи не вкрити ганьбою!

Вже сьогодні ми повинні розуміти, що будемо робити завтра, щоб стати не сильнішими, не кращими, не вільнішими ніж сьогодні, а – НАВІКИ ВІЛЬНИМИ, НАВІКИ КРАЩИМИ, НАВІКИ – ГІДНИМИ!

Запрошуємо усіх до бібліотеки інституту на перегляд книжкової виставки «День Гідності та Свободи», яка триватиме з 20 до 30 листопада 2014 р.


18 листопада 2014 року, за участю Львівського регіонального інституту державного управління, регіональних інститутів Харкова, Дніпропетровська та Одеси, у форматі відеоконференцзв’язку, у Національній академії державного управління при Президентові України відбувся круглий стіл на тему: «Модернізація галузі науки «Державне управління» в контексті суспільно-політичних реформ».

Львівський регіональний інститут державного управління у заході представили: перший заступник директора, д.  держ. упр., професор Олександр Сушинський, заступник директора з наукової роботи, к.е.н., доцент Андрій Ліпенцев, декан факультету державного управління та місцевого самоврядування, к.і.н., доцент Анатолій Каляєв, декан факультету економіки та менеджменту, к.е.н., доцент Олександр Синицький, начальник відділу організації наукових досліджень та підготовки науково-педагогічних і наукових кадрів, к.філос.н., Микола Фурса, завідувач кафедри економічної політики та економіки праці, д.е.н., професор Ольга Крайник, завідувач кафедри державного управління та місцевого самоврядування, д.держ.упр., професор Петро Петровський, завідувач кафедри управління проектами, д.держ.упр., професор Ігор Дробот, завідувач кафедри європейської інтеграції та права, д.і.н., професор Орест Красівський, науково-педагогічні працівники, аспіранти, докторанти. 

Актуальність запропонованої теми об’єднала науковців академії у дискусії навколо обговорення проблемно-емпіричного поля галузі науки «Державне управління» у контексті задекларованих суспільних реформ, а також – таких питань, як: пріоритетні напрями розвитку системи підготовки наукових і науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації з державного управління, ефективність досліджень в галузі державного управління, інституційне проектування модернізації галузі науки «Державне управління», інтеграція галузі знань «Державне управління» з практикою державного управління та місцевого самоврядування, концептуальні підходи до визначення паспортів спеціальностей. 

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


17 листопада 2014 року, у Львівському регіональному інституті державного управління відбувся вечір Поезії, особливим гостем якого вже вкотре став Василь Куйбіда – доктор наук державного управління, професор, відомий державний та громадський діяч, автор проникливої лірики поетичних збірок: «Долина відображень», «Послання стежок», «Вертикаль стебла», «Гармонія неспокою» та інших.

Василь Куйбіда презентував учасникам вечора свої нові поетичні збірки: «Простір перевтілень» та «Профіль часу», кожний віршований твір яких сповнений безмежної любові до України та рідного серцю краю, поділився хвилюючими спогадами про поїздку на Схід, у зону АТО та незабутні зустрічі із героями – учасниками бойових дій. Ці зустрічі – зарубка на поетовому серці, яка обов’язково виллється у нові поетичні рядки.

«Ми чекатимемо презентацій нових творів Василя Куйбіди, - сказала Ірина Кіянка, кандидат політичних наук, доцент кафедри політичних наук та філософії, незмінний організатор свята Поезії, - ще і ще раз доторкнутись серцем магії слова, і наповнити душу світлом добра і любові.»  

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


13 листопада 2014 року, у режимі відеоконференц-зв’язку, на базі Львівського регіонального інституту державного управління, а також – регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків),  за участю першого заступника Міністра освіти і науки України Інни Совсун, відбулась експертна зустріч на тему: "Імплементація Закону України «Про вищу освіту» у новій редакції".

В експертній зустрічі наш Інститут представили: перший заступник директора Олександр Сушинський, заступник директора з наукової роботи Андрій Ліпенцев, декан факультету державного управління та місцевого самоврядування Анатолій Каляєв та декан факультету економіки і менеджменту Олександр Синицький.

Під час обговорення запропонованої теми Олександр Сушинський, стисло виклав експертну оцінку нової редакції Закону «Про вищу освіту» з позиції труднощів для всіх учасників освітнього процесу, акцентував на проблемних питаннях реалізації та імплементації цього закону у нашу повсякденну практику.

Докладніше ...

Відеотрансляція на Youtube ...


11 листопада 2014 року доцент кафедри державного управління та місцевого самоврядування нашого Інституту Ористлава Сидорчук отримала сертифікат з курсу «Аналіз державної політики», який проводився в межах Ініціативи з розвитку аналітичних центрів України на базі Міжнародного фонду "Відродження" та складався з чотирьох модулів. Учасники семінару ознайомились із аналізом державної політики та можливістю застосування отриманих знань на практиці.


Шановні колеги!

Щороку, 10 листопада, у багатьох країнах світу відзначається Всесвітній день науки в ім'я миру та розвитку.

З цієї нагоди прийміть найщиріші вітання та побажання творчої наснаги та успіхів. Нехай Ваш досвід і професіоналізм, величезний творчий та інтелектуальний потенціал у справі підготовки фахівців-управлінців служитиме розбудові нашої держави!

Бажаю Вам міцного здоров'я, реалізації всіх професійних планів, злагоди і благополуччя!

З повагою,
директор Інституту, доктор економічних наук, професор, член-кореспондент НАН України
Володимир Загорський.


3–7 листопада 2014 року відповідно до Програми розвитку державно-приватного партнерства (Public Private Partnership Development Program), яка фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) у м. Києві в конференц-залі Навчально-методичного центру «Консорціум із удосконалення менеджмент-освіти в Україні» (СEUME) відбувся навчально-методичний семінар «Викладання ключових аспектів державно-приватного партнерства».

У семінарі взяли участь представники Національної академії державного управління при Президентові України та її регіональних інститутів, класичних університетів та бізнес-шкіл. Від Інституту у семінарі взяли участь: заступник начальника навчально-методичного відділу, старший викладач кафедри кадрової політики і державної служби, к.держ.упр. Кіцак Т.М. і аспірантка кафедри економічної політики та економіки праці Гарбариніна В.Ю.

Учасники семінару ознайомились із основними теоретичними концепціями і актуальними прикладними питаннями у галузі державно-приватного партнерства, а також вивчили досвід використання ситуаційних вправ (case study) при викладанні тем, пов’язаних з державно-приватним партнерством.

З матеріалами семінару усі бажаючі науково-педагогічні працівники Інституту можуть ознайомитись у навчально-методичному відділі.

9 листопада – День української писемності та мови

У листопаді 1997 року був виданий указ Президента України «Про День української писемності та мови». За ініціативою громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації суспільства цим актом встановлено в Україні День української писемності та мови, який відзначається щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця.

Мова – живий організм, який розвивається за своїми законами. Це нетлінний скарб століть, що передається від покоління до покоління і об’єднує минуле й прийдешнє. Це – спадкоємність не лише в межах роду, а й народу. Ще Вольтер писав, що всі основні європейські мови можна вивчити за шість років, а свою рідну мову треба вивчати все життя.

Пізнання світу через національне слово надзвичайно важливе. Рідну мову потрібно оберігати як своє майбутнє, пам'ятаючи про першозначення її, як безсмертя українського духу, її рятівну, очищаючу, цілющу, відроджуючу властивість. Античні мудреці казали: «Говори – і я тебе побачу». Якими побачить українців світ – залежить від самих українців. Ми хочемо бути багатомовними та багатознаючими, хочемо належати людству. Хочемо бути в його розумі не мертвою, а сяючою клітиною, а для цього маємо засвітитися любов'ю до рідної мови.

Заснування Дня української мови – це тільки проголошення благородної мети. Що ж до практичного її втілення, то абсолютно очевидно – зберігати й плекати рідну мову може тільки її носій. Тобто, ми – українці.

До цього Дня бібліотека інституту підготовила книжкову виставку «Мова – духовний скарб нації», яка триватиме з 3 до 19 листопада 2014 р. у приміщенні  бібліотеки. Експозиція містить різноманітну літературу, пов’язану з українською мовою. Для пошуку інших видань радимо скористатися також електронними ресурсами бібліотеки та традиційними картковими каталогами.


7 листопада 2014 року, у Львівському регіональному інституті державного управління, напередодні Дня писемності та мови, у рамках святкування 90-річчя Українського радіо, відбувся Всеукраїнський диктант національної єдності.

Понад вісімдесят осіб – представники адміністрації, державні службовці, науково-педагогічні працівники, слухачі та студенти Львівського регіонального інституту державного управління долучились до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності.

Для кожного з нас – це не лише перевірка знань рідної мови, але й незабутнє відчуття єдності та усвідомлення, що у ці хвилини сотні тисяч твоїх співгромадян, літера за літерою виводять речення радіодиктанту. І ти живеш, і мислиш, і дихаєш в унісон з усією нацією.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ 


6 листопада 2014 року, перший заступник директора Львівського регіонального інституту державного управління, професор Олександр Сушинський взяв участь у щорічній науково-практичній конференції за міжнародною участю на тему: «Підготовка фахівців у галузі знань «Державне управління»: вимоги до змісту та відповідність сучасним викликам».

Актуальність теми науково-практичної конференції, яка відбулася у Національній академії державного управління при Президентові України, об’єднала у дискусії та обміні досвідом провідних вчених, які обговорили широке коло важливих питань розвитку галузі знань «Державне управління» в умовах змін та оновлення нормативно-правового поля розбудови вищої освіти. 

Беручи участь в обговоренні питань розвитку галузі знань «Державне управління», зокрема модернізації магістерських програм на основі компетентнісного підходу, Олександр Сушинський акцентував на якості магістерських програм та програм підвищення кваліфікації, підкресливши, що в основу сучасних навчальних магістерських програм має бути покладено обов’язкове набуття слухачем компетенцій, необхідних у щоденній практичній діяльності органів місцевого самоврядування.  

Учасники науково-практичної конференції мали можливість ознайомитись із кращими практиками запровадження інноваційних освітніх технологій у процесі підготовки управлінських кадрів.

За результатами обговорення та обміну досвідом учасники науково-практичної конференції підготували рекомендації органам державної влади, науковим установам та навчальним закладам України щодо подальшого розвитку галузі знань «Державне управління».

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


31 жовтня 2014 року, у Львівському регіональному інституті державного управління, у рамках робочої поїздки до Львова, з одноденним візитом перебував Костянтин Ващенко – голова Національного агентства України з питань державної служби.

Цей візит – важливий для Львівського регіонального інституту державного управління, адже навчальний заклад здійснює підготовку управлінських кадрів, зокрема і на замовлення Національного агентства України з питань державної служби. Із майже 4000 випускників Інституту, магістрів державного управління, магістрів державної служби – понад дві тисячі осіб навчалися на замовлення Нацагентства.

Під час зустрічі директора Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, члена-кореспондента НАН України Володимира Загорського та голови Національного агентства України з питань державної служби Костянтина Ващенка йшлося про подальший розвиток навчального закладу, а також – обговорено питання поглиблення інституційної співпраці для реалізації державної кадрової політики щодо підготовки управлінських кадрів. У зустрічі взяв участь перший заступник директора Олександр Сушинський.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


28 жовтня 2014 року, у Львівському регіональному інституті державного управління, у межах проекту «Швидка інтеграція в Європейське співтовариство: відображення потреб поліпшення компетентності  українських державних службовців», який реалізується Міжнародним фондом соціальної адаптації спільно із Університетом Нурланд (Норвегія), за підтримки Міністерства закордонних справ Норвегії, відбулося фокус-інтерв’ю державних службовців з питань імплементації положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Гостей Інституту – представників Міжнародного фонду соціальної адаптації та Університету Нурланд з Норвегії у Львівському регіональному інституті державного управління привітали та взяли участь в обговоренні запропонованих для фокус-інтерв’ю тем: перший заступник директора Інституту О.І. Сушинський, заступник директора з наукової роботи А.В.Ліпенцев, заступник директора з короткотермінового підвищення кваліфікації Б.М.Шевчук.

Проект, основною метою якого є визначення потреб у підвищенні рівня професійної компетентності державних службовців з питань імплементації положень Угоди про асоціацію між Україною та посадових осіб місцевого самоврядування та ЄС, і перспектив інтеграції до Європейського Союзу, у контексті реформування системи державного управління в Україні, зацікавив представників органів державної влади та  місцевого самоврядування. А тому, у фокус-інтерв’ю взяли участь: заступник начальника ГУ Міндоходів у Львівській області Д.А.Шмигаль, начальник Штабу ГУ МВС України у Львівській області, полковник міліції Ю.Я.Гладун, а також – керівники профільних департаментів та відділів Львівської облдержадміністрації.

Під час діалогу з учасниками проекту – представниками Університету Нурланд із Норвегії присутні мали можливість висловити своє бачення таких ключових компонентів імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, як: енергія та енергозбереження, управління державними фінансами, оподаткування, статистика, система покращення компетентності, стратегії розвитку SME, соціальна політика, привабливість регіонів тощо.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


23 жовтня 2014 року відбулася презентація журналу «Топ-100» - сто найвпливовіших особистостей Львівщини. Директор Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, член-кореспондент НАН України, доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Володимир Загорський – одна із найвпливовіших особистостей Львівщини у номінації «Місцеве самоврядування» - такі результати експертного опитування, презентовані виданням «Топ-100» - сто найвпливовіших особистостей Львівщини. Шостий рік поспіль громадськість регіону віддає Володимирові Загорському найвищі рейтингові позиції.

«Найвищий патріотизм – це професіоналізм», - так вважає Володимир Загорський. - А ще – відповідальність та порядність. А життєві позиції, ціннісні орієнтири та погляди харизматичного керівника, вченого і педагога Володимира Загорського – міцні, адже ґрунтуються на наукових знаннях, високому професіоналізмі, політичній зрілості, відданості національним інтересам, поміркованості та виваженості у прийнятті рішень, принциповості в обстоюванні істини, справедливості, порядності та величезному життєвому досвіді» - зазначається у «Топ-100".

Шостий рік поспіль суспільно-політичне інформагентство «МediaStar» презентує журнал «Топ-100», який знайомить громадськість Львівщини із найбільш впливовими особистостями з різних галузей – місцевого самоврядування, політики, бізнесу, засобів масової інформації, культурної спадщини, також – громадськими діячами, меценатами. Рейтинг впливовості осіб у шести номінаціях визначали за результатами експертного опитування, у якому взяли участь провідні експерти, зокрема політологи, громадські діячі, представники бізнесу, мас-медіа.

Цьогорічна презентація «Топ-100» - особлива, адже події, які відбуваються в країні, дещо змінили акценти номінацій та рейтингів. На перший план журналу «Топ-100» вийшла номінація «Львівський майдан», а відкривають журнал незабутні, героїчні сторінки Майдану із вшануванням пам’яті Небесної Сотні і Героїв Львівщини. «Живи чоловіком – помри героєм. Герої – не вмирають» - ці слова промовляють до кожного серця, до нашої пам’яті.

Під час презентації журналу керівник суспільно-політичного інформагентства «МediaStar», керівник проекту «Топ-100» Зоряна Павлишин (Іленко) зазначила: «Процеси, які активно відбуваються в Україні після подій Революції Гідності, дали поштовх переродженню нації і зміні її поглядів та оцінок чиїхось справ. Тож, до чергового рейтингового списку від «MediaStar» потрапили саме ті, хто боровся із режимом свавілля, хто творить нову, квітучу, «постмайданівську» Україну, хто захищає дітей і майбутнє від загарбників, хто робить із нашої країни дійсно Європейську державу. Про усіх, хто встояв, не здався, прагнув і досягнув, хто є чудовим прикладом для наслідування – у «Топ-100» від «MediaStar».

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


23 жовтня 2014 року, у Львові в Палаці мистецтв, було проведено День професійного самовизначення. У його рамках відбувся День відкритих дверей вищих навчальних закладів, у якому взяли участь працівники сектору прийому, розподілу слухачів та зв’язків з випускниками Інституту Кондратюк Т.П., Глущак Ю. І. та слухачі, які провели презентацію нашого навчального закладу. Павільйон Інституту відвідали та ознайомилися з умовами вступу учні понад 30 шкіл Львова та Львівської області. Цей захід було проведено відповідно до плану забезпечення організації вступної кампанії 2015 року.


21 жовтня 2014 року, заступник директора Львівського регіонального інституту державного управління з наукової роботи Андрій Ліпенцев взяв участь в урочистостях з нагоди 50-річчя Інституту регіональних досліджень НАН України та вручив колективу вітальну адресу директора ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, члена-кореспондента НАН України Володимира Загорського.

Вітаючи колектив науковців з півстолітнім ювілеєм, Андрій Ліпенцев відзначив, що Інститут регіональних досліджень НАН України є визнаною в Україні та поза її межами науковою установою з дослідження проблем регіональної політики та транскордонного співробітництва. І цей славний ювілей – ще одна приємна нагода відзначити високий професіоналізм, інноваційні підходи та самовіддану працю колег-науковців.

Внесок учених Інституту у дослідження проблем формування регіональної політики, систем управління та еколого-економічного регулювання розвитку регіонів, раціонального використання виробничого, трудового, природно-ресурсного та інтелектуального потенціалу регіонів, ринкової інфраструктури та підприємництва, зовнішньоекономічної діяльності та транскордонного співробітництва, регіональної статистики – неоціненний. А присвоєння Інституту регіональних досліджень НАН України імені фундатора наукової школи регіоналістики, відомої в Україні завдяки напрацюванням  фундаментальних та прикладних проблем розвитку регіонів України, теоретико-методологічних основ регіональної політики М.І. Долішнього – є визнанням великих заслуг, увічненням його пам’яті та великою відповідальністю колективу науковців за продовження справи видатного вченого.

Від імені колективу Львівського регіонального інституту державного управління Андрій Ліпенцев побажав колективу Інституту регіональних досліджень НАН України подальших успіхів, вагомих наукових здобутків і завжди бути флагманом економічної науки в Україні та Європі.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


17 жовтня 2014 року, заступник директора Львівського регіонального інституту державного управління з наукової роботи, к.е.н., доцент Андрій Ліпенцев, як постійний член Соціологічної асоціації України, взяв участь у VIII Львівському соціологічному форумі «Сучасний український соціум: доцентрові та відцентрові тенденції».

VIII Львівський соціологічний форум, який відбувся під егідою Соціологічної асоціації України та Львівського обласного відділення САУ, а також – Львівського національного університету імені Івана Франка, кафедри історії та теорії соціології, об’єднав науковців усієї країни у можливості обговорення найактуальніших для соціологів тем. Зокрема, таких як: соціологічне осмислення подолання суспільно-політичного конфлікту та стратегії подальшого розвитку України, сучасна соціально-політична криза в Україні у перспективі міждисциплінарних досліджень, соціологічне осмислення спільної національно-громадянської ідентичності та соціальної пам’яті: регіональний аспект.

Учасники VIII Львівського соціологічного форуму із великим зацікавленням слухали виступ Андрія Ліпенцева на тему: «Організаційна культура і лідерство в контексті завдань модернізації країни».

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


16 жовтня 2014 року, перший заступник директора Львівського регіонального інституту державного управління, професор Олександр Сушинський взяв участь у засіданні Ради ректорів вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації Львівської області, долучившись до обговорення таких актуальних для освітян питань, як – імплементація норм Закону України «Про вищу освіту», умови прийому на навчання у 2015 році, а також – шляхи оптимізації структури вищих навчальних закладів Львівщини.

Як акцентували учасники засідання, освітня реформа вищої школи, передбачена Законом «Про вищу освіту», має неабиякий потенціал,  але потребує підтримки та уваги не тільки керівників освітньої галузі, але й усього суспільства. Імплементація закону, - зазначали освітяни, - буде непростим завданням, адже реальна автономія вищих навчальних закладів, зокрема фінансова, потребує внесення змін до цілої низки нормативних актів.

Не обминули своєю увагою присутні на засіданні керівники вищих навчальних закладів і проблемні питання вступної кампанії-2015, а також – подальшої структурної оптимізації. До того ж, було зазначено, що встановлення Законом України «Про вищу освіту» чітких гарантій та відповідальності держави щодо забезпечення якості надання освітніх послуг є важливою умовою входження нашої країни до європейського простору вищої освіти.

Члени Ради ректорів, обговорюючи переваги оптимізації мережі навчальних закладів, зазначали, що перспективним у цьому контексті має стати створення потужних регіональних дослідницьких університетів, де буде зосереджено науковий, педагогічний, методичний потенціал регіону, що, відповідно сприятиме високоякісному рівню підготовки фахівців.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


15 жовтня 2014 року відбулось розширене засідання науково-методичної ради Львівського регіонального інститутуту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.

У засіданні взяли участь члени науково-методичної ради та науково-педагогічні працівники Інституту.

Основним питанням порядку денного засідання науково-методичної ради було обговорення Закону України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 р. № 1556-VII. З доповідями виступили: д.держ.упр., професор, перший заступник директора Сушинський О.І., д.держ.упр., професор, завідувач кафедри державного управління та місцевого самоврядування Петровський П.М., д.держ.упр., професор, завідувач кафедри управління проектами Дробот І.О., д.е.н., професор, завідувач кафедри економічної політики та економіки праці Крайник О.П., к.і.н., доцент, доцент кафедри європейської інтеграції та права Когут П.В., ст. викладач кафедри української та іноземних мов Камінська М.С. В обговоренні взяли участь науково-педагогічні працівники Інституту.

Крім того, були розглянуті питання щодо плану роботи науково-методичної ради на 2014/2015 навчальний рік та її нового складу. Відповідно до Положення про науково-методичну раду, головою науково-методичної ради затверджений перший заступник директора, д.держ.упр., професор Сушинський О.І., а її секретарем – заступник навчальника навчально-методичного відділу, к.держ.упр. Кіцак Т.М. Крім того до нового складу науково-методичної ради у якості її членів увійшли 17 осіб – заступники директора, декани факультетів, завідувачі кафедр і керівники відповідних структурних підрозділів Інституту.

Про підсумки стажування слухачів денної форми навчання спеціальностей «Державне управління» і «Державна служба» доповів декан факультету державного управління та місцевого самоврядування, к.і.н., доцент Каляєв А.О. У ході обговорення було звернуто увагу на дотримання вимог нормативних документів, зокрема Положення про стажування слухачів Національної академії державного управління при Президентові України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.04.2013 р. № 255 при організації стажування слухачів Інституту за кордоном.

З результатами виконання плану видання навчальної, наукової та довідкової літератури у 2013/2014 навчальному році ознайомила начальник редакційно-видавничого відділу Заяць Л.С.

Про особливості вступної кампанії у 2015 році доповів відповідальний секретар приймальної комісії, виконувач обовязків декана факультету економіки і менеджменту к.е.н., доцент Синицький О.С. В рамках реалізації компанії щодо вступу до Інституту за суміжніми спеціальностями перший заступник директора, д.держ.упр., професор Сушинський О.І. запропонував започаткувати конкурс серед школярів випускних класів за темами «Якби я був Президентом?», «Якби я був міським (сільським) головою?», «Якби я був народним депутатом України?». Конкурс можна б було провести у два тури: перший (у листопаді-грудні) – у школах, другий (у квітні-травні) – в Інституті та сесійній залі Львівської міської ради. В якості партнерів до проведення конкурсу можна залучити Департамент освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації і асоціації органів місцевого самоврядування. Дана ініціатива була підтримана науково-методичною радою Інституту. За результатами обговорення було дане доручення кафедрі економічної політики та економіки праці та кафедрі менеджменту організацій розробити проект Положення про конкурс та забезпечити організацію його проведення у вказані терміни.

Окрім того на засіданні розглянуто питання, які стосуються переліку питань до державного екзамену для слухачів спеціальності «Державне управління», тематики магістерських робіт, керівництва магістерськими роботами зі спеціальності «Управління проектами», затвердження робочих навчальних програм дисциплін та ін.

14 жовтня 2014 року, за підтримки та сприяння директора Львівського регіонального інституту державного управління, члена-кореспондента НАН України Володимира Загорського, у навчальному закладі відзначено День захисника України, який саме сьогодні визначений указом Президента України Петра Порошенка як державне свято, що відзначатиметься щороку, 14 жовтня, на Покрови.

«Славні сини України» - така назва тематичного вечора, який підготували слухачі та студенти Львівського регіонального інституту державного управління, щоб вшанувати мужність і  героїзм захисників незалежності та територіальної цілісності України, військові традиції та славні звитяги українського народу, а також – свято Покрови. Щораз частіше ми звертаємося до наших витоків: історії нашої країни, козацької вольниці, рідної мови. Звертаємося до минулого, щоб краще зрозуміти сучасне.

Хвилиною мовчання присутні у залі вшанували пам’ять усіх героїв Вітчизни, хто віддав своє життя за її мирне майбутнє.

Ведучі вечора: слухачка та староста першого курсу, спеціальності «Державне управління», факультету державного управління та місцевого самоврядування, авторка сценарію тематичного вечора Людмила Ткачук та Мар’яна Сулік створили особливу атмосферу патріотизму та любові до рідної України, торкнувшись найглибших струн душі. А пісня «Маріє, не плач», яка прозвучала a capella у виконанні Людмили Ткачук, так само, як і пісня «Мальви», зворушила кожного чуттєвим виконанням проникливої поезії.

Не залишили нікого байдужими і поетичні рядки віршів «Україно – ти моя молитва», «Покрова», «Світ у сяйві», «Ми – різні з материнської колиски», «Мамо, не плач»  - у виконанні Катерини Панченко, Христини Заброцької, Марини Ткаченко, Діани Ружевич.     

Своє мистецтво танцю подарували присутнім учасники артбалету «Неонджангел», керівником якого є студентка третього курсу, спеціальності «Туристичне обслуговування», факультету економіки та менеджменту Валерія Білецька.

Тематичний вечір «Славні сини України» слухачам та студентам допомогли підготувати їхні наставники – декан факультету державного управління та місцевого самоврядування Анатолій Каляєв, декан факультету економіки та менеджменту Олександр Синицький, доцент кафедри політичних наук та філософії Ірина Кіянка. 

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


3 жовтня 2014 року, директор Львівського регіонального інституту державного управління, член-кореспондент НАН України Володимир Загорський взяв участь у зустрічі із Президентом України Петром Порошенком.

Під час зустрічі, яка відбулася у межах робочої поїздки до Львова, Президент України Петро Порошенко представив «Стратегію реформ – 2020».

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


3 жовтня 2014 року, заступник директора Львівського регіонального інституту державного управління з наукової роботи Андрій Ліпенцев, на запрошення Інституту регіональних досліджень НАН України, взяв участь в обговоренні питання щодо присвоєння цьому Інститутові імені академіка НАН України, професора Мар’яна Долішнього.

В обговоренні взяли участь представники наукових кіл, академічної спільноти вищих навчальних закладів Львова та громадськості.

Організований та очолюваний Мар’яном Долішнім Інститут регіональних досліджень став провідною академічною установою в Україні з проблем регіональної політики, а науковий доробок вченого – понад 500 наукових праць, зокрема – 20 монографій.

Учасники обговорення акцентували, що увіковічненням пам’яті видатного вченого, організатора науки, патріота України Мар’яна Долішнього, буде присвоєння його імені Інституту регіональних досліджень НАН України.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


29-30 вересня 2014 року професор кафедри державного управління та місцевого самоврядування, д.держ.упр. Л.Новак-Каляєва взяла участь в роботі організованої Університетом Інформаційних Технологій та Менеджменту в Жешуві (Польща) та Центром Міжнародної Безпеки при Донецькому національному університеті під патронатом МЗС РП наукової конференції «Партнерство заради миру. 20 років пізніше». Спеціальними гостями конференції були Рената Бутрин – член польського парламенту (Комітет з національної безпеки) та полковник Андрій Ординович (Генеральний штаб Збройних Сил України).

Програма конференції ...


26 вересня 2014 року, у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбувся випуск магістрів державної служби. За результатами щорічної державної атестації дипломи вручені дев’яти учорашнім слухачам магістерської програми «Державна служба», денної форми навчання. Четверо із них, хто продемонстрував найвищі рейтинги у навчанні та громадську активність, отримали дипломи з відзнакою.

Дипломованих управлінців привітав заступник директора з наукової роботи Андрій Вікторович Ліпенцев. Успішної державної служби побажав випускникам керуючий справами Львівської обласної ради Євген Володимирович Захаревич, який взяв участь в урочистостях. Найкращі побажання своїм підопічним висловили: декан факультету державного управління та місцевого самоврядування Анатолій Олександрович Каляєв, доцент кафедри політичних наук та філософії Ірина Богданівна Кіянка, голова профспілкового комітету Андрій Йосипович Серант. Староста курсу, відмінниця навчання Інна Турчин, від імені своїх однокурсників висловила вдячність усьому педагогічному колективу Інституту.

Директор Львівського регіонального інституту державного управління, член-кореспондент НАН України Володимир Степанович Загорський відзначив грамотами найкращих випускників спеціальності «Державна служба».

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


25 вересня 2014 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась експертна зустріч для обговорення пріоритетів урядової політики, ходу реалізації рішень Уряду в 2014 році в режимі відеоконференц-зв’язку на тему: "Взаємодія інститутів громадянського суспільства з органами внутрішніх справ" за участі першого заступника Міністра внутрішніх справ України Миколи Величковича.

Докладніше ...


24 вересня 2014 року, у Львівському регіональному інституті державного управління відбулися щорічні збори трудового колективу. Виконання адміністрацією Інституту колективного договору та соціальна орієнтованість роботи профспілкового комітету у 2013-2014 р.р. – це питання порядку денного, які торкаються безпосереднього кожного. Тож, саме збори трудового колективу і є тим майданчиком відвертого спілкування, виваженого аналізу здобутків та перспектив, визначення пріоритетів.

Присутні у залі хвилиною мовчання вшанували пам’ять Небесної сотні, а також – тих героїв, які віддали своє життя за визволення східних теренів України, відновлення миру і спокою на рідній землі.

Директор Львівського регіонального інституту державного управління, член-кореспондент НАН України Володимир Степанович Загорський, привітавши присутніх з новим навчальним роком, зазначив, що новий етап у житті колективу ми розпочинаємо у надскладний для країни час важких викликів війни. Сьогодні кожен робить свій внесок у перемогу. Доброчинними пожертвами допомагає армії і колектив Інституту, потрібно лише налагодити тіснішу співпрацю з волонтерськими організаціями.

Цьогорічні події внесли корективи у наші плани і задуми, - зауважив Володимир Степанович, розпочинаючи звітування адміністрації про виконання колективного договору. У своєму виступі, який супроводжувався презентаційними матеріалами, директор окреслив результати діяльності колективу Інституту за такими основними напрямками, як: підготовка кадрів для державного управління та місцевого самоврядування, підвищення професійної компетентності державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування, науково-дослідницька діяльність, міжнародне співробітництво, фінансовий стан, кадрове забезпечення, матеріально-технічна база та утвердження іміджу Інституту.

Незважаючи на непростий рік, - підкреслив Володимир Степанович Загорський, - Інституту вдалося презентувати позитивні результати, і ключовим завданням для нас залишається – підвищення якості надання освітніх послуг, у контексті реформування академії. Директор закликав усіх до організаційної та виконавської дисципліни, до самоусвідомлення своєї ролі та місця в організації, а також – висловив вдячність колективу за розуміння та підтримку адміністрації Інституту.

Спершу голова профспілкового комітету Андрій Йосипович Серант зауважив, що на цей раз колективний договір розміщений на сайті Інституту, тож кожен працівник мав можливість детально ознайомитись з ним до проведення зборів, щоб визначитись із пропозиціями та заувагами. Незважаючи на труднощі упродовж року, - зазначив А.Й.Серант, - надалі у центрі уваги залишається людина, її успіхи та невдачі, радісні та сумні події у житті. Про те, що діяльність профспілкового комітету є соціально спрямованою, підтверджують факти надання працівникам матеріальної допомоги, путівок на лікування та оздоровлення як працівникам, так і їхнім дітям. Звичайно, зауважив А.Й.Серант, профспілці є над чим працювати у новому навчальному році.

В обговоренні звітів взяли участь: доцент кафедри державного управління та місцевого самоврядування І.Ф.Ступницький, викладач кафедри європейської інтеграції та права В.М.Пасічник, які зупинились на досягненнях своїх колективів.

Доцент кафедри політичних наук та філософії І.Б.Кіянка акцентувала сьогоднішню важливість благочинної допомоги військовим, і розповівши про відвідання поранених у госпіталі, водночас підкреслила необхідність людського спілкування і уваги. Учасники зборів одностайно обрали Ірину Богданівну Кіянку головою Координаційної ради з волонтерської допомоги.

Від імені слухачів, слова вдячності адміністрації та профспілковому комітету, за постійний діалог та підтримку висловив голова слухацької ради Роман Борисенко.

Усі, хто брав участь в обговоренні звітів, висловились щодо оцінки діяльності адміністрації та профспілкового комітету у виконанні колективного договору, назвавши її задовільною. Таку ж оцінку одноголосно дали всі учасники зборів та схвалили проект рішення.

Також, учасники зборів одноголосно проголосували за прийняття колективного договору на 2014-2016 роки, із врахуванням пропозицій першого заступника директора Інституту Олександра Івановича Сушинського щодо змін до правил внутрішнього розпорядку.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


23 вересня 2014 року у Львівській міській раді відбувся круглий стіл на тему «Ідеологічні засади забезпечення національної безпеки України в умовах російської агресії», повідомили у мерії. Учасники круглого столу мали на меті обговорити стан та проблеми забезпечення національної безпеки України; об’єднати науковий потенціал, інтелектуальну еліту міста Львова (зокрема, науково-дослідні інститути, вищі та середні навчальні заклади), а також політиків, державних службовців, працівників силових структур, церкви, бізнесу, ЗМІ для здійснення інформаційно-ідеологічної роботи та стратегічного планування розвитку м. Львова, Західного регіону та Української держави в надзвичайних умовах російської агресії.

Інститут виступив одним із організаторів круглого столу, а одним із координаторів заходу став доцент кафедри європейської інтеграції та права Василь Пасічник. Заступник директора Інституту з наукової роботи Андрій Ліпенцев у своєму виступі поінформував учасників круглого столу про напрацювання Інституту в напрямку формування ідеологічних засад забезпечення національної безпеки України, зокрема про дослідження, виконане спільно з науковцями кафедри соціології ЛНУ ім. І.Франка на замовлення Адміністрації Президента України (2008 р.) «Регіональні особливості історичних ідентичностей та їх вплив на формування національної ідентичності України» та запропонував внести до резолюції круглого столу пункт «Ініціювати розробку Концепції державних свят».

Докладніше ...


ДО УВАГИ СЛУХАЧІВ І СТУДЕНТІВ!

Усіх бажаючих вивчати другу іноземну мову (на умовах факультативного навчання) просимо звертатися у навчально-методичний відділ (каб. 210) для запису у групи!

Адміністрація


17 вересня 2014 р. у нашому Інституті відбувся семінар на тему „Актуальні проблеми розвитку територій: досвід Республіки Польща”.

Доповідачами були др. Габрієла Чап’євська та др. Анета Марек, представники Поморської Академії м. Слупськ (Республіка Польща).


16 вересня 2014 року заступник директора з короткотермінового підвищення кваліфікації Богдан Шевчук провів зустріч представниками проекту «Попередження торгівлі людьми шляхом розвитку соціальної роботи та мобілізації громад» - старшим спеціалістом програми з протидії торгівлі людьми Представництва Міжнародної організації міграції в Україні Катериною Арданьян, президентом Фонду розвитку громадських організації «Західноукраїнський ресурсний центр» Василем Полуйко та керівником проектів цього фонду Максимом Філяком. Відбулось обговорення щодо перспектив та можливостей включення тематики попередження торгівлі людьми до програм підвищення кваліфікації, які реалізує Інститут. Представники ЗРЦ також передали комплекти навчальної літератури бібліотеці Інституту.


12 вересня 2014 року, медіапартнер Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України – Всеукраїнська газета «День», у межах Львівського Форуму видавців, презентує нові інтелектуальні видання. Презентація книжок відбудеться о 14.30 год., у Дзеркальній залі Палацу Потоцьких, за участю головного редактора газети «День» Лариси Івшиної.

Прес-реліз ...


11 вересня 2014 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась експертна зустріч для обговорення пріоритетів урядової політики, ходу реалізації рішень Уряду в 2014 році в режимі відеоконференц-зв’язку на тему: "Підсумки вступної кампанії-2014" за участі першого заступника Міністра освіти і науки України Ірини Совсун.

Докладніше ...


9-11 вересня 2014 року старший викладач кафедри економічної політики та економіки праці, к.е.н У. Петриняк взяла участь в серії семінарів «Азія і Гонконг: фінансовий хаб для європейського бізнесу» організованих Торгово-Промисловою Палатою Гонконгу у містах Франкфурт-на-Майні та Мюнхені, спільно із Торгово-Промисловими Палатами цих міст.


10 вересня 2014 року заступник директора Інституту Андрій Ліпенцев взяв участь у роботі комісії з питань організаційно-методичного супроводження експерименту з пілотного реформування міліції, у рамках якої був представлений проект Стратегії розвитку органів внутрішніх справ України. Захід відбувся за участю заступника Міністра внутрішніх справ України Миколи Величковича, заступника Міністра внутрішніх справ України з питань євроінтеграції Тіграна Авакяна, очільника міліції Львівщини Дмитра Загарії, голови Експертної ради з питань реформування міліції та дотримання прав людини при МВС Євгена Захарова. У засіданні також взяли участь керівники міліцейських підрозділів області, представники місцевої влади, науковці та громадські діячі.

Докладніше ...


9 вересня 2014 року відбулася конференція присвячена підсумкам стажування слухачів в органах виконавчої влади. У ній взяли участь слухачі першого та другого курсів, викладачі інституту.

Докладніше ...


Атестація докторантів, аспірантів, здобувачів наукового ступеня в осінню сесію 2014 року

з 8  до 19 вересня 2014 року на кафедрах Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України буде проведено атестацію наукових і науково-педагогічних кадрів.

Докторанти, аспіранти та здобувачі наукового ступеня в обов’язковому порядку повинні особисто взяти участь у засіданні відповідної кафедри та подати у встановлений термін ( у день проведення атестації) у відділ координації наукових досліджень та підготовки науково-педагогічних і наукових кадрів документи, підготовлені й отримані за результатами звітування (атестації).

Перелік документів, які необхідно подати у відділ координації наукових досліджень і підготовки науково-педагогічних та наукових кадрів

За більш детальною інформацією звертатись:
Відділ координації  наукових досліджень та підготовки
науково-педагогічних і наукових кадрів, к. 205
тел: (032) 234-64-85
aspirantura.lridu@gmail.com


4 вересня 2014 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась експертна зустріч для обговорення пріоритетів урядової політики, ходу реалізації рішень Уряду в 2014 році в режимі відеоконференц-зв’язку на тему: "Удосконалення механізмів управління в галузі охорони здоров’я" за участі Міністра охорони здоров’я України Олега Мусія.

Докладніше ...


1 вересня 2014 року, у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбулися урочисті збори з нагоди Дня знань та початку нового навчального року. Майже 400 молодих людей поповнили цьогоріч дружну академічну родину, щоб новими знаннями та управлінським досвідом долучитись до розбудови європейської України.

Присутні у залі хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих патріотів, які поклали своє життя на вівтар незалежності України.

Настоятель храму Пресвятої Богородиці смт. Брюховичі о. Петро Сологуб поблагословив педагогічний колектив, студентів та слухачів Інституту на новий навчальний рік, побажав успіхів та перемог на ниві знань, зазначивши, що найважливіша перемога –  в душі кожного із нас.

До колег, першокурсників, студентів та слухачів звернувся з вітальними словами директор Львівського регіонального інституту державного управління, член-кореспондент НАН України Володимир Степанович Загорський. «Новий етап у житті нашого навчального закладу ми розпочинаємо у надскладний для країни час, -  зазначив Володимир Степанович. – Уперше слова «мир», «незалежність», «патріотизм» наповнились для кожного з нас особливим змістом, ціна яких – життя сотень героїв. Серед тих патріотів, хто у  важких боях за звільнення східних теренів України захищає її незалежність, і випускники нашої академії – не тільки кадрові військові, журналісти, медики, але й громадські діячі, бізнесмени здійснюють свій внесок у перемогу.

Сьогоднішнім студентам та слухачам випала велика відповідальність бути гідними мужності та прикладу старших колег. Нові знання, творча енергія, а, насамперед, висока моральність і патріотизм майбутніх управлінців особливо потрібні країні, щоб забезпечити її подальший розвиток. І саме таких – патріотів, професіоналів, нову генерацію державних менеджерів готує сьогодні інститут, - наголосив Володимир Степанович Загорський.

Із Днем знань та новим навчальним роком привітав колектив навчального закладу Президент України Петро Олексійович Порошенко. Привітання Президента України зачитав декан факультету державного управління та місцевого самоврядування Анатолій Олександрович Каляєв.

Привітання колективу з нагоди Дня знань надійшли від Прем’єр-міністра України Арсенія Петровича Яценюка та Голови Верховної Ради України Олександра Валентиновича Турчинова.

Колектив Львівського регіонального інституту державного управління привітав зі святом президент Національної академії державного управління при Президентові України Юрій Васильович Ковбасюк, а також – директори регіональних інститутів з Харкова, Дніпропетровська, Одеси, голови облдержадміністрацій.

Вітаючи професорсько-викладацький колектив, студентів, слухачів Інституту із Днем знань, керівник апарату Львівської обласної державної адміністрації Мирослав Миколайович Трещов зазначив особливу значимість сьогодні для розбудови нової України – формування нової генерації управлінців, яку здійснює унікальний навчальний заклад. Адже, наголосив М.М. Трещов, наша країна вже ніколи не буде такою, якою вона була.

Свої найкращі побажання педагогічному колективу та студентам і слухачам висловили випускники Інституту: керівник Західного регіонального прес-центру Міністерства оборони України Олександр Поронюк та помічник заступника голови Львівської обласної ради Іван Михайлович Собко.

Голова слухацької ради, слухач другого курсу факультету державного управління та місцевого самоврядування Роман Борисенко та представник студентського самоврядування, студент третього курсу факультету економіки та менеджменту Тарас Петрик привітали першокурсників, побажали успіхів на ниві знань та запросили до активної участі у студентському та слухацькому самоврядуванні.

Усіх присутніх у залі ще раз зі святом привітала ведуча урочистостей, доцент кафедри політичних наук та філософії Ірина Богданівна Кіянка.

Нехай же шлях до знань буде успішним!

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


28 серпня 2014 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась експертна зустріч для обговорення пріоритетів урядової політики, ходу реалізації рішень Уряду в 2014 році в режимі відеоконференц-зв’язку на тему: "Реалізація державної соціальної політики в умовах сьогодення" за участі першого заступника Міністра соціальної політики України Віталія Мущиніна.

Докладніше ...


21 серпня 2014 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась експертна зустріч для обговорення пріоритетів урядової політики, ходу реалізації рішень Уряду в 2014 році в режимі відеоконференц-зв’язку на тему: "Особливості формування державного і регіональних бюджетів на 2015 рік" за участі представників Міністерства фінансів України.

Докладніше ...


ДО  УВАГИ  ВСТУПНИКІВ

на спеціальності «Державне управління» та «Державна служба», які рекомендовані до зарахування за угодою з Національним агентством України  з питань державної служби  у липні 2014 року!

 

Відповідно до вимог листа Національного агентства України  з питань державної служби від 14.08.2014 № 121/ 71 /22-14, питання щодо зарахування до Інституту осіб, які успішно пройшли вступні випробування, відтерміновується у зв’язку з відсутністю коштів у Національному агентстві України з питань державної служби на фінансування підготовки магістрів у 2014 році.

У зв’язку із цим пропонуємо особам, які рекомендовані до зарахування, розглянути можливість навчання за кошти фізичних та юридичних осіб (див. інформацію на сайті ЛРІДУ НАДУ, розділ «прийом на навчання» - магістратура).

За умови відновлення фінансування Інституту Національним агентством України з питань державної служби у Вас буде можливість переведення на навчання за державний кошт, про що Вас буде додатково повідомлено офіційним листом.

Приймальна комісія


Списки осіб зарахованих на навчання

Напрям підготовки (бакалаврат) "Управління персоналом та економіка праці", "Менеджмент"

Спеціальності (магістратура) "Управління персоналом та економіка праці", "Менеджмент організацій і адміністрування", "Управління проектами"


Списки осіб зарахованих на навчання за спеціальністю 8.15010001 «Державне управління» за державним замовленням:


30 липня 2014 року відбувся візит до нашого інституту Президента “Українського Дому” при культурно-інформаційному центрі посольства України у Франції п. Олега Коваля. 

У рамках цього візиту відбулася його зустріч із Першим заступником директора Олександром Сушинським та Заступником директора з наукової роботи Андрієм Ліпенцевим.

У ході зустрічі сторони обговорили питання Українсько-Французької співпраці, зокрема можливості розширення існуючих наукових зв’язків ЛРІДУ НАДУ із подібними навчальними закладами та органами державної влади Французької Республіки.

25 липня 2014 року, у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбулися урочистості з нагоди другого у навчальному закладі випуску магістрів державної служби заочної форми навчання. А це – 50 слухачів магістерської програми спеціальності «Державна служба», більшість з яких відзначилася високими рейтингами у навчанні. Одна із випускниць отримала диплом з відзнакою.

Присутні у залі хвилиною мовчання вшанували пам’ять Небесної сотні, а також – тих героїв, які віддали своє життя за визволення східних теренів України, відновлення миру та спокою на рідній землі. 

В урочистостях з нагоди випуску магістрів державної служби взяли участь: Євген Володимирович Захаревич – керуючий справами Львівської обласної ради, Ярослав Дмитрович Качмарик – голова постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та комунальної власності Львівської обласної ради, к.е.н., Антін Всеволодович Радомський – представник прес-служби Львівської обласної ради.

Святочну церемонію з нагоди випуску дипломованих магістрів державної служби відкрив Володимир Степанович Загорський – директор Львівського регіонального інституту державного управління, член-кореспондент НАН України, доктор економічних наук, професор, депутат Львівської обласної ради. Володимир Степанович Загорський привітав випускників з успішним завершенням навчання та початком нового, відповідального етапу у житті та висловив упевненість у тому, що вони активно долучаться до державотворчих процесів та з честю нестимуть звання магістра державної служби – випускника Львівського регіонального інституту державного управління. Володимир Степанович Загорський вручив диплом з відзнакою та дипломи магістрів випускникам.

Найкращі побажання винуватцям свята висловив Євген Володимирович Захаревич – керуючий справами Львівської обласної ради. Євген Володимирович вручив дипломи магістрам державної служби.

З вітальними та напутніми словами звернувся до дипломованих управлінців Ярослав Дмитрович Качмарик – голова постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та комунальної власності Львівської обласної ради. Висловивши вдячність усьому педагогічному колективу Інституту за підготовку професійних управлінців, Ярослав Дмитрович побажав випускникам, щоб кожний день їхньої праці допомагав розвитку та розбудові демократичної європейської країни, та вручив дипломи магістрам державної служби.

Ведуча урочистостей, доцент кафедри політичних наук та філософії, к.політ.н. Ірина Богданівна Кіянка зачитала вітання з нагоди випуску магістрів державної служби, які надійшли від президента Національної академії державного управління при Президентові України Юрія Васильовича Ковбасюка та директорів регіональних інститутів з Одеси, Харкова та Дніпропетровська.

Декан факультету державного управління та місцевого самоврядування, к.і.н. Анатолій Олександрович Каляєв зачитав наказ про закінчення навчання слухачів магістратури, які навчалися за спеціальністю «Державна служба». Анатолій Олександрович привітав своїх вихованців з успішним завершенням навчання та отриманням дипломів магістрів.

Випускників кафедри кадрової політики та державної служби привітав професор кафедри, д.н.держ.упр. Зіновій Олександрович Надюк.

Від імені випускників – магістрів державної служби Ірина Ігорівна Цебрик, яка отримала диплом з відзнакою, висловила найщиріші слова вдячності усьому педагогічному колективу навчального закладу, який став для них рідним.

Директор Львівського регіонального інституту державного управління, член-кореспондент НАН України Володимир Степанович Загорський вручив почесні грамоти активістам слухацького самоврядування.

Випуском магістрів державної служби завершується випускна кампанія у Львівському регіональному інституті державного управління. Адже це – вже третій випуск упродовж року. Понад 300 дипломованих магістрів державного управління, які навчалися за спеціальністю «Державне управління», поповнили навесні когорту фахівців-управлінців. На початку липня до них долучилися ще понад 130 випускників бакалаврських та магістерських програм «Управління проектами», «Управління персоналом та економіка праці», «Менеджмент організацій». А загалом – майже 5000 дипломованих фахівців у галузі знань «Державне управління» працюють сьогодні на всіх рівнях виконавчої та законодавчої влади не тільки у західному, але й інших регіонах України.

Навчальний заклад, єдиний на західних теренах, який готує державних менеджерів нової генерації, - зауважує директор Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, член-кореспондент НАН України Володимир Степанович Загорський, - тримає високу планку якості підготовки професіоналів-управлінців. Це засвідчують рейтинги, це підтверджують щорічні конкурси. Адже щорік зростає кількість тих, хто має потребу в отриманні управлінських знань та набутті лідерських якостей саме у нашому навчальному закладі. І попри те, що освітня діяльність Інституту поширюється на вісім областей Західної України, невпинно розширюється географія підготовки магістрів державного управління. Адже Інститут підготував управлінські кадри для Вінницької, Кіровоградської, Херсонської, Миколаївської, Одеської, Київської областей, Автономної Республіки Крим, міс Києва та Севастополя. Магістерські програми відповідають світовим стандартам, мають міжнародне визнання, а навчання в Інституті надає усі можливості для професійного та кар’єрного зростання».

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


З 29 червня по 12 липня 2014 р.  слухачі нашого інституту Руднік Тетяна, Сінюкіна Марія та Кушнірик Ольга, які навчаються на  магістерській програмі «Державне управління», брали участь в англомовній літній школі «Підтримка демократії в Україні». Захід було організовано у рамках співпраці нашого інституту із Інститутом економіки та права м. Берлін (Німеччина).

Завдяки цікавим і змістовним доповідям та рольовим іграм учасниками було проведено порівняльний аналіз багатьох аспектів адміністративного права і державного устрою України та Німеччини. Вивчалися принципи та методи публічно-приватного партнерства. Окремим блоком питань була розглянута політична ситуація в Україні.

У рамках програми перебування учасники відвідали Бундесрат – верхню палату Німецького парламенту, а також Адміністративний суд м. Берлін.

У період 01.07 – 11.07.2014 р. відбулася чергова навчальна поїздка до Німеччини у рамках співпраці з Інститутом державного управління, поліції та права Федеральної землі Мекленбург – Передня Померанія.

Група з 15 представників нашого інституту у супроводі доцента кафедри політичних наук та філософії Миколи Буника відвідала низку державних установ у таких містах, як Гюстров, Берлін, Грайфсвальд, Шверін та Росток, зокрема:

 • Міська рада м. Гюстров;
 • Земельний Конституційний суд Мекленбург – Передної Померанії;
 • Земельний Парламент Мекленбург – Передньої Померанії;
 • Європейський інтеграційний центр у Ростоку;
 • Бундестаг ФРН.

Окрім цього, нашими партнерами було організовано серію пізнавальних лекцій із державного управління та німецької мови, а також цікаву культурну програму.

Троє осіб з числа учасників поїздки запрошені до проходження індивідуальної 3-тижневої практики у муніципальних органах м. Гюстров у жовтні цього року.


10 липня 2014 року, у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбулися урочистості з нагоди випуску дипломованих управлінців для потреб економіки, а це – 138 випускників бакалаврських і магістерських програм «Управління проектами», «Управління персоналом та економіка праці», «Менеджмент організацій».  24 із них, за результатами навчання, отримали дипломи з відзнакою, що є підтвердженням якості професійної підготовки майбутніх управлінців.

Присутні у залі хвилиною мовчання вшанували пам’ять Небесної сотні, а також – тих героїв, які віддали своє життя за визволення східних теренів України, відновлення миру і спокою на рідній землі.

Святочну церемонію відкрив директор Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, член-кореспондент НАН України Володимир Степанович Загорський. Привітавши випускників із новим, відповідальним етапом у житті, Володимир Степанович висловив тверде переконання, що саме молодь якнайактивніше долучиться до розбудови нашої країни, сповна використовуючи знання, набуті під час навчання, та гордо нестиме звання випускника Львівського регіонального інституту державного управління. Директор вручив дипломи з відзнакою тим, хто відзначився не тільки найвищим рейтингом у навчанні,але й проявив активну громадську позицію.

Найкращі побажання сьогоднішнім випускникам висловив Іван Михайлович Собко – помічник заступника голови Львівської обласної ради, начальник відділу аналізу обласних програм, для якого Інститут назавжди є рідним, адже свого часу теж став його випускником.

 

«Сьогодні особливо гостро відчувається потреба у фахівцях, які є не тільки професіоналами, але й патріотами своєї країни, - підкреслив декан факультету економіки та менеджменту Олександр Станіславович Синицький. - Ми переконані, що наші випускники є саме такими. Підвищуйте свій рівень, але ніколи не забувайте, що ви – випускники ЛРІДУ НАДУ». Декан зачитав наказ про закінчення навчання у 2014 році та вручив дипломи випускникам факультету.

Від імені батьків цьогорічних випускників найщирішу вдячність усьому педагогічному колективу Інституту висловив батько двох випускниць, депутат Львівської обласної ради Ігор Станіславович Грещук.

«Ви є частинкою нашої великої академічної родини, - звернувся до випускників доцент кафедри менеджменту організацій, голова профспілкового комітету Інституту Андрій Йосипович Серант, – тож двері рідного навчального закладу завжди для вас відчинені».

 Побажавши успішної професійної та життєвої дороги, доцент кафедри управління проектами Ростислав Борисович Дзяний вручив дипломи випускникам кафедри – магістрам управління проектами.

Випускників Інституту привітала з успішним завершенням навчання незмінний організатор більшості культурно-мистецьких та виховних заходів, ведуча урочистостей, доцент кафедри політичних наук та філософії Ірина Богданівна Кіянка.

Свій чудовий пісенний подарунок зробила усім присутнім у залі колишня випускниця Інституту Наталія Заневич.

 Того дня, радісно схвильовані і щасливі, випускники почули ще чимало добрих побажань, а вже завтра знання, нові ідеї та задуми дипломованих управлінців втіляться у життя нашого краю.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


7 липня 2014 року, у Львівському регіональному інституті державного управління розпочалася щорічна державна атестація у галузі знань «Державна служба», слухачів магістратури заочної форми навчання.

У межах щорічної державної атестації відбуваються державні іспити та захисти магістерських робіт із найактуальніших питань державної служби, зокрема за такими спеціалізаціями, як: «Управління державними інституціями» та «Управління комунальними інституціями».

Результати щорічної державної атестації у галузі знань «Державна служба» підтвердять високий кваліфікаційний рівень магістрів державної служби та їхню готовність активно долучитися знаннями та досвідом до розбудови державної служби в Україні.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


1-2 липня 2014 року, у форматі відеоконференції, за участю представників Національної академії державного управління при Президентові України та її регіональних інститутів, проведена літня школа на тему: «Удосконалення навчального процесу та наукових досліджень у системі Національної академії державного управління при Президентові України». Львівський регіональний інститут державного управління представив перший заступник директора, д. н. держ. упр., професор Олександр Іванович Сушинський.

У відеоконференції також взяв участь заступник директора з наукової роботи, к. е. н., доцент Андрій Вікторович Ліпенцев. До дискусії на запропоновану тему долучилися: декан факультету державного управління та місцевого самоврядування, к. і. н., доцент Анатолій Олександрович Каляєв, декан факультету економіки та менеджменту, к.е.н., доцент Олександр Станіславович Синицький, завідувачі кафедр, науково-педагогічні працівники, аспіранти.

Тема дискусії не залишила нікого байдужими, адже саме вдосконалення навчального процесу із застосуванням сучасних методів навчання, використання європейських підходів у процесі підготовки та підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування є на сьогодні вкрай актуально. Учасники літньої школи обговорили шляхи формування професійної компетентності слухачів у процесі навчання в магістратурі, проблеми організації практичних занять та вибору спеціалізацій.

Окремим напрямком дискусії стали питання сучасного стану та розвитку наукових досліджень у Національній академії. У цьому контексті, як відзначено під час відеоконференції, основними акцентами є: оцінювання наукової діяльності кафедр за критеріями практичного застосування отриманих результатів, посилення емпіричного та дослідного компонентів наукових робіт тощо.

Обговоривши широке коло питань, учасники літньої школи акцентували, що організація навчального процесу та підготовка наукових досліджень потребують невпинного удосконалення.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


27 червня 2014 року, гостем Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України став народний депутат України Василь Степанович Пазиняк. Зустріч, у якій взяли участь не тільки працівники інституту, слухачі, студенти, але й цьогорічні вступники, відкрив перший заступник директора, доктор наук з державного управління, професор Олександр Іванович Сушинський.

Окресливши соціально-політичний портрет країни, народний депутат України Василь Степанович Пазиняк виклав своє бачення розбудови держави, акцентував,зокрема, на важливість кадрової політики. Народний депутат переконаний, що тільки молодь зможе дати імпульс країні жити по-новому. Учасникам зустрічі близькими і зрозумілими були акценти виступу народного депутата України. Це засвідчили численні запитання, на які Василь Степанович Пазиняк дав обґрунтовані відповіді.

Спілкування з народним депутатом України Василем Степановичем Пазиняком ініціювала доцент кафедри політичних наук та філософії, кандидат політичних наук Ірина Богданівна Кіянка.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


27 червня 2014 року відбулася робоча зустріч викладачів кафедри управління проектами із колегами із Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля та Львівського державного університету безпеки життєдіяльності. У зустрічі взяли участь: зав. каф. управління проектами та прикладної статистики, д.т.н., проф., Рач Валентин Анатолійович (м. Луганськ); д.т.н., проф. цієї ж кафедри Медвєдєва Олена Михайлівна (м. Луганськ); зав. каф. управління проектами, інформаційних технологій та телекомунікацій, д.т.н., проф., Рак Юрій Павлович (м. Львів) та викладачі кафедри управління проектами. Під час зустрічі обговорювались проблеми використання проектного менеджменту у державному управлінні та місцевому самоврядуванні, розглядалися питання співпраці між кафедрами, а також питання організації навчального процесу та наукової діяльності кафедри.


24 – 27 червня 2014 року відбувся захист магістерських робіт слухачів денної та заочної форм навчання спеціальності «Управління проектами». За результатами випуску 2014 року дипломи з відзнакою отримали 8 слухачів – денної та 4 слухачі – заочної форм навчання. Вітаємо магістрів управління проектами із успішним завершенням навчання.


Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України вже вкотре визнаний лідером у підготовці управлінських кадрів серед навчальних закладів України.

Це підтвердила Нацдержслужба України, яка оприлюднила рейтинги вищих навчальних закладів для підготовки магістрів за спеціальностями галузі знань «Державне управління», за державним замовленням у 2014 році, за денною та заочною формами навчання. Відповідно до рейтингів, Львівський регіональний інститут державного управління лідирує з-поміж 27 навчальних закладів у підготовці магістрів за спеціальностями «Державне управління» (денна форма – 2 місце), «Державна служба» (денна форма – 1 місце). У рейтингу з підготовки магістрів за заочною формою спеціальностей «Державне управління» та «Державна служба» Інститут знаходиться на першій позиції.

Наказ Нацдержслужби України №42 від 28.03.2014р….

Оціночні бали вищих навчальних закладів, що здійснюють підготовку магістрів за спеціальностями галузі знань «Державне управління» за державним замовленням у 2014 році…


26 червня 2014 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась експертна зустріч для обговорення пріоритетів урядової політики, ходу реалізації рішень Уряду в 2014 році в режимі відеоконференц-зв’язку на тему: "Стан та перспективи розвитку відновлювальних джерел енергії в Україні" за участі заступника Міністра енергетики та вугільної промисловості України Вадима Улида.


24 червня 2014 року, директор Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, член-кореспондент НАН України Володимир Степанович Загорський мав зустріч із представниками делегації Південно-Африканської Республіки, яка перебувала у нашому Інституті із триденним візитом.

Гості із Південно-Африканської Республіки, а це –  лідери молодіжних громадських організацій, депутати ради муніципалітету, бізнесмени, студенти із неабияким зацікавленням  не тільки дізнались про навчальний заклад, який готує лідерів управління, його надбання, традиції та перспективи, але й сповна відчули атмосферу доброзичливості та гостинності.

У тому, що для спілкування й порозуміння не існує меж і відстаней, наші південно-африканські гості переконались, ставши учасниками Школи толерантності, яка, власне, у ці дні, за підтримки керівництва Інституту та ініціативи кандидата політичних наук, доцента Ірини Богданівни Кіянки, відкрилася у Львівському регіональному інституті державного управління.

Учасники школи мали численні зустрічі і спілкування, познайомились із старовинним Львовом, відвідали найвизначніші куточки Львівщини, відчули колорит та гостинність галицької землі, побачили неповторну красу українського краю, який став для них ближчим, стерши тисячі кілометрів, що розділяють Україну та Південну Африку.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


23-25 червня 2014 року в режимі відеоконференц-зв’язку між Національною академією державного управління при Президентові України та її регіональними інститутами була проведена літня школа "Розвиток і забезпечення ефективного функціонування місцевого самоврядування в Україні".

Даний захід проводився відповідно до графіку проведення літніх шкіл з проблем державного управління, затвердженого президентом Національної академії державного управління при Президентові України Ю.В. Ковбасюком 28 березня 2014 р.

Метою заходу було підвищення професійної компетентності учасників літньої школи шляхом ознайомлення їх з досвідом розроблення нового законодавства у сфері місцевого самоврядування, запровадження результатів науково-дослідної роботи в практичну діяльність місцевих органів влади, використання сучасних методів навчання та аналітичних підходів під час підготовки та підвищення кваліфікації посадових осіб місцевого самоврядування.

Від нашого Інституту участь в заході прийняли: О.Сушинський – перший заступник директора, А.Ліпенцев – заступник директора з наукової роботи, Б.Шевчук – заступник директора з короткотермінового підвищення кваліфікації, П.Петровський - завідувач кафедри державного управління та місцевого самоврядування, професорсько-викладацький склад Інституту, аспіранти.

Докладніше ...


День державної служби в Україні

23 червня в Україні відзначається День державної служби. З нагоди цього свята у бібліотеці Інституту підготовлено тематичну книжкову виставку «Державна служба: сучасність та перспективи розвитку».

Відвідувачі виставки зможуть ознайомитися з літературою, яка відображає історію становлення та розвитку державної служби в Україні як складової державного управління, спрямованої на задоволення потреб суспільства, забезпечення захисту основних прав і свобод людини, послідовного і сталого розвитку країни та поступового входження її до європейської спільноти.


19 червня 2014 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась експертна зустріч для обговорення пріоритетів урядової політики, ходу реалізації рішень Уряду в 2014 році в режимі відеоконференц-зв’язку на тему: "Вдосконалення державного управління у сфері організації охорони та відтворення природно-заповідного фонду України" за участі заступника Міністра екології та природних ресурсів України Олександра Настасенка.

Докладніше...


19 червня 2014 року відбулось розширене засідання Науково-експертної ради ЛРІДУ НАДУ, у роботі якого взяли участь директор Інституту - доктор економічних наук, професор, член-кореспондент Національної академії наук України В.С.Загорський, аспіранти та здобувачі наукового ступеня. Основним питанням засідання була презентація результатів дисертаційних досліджень аспірантів останнього року навчання та здобувачів останнього року прикріплення. При обговоренні результатів дисертаційних робіт особлива увага зверталась на їх актуальність і відповідність актуальним пріоритетним напрямам досліджень у сфері державного управління; аргументованості та практичної значимості наукової новизни одержаних результатів; апробації та публікації результатів дисертаційних досліджень.


13 червня 2014 року ініціативна робоча група науковців при кафедрі політичних наук і філософії ЛРІДУ НАДУ провела прес-конференцію у приміщенні Львівської обласної ради на тему: "Захист прав корінних народів в Україні в контексті збереження територіальної цілісності України". Громадськості були представлені розроблені учасниками робочої групи документи: вдосконалений варіант законопроекту «Про права корінних народів України», перекладена українською мовою «Декларація Організації Об’єднаних Націй про права корінних народів», Лист-звернення до Верховної Ради України щодо прискореного ухвалення цих нормативно-правових актів. На думку учасників прес-конференції, це необхідно зробити якнайшвидше задля підтримки активного проукраїнського населення, що залишилось на тимчасово окупованій території АРК, та для закладення основ законодавчого врегулювання шляхів повернення тимчасово окупованих земель АРК корінним народам України, в тому числі кримським татарам.

На фото: Після прес-конференції її учасники скуштували кримськотатарської кави в центрі Львова.

Документи, надіслані робочою групою до Верховної Ради:

До Верховної Ради України, Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин. Лист-звернення...

Закон України "Про права корінних народів України". Проект...

Декларація Організації Об’єднаних Націй про права корінних народів. Резолюція прийнята Генеральною Асамблеєю від 13 вересня 2007. Український переклад...


11 червня 2014 року відбувся науковий семінар за результатами дисертаційного дослідження аспіранта кафедри Николаїшина Богдана на тему: «Формування та розвиток відносин між органами публічної влади і територіальними громадами у контексті адміністративної реформи в Україні», науковий керівник – д.держ.упр., проф. Дробот І.О.


5-6 червня 2014 року в Українському Католицькому університеті відбулась міжнародна конференція «Індустріальні парки: можливості і перспективи розвитку промисловості». Конференція стала черговим етапом проекту «Розвиток підприємництва шляхом покращення доступу до інвестиційних ділянок у місті Любачів та ґміні Любачів, а також відновлення деградованих земель Яворівського району та м.Новий Розділ», який реалізується  в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013. Наш Інститут на конференції представляв заступник директора з наукової роботи Андрій Ліпенцев.


5 червня 2014 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась експертна зустріч для обговорення пріоритетів урядової політики, ходу реалізації рішень Уряду в 2014 році в режимі відеоконференц-зв’язку на тему: "Політика Уряду щодо дерегуляції підприємницької діяльності у аграрному секторі. Євроінтеграційні перспективи АПК України" за участі першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Івана Бісюка.

Докладніше...


4 червня 2014 р. наш інститут відвідав Андреас Венінгер, аташе з науки і освіти Посольства Австрії в Україні, який одночасно є директором Австрійсько-Українського бюро співпраці у Львові.

Андреас. Венінгер детально представив роботу Посольства Австрії в Україні в сфері освіти і науки та, зокрема, роботу Австрійсько-Українського бюро співпраці у Львові та можливість отримання стипендій від австрійського уряду для студентів та молодих науковців України.

У своїй доповіді на тему „Австрійський федералізм – приклад для України?“  Андреас Венінгер представив порівняльний аналіз державних устроїв деяких країн Європи, зокрема Австрії та Німеччини. Під час дискусії із аудиторією була розглянута можливість застосування деяких моментів австрійського федералізму для України, оскільки на відміну від Німеччини Австрія має більш централізований устрій.


Підвищення кваліфікації посадових осіб місцевого самоврядування Львівської області

Відповідно до розпорядження голови Львівської від 21 травня 2014 року  «Про організацію підвищення кваліфікації посадових осіб місцевого самоврядування Львівської області на 2014 рік» з 2 червня цього року в інституті підвищують кваліфікацію працівники виконавчих апаратів районних та міських (міст обласного значення) рад Львівської області, проводяться дводенні навчальні семінари з проектного менеджменту для сільських і селищних голів Львівської області, а також здійснюються виїзні одноденні навчальні семінари на тему «Формування та виконання місцевих бюджетів» для сільських, селищних та міських голів, фахівців з питань формування місцевих бюджетів органів місцевого самоврядування Львівщини.

Виїзні семінари уже проведено у двох районах – Яворівському та Стрийському  (відповідно 3 та 5 червня).

До проведення та організації навчального заходу залучені  працівники системи підвищення кваліфікації інституту, районних рад.

Інтерактивну лекцію з візуалізацією  на тему «Формування місцевих бюджетів» проводить кандидат економічних наук викладач кафедри економічної політики та економіки праці інституту Олена Заброцька.  До висвітлення практичних питань, що стосуються виконання місцевих бюджетів та контролю, залучаються фахівці фінансових управлінь держадміністрацій, державних казначейських служб районів, у яких проводяться  семінари.

У Яворівському районі у навчальному заході взяли участь заступник голови районної ради Володимир Сичак,  керуючий справами районної ради Сергій Сагаль, начальник  фінансового управління райдержадміністрації Надія Горох. У Стрийському районі до участі та співпраці долучилися   керуючий справами районної ради Анна Торкало, заворгвідділу райради Петро Івашків, начальник  фінансового управління райдержадміністрації Наталія Меленик, заступник начальника фінансового управління Вікторія Шкрібинець, начальник відділу – головний бухгалтер Стрийського управління Державної казначейської служби України у  Львівській області Лідія Петречко.

Під час занять відбувалися обговорення, дискусії. Учасникам семінару консультативно-методичну допомогу з фахових питань надавали і працівники Головного управління державної служби у Львівській області завідувач сектору Христина Гаталяк та головний спеціаліст Леся Саврук.


26 травня 2014 року до ЛРІДУ НАДУ при Президентові України надійшло повідомлення, що доцент кафедри європейської інтеграції та права Ольга Котовська номінована на Нагороду Юліуша Бардаха за дослідження «Єврейський Львів кінця ХІХ ст.: невідомі факти із життя прогресивних Мізесів та ортодоксальних Орштайнів». Рішення номінувати Ольгу Котовську було прийнято Вченою Радою Інституту Великого Князівства Литовського, до якої входять відомі інтелектуали та експерти у сфері історії, права і політичних наук Литви, Польщі, Білорусі та України.


22-24 травня 2014 року в Академії Сухопутний військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, відбулась міжнародна науково-технічна конференція «Перспективи розвитку озброєння та військової техніки Сухопутних військ». В конференції взяли участь: керівний склад Збройних Сил України та Сухопутних військ Збройних Сил України, зокрема командувач Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-полковник Геннадій Воробйов, представники посольства Російської Федерації в Україні, Посольства Республіки Польща в Україні, Генерального штабу Республіки Білорусь, Командування ракетних військ та артилерії командування сухопутних військ Війська Польського, Закладу освіти «Військова академія Республіки Білорусь», Вищої офіцерської школи Сухопутних військ імені Т. Костюшка (Республіка Польща), представники провідних науково-дослідних установ, навчальних закладів України та інші.

Учасники заходу обговорили результати наукових досліджень з питань озброєння та військової техніки Сухопутних військ, обмінялись досвідом наукової і науково-технічної діяльності, обговорили рекомендації щодо подальших напрямків та шляхів вирішення проблемних питань. Крім цього, представники вітчизняного військово-промислового комплексу та провідних науково-дослідних установ облаштували виставку сучасних зразків озброєння та військової техніки.

ЛРІДУ НАДУ при Президентові України долучився до проведення цього заходу, що було відзначено спеціальним дипломом начальника Академії Сухопутний військ Павла Ткачука.


21-23 травня 2014 року у Львові проходила перша навчальна сесія з місцевого економічного розвитку для представників органів місцевого самоврядування Львівської області у рамках проекту «Місцевий економічний розвиток міст України». Одним із модераторів сесії виступив заступник директора нашого Інституту Андрій Ліпенцев. Основними темами першої сесії були «Методологія та практика стратегічного планування» і «Маркетинг та брендинг території».


23 травня 2014 року перший заступник директора Олександр Сушинський, заступник директора з наукової робота Андрій Ліпенцев, науково-педагогічні працівники кафедри кадрової політики та державної служби взяли активну участь у відеоконференції на тему «Розвиток лідерства на державній службі», яка відбулася між Національною академією державного управління при Президентові України та нашим Інститутом.


22 травня 2014 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась експертна зустріч для обговорення пріоритетів урядової політики, ходу реалізації рішень Уряду в 2014 році в режимі відеоконференц-зв’язку на тему: "Реформування місцевого самоврядування та децентралізація влади" за участі першого заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслава Негоди. За підсумками зустрічі В.Негода висловив окрему подяку представникам нашого Інституту і особисто першому заступнику директора Олександру Сушинському за ґрунтовні пропозиції щодо детального переліку змін до Конституції України, які необхідні для реалізації Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.


21 травня 2014 року науково-педагогічні працівники, докторанти та аспіранти кафедри європейської інтеграції і права та інших кафедр нашого Інституту взяли активну участь у відео-конференції «Лібералізація візового режиму між Україною та ЄС: хто виграє?», організованій з нагоди святкування Дня Європи кафедрою європейської інтеграції Національної академії державного управління при Президентові України за підтримки програми Європейського союзу «Навчання впродовж життя».

Докладніше...


19 травня 2014 року у Львівській облдержадміністрації відбулось засідання круглого столу за участі представників вищих навчальних закладів Львівщини та громадських організацій під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Йосифа Ситника. Круглий стіл було присвячено низці питань, зокрема розгляду Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, упорядкуванню та оптимізації діяльності територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, а також утворенню єдиної системи міжрайонних територіальних органів – адміністративних округів. Наш Інститут на заході представляли перший заступник директора Олександр Сушинський та заступник директора з наукової роботи Андрій Ліпенцев. Олександр Сушинський представив пропозиції щодо внесення змін до Конституції України, які необхідні для реалізації Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. Андрій Ліпенцев обґрунтував необхідність вироблення підходів до визначення самодостатності громад, а також запропонував максимально використати напрацювання наукової доповіді «Місцеве самоврядування в Україні: сучасний стан та основні напрями модернізації». Цей фундаментальний науковий продукт розроблено Національною академією державного управління при Президентові України та чотирма регіональними інститутами (Дніпропетровськ, Львів, Одеса, Харків) і був представлений 16 травня 2014 р. на Всеукраїнській науково-практичній конференції за міжнародною участю «Місцеве самоврядування - основа сталого розвитку України».


12-16 травня 2014 року у Львівському музеї історії релігії пройшла XXIV Міжнародна наукова конференція «Історія релігій в Україні». Вже декілька років поспіль наш Інститут спільно із Львівським музеєм історії релігії проводить в рамках конференції «Історія релігій в Україні» секцію «Українська держава і церква».

Докладніше...


15 травня 2014 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась експертна зустріч для обговорення пріоритетів урядової політики, ходу реалізації рішень Уряду в 2014 році в режимі відеоконференц-зв’язку на тему: "Запровадження системи електронних торгів арештованим майном – важливий крок до знищення корупційних схем" за участі Міністра юстиції України Павла Петренка.

Докладніше...


17 травня – День Європи в Україні

День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.

Рішення щодо відзначення 9 травня Дня Європи в Європейському Союзі було прийнято у 1985 році на Саміті Ради ЄС у Мілані.

До 1997 року це свято мало переважно культурно-мистецьку спрямованість.

Україна – єдина держава не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи (цей день святкують також у країнах-кандидатах: Македонії, Туреччині, Ісландії, Чорногорії та Сербії).

Щорічне відзначення згаданого заходу в нашій державі започатковано Указом Президента України від 19 квітня 2003 р. № 339, яким встановлено третю суботу травня датою святкування в Україні Дня Європи. У 2014 р. День Європи на загальнодержавному рівні відзначатиметься 17 травня. У цей день жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту. Багаторічній досвід організації Дня Європи в Україні вказує на те, що цей День поступово стає справою державного значення і відіграє непересічну роль у формуванні громадської думки в Україні про майбутнє нашої держави в європейській сім’ї народів.

До цього свята бібліотека Інституту підготувала книжкову виставку “Україна і Європейський Союз”.


21-22 травня 2014 року в м. Ніско (Республіка Польща) відбулась міжнародна наукова конференція «Безпека держави і виклики ХХІ століття», організована Інститутом безпеки і охорони ім. Юзефа Пілсудського м. Варшава. Співорганізаторами конференції виступили наш Інститут, Педагогічний університет м. Краків та Пшеворський університет (Словаччина). Директор інституту Володимир Загорський та завідувач кафедри європейської інтеграції та права Орест Красівський входили до організаційного комітету конференції.


8 травня 2014 року Володимир Загорський провів відритий прийом громадян.

Депутат Львівської обласної ради, директор Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України Володимир Загорський зустрівся із мешканцями Львівщини. Зокрема, під час прийому  громадяни, більшість із яких прибули із Сокальського району та міста Червонограда, наголошували на необхідності провести капітальний ремонт дорожнього покриття на ділянці дороги Львів-Червоноград.

«Ми вже не знаємо до кого нам звертатися, - говорила під час зустрічі із депутатом мешканка міста Червонограда Ольга Шевченко. – Адже впродовж кількох років змушені добиратися до Львова дорогою з величезними ямами, глибина яких іноді досягає 30-40 сантиметрів. А нам постійно обіцяють, що кошти будуть закладені наступного року».

Окрім цього до депутата звернулося чимало людей щодо надання одноразової матеріальної допомоги на лікування, а також щодо вирішення побутових та земельних питань у Сокальському районі на Львівщині.

Володимир Загорський вислухав присутніх та запевнив, що в межах своїх депутатських повноважень зробить все необхідне для розгляду озвучених проблем.

«На Сокальщині та у місті Червонограді й справді найгірші дороги у Львівській області, - зазначив Володимир Степанович. – Тож як депутат звернуся до керівництва Львівської обласної ради щодо внесення найбільш знищеної ділянки дороги Львів-Червоноград до переліку доріг, які ремонтуватимуть у поточному році».   


28 квітня 2014 року у Львівській обласній раді відбулась презентація та громадське обговорення розробки Стратегії розвитку Львівської області на період до 2027 року.

Участь в презентації взяли голова Львівської ОДА Ірина Сех, голова Львівської обласної ради Петро Колодій, голови постійних депутатських комісій Львівської обласної ради, керівники профільних департаментів Львівської ОДА, експерти проекту «Місцевий економічний розвиток міст», науковці. Наш Інститут представляв заступник директора з наукової роботи Андрій Ліпенцев. Головною метою обговорення було уточнення стратегічних та операційних цілей Стратегії, а також очікуваних результатів. Зокрема, під час обговорення Андрій Ліпенцев звернув увагу на необхідність акцентувати в завданнях Стратегії на розвитку інновацій через створення індустріальних парків та покращенні якості надання адміністративних послуг через забезпечення функціонування ЦНАП. 

Впродовж травня розробники збиратимуть ідеї проектів до Плану реалізації Стратегії розвитку Львівщини на період 2015-2017 роки, аби наповнити документ реальними та доцільними проектами. Докладніша інформація та електронні форми пропозиції ідеї проекту розміщені на сайті Львівської ОДА.


24 квітня 2014 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась експертна зустріч для обговорення пріоритетів урядової політики, ходу реалізації рішень Уряду в 2014 році в режимі відеоконференц-зв’язку на тему: "Зовнішні зносини з Російською Федерацією, США та ЄС" за участі Заступника Міністра закордонних справ України – керівника апарату Андрія Олефірова. Наш Інститут на відео-конференції представляв заступник директора з наукової роботи Андрій Ліпенцев.


Упродовж Великодніх свят у нашому Інституті гостювала делегація з Харківського регіонального інституту державного управління у складі 10 осіб.

Це вже не перший раз, коли наш Інститут приймає регіональні делегації з Києва, Харкова, Одеси та Дніпропетровська. Адже такі акції спрямовані на інтеграцію наших студентсько-слухацьких спільнот та єдність нашого народу.

Харківська делегація мала можливість взяти участь у майстер-класах з писанкарства у Шевченківському гаю, відвідала Крехівський монастир, поводила гаївки з дітлахами та гарно провела час у Жовкві.


18 квітня 2014 року науковці Львівського національного університету  ім.І.Франка  та члени Соціологічної асоціації України взяли участь у відео-конференції:"Регіони України: що нас роз’єднує та що об’єднує?", яка проходила з залученням вчених Київського національного університету ім.Т.Г.Шевченка, Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Луганського національного університету.  Модератором дискусії виступила д. с. н., проф. КНУ ім. Т. Шевченка Ольга Куценко. Наш Інститут на відео-конференції представляв заступник директора з наукової роботи Андрій Ліпенцев -  член Соціологічної асоціації України.


Студентсько-слухацька рада нашого Інституту в рамках проведення акції "Чисте довкілля" посадила нові насадження дерев та кущів у нашій алеї.

Щира подяка дирекції Брюховицького лісництва за допомогу у посадці дерев.


17 квітня 2014 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась експертна зустріч для обговорення пріоритетів урядової політики, ходу реалізації рішень Уряду в 2014 році в режимі відеоконференц-зв’язку на тему «Основні заходи соціальної політики щодо забезпечення соцзахисту та підтримки громадян АР Крим і м.Севастополя, що переселяються до інших регіонів України» за участі Заступника Міністра соціальної політики України – керівника апарату Віктора Іванкевича.

Докладніше...


Володимир Загорський оприлюднив звіт щодо депутатської діяльності у 2013 році

Докладніше...


10 квітня 2014 року в Інституті відбувся науковий семінар «Три сфери свободи: Джон Стюарт Мілль і далі». В роботі семінару взяли участь викладачі кафедри політичних наук та філософії, кафедри державного управління та місцевого самоврядування та аспіранти Інституту. Спеціальним гостем і головним доповідачем семінару був професор кафедри філософії університету Іллінойс-Спрінгфілд (США) др. Пітер Болтуц. Зокрема, др. Болтуц детально зупинився на академічній свободі, як вкрай важливому аспекті свободи у сучасному суспільстві, відмінному від інших аспектів – політичної, економічної і соціальної свобод.

Окрім того, на прохання учасників семінару, др. Ботлуц представив своє бачення щодо сприйняття поточної політичної ситуації в Україні в академічних колах США та Європи.


10 квітня 2014 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція щодо змін Умов прийому до вищих навчальних закладів (ВНЗ) у 2014 році за участі Міністра освіти і науки України Сергія Квіта.

Докладніше...


9 квітня 2014 року між Національною академією державного управління та її регіональними інститутами (Дніпропетровськ, Львів, Одеса, Харків) відбулася нарада-семінар у форматі відеоконференції з питань удосконалення паспортів спеціальностей галузі науки “Державне управління”.

Докладніше...


7 квітня 2014 року відбулася відкрита лекція доцента Вармінсько-Мазурського університету (м. Ольштин, Польща) д-ра Кшиштофа Сидоркевича на тему «Політична трансформація у Польщі».

Були представлені політичні, економічні та соціальні моменти трансформації польського суспільства у посткомуністичний період, окремі аспекти адміністративної реформи та виборчого процесу. Заняття відбулося у форматі діалогу, під час якого проводилося порівняння подій у Польщі із сучасними українськими подіями.

Д-р Кшиштоф Сидоркевич зараз проходить наукове стажування на кафедрі Європейської інтеграції та права нашого інституту.


4 квітня 2014 року, у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбувся День відкритих дверей, у якому взяли участь понад сто майбутніх студентів та слухачів магістерських програм із Пустомитівського, Жовківського, Мостиського районів Львівської області та Львова. Єдиний на західних теренах державний навчальний заклад, який готує професійних управлінців, вже вкотре підтвердив свою готовність прийняти нове поповнення та гарантує надання високоякісних освітніх послуг у галузі «Державне управління».

Програму дня презентації Інституту розпочала зустріч із керівництвом навчального закладу, яку відкрив перший заступник директора, завідувач кафедри кадрової політики та державної служби, д.держ.упр., професор Олександр Іванович Сушинський. Олександр Іванович ознайомив абітурієнтів із специфікою підготовки ефективних менеджерів, розповів про навчальний заклад та його перспективи, окреслив можливості як професійного та кар’єрного зростання, так і  подальшого навчання в магістратурі, аспірантурі та докторантурі, акцентував актуальність отримання якісної управлінської освіти саме у Львівському регіональному інституті державного управління.

Про організацію навчального процесу та дозвілля, можливості закордонних стажувань, проходження практики в органах державної влади та місцевого самоврядування, перспективи подальшого працевлаштування присутнім розповіли: декан факультету державного управління та місцевого самоврядування, к.і.н., доцент Анатолій Олександрович Каляєв, декан факультету економіки та менеджменту, к.е.н., доцент Олександр Станіславович Синицький, завідувач кафедри державного управління та місцевого самоврядування, д.держ.упр., професор Петро Михайлович Петровський, заступник завідувача кафедри менеджменту організацій, к.держ.упр., доцент Андрій Йосипович Серант, доцент кафедри економічної політики та економіки праці, к.е.н. Сергій Григорович Шевченко.

Студент факультету економіки та менеджменту, спеціальності «УП-21» Тарас Петрик поділився з майбутніми студентами усіма перевагами здобуття освіти у навчальному закладі, який став для нього, та для більшості його колег-студентів справді рідним.

Майбутні студенти та слухачі магістратури Інституту отримали вичерпну інформацію про сучасні управлінські спеціальності: «Державне управління» (кваліфікація – магістр), «Державна служба» (кваліфікація – магістр), «Публічне адміністрування» (кваліфікація – магістр), «Управління проектами» (кваліфікація – магістр), «Менеджмент» (кваліфікація – бакалавр), «Менеджмент організацій та адміністрування» (кваліфікація – магістр), «Управління персоналом та економіка праці» (кваліфікація – бакалавр, спеціаліст, магістр), «Туристичне обслуговування» (кваліфікація – молодший спеціаліст), за якими готують керівників органів публічної влади, фахівців у сфері інвестиційної діяльності та економічної безпеки, керівників проектів та програм.

Присутні дізнались про перспективи, зокрема про те, що після акредитації спеціальності «Місцеве самоврядування» відбуватиметься набір на цю спеціальність. Також, враховуючи потреби регіону у фахівцях туристичного менеджменту, Інститут працює над розширенням можливостей підготовки за спеціальністю «Туристичне обслуговування» із наданням кваліфікації «бакалавр». 

Для вступників на факультет державного управління та місцевого самоврядування проведено пробне комп’ютерне тестування з державно-управлінських, політико-правових, соціально-економічних, історико-культурних напрямків та з іноземної мови.

«Обираю професію державного службовця»  - така назва конкурсу, у якому взяли участь школярі. Конкурс відбувся у формі пробного тестування з української мови та літератури, математики, географії, історії України, іноземної мови (англійська, німецька, французька).

Усі охочі із зацікавленням подивились відеофільм про історію навчального закладу та його сьогодення, побували у спеціалізованих аудиторіях, комп’ютерних класах, у центрі мовної підготовки, оглянули зал для проведення відеоконференцій, бібліотеку, кафе-їдальню, гуртожиток, занурились в атмосферу студентського життя, і самі відчули себе студентами омріяного навчального закладу.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


4 квітня 2014 року доценти кафедри економічної політики та економіки праці нашого Інституту Катерина Бліщук і Євген Матвіїшин взяли участь у нараді щодо впровадження результатів Проекту «Розбудова спроможності до економічно обґрунтованого планування розвитку областей і міст України» (РЕОП) у навчальний процес Національної академії та її регіональних інститутів (Дніпропетровськ, Львів, Одеса, Харків). У нараді взяли участь віце-президент Національної академії Марина Білинська, директор Проекту РЕОП Пол Дарбі, директор Проекту РЕОП в Україні Ігор Санжаровський, консультанти Проекту РЕОП, викладачі Національної академії та її регіональних інститутів, які беруть участь у розробці навчальних матеріалів у рамках Проекту РЕОП. Основним питанням порядку денного робочої наради було обговорення впровадження в Національній академії та її регіональних інститутах навчального курсу із прогнозування розвитку територій.

Докладніше...


2 квітня 2014 року, відбулася нарада, у форматі відеоконференц-зв’язку, щодо забезпечення організації та проведення «Літніх шкіл» з проблем державного управління у Національній академії державного управління при Президентові України та її регіональних інститутах. Львівський регіональний інститут державного управління представив перший заступник директора Олександр Іванович Сушинський. У нараді також взяли участь: заступник директора з наукової роботи  Андрій Вікторович Ліпенцев, заступник директора з короткотермінового підвищення кваліфікації Богдан Михайлович Шевчук, декан факультету державного управління та місцевого самоврядування Анатолій Олександрович Каляєв, декан факультету економіки та менеджменту Олександр Станіславович Синицький.

Під час наради, роботу якої очолила віце-президент Національної академії державного управління при Президентові України Марина Миколаївна Білинська, обговорено програми «Літніх шкіл», стан готовності до проведення заходів, проблемні питання та шляхи їх вирішення.

Львівський регіональний інститут державного управління презентував колегам академічної спільноти програму проведення 2 – 6 червня 2014 року, літньої тренінгової школи «Лідерство в управлінській діяльності», для осіб, зарахованих у 2013 році до Президентського кадрового резерву «Нова еліта нації». Як зазначено під час презентації, програма – готова, уточнюється участь науково-педагогічних працівників та погоджується тематика проведення занять.

Оволодіння знаннями та уміннями, які складають основу професійної компетентності керівників-лідерів та забезпечують здатність до креативного мислення, прийняття ефективних рішень у нестандартних ситуаціях, застосування інноваційних підходів у роботі, організації ефективної комунікативної діяльності та командної роботи, здійснення самоменеджменту та розвитку лідерського потенціалу – така мета навчального заходу. Навчання відбуватимуться у форматі «круглих столів», майстер-класів, тренінгів, кейс-стаді, дискусій тощо.

Про свою готовність до проведення «Літніх шкіл»  доповіли також представники Національної академії та регіональних інститутів з Харкова, Одеси, Дніпропетровська. За результатами наради підготовлений проект відповідного рішення.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


27-28 березня 2014 року у Львові проходив Другий Всеукраїнський Форум місцевого самоврядування. Цьогорічний захід був присвячений необхідності надання більш широких повноважень місцевим органам влади у сферах місцевого економічного розвитку, фінансування, містобудівної політики та можливості впровадження електронного врядування.

Завданням цьогорічного Форуму було привернення уваги міжнародного співтовариства та українського суспільства до нагальної необхідності зміни умов функціонування місцевої влади, розширення її повноважень, зокрема в умовах підписання Угоди про Асоціацію з ЄС.

Під час заходу делегати форуму виробляли спільне бачення та узгоджували дії органів місцевого самоврядування українських міст, створенню. Було прийнято резолюцію мерів українських міст до центральних органів влади, яку скерують Кабінету Міністрів України.

Міністр економічного розвитку та торгівлі України Павло Шеремета у своєму виступі на відкритті Форуму зазначив: «Вихід один – включення всієї країни в процес відновлення, процес творення, що не можливо без місцевого самоврядування. Головна ідея полягає в тому, щоб через децентралізацію максимально залучити енергію та потенціал людей з міст, сіл для творення нової України».

Міський голова Львова Андрій Садовий наголосив: основою України є громади, які повинні дихати на повні груди. Директор з науки і розвитку Інституту громадянського суспільства Анатолій Ткачук зазначив, що Львів «має стати Давосом для українського місцевого самоврядування».

ЛРІДУ НАДУ був широко представлений на Форумі. Заступник директора з наукової роботи Андрій Ліпенцев виступив із презентацією «Співпраця стейкхолдерів для навчання місцевому економічному розвитку». Аспірант інституту міський голова Рави-Руської Ірина Верещук (науковий керівник – д. наук держ. упр. Олександр Кучабський) доповідала про проблеми та перспективи розвитку малих міст. Віктор Таран, директор Центру політичних студій та аналітики - випускник нашої аспірантури, який кілька років тому успішно захистив дисертацію в спецраді інституту, презентував доповідь на тему «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні» .


26 березня 2014 р. гостем Львівського регіонального інституту державного управління став Головний лікар Львівського обласного фізкультурно-лікувального диспансеру Степан Середа. Зважаючи на ті непрості виклики, які стоять перед сучасним українським суспільством, практикум «Перша медична допомога при травмах, нещасних випадках і пораненнях» зібрав як студентів та слухачів, так і викладачів та службовців Інституту. Учасники практикуму отримали важливі практичні поради як поводитись в небезпечних для здоров’я і життя ситуаціях.


24 березня 2014 року директор Інституту Загорський Володимир Степанович був нагороджений відзнакою Всеукраїнської Спеціальної Колегії з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю «За доблесть і професіоналізм» ІІ - ступеня.


Звітування аспірантів, атестація здобувачів наукового ступеня кандидата наук у весняну сесію 2014 року

з 1  до 11 квітня 2014 року на кафедрах Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України буде проведено звітування та атестацію наукових і науково-педагогічних кадрів.

Аспіранти та здобувачі наукового ступеня кандидата наук в обов’язковому порядку повинні особисто взяти участь у засіданні відповідної кафедри та подати у встановлений термін у відділ координації наукових досліджень та підготовки науково-педагогічних і наукових кадрів документи, підготовлені й отримані за результатами звітування (атестації).

Перелік документів ...

Структура звіту ...

Список осіб ...

Графік атестації ...

 

За більш детальною інформацією звертатись:
Відділ координації  наукових досліджень та підготовки науково-педагогічних і наукових кадрів, к. 205
тел: (032) 234-64-85


Открытое обращение коллектива Национальной академии государственного управления при Президенте Украины к коллективу Российской академии народного хозяйства и государственной службы при Президенте Российской Федерации


Звернення зборів трудового колективу Інституту до української громади! ...

Звернення зборів трудового колективу Інституту до регіональних інститутів Національної академії державного управління при Президентові України ...


13 березня 2014 року, гостем Львівського регіонального інституту державного управління став відомий український письменник, політичний та громадський діяч, засновник і директор видавництва «Український пріоритет» Володимир Шовкошитний. Зустріч, якою вшановано 200-річчя із дня народження Тараса Шевченка, відкрив перший заступник директора, професор Олександр Сушинський.

Перед тими, хто прийшов цього дня на зустріч, відкрилася постать людини неординарної, творчої, але, насамперед, національно свідомої, залюбленої в Україну, людини, яка шанобливо проносить крізь роки пророчі слова двох геніїв українського народу – Тараса Шевченка та Василя Стуса. Тож, недарма у творчому доробку Володимира Шовкошитного твори, присвячені Тарасові Шевченку та Василеві Стусу – «Шевченкіана», «Герої народжуються на могилах героїв» тощо. Загалом, 14 творів –збірки поезій, романи, науково-публіцистичні статті, а також – художньо-публіцистичні фільми, автором сценаріїв яких є Володимир Шовкошитний, пронизані духом патріотизму, правди і свободи як найвищої цінності.

Духовна сповідь поета Шовкошитного надихнула студенток четвертого курсу спеціальності «Управління персоналом» Галину Янишівську, Марту Малик та Марію Філяс на проникливе прочитання Шевченкової поезії.

Насолоду зустрічі з Володимиром Шовкошитним подарувала колегам, студентам та слухачам доцент кафедри політичних наук та філософії Ірина Кіянка.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


Вітання магістрам державного управління 2014 року випуску від голови Верховної Ради України Олександра Турчинова

Докладніше...


24 лютого 2014 року, профспілковим комітетом Львівського регіонального інституту державного управління прийнято рішення щодо надання матеріальної допомоги тим, хто постраждав у протистояннях в Києві. Допомога працівників Інституту є адресною. Кошти, зібрані благочинно вручаються персонально кожному постраждалому, який перебуває на лікуванні у Львівській міській лікарні швидкої медичної допомоги.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


19 лютого 2014 року, відповідно до наказу директора Львівського регіонального інституту державного управління, з метою самоорганізації охорони громадського порядку на території Інституту, було запроваджено цілодобове чергування працівників Інституту.

Працівники Інституту також долучилися до охорони громадського порядку на території Шевченківського району міста Львова. Чергування тривають.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


Шануймо Кобзареве слово!

До 200-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка

 

Неперевершену творчість СИНА УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ, БАТЬКА НАЦІЇ, ПРОРОКА І ПРОМЕТЕЯ – ГЕНІАЛЬНОГО ТАРАСА ГРИГОРОВИЧА ШЕВЧЕНКА – знають і цінують у всьому світі. Основною характерною рисою його творчості є те, що він з величезним захопленням ставився до історії рідного краю, над усе його приваблювала тематика, що відтворювала героїчне минуле українського народу.

Велика заслуга поета в тому, що він високо ніс ідеї демократизму, соціальної справедливості. Т. Г. Шевченко доклав стільки зусиль для пробудження національної самосвідомості й виховання національної гідності українського народу. Його безсмертне слово актуальне і сьогодні, спрямоване не в бік національної замкнутості й ворожнечі, а в бік порозуміння, співпраці усіх народів. Тарас Григорович Шевченко належить не тільки Україні, а всьому людству, хоч кожне його слово — про Україну.

Саме тому, до цього свята бібліотека Інституту підготувала книжкову виставку: „Безсмертне слово Кобзаря”.

 


13 лютого 2014 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: “Результати та перспективи впровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для хворих на гіпертонію та цукровий діабет” за участі Міністра охорони здоров’я України Раїси Богатирьової.

Докладніше...


6 лютого 2014 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: “Доступ людей з обмеженими можливостями до закладів культури” за участі першого заступника Міністра культури України Тимофія Кохана.

Докладніше...


21 січня 2014 року, у Львівському регіональному інституті державного управління розпочаласящорічна державна атестація в галузі знань «Державне управління» слухачів магістратури денної та заочної форм навчання.

У межах щорічної державної атестації відбуваються державні іспити та захисти магістерських робіт з актуальних питань державного управління та місцевого самоврядування, зокрема за такими спеціалізаціями, як: «Регіональне управління та місцеве самоврядування», «Регіональний розвиток», «Управління державними інституціями», «Політичні інститути і процеси», «Державне управління у сфері забезпечення національної безпеки», «Економічна політика», «Соціальна та гуманітарна політика», «Європейська інтеграція в умовах глобального врядування», «Управління охороною здоров’я».

Результати щорічної державної атестації слухачів магістратури у галузі знань «Державне управління», яка триватиме до 20 лютого 2014 року, підтвердять кваліфікаційний рівень майбутніх управлінців.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


З 13 січня до 5 березня 2014 року на базі Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України працюватиме ПУНКТ РЕЄСТРАЦІЇ осіб, які виявили бажання пройти зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) у 2014 році.

ПУНКТ РЕЄСТРАЦІЇ надає допомогу випускникам загальноосвітніх навчальних закладів у формуванні Заяв-реєстраційних карток до Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Режим роботи:
– з 9:00 до 17:00 (понеділок – четвер)
– з 9:00 до 16:00 (п’ятниця)
Тел. для довідок: (032) 244-81-12

Адреса: м.Львів-Брюховичі, вул.Сухомлинського, 16 (каб. 134)

16 січня 2014 року на базі нашого Інституту, а також регіональних інститутів НАДУ (Дніпропетровськ, Одеса, Харків) відбулась відеоконференція на тему: “Організація автомобільних пасажирських перевезень: виведення з ринку недобросовісних учасників перевезень” за участі представників Міністерства інфраструктури України.

Докладніше...Зв'язатися з представником приймальної комісії можна он-лайн за допомогою skype.
Наше ім'я: Lriduvstup

Колективний договір між адміністрацією і колективом Інституту на 2014 – 2016 роки0
Звіт депутата

ГРАФІК ПРОВЕДЕННЯ ЕКСПЕРТНИХ ЗУСТРІЧЕЙ ДЛЯ ОБГОВОРЕННЯ ПРІОРИТЕТІВ УРЯДОВОЇ ПОЛІТИКИ, ХОДУ РЕАЛІЗАЦІЇ РІШЕНЬ УРЯДУ в II кварталі 2015 року...

 


Звіт ЛРІДУ НАДУ за 2008 рік

Звіт ЛРІДУ НАДУ за 2009 рік
Звіт ЛРІДУ НАДУ за 2010 рік
Звіт ЛРІДУ НАДУ за 2012 рік
Звіт ЛРІДУ НАДУ за 2013 рік

Звіт ЛРІДУ НАДУ за 2014 рік


Лінки

:: Верховна Рада України

:: Президент України

:: Кабінет Міністрів України

:: Львівська обласна державна
:: адміністрація


:: Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти - ЛРЦОЯ


Для науковців:


План графік проведення міжкафедральних семінарів (розширених засідань)

Розклад занять аспірантів


Про опублікування результатів дисертацій на здобуття наукових ступенів доктора та кандидата наук...


Графік вступних іспитів у аспіратуру та докторантуру...

Програма вступних іспитів у аспіратуру та докторантуру...


Для студентів та слухачів:

Графік консультацій до державного іспиту...

Наказ про проведення державних екзаменів та захист магістерських робіт...

Графік проведення попереднього захисту магістерських робіт для спеціальності "Державне управління"...

Положення про написання та процедуру захисту магістерських робіт.....

Тематика магістерських робіт для слухачів спеціальності "Державне управління" на 2015/2016 навчальний рік.....

Методичні рекомендації для підготовки магістерських робіт студентами спеціальності “Управління персоналом та економіка праці”...

Методичні рекомендації для підготовки бакалаврських робіт студентами спеціальності “Менеджмент”...

Методичні рекомендації для підготовки магістерських робіт студентами спеціальності “Менеджмент організації та адміністрування”...

Перелік питань до державного іспиту для слухачів денної та заочної форми навчання спеціальності "Державне управління" (випуск 2015 року) ....

Перелік питань до державного іспиту для слухачів заочної форми навчання спеціальності "Державна служба" (випуск 2015 року) ...

Перелік питань до державного іспиту для слухачів заочно-дистанційної форми навчання спеціальності "Державне управління" (випуск 2015 року) ....


Архів новин:

– 2009р.

– 2010р.

– 2011р.

– 2012р.

– 2013р.

– 2014р.