Новини

Шановні колеги!

Прийміть найщиріші вітання з Новим 2016 роком та Різдвом Христовим!

   Нехай цей рік щасливою різдвяною зіркою засяє у Ваших оселях і принесе кожній родині сімейний затишок, щастя, достаток, здоров’я, здійснення професійних планів, мрій і сподівань, надійних друзів, духовне збагачення та віру у прийдешнє!

   Для кожного із Вас нехай Новий 2016 рік стане роком позитивних змін, добрих новин та радісних подій, а для України – роком утвердження миру, зміцнення незалежності, розвитку державності, економічної стабільності, духовного оновлення та процвітання!

   Добра, миру і злагоди Вашим родинам на увесь рік!   

З Новим роком та Різдвом Христовим!

Володимир Загорський,
директор Львівського регіонального інституту державного управління
Національної академії  державного управління при Президентові України,

 член-кореспондент НАН України, доктор економічних наук, професор


Оголошення!

15 квітня 2016 року в Інституті відбудеться науково-практична конференція за міжнародною участю «Проблеми розвитку публічного управління в Україні». У рамках конференції планується проведення круглих столів. Запрошуємо усіх бажаючих до участі.

Інформаційне повідомлення ...

Заявка на участь ...


Директор Львівського регіонального інституту державного управління
Національної академії державного управління при Президентові України, член-кореспондент НАН України,
доктор економічних наук, професор

ВОЛОДИМИР СТЕПАНОВИЧ ЗАГОРСЬКИЙ

 нагороджений Почесною грамотою Національної служби посередництва і примирення 

«за вагомий особистий внесок у запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), сприяння їх вирішенню, розвиток соціального діалогу в Україні та з нагоди 17-ої річниці від дня утворення Національної служби посередництва і примирення».

Львівський регіональний інститут державного управління НАДУ при Президентові України та Національна служба посередництва і примирення уклали угоду про співпрацю.

Почесною грамотою Національної служби посередництва і примирення також нагородженно заступника директора з наукової роботи, к.е.н., доцента Андрія Вікторовича Ліпенцева.

Щиросердечно вітаємо із відзнакою та бажаємо подальших успіхів!

 

 

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


Засяяла новорічними вогнями лісова красуня-ялинка

У Львівському регіональному інституті державного управління засяяла новорічними вогнями лісова красуня-ялинка, подарувавши атмосферу новорічно-різдвяних свят. Ініціативу активістів слухацького самоврядування з урочистого встановлення новорічної ялинки підтримали адміністрація Інституту, а також - увесь колектив навчального закладу.

Директор Львівського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України, член-кореспондент НАН України, доктор економічних наук, професор Володимир  Загорський привітав колектив з Новим роком та Різдвом Христовим.

«Нехай для кожного із вас новий рік стане роком позитивних змін, добрих новин, радісних подій, а для України – роком утвердження миру, зміцнення незалежності, економічної стабільності. Добра, миру і злагоди вам та вашим родинам на увесь рік!» - побажав слухачам, студентам та працівникам  Інституту Володимир Загорський.

Звертаючись до учасників урочистості із найкращими новорічними вітаннями, перший заступник директора, доктор наук з державного управління, професор Олександр Сушинський відзначив чудову ініціативу активістів Ради слухачів Інституту з  урочистого, святкового встановлення новорічної ялинки. Це не тільки старт новорічно-різдвяних свят, а й привід оцінити рік, що минає, чудова нагода змалювати перспективу. Олександр Сушинський побажав усім вдалого, успішного наступного року.

Декан факультету державного управління та місцевого самоврядування, кандидат історичних наук, доцент Анатолій Каляєв не тільки привітав своїх вихованців із новим роком, а й виконав почесну місію, вручивши голові Ради слухачів Наталії Горун подяку керівництва спеціалізованої школи-інтернату №104 за співпрацю.

У таку святкову мить активісти слухацького самоврядування мали можливість висловити щиру вдячність за найкращі умови для отримання знань, реалізації лідерських якостей у самоврядності. Вони саме так і сказали: «Наше слухацьке самоврядування – це міні-модель демократичного суспільства, яке прагнемо побудувати в Україні».

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


23 грудня 2015 року відбулося розширене засідання Науково-методичної ради за участю науково-педагогічних працівників Інституту.

Були обговорені важливі питання вдосконалення організації освітнього процесу в Інституті, зокрема:

 • про підготовку до атестації слухачів спеціальності «Державне управління»;
 • про співробітництво Інституту з органами державної влади та органами місцевого самоврядування;
 • про результати опитування слухачів і науково-педагогічних працівників;
 • про розробку освітніх програм та навчальних планів за спеціальностями 074 «Публічне управління та адміністрування», 073 «Менеджмент», 051 «Економіка» за першим (бакалаврським) та другим (магістерським) рівнями вищої освіти;
 • про організацію вступної кампанії у 2016 році;
 • про результати контролю якості навчальних занять у вересні-грудні 2015 р.;
 • про результати взаємовідвідування занять у вересні-грудні 2015 р.;
 • про план видання навчальної, наукової та довідкової літератури на 2016 рік;
 • про затвердження екзаменаційних білетів для атестації студентів спеціальностей «Управління персоналом та економіка праці» і «Менеджмент організацій і адміністрування;
 • про виконання годин навчального навантаження в системі підвищення кваліфікації.
За результатами обговорення ухвалені відповідні рішення Науково-методичної ради, спрямовані на вдосконалення організації освітнього процесу в Інституті.

Слухачі Одеського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України відвідали місто Львів

З триденним візитом до Львова завітали слухачі денної форми навчання Одеського регіонального інституту державного управління НАДУ. Гості приїхали на запрошення Ради слухачів ЛРІДУ НАДУ при Президентові України.

Декан факультету державного управління та місцевого самоврядування Львівського інституту Анатолій Каляєв наголосив на важливості налагодження партнерських відносин між інститутами Національної академії. На його переконання, це дасть можливість поглибити співпрацю між навчальними закладами у різних напрямах. Вітаючи гостей у стінах закладу, Анатолій Олександрович побажав їм плідної праці та цікавих дискусій.

Слухачі та викладацький склад Львівського інституту організували  засідання  круглого столу, під час якого йшлося про проблемні аспекти державної служби. Модератором обговорення виступила доцент кафедри державного управління та місцевого самоврядування Галина Дзяна. Участь в заході взяли кандидат економічних наук, заступник директора з наукової роботи Андрій Ліпенцев, заступник директора з виховної роботи, доцент кафедри політичних наук і філософії Ірина Кіянка, слухачі першого курсу Львівського та Одеського інститутів.

Спілкуючись з учасниками круглого столу, Андрій Ліпенцев наголосив на тому, що сьогодні в суспільстві відбуваються суттєві трансформаційні процеси, змінюється середовище, а перед державними службовцями завдання при прийнятті управлінських рішень. На його думку, слухачі інститутів НАДУ мають зосередити увагу на навчальному процесі, акумулювати всі зусилля, аби вже найближчим часом вони спряли розв’язанню соціально-економічного розвитку та могли надавати якісні публічні послуги громадянам. «У вас є всі можливості, щоб адаптуватися до змін, які сьогодні мають місце у системі публічного управління. Ви повинні будувати сильну у всіх аспектах міжнародної діяльності державу, - підкреслив науковець.

Докладніше ...


Вихованців Львівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату №104 привітали слухачі ЛРІДУ НАДУ з Днем Святого Миколая

17 грудня 2015 року, напередодні Дня Святого Миколая, колектив слухачів Львівського регіонального інституту завітав у гості до підопічних спеціальної школи-інтернат, що в Брюховичах, аби привітати їх зі святом.

Захід було проведено за ініціативи Ради слухачів ЛРІДУ НАДУ, які вже другий рік поспіль організовують свято для діток цього закладу.

 

Колектив Львівського культурно-мистецького центру «Острів дитинства» підготував театралізовану виставу, подарувавши масу теплих та добрих емоцій як для вихованців закладу, так і для його педагогів. Одразу по завершенню святкового дійства, слухачі Інституту вручили діткам новорічні подарунки.

Директор школи-інтернату Наталія Цимбалюк висловила вдячність слухацькому колективу Інституту за свято, яке вони підготували, та  наголосила, що сподівається на майбутню співпрацю із Львівським регіональним інститутом. «Наші дітки з нетерпінням чекали цього свята. Ви ж бачили  їхню реакцію, вони були веселими та щасливими, – сказала у коментарі Наталія Цимбалюк. – Ми б дуже хотіли надалі з вами співпрацювати».

Голова Ради слухачів ЛРІДУ НАДУ Наталія Горун зосередила увагу на важливості питання підтримки дітей з особливими потребами. За її словами, Інститут взяв під свій особистий  патронат школу-інтернат, тому його слухачі й надалі долучатимуться до життя закладу. Також вона зізнається, що співпраця не обмежуватиметься тільки передноворічними заходами. «Ми плануємо організувати ряд заходів наступного року, зокрема, перед Великодніми святами, а також до Дня захисту дітей», – резюмувала вона.

Окрім того, Наталія Горун висловила подяку за підтримку Брюховецькій селищній раді, а також керівнику культурно-мистецького центру «Острів дитинства» Сергію Котовському.

Керівник комітету освітньо-наукової діяльності та соціальної роботи Ради слухачів ЛРІДУ НАДУ при Президентові України говорить, що обрали цей заклад не випадково, оскільки очолює його людина, яка доклала чимало зусиль для відродження  школи-інтернату. Окремо Марія Васюник-Кулієва відзначила й роботу слухачів Інституту. «Я хочу подякувати нашим слухачам, які виявили бажання відвідати трішки інший світ – світ із дітьми з особливими потребами», – наголосила вона.

16 грудня 2015 року науковці нашого інституту в режимі відеоконференцзв’язку взяли участь у круглому столі на тему «СТРАТЕГІЧЕ УПРАВЛІННЯ В ПУБЛІЧНІЙ СФЕРІ».

Метою проведення заходу було підведення проміжних підсумків з підготовки підручника «Стратегічне управління в публічній сфері». Учасники обговорили питання стосовно ідеології та змістовного наповнення підручника, функціональних стратегій, сучасних методів та організаційної культури стратегічного управління.


15 грудня 2015 року у нашому інституті в режимі відеоконференцзв’язку відбулася зимова школа на тему «ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ ВЛАДИ: СУЧАСНІ ПІДХОДИ, ТЕХНОЛОГІЇ ТА ІНСТРУМЕНТИ».

Метою проведення заходу є підвищення професійної компетентності учасників зимової школи щодо сучасних наукових підходів до вирішення питань децентралізації влади в Україні, запровадження сучасних підходів, технологій та інструментів в процесах реалізації децентралізації влади, використання результатів наукових розробок з цієї проблематики в практичній діяльності органів публічної влади та при підготовці і підвищенні кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.

Вітання президента Національної академії державного управління при Президентові України Юрія Ковбасюка на адресу організаторів та учасників зимової школи ...

Програма зимової школи ...


Школярі долучаються до процесів управління

11 грудня 2015 року, у Львівському регіональному інституті державного управлівння відбувся круглий стіл для випускників загальноосвітніх шкіл Львова та смт.Брюховичі на тему: "Актуальні проблеми децентралізації влади в Україні та розвитку Львівської територіальної громади".

Сьогоднішні випускники шкіл – майбутні учасники процесів управління. Допомогти їм зорієнтуватися та утвердитися у виборі професійного шляху – така мета профорієнтаційної роботи, яку здійснює Інститут у контексті вступної кампанії-2016. А підписання угод про співробітництво між Інститутом та загальноосвітніми навчальними закладами – цьому підтвердження. 

Круглий стіл, у якому взяли участь понад шістдесят випускників навчальних закладів – гімназії ім. О.Степанівни та школи №41 м. Львова, відкрив перший заступник директора, д.держ.упр., професор Олександр Сушинський. Учасники круглого столу почерпнули для себе чимало нового, прослухавши цікаву доповідь Олександра Сушинського: «Децентралізація влади – основа демократії».

«Публічне управління та адміністрування» - така тема виступу к.держ.упр., доцента Ольги Федорчак. «Українська національна ідея» - таку тему висвітлив доцент кафедри європейської інтеграції та права, к.політ.н. Василь Пасічник.

Про особливості вступної кампанії 2016 року та про організацію навчального процесу розповіли учасникам круглого столу: відповідальний секретар Приймальної комісії, декан факультету економіки та менеджменту, к.е.н., доцент Олександр Синицький та декан факультету державного управління та місцевого самоврядування к.і.н., доцент Анатолій Каляєв.

Цікавим для школярів був виступ голови студентського самоврядування Артура Гураша, який розповів про те, чим живе студентство Інституту, про перспективи обраної професії.

Директори навчальних закладів – Лариса Василишин (гімназія ім. О.Степанівни) та Володимир Божейко (загальноосвітня школа №41) подякували організаторам круглого столу та висловили упевненість у подальшій співпраці.

Круглий стіл, який відбувся в Інституті – один із численних заходів, які ще планується провести у контексті вступної кампанії.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


СПІВПРАЦЮ СКРІПИЛИ ТРИСТОРОННІМ ДОГОВОРОМ

10 грудня 2015 року, у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбулося підписання Договору Взаєморозуміння в академічному й освітньому співробітництві між Львівським регіональним інститутом державного управління, Львівською обласною державною адміністрацією та Львівською обласною радою.

Договір про співпрацю підписали: Володимир Загорський – директор Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, член-кореспондент НАН України, Олег Синютка – голова Львівської обласної державної адміністрації, Олександр Ганущин – голова Львівської обласної ради.

Договір взаєморозуміння в освітньому та академічному співробітництві, підписаний сторонами, є логічним продовженням співпраці між Львівським регіональним інститутом державного управління, Львівською обласною державною адміністрацією та Львівською обласною радою з вирішення питань інноваційного (соціально-економічного, наукового і культурного) розвитку Львівщини та її адміністративно-територіальних.

Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України як вищий навчальний заклад у загальнонаціональній системі підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування здійснює підготовку управлінців для восьми областей Західної України. Науковці інституту досліджують актуальні питання територіальної організації влади за напрямом «Інституційний розвиток публічної влади», які можуть бути предметом впровадження у практику роботи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Відкриваючи урочисту церемонію підписання договору, перший заступник директора ЛРІДУ НАДУ при Президентові України Олександр Сушинський підкреслив, що співпраця Інституту, облдержадміністрації та обласної ради триває давно, але вперше назріла така необхідність, а радше – мотивація скріпити цю співпрацю тристороннім договором.

Володимир Загорський – директор ЛРІДУ НАДУ при Президентові України зазначив, що підписання договору є першим кроком до реалізації важливих реформ на Львівщині та у нашій державі. Науковці Інституту долучаються до процесів модернізації країни, надають експертно-аналітичні, консультативно-дорадчі послуги органам державної влади та місцевого самоврядування. Договором передбачена подальша співпраця у науковому та науково-експертному напрямках. Цьому сприятиме створення Координаційної ради з питань роботи з наукових розробок щодо інноваційного розвитку Львівщини та Центру тестування на предмет професійної підготовки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування. Актуальним є також створення на базі Інституту Центру антикорупційних досліджень. Договір про співпрацю сприятиме втіленню наших спільних планів, - підкреслив Володимир Загорський.

Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка наголосив на важливості підготовки висококваліфікованих державних службовців. Для підвищення ефективності роботи органів влади та місцевого самоврядування, а також – для розвитку територіальних громад, - підкреслив Олег Синютка, - вкрай потрібні професійні управлінські кадри. Тому, - звернувся він до присутніх слухачів та студентів, - ви маєте засвоїти якомога більше інформації та знань, щоб реалізувати ці знання на користь держави. Я переконаний, що вами гордитиметься вся країна, - сказав Олег Синютка.

Олександр Ганущин – голова Львівської обласної ради, підкреслив, що ми готуємося до істотної зміни повноважень, які прийдуть разом із децентралізацією. Істотних змін на краще зазнають інститут державної служби, інститут посадових осіб місцевого самоврядування. На жаль, ми живемо сьогодні в час, коли поки що скорочується кількість тих, хто перебуває на державній службі. Це такий час – час війни, час оптимізації. Але це не означає, що молоді люди не можуть претендувати на посади. Сьогодні знання мов, комп’ютерної грамоти, бажання працювати – це той старт, з яким можна йти на роботу в органи місцевого самоврядування чи державної влади, - підкреслив Олександр Ганущин, який є випускником магістратури Львівського регіонального інституту державного управління. Голова обласної ради також запросив слухачів та студентів взяти участь у конкурсах на посади керівників комунальних підприємств та закладів.

Під час підписання договору директор Львівського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України Володимир Загорський, голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка та голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин підкреслили особливу актуальність об’єднання зусиль і можливостей співпраці навчального закладу, який готує управлінців, та місцевих органів влади.

Укладення договору між інститутом, облдержадміністрацією та обласною радою відкриває нові можливості для співпраці за такими напрямками, як: інституційно-організаційний розвиток Львівщини, нормопроектна робота, робота з учнівською молоддю з питань розвитку нашого регіону.

Спільні зобов’язання передбачають: утворення на базі облдержадміністрації та обласної ради інститутського міжкафедрального Центру інституційного розвитку Львівщини; подальшу організацію та проведення спільних наукових, науково-практичних та науково-методичних комунікаційних заходів (конференцій, симпозіумів, круглих столів, нарад тощо). Зроблені акценти також на науково-просвітницьку діяльність, підготовку та видання енциклопедичної, довідкової і науково-популярної літератури, монографій, підручників, навчальних посібників з проблематики інноваційного розвитку тощо.

Договір передбачає утворення міжвідомчої ради з координації фундаментальних і прикладних досліджень, орієнтованих на інноваційний розвиток Львівщини; утворення на базі інституту Центру антикорупційних досліджень, Центру тестування публічних службовців і кандидатів на посаду публічної служби, Центру мовної підготовки публічних службовців.

Укладення цього Договору сприятиме подальшому науковому та науково-експертному супроводу діяльності Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради, а також – реалізації державної кадрової політики у контексті формування корпусу висококваліфікованих державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування у відповідних органах влади Львівської області.

У церемонії підписання договору взяли участь представники мас-медіа: Львівська обласна державна телерадіокомпанія «ТРК-Львів», телекомпанія Львівської обласної ради «Львів-ТБ», газета «Високий замок», радіо «Незалежність», суспільно-політичне інформаційне агентство «Медіастар». У вечірніх випусках інформаційних програм представлені інтерв’ю з директором ЛРІДУ НАДУ при Президентові України Володимиром Загорським та сюжети про перебіг церемонії підписання договору. Газета «Високий замок», наступного дня, 11 грудня 2015 року, опублікувала інформацію про підписання договору.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ 


9 грудня 2015 року у нашому інституті відбувся семінар д-ра Мішель Вазкез (Університет Гонзага, США) на тему «Лідерство, орієнтоване на служіння: щодня робимо світ кращим». Д-р Вазкез представила основні положення концепції сервісного лідерства, розробленої американським науковцем Робертом Грінліфом, та особливості її застосування в державному управлінні, зокрема на прикладі своєї роботи в Офісі губернатора штату Вашингтон (м. Олімпія, США).


Про нас пише «Gustrower Anzeiger» - «Гюстровський вісник» (Німеччина):

«На Гюстровському озері на деякий час забуваються проблеми»

Навчальні поїздки слухачів, студентів та педагогів Львівського регіонального інституту державного управління до Німеччини, зокрема у м. Гюстров, в Інститут державного управління, поліції та права, стали вже традиційними. На одну із останніх поїздок відгукнулося місцеве видання «GustrowerAnzeiger» (Гюстровський вісник»), яке опублікувало статтю під заголовком: «На Гюстровському озері на деякий час забуваються проблеми».  Ось що пише вісник:

«Після тижня перебування у м. Гюстров 18 студентів та 2 доцентів з України збираються додому. Вже більше 10 років існують партнерські стосунки між Львівським регіональним інститутом державного управління та інститутом державного управління поліції та права м. Гюстров.

Важливою складовою цієї співпраці є взаємні навчальні поїздки, під час яких учасники на місці знайомляться із роботою державних органів та системою навчання державних службовців. Зустріч у районній адміністрації, а також – заняття в Інституті державного управління були складовими частинами програми перебування. При цьому. Українські учасники знайомилися із містом Ернста Барлаха, відвідали Росток і Шверін, а також брали участь у низці заходів. Не забували й про дозвілля. Всім особливо сподобалися перегони на човнах між українською та німецькою командами.

Учасників цікавили не лише питання професійного характеру та культурна програма. Були розглянуті також виклики, які постали перед Україною. Богумила Лесечко, - продовжується у статті, - представила ситуацію на її Батьківщині. «Ми із Західної України. Там спокійно, не стріляють, але війну в нашій країні ми відчуваємо всі, - сказала вона. Найбільше страждають діти із сімей, які під час війни змушені були тікати зі Сходу. Вони були вирвані із свого звичного оточення, тож на новому місці змушені адаптуватися. У цьому їм допомагають і студенти Львівського регіонального інституту державного управління. Нам потрібний мир, - каже Лесечко. Це було б добре і для людей в Росії».

У статті також йдеться про Львівський регіональний інститут державного управління, про те, хто навчається в Інституті та які спеціальності опановують слухачі та студенти.

Щодо перегонів на озері Гюстрова, то вісник пише: «Перегони завершилися перемогою дружби. Найголовніше, що українські та німецькі студенти отримали море позитивних вражень. До того ж, представники спортивного клубу м. Гюстров Уве Кункель та Майк Дітріх методом експрес-курсу навчили обидві команди основам цього виду спорту».  

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


Зустріч з «Високим замком»

9 грудня 2015 року, гостями Львівського регіонального інституту державного управління стали наші незмінні медіа партнери – генеральний директор Видавничого дому «Високий замок» Степан Курпіль та головний редактор газети «Високий замок» Наталія Балюк.

Такі зустрічі з інформаційним партнером Інституту -  редакцією газети «Високий замок», однієї із найбільш рейтингових газет не тільки західного регіону, але й України, є для нас традицією дружнього спілкування та цікавого діалогу. А візит відомих особистостей, потужних медіа менеджерів, професіоналів журналістики Степана Курпіля та Наталії Балюк – це ще й можливість розширити свій інформаційний простір, дізнатись про те, як твориться газета, чим живе сьогодні і які плани має на майбутнє. 

 

Генеральний директор Видавничого дому «Високий замок» Степан Курпіль розповів присутнім про діяльність видавництва, його розвиток та певні проблеми, пов’язані із загальною економічною ситуацією в країні. Однак, зазначив він, треба розвиватися і працювати, незважаючи на труднощі, і вірити, що ми подолаємо їх.     

Наталія Балюк – головний редактор «Високого замку», зауважила, що попри те, що інтернет витісняє не тільки друковані видання, але й телебачення, газета має свого вдячного читача. Нам важливо відрізнятися аналітичністю, ексклюзивністю. Подаючи інформацію про події, ми не нав’язуємо читачеві своєї позиції, а подаємо дві або кілька думок з приводу однієї події. Наш читач завжди має свій власний вибір, - сказала Наталія Балюк.

Приваба нашої газети та, що ми її розцінюємо як сімейну газету,  - сказала Наталія Балюк. Вона розповіла про нові тематичні видання «Високого замку»: «Життя і жінка», «Добре здоров’я», «Добрий господар», «Добра кухня». У доробку видавців також і книжки. Багато планів і на наступний рік, але це буде приємним подарунком читачеві газети.

А коли наші гості запросили присутніх до діалогу, слухачі та студенти, науково-педагогічні працівники поспішили задати  свої запитання. Прозвучали побажання писати більше про наш інститут, про студентське життя, працевлаштування молодих людей. Було і критичне зауваження, що, преса змальовує усіх чиновників чорною фарбою. Каже, що вони бюрократи, бездушні люди. Але ж серед чиновників є чимало тих, хто працює чесно, любить свою роботу, добре ставиться до людей.

На запитання про ставлення до політичної реклами, Наталія Балюк відповіла, що як головний редактор газети, вона читає всю політичну рекламу, і стежить за тим, щоб не було образливих слів, антидержавних закликів. Така редакційна політика, а читач сам відрізнить зерно від полови, - резюмувала вона.

Головний редактор газети звернулася до молоді виявляти більшу активність, писати телефонувати до редакції, висловлювати критичні зауваження і пропозиції, пропонувати теми, розповіді про людей цікавої долі, творчих, небайдужих до своєї справи та світу.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


Про реалії АТО - відверто

8 грудня 2015 року у Львівському регіональному інституті державного управління відбулася зустріч студентів та слухачів інституту із Тимуром Баротовим – капітаном ІІ рангу, підполковником запасу батальйону «Айдар» ЗСУ, який розповів про реалії АТО.

Докладніше ...


Співпрапця з органами публічної влади - в дії

8 грудня 2015 року на запрошення випускника Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України – міського голови м Червоноград Львівської області Андрія Залівського представники Інституту, а саме: Олександр Сушинський – д.держ.упр., професор, перший заступник директора, завідувач кафедри кадрової політики та державної служби і Тарас Кіцак – к.держ.упр., заступник начальника навчально-методичного відділу, старший викладач кафедри кадрової політики та державної служби взяли участь у роботі конкурсної комісії з відбору кандидатів на вакантні посади заступників міського голови і керуючого справами виконкому Червоноградської міської ради.

Також до складу комісії увійшли Павло Шеремета – екс-міністр економічного розвитку і торгівлі України, засновник Києво-Могилянської бізнес-школи (KMBS), президент Київської школи економіки і Володимир Семенишин – директор з виробництва та розробки програмного забезпечення компанії SoftServe.

Комісія заслухала 8 претендентів на посаду першого заступника міського голови (питання економіки та фінансів), претендента на посаду заступника міського голови (питання житлово-комунального господарства, будівництва та архітектури, енергозбереження), 6 претендентів на посаду заступника міського голови (питання освіти, культури, молодіжної політики, фізкультури і спорту, соціального захисту населення та охорони здоров’я) та 2 претендентів на посаду керуючого справами виконавчого комітету Червоноградської міської ради.

За результатами роботи комісія дала рекомендації міському голові щодо кандидатур на зазначені вакантні посади, які будуть подані на затвердження сесією Червоноградської міської ради.

Крім того окреслені подальші напрями співпраці Інституту з органами публічної влади, в тому числі й Червоноградською міською радою Львівської області.


7 грудня – День місцевого самоврядування

Місцеве самоврядування є однією з найважливіших передумов демократичного розвитку українського громадянського суспільства, чинником ефективності самоідентифікації та самоусвідомлення спільності інтересів і потреб вільних територіальних громад.

Підтримка місцевого самоврядування державою і створення умов для стійкого саморозвитку територіальних громад повинні бути орієнтовані на ефективне та узгоджене функціонування муніципальних органів, державних і громадських інститутів з метою забезпечення конституційних прав і свобод громадян України, підвищення життєвого рівня і добробуту українського народу.

Бажаючі можуть ознайомитися з літературою, яка відображає історію становлення та розвитку місцевого самоврядування  в Україні як складової державного управління, спрямованої на задоволення потреб суспільства, забезпечення захисту основних прав і свобод людини, послідовного і сталого розвитку країни та поступового входження її до європейської спільноти.


1 грудня 2015 року в Інституті відбувся семінар «Публічне управління та сталий розвиток», який було приурочено до початку роботи Паризького кліматичного саміту COP-21. Семінар відбувся за підтримки проекту Програми розвитку ООН «Інтеграція положень Конвенцій Ріо в Україні». Метою проекту є сприяння виконанню Україною положень трьох конвенцій Ріо на основі посиленого інституційного потенціалу та курсу на забезпечення сталого розвитку.

Учасники семінару розглянули широке коло питань, зокрема стан імплементації глобальних конвенцій ООН та інших міжнародних угод в Україні, аспекти впровадження політики сталого розвитку на регіональному та місцевому рівнях, особливості прийняття управлінських рішень при формуванні та реалізації політики сталого розвитку.

В рамках заходу науковці Національної академії державного управління передали бібліотеці інституту 25 примірників навчального посібника «Публічне управління в забезпеченні сталого розвитку», який підготовлено в рамках проекту «Інтеграція положень Конвенцій Ріо в Україні». Електронна версія цього посібника, а також інших навчальних семінарів буде розміщена у відкритому доступі в групі Інституту у мережі Фейсбук.

Про проект Інтеграція положень конвенцій Ріо у національну політику України ...

Чому виконання Конвенцій Ріо є важливим для сталого розвитку? ...


Схилімось у скорботному уклоні – розіп’ятій душі народу

Нехай навіть запізнілими дзвонами покличемо мільйони людських душ, щоб вписати їх у єдиний простір нашої пам’яті. Їх ніхто вже не запалить…

Свіча мільйонів замордованих голодною смертю погасла у далекому 1933-ому.

Ми ж, запалімо свічку скорботи, щоб її бачили зорі – розіп’яті душі стражденного народу…

27-28 листопада 2015 року, Львівський регіональний інститут державного управління вшановував пам’ять загиблих від геноциду українського народу, вчиненого тоталітарним сталінським режимом.

«Пам’ять народу – джерело державотворення» - така тема лекції, яка об’єднала слухачів та студентів Інституту у єдиному просторі пам’яті минулого та погляду у прийдешнє. Лекцію прочитав доцент кафедри європейської інтеграції та права, к.політ.н. В.М. Пасічник.

«Замордовані голодом…» – стенд, облаштований у фойє навчального закладу, промовляє до нас: «Пам’ятаймо», «Не забуваймо – заради майбутнього». 

Науково-педагогічні працівники, слухачі та студенти Інституту взяли участь в інформаційно-просвітницькому проекті «Спротив геноциду», який відбувся 28 листопада у Львові, а також поклали квіти до пам’ятника жертвам політичних репресій.

У контексті відтворення історичної правди боротьби за незалежність України, педагоги, слухачі та студенти мали низку зустрічей із представниками громадських організацій щодо спільної діяльності.

На знак вшанування пам’яті жертв голодомору, 28 листопада, кожен із нас приєднався до загальнонаціональної хвилини мовчання «Запали свічку».  

Пам’ятаємо – заради майбутнього!

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


ГОЛОДОМОР – НАША ПЕЧАЛЬ І СКОРБОТА

Запалим свічку. Пам’ять струмує.
Складемо долоні – молімось брати.
За убієнних голодом сумуєм.
Земля їм пухом…
Господи прости…

Микола Дорош

День пам’яті жертв голодоморів – щорічний національний пам’ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада. Скорботна річниця національної трагедії Українського народу не історична минувшина, а болюча фізична і духовна рана, яка наскрізь жагучим болем пронизує нашу історичну пам’ять. Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок вписано криваво-чорним кольором. Однією з таких сторінок був голодомор 1932-1933 рр. Не було ні війни, ні посухи. А була тільки зла воля одних людей проти інших.

До Дня пам’яті жертв голодомору та політичних репресій в бібліотеці Інститу презентовано книжкову виставку «Голодомор – наша печаль і скорбота». На книжковій виставці представлено документи, та публікації про геноцид української нації, спогади і свідчення очевидців, тих, хто у своїй пам’яті крізь роки проніс страждання та біль спричинені тоталітарним режимом.


Бібліотека інституту щиро вдячна – видатному українському поету, перекладачеві, літературному критикові, визначному громадсько-політичному діячеві вельмишановному Дмитру Павличку та видавництву Соломії Павличко «Основи» за книги, отримані в дар.

Це 10-ти томне видання містить визначальні суспільно-політичні та художні пам'ятки, починаючи від доби Києворуської держави (Х-ХШ століття), які репрезентують зародження і становлення державного мислення в епоху Середньовіччя, до часів національно-визвольного руху другої половини 1980-х років, відродження незалежної Української держави 1991 року. Акцентується увага на внутрішній і зовнішній політиці України, стратегії й тактиці розбудови держави.

 


День Гідності та Свободи

Схиліть голови низенько в Майдану річницю,
Бо лилася кров героїв неначе водиця.
Як це боляче згадати – сльози навертають,
Бо загиблих до життя уже не вертають.

Із метою відзначення річниць початку доленосних для України подій Помаранчевої революції та Революції Гідності, віддання належної шани громадянському подвигу, вшанування патріотизму і мужності людей, які виступили на захист демократичних цінностей, відстояли національні інтереси і європейський вибір нашої держави, 21 листопада у всіх містах України відзначать День Гідності та Свободи. Революція гідності не тільки сколихнула країну хвилею нечуваного патріотизму, а й показала важливість національної ідеї. Нині саме за неї триває боротьба, і те, наскільки ця боротьба буде успішною, залежить від кожного з нас.

Із нагоди цієї дати в бібліотеці Інституту розгорнуто книжкову виставку «День Гідності та Свободи». На виставці представлені видання, які висвітлюють історичні події сучасної України.


23 листопада 2015 року відбулось засідання Колегії Громадської ради при ЛОДА на якому було заслухано звіт постійних комісій з питань економіки та питань законності Громадської ради при ЛОДА відносно роботи з аналізу виконання програм ЛОДА, що стосуються профілю даних комісій.

В роботі колегії взяли участь і експерти Інституту. Докторант Інституту Зоряна Бурик, голова комісії з економіки громадської ради ЛОДА, презентувала доповідь щодо виконання програм економічного розвитку ЛОДА. Заступник директора з наукової роботи Андрій Ліпенцев у своєму виступі наголосив на необхідності, по-перше, оцінки громадськістю документів публічної політики загалом, та програм економічного розвитку зокрема, по-друге, напрацювання дієвих механізмів впливу на підвищення їх результативності.


19 листопада 2015 року у Будинку Вчених в рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії з просування реформи децентралізації “Посли Реформ” відбулась регіональна конференція з децентралізації. Гостями конференції стали комісар ЄС з питань розширення та політики сусідства Йоханнес Ган, голова представництва ЄС в Україні Ян Томбінський, народні депутати України, члени команди «Послів реформ», Ганна Гопко, Вікторія Пташник та Остап Єднак.

В конференції взяли участь представники Інституту – заступник директора з наукової роботи Андрій Ліпенцев та завідувач кафедри економічної політики та економіки праці Ольга Крайник. Зокрема, Ольга Крайник у своєму виступі розкрила аспекти фінансової децентралізації і її можливих ризиків. Андрій Ліпенцев, під час обговорення з командою «Послів реформ» підняв питання про створення Центрів надання адміністративних послуг в об‘єднаних територіальних громадах і координації їх діяльності на центральному рівні.


9 листопада 2015 року у День української писемності та мови, у Львівському регіональному інституті державного управління понад 120 осіб (представники адміністрації, науково-педагогічні працівники, слухачі та студенти Інституту) взяли участь у написанні Всеукраїнського диктанту національної єдності.

 


Мова  - духовний скарб нації

Мово ж моя, мово,
Мово України
Ти моя казкова
Пісня солов'їна.
Йди по світу гідно,
В шані і привіті
 Ти для мене рідна
 І найкраща в світі!
                             ( А.Загрудний)

9 листопада щорічно відзначаємо День української писемності і мови. Це свято вшановує вся наша держава. Бо мова – основа духовного життя. Суспільство не може існувати без мови – засобу спілкування між людьми, засобу вираження думки і передачі досвіду сучасникам і наступним поколінням.

День української писемності і мови було встановлено Указом Президента України в 1997 році і відзначається  на честь українського літописця Нестора - послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з Преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

У цей день – 9 листопада  за традицією покладають квіти до пам’ятника Несторові Літописцю, відзначають найкращі здобутки просвітителів та мовознавців у сфері мови та культури України, заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою.

До цього Дня працівники бібліотеки інституту підготували книжкову виставку «Мова – духовний скарб нації». Експозиція містить різноманітну літературу, пов’язану з українською мовою.

Для пошуку інших видань радимо скористатися також електронними ресурсами бібліотеки та традиційними картковими каталогами.


12 жовтня 2015 року відбувся відкритий семінар на тему «Проблеми біженців у Німеччині: виклики для державного управління». Професор Інституту державного управління, поліції та права Федеральної землі Мекленбург – Передня Померанія п. Хольгер Франке детально описав слухачам факультету державного управління та місцевого самоврядування критичний стан справ, який склався в Європейському Союзі та у Німеччині у результаті масштабного напливу біженців. Відповідаючи на численні запитання аудиторії, п. Франке також окреслив плани та дії федерального уряду, а також земельних адміністрацій щодо подолання негативних наслідків цієї ситуації.


Двадцятирічному ювілею Інституту – присвячена!

9 жовтня 2015 року, у Львівському регіональному інституті державного управління відбулася щорічна науково-практична конференція за міжнародною участю на актуальну для України тему: «Модернізація системи державного управління: теорія та практика». Конференція присвячена двадцятиріччю навчального закладу.

Державне управління потребує модернізації, сприяти якій підготовкою професійних менеджерів покликаний Львівський регіональний інститут державного управління, який відзначає своє двадцятиріччя – такий акцент науково-практичної конференції за міжнародною участю «Модернізація системи державного управління: теорія та практика». Велику зацікавленість в обговоренні актуальних для молодої демократичної України питань розвитку державності виявили партнери Львівського регіонального інституту державного управління – Інститут державного управління, поліції та права Землі Мекленбург – Передня Померанія (Німеччина).

Основна мета науково-практичної конференції – залучення науково-педагогічних працівників, представників органів державної влади та місцевого самоврядування до дискусії, обміну досвідом і підготовки пропозицій, рекомендацій щодо проблемних питань та окреслення напрямків реформування системи державного управління.

У цьогорічній науково-практичній конференції взяли участь: науково-педагогічні працівники, докторанти, аспіранти, здобувачі наукового ступеня кандидата наук Національної академії та її регіональних інститутів – з Києва, Львова, Одеси, Харкова, Дніпропетровська, з інших навчальних закладів України, а також - державні службовці та посадові особи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, науковці Республіки Польща, Німеччини, представники мас-медіа.

На адресу керівництва Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України та учасників науково-практичної конференції надійшли вітання від президента Національної академії державного управління при Президентові України Ю. Ковбасюка, директора Харківського регіонального інституту державного управління Л. Бєлової, керівництва органів державної влади та місцевого самоврядування.

Конференція, присвячена двадцятиріччю Інституту, розпочалась пленарним засіданням, роботу якого вступним словом відкрив директор Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, член-кореспондент НАН України, заслужений діяч науки і техніки України Володимир Загорський. «Нам випало жити у непростий для країни час, коли кожного дня неоголошеної війни, у важких боях за звільнення східних теренів України, мужні і відважні патріоти на вівтар свободи, миру та спокою на нашій землі покладають найцінніше – своє життя, - наголосив Володимир Загорський. - Уперше для кожного із нас слова: національна безпека, мир, незалежність, патріотизм – наповнились реальним  змістом».

Директор запросив присутніх хвилиною мовчання вшанувати пам’ять Небесної Сотні та тих героїв, які віддали своє життя за встановлення миру і спокою в Україні.

Для науковців та педагогів, майбутніх магістрів державного управління, уперше, окрім освітнього фронту, сьогодні пріоритетними є ті фронти, де вирішується доля країни, - акцентував Володимир Загорський. -  Є серед них і ті, хто за відвагу і мужність відзначені найвищими державними нагородами. На них, патріотів країни, які пройшли і проходять трагічну школу життя, беруть на себе відповідальність за майбутнє, держава покладає неабиякі надії. Гордимося своїми колегами та вихованцями і ми, адже саме їм належить модернізувати систему державного управління, відтак і країну, яка сьогодні має особливу потребу у професійних управлінських кадрах.
Наше спільне завдання, зазначив Володимир Загорський, у надзвичайно складних умовах сьогодення, засобами наукового пізнання забезпечити поступальний рух держави через напрацювання та реалізацію комплексу гуманітарних та соціально-економічних реформ, зокрема становлення технологічно нового та досконалого державного менеджменту, побудови нової системи державного управління шляхом ефективної реалізації кадрового потенціалу, удосконалення наукового та інформаційного забезпечення демократичного врядування в Україні. У цій площині постановки базових пріоритетів і стратегічних завдань визначена проблематика науково-практичної конференції.  

Учасників конференції привітали: Андрій Корнат – заступник голови Львівської обласної державної адміністрації, Євген Захаревич – керуючий справами Львівської обласної ради, які з нагоди ювілею Інституту, від імені голови облдержадміністрації та голови обласної ради вручили науково-педагогічним працівникам грамоти та відзнаки; Василь Кравців – директор ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України», д. е.н., професор; Петро Куцик – ректор Львівської комерційної академії, д.е.н. професор; Олег Зинюк – директор Західного наукового центру, к.т.н., доцент.

Із доповідями на пленарному засіданні виступили:

Володимир Загорський директор ЛРІДУ НАДУ, д. е. н., професор, член-кореспондент НАН України, заслужений діяч науки і техніки України (Тема: “Модернізація державного управління: внесок Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (1995 – 2015 рр.)”; Ян Паства ректор Національної школи державного управління Республіки Польща (Тема: “Реформа державної служби і сучасні підходи до управління персоналом на державній службі Республіки Польща”); Олександр Сушинський перший заступник директора, доктор наук з державного управління, професор (Тема: “Децентралізація влади в аспекті проекту змін до Конституції України”); Хольгер Франке др., доцент кафедри загального управління Інституту державного управління, поліції та права землі Мекленбург - Передня Померанія (Німеччина) (Тема: “Проблеми біженців у Німеччині: виклики для державного управління”); Антоній Соболевські – президент Товариства «Час-Простір-Тотожність» (м. Щецин, Республіка Польща), керівник польсько-українського проекту «Співробітництво адміністрації та неурядових організації для надання суспільних послуг» (Тема: “Модель делегування суспільних послуг: досвід Польщі для України”).

 

Учасники конференції працювали у 7-и секціях за такими актуальними тематичними напрямками: Теоретико-методологічні та прикладні проблеми модернізації державного публічного управління (модератори:Петровський П. М., д. держ. упр., професор; Сидорчук О. Г., к. держ. упр., доцент); Публічна політика і публічне врядування в умовах реформ (модератори:Колодій А. Ф., д. філос. н., професор; Буник М. З.,  к.політ. н., доцент); Проблеми соціально-економічного розвитку інформаційного суспільства (модератори: Матвіїшин Є.Г., д. е. н., доцент; Новосад В. П., к. ф.-м. н., доцент); Реформування публічного управління та сектору безпеки в Україні на європейських засадах (модератор: Красівський О. Я., д. і. н., професор); Розвиток публічної служби в умовах децентралізації влади (модератор:Сушинський О. І., д. держ. упр., професор); Використання методології управління проектами в адмініструванні та виробництві (модератори: Дробот І. О., д. держ. упр., професор; Федорчак О.В., к. держ. упр., доцент); Лінгвістичні та методичні аспекти фахового тексту(модератори: Лесечко Б. В., к. філол. н., доцент, Коцюба Н. Й., к. філол. н.)

Під час конференції відбувся круглий стіл на тему: «Тренди PublicManagement: лідерство, HRM, інновації, ефективність публічних послуг»    (модератори: Ліпенцев А. В., к. е. н., доцент; Рудніцька Р. М., к. е. н., доцент; Чубара Т., к. держ. упр.).

До конференції видано збірник матеріалів науково-практичної конференції: “Модернізація системи державного управління: теорія та практика”.

У роботі конференції взяли участь представники мас-медіа: Львівська державна телерадіокомпанія «ТРК – Львів», Телерадіокомпанія Львівської обласної ради «Львів-ТБ» (генеральний директор телекомпанії «Львів-ТБ» Ярослав Антонійчук та заступник генерального директора «Львів0-ТБ» Іванна Савченко), Львівське обласне радіомовлення, суспільно-політичне інформаційне агентство «Медіастар».

Інтерв’ю з директором ЛРІДУ НАДУ при Президентові України  Володимиром Загорським щодо двадцятирічної місії Інституту щодо підготовки професійних менеджерів у контексті модернізації державного управління, а також – відеорепортаж про перебіг конференції представлено у випуску програми «Новини» ТРК «Львів», у вечірньому випуску програми «Очі. Новини» - «Львів-ТБ» Володимир Загорський акцентував на розвиток науки «Державне управління», перспективи підготовки дипломованих фахівців у галузі державного управління  та двадцятирічний ювілей, який цьогоріч відзначає Львівський регіональний інститут державного управління.  

Суспільно-політичне інформаційне агентство «Медіастар» представило громадськості репортаж про перебіг науково-практичної конференції у Львівському регіональному інституті державного управління, а також – ексклюзивне інтерв’ю з директором ЛРІДУ НАДУ при Президентові України Володимиром Загорським.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


Міжнародна конференція «Лібералізм, посткомунізм і реформи»

1-2 жовтня 2015 року у Львові відбуласяся міжнародна конференція «Лібералізм, посткомунізм і реформи». Це була вже третя конференція з серії «Людвіґ фон Мізес і сучасні суспільства», започаткованої кафедрою політичних наук і філософії Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України 2011 року на честь відомого австрійського вченого, ліберального мислителя та нашого земляка.

Співорганізаторами конференції були Центр міської історії Центрально-Східної Європи (Львів), Інститут Кеннана (Київ), Фонд Фрідріха Наумана (Київ), Представництво OеAD у Львові, Академія капіталізму та обмеженого урядування (Спрінґфілд, США), Центр публічної політики і врядування (Львів).

У конференції взяли участь науковці з України, Солучених Штатів Америки, Австрії, Словенії та Польщі, які обговорили актуальність ідей Людвіґа фон Мізеса та австрійської школи політичної економії у сучасній Україні, ролі лібералізму як ідеологічної основи реформ в економіці та публічному врядуванні, досвід реформування посткомуністичних суспільств та становлення правових держав.

Програма конференції ...

Сonference program ...


2 жовтня 2015 року у рамках міжнародної конференції «Лібералізм, посткомунізм і реформи» відбулася зустріч слухачів ЛРІДУ НАДУ з лідерами міжнародної організації Європейські студенти за свободу (European Students for Liberty) Роландом Фрітцом та Роком Новаком, на якій були обговерні питання ліберальних цінностей та молодіжних рухів у сучасних суспільствах.


Оголошено прийом до докторантури та аспірантури на конкурсній основі у 2015 році

за спеціальностями галузі науки «Державне управління»:

 • за державним замовленням – на підставі договорів-направлень (на навчання з відривом від виробництва); на підставі рекомендацій (на навчання без відриву від виробництва);
 • понад державне замовлення – за договором на умовах контракту.

за спеціальностями галузі економічних наук:

 • за договором на умовах контракту.

Докладніше ...


Семінар «Запобігання та протидія проявам корупції на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування»

В Інституті з 21 вересня до 19 листопада ц.р. проводиться одноденний тематичний семінар «Запобігання та протидія проявам корупції на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування» для державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування Західного регіону України. Загалом навчанням у цьому заході передбачено охопити 2127 осіб.

Семінар відбувається відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 06.07.2011 № 642-р «Про підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування з питань запобігання і протидії проявам корупції на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування» та нормативних актів Національного агентства України з питань державної служби.

Заняття слухачам проводять викладачі Інституту та практики –  представники органів державної влади та працівники силових структур Львівщини.

Навчання здійснюється за рахунок державного бюджету.

Зацікавлені у навчанні своїх працівників за тематикою семінару органи державної влади та місцевого самоврядування Західного регіону України можуть звернутися до Міжрегіонального управління Нацдержслужби у Львівській та Закарпатській областях. Контактні телефони: (032) 297 51 76 та (032) 297 56 30.


9 вересня 2015 року, у Львівському регіональному інституті державного управління відбулася звітна конференція слухачів ІІ курсу денної форми навчання факультету державного управління та місцевого самоврядування, за результатами стажування у центральних органах державної влади України та за кордоном.

Слухачі Дорош Уляна та Козловська Христина розповіли про свою практику в Адміністрації Президента України. Галина Віхоть та Мирослава Лазорищак представили слухацькій аудиторії свій досвід, який вони набули у Секретаріаті Кабінету Міністрів. Олена Адамська поділилася враженнями та знаннями, отриманими під час стажування у Головному слідчому управлінні Міністерства внутрішніх справ. Сулік Мар`яна, яка набувала досвіду у Міністерстві юстиції, детально охарактеризувала принципи роботи цього центрального органу виконавчої влади. Переваги та недоліки функціонування Міністерства культури України успішно презентувала слухач Людмила Ткачук.

Також були представлені результати закордонних поїздок до Німеччини, які відбулися у цьому році. Слухачі Сулік Мар’яна та Кульба Тетяна звітували про свою поїздку у м. Берлін та участь у літній школі на тему «Підтримка демократії в Україні». Людмила Ткачук розповіла про групову навчальну подорож у м. Гюстров. Олена Василюк зробила презентацію поїздки до м. Майсен, де група слухачів взяла участь у літній школі «Ми – у Європі».


1 вересня 2015 року в Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбулись урочисті збори з нагоди початку 2015-2016 навчального року.

Вітання з нагоди Дня знань та початку нового 2015-2016 навчального року:

Вітання Президента України Петра Порошенка

Вітання Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана

Вітання Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка

Вітання Голови Нацдержслужби Костянтина Ващенка

Вітання Президента Національної академії державного управління при Президентові України Юрія Ковбасюка


У період 17 – 22 серпня 2015 р. група слухачів та студентів ЛРІДУ НАДУ під проводом Миколи Буника та Миколи Ушакова відвідала Вищу школу державного управління Саксонії (м. Майсен, Німечина), де взяла участь у літній школі на тему „Ми у Європі”.

Представники трьох країн (Німеччини, Польщі та України) вивчали аспекти польсько-німецької прикордонної співпраці, принципи німецького федералізму, інституційну структуру Європейського Союзу. Особливий інтерес аудиторії викликала доповідь наших представників про актуальну політичну та економічну ситуацію в Україні як майбутнього члена ЄС.

Відповідно до програми перебування учасники літньої школи відвідали Державну канцелярію Саксонії у м. Дрезден, музей – в’язницю Штазі у м. Баутцен, а також мали зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом України у ФРН паном Андрієм Мельником.


День Незалежності України

24 серпня український народ святкує величний  ювілей Незалежності. 24 роки тому ми отримали право самостійно будувати свою країну. Увесь світ визнав нашу державу суверенною. Про це мріяли десятки поколінь українців, але тільки нам судилося отримати цей важливий в історичному сенсі шанс бути господарями на своїй багатій та прекрасній українській землі. Ми не маємо права його втратити, а зобов’язані виправдати надії наших великих попередників. Вони відстоювали ідею державності у різні історичні епохи. Україну не знищили війни, багатовіковий духовний геноцид, голодомори та репресії. Ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю усіх тих, хто загинув в ім’я України, хто віддав їй свою працю, свій талант, пожертвував власною волею і добробутом.

Будуючи державу сьогодні, ми чітко розуміємо, що несемо відповідальність перед майбутніми поколіннями, творимо свою Україну такою, щоб наші діти та внуки могли гордитися нею, живучи в повній гармонії та достатку.

Слава Україні! Слава нашим героям! Слава всьому великому мудрому і працьовитому народу України! Зі святом Незалежності України!


День Державного прапора України

23 серпня в Україні відзначається День Державного Прапора.

Державний прапор як символ країни є втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення. Під ним українці йшли до проголошення самостійної України, до перемоги. Це прапор миролюбства.

Державний прапор нашої Батьківщини має синьо-жовту барву. Ці кольори не випадкові. Тисячоліттями наші предки вважали їх священними. Синій колір – це колір води, без якої не було б життя, не дозрів би хліб, це колір ясного, чистого неба. Жовтий колір – це колір вогню, жовтогарячого сонця, без лагідних променів якого немає життя на землі; це колір пшеничної ниви, хліба, зерна. Це символ достатку українського народу.

Гідність прапора захищається як у самій країні, так і за її межами. Зневага до прапора розглядається як посягання на честь нації та держави.

Святкування Дня Державного Прапора в Україні спрямовано на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України, виховання поваги громадян до державних символів України.


Професійних управлінців – побільшало,
їх підготував Львівський регіональний інститут державного управління

31 липня 2015 року, у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбулися урочистості з нагоди випуску магістрів державної служби, державного управління та  дипломованих управлінців для потреб економіки країни. Цьогоріч – це вже другий випуск у навчальному закладі, адже навесні дипломи магістрів державного управління отримали 275 випускників магістерської програми «Державне управління».

146 випускникам бакалаврських та магістерських програм «Державна служба», «Державне управління», «Управління проектами», «Управління персоналом та економіка праці», «Менеджмент організацій» вручено сьогодні дипломи. До того ж, 22 із них, за результатами навчання, отримали дипломи з відзнакою, що є підтвердженням високого рівня професійної підготовки майбутніх управлінців.

Присутні у залі хвилиною мовчання вшанували пам’ять Небесної сотні, а також – тих героїв, які віддали своє життя за визволення східних теренів України, відновлення миру і спокою на рідній землі.

Святочну церемонію відкрив директор Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, член-кореспондент НАН України Володимир Степанович Загорський. Привітавши випускників, Володимир Степанович висловив тверде переконання, що саме молодь якнайактивніше долучиться до реформування нашої країни своїми знаннями та вміннями, відповідальністю, і найважливіше – патріотичним усвідомленням своєї важливої місії. Директор вручив дипломи з відзнакою тим, хто мав не лише найвищі рейтинги у навчанні, але й проявив активну громадянську позицію.

Найкращі побажання сьогоднішнім випускникам, зокрема – магістрам державної служби висловив перший заступник директора, завідувач кафедри кадрової політики та державної служби, професор Олександр Іванович Сушинський. Олександр Іванович вручив дипломи своїм вихованцям.

З новим і відповідальним етапом у житті привітав випускників Львівського регіонального інституту державного управління і вручив дипломи керуючий справами Львівської обласної ради Євген Володимирович Захаревич.

Колишній випускник інституту, а нині – помічник заступника голови Львівської обласної ради, начальник відділу аналізу програм та інвестицій Іван Михайлович Собко побажав кожному дипломованому управлінцю знайти своє місце у житті, реалізувати свої професійні плани і задуми.

З успішним завершенням навчання привітала випускників інституту незмінний організатор більшості культурно-мистецьких та виховних заходів, ведуча урочистостей, доцент кафедри політичних наук та філософії Ірина Богданівна Кіянка.

Того дня винуватці свята почули ще чимало добрих побажань. Для кожного із них – цей день пам’ятний. Особливий він і для навчального закладу, який відзначає цього року своє двадцятиріччя.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


Інститут – лідер у підготовці управлінських кадрів

Львівський регіональний інститут державного управління уже вкотре визнаний лідером у підготовці управлінських кадрів з-поміж навчальних закладів України.

Це підтверджено Національним агентством України з питань державної служби, яке оприлюднило рейтинги вищих навчальних закладів з підготовки магістрів за спеціальностями галузі знань «Державне управління» (державне замовлення,  денна та заочна форми навчання).

Відповідно до рейтингів, Львівський регіональний інститут державного управління займає лідерські позиції з-поміж двадцяти чотирьох навчальних закладів у підготовці магістрів за спеціальностями: «Державне управління» та «Державна служба».

Окрім цього, за рішенням конкурсної комісії Нацагентства, Інститут здійснюватиме за власними оригінальними програмами підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування з питань профілактики та протидії корупції.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


Два дні у польському сеймі

23-24 липня 2015 року, на запрошення польських колег, у рамках спільного проекту щодо реформування правоохоронних органів «Успішна міліція – успішна держава», ініціатор та координатор цього проекту, доцент кафедри політичних наук та філософії Ірина Богданівна Кіянка взяла участь у міжнародній конференції, присвяченій 90-річчю участі жінок у поліції Польщі.

«Те, що міжнародна конференція, присвячена важливій ролі польських жінок у дев’яносторічному становленні та розвитку традицій правоохоронних органів країни, зокрема поліції, відбувалася саме у польському сеймі, у Варшаві, підкреслює особливість події і велику повагу до жінок-поліцейських, - каже Ірина Кіянка. – Під час конференції було нагороджено високою відзнакою першу жінку-генерала – п. Ірену Дорошкевич».

Загалом, резюмує Ірина Кіянка, нам є чому повчитися у польських колег. Цей досвід буде корисний для спільного проекту «Успішна міліція – успішна держава».

Результатом візиту до Польщі є також домовленість про стажування слухачів інституту у м. Щетно.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


У період з 30 червня по 10 липня 2015 р. відбулася чергова навчальна поїздка до Німеччини у рамках співпраці із Вищою школою державного управління, поліції та права Федеральної землі Мекленбург – Передня Померанія.

Група з 18 слухачів та студентів нашого інституту у супроводі викладачів Богумили Лесечко та Миколи Буника відвідала низку державних установ у таких містах, як Гюстров, Берлін, Шверін та Росток, зокрема:

 • Міська рада м. Гюстров;
 • Адміністрація району Росток;
 • Державна канцелярія (м. Шверін);
 • Бундестаг ФРН.

Окрім цього, нашими партнерами було організовано серію пізнавальних лекцій із державного управління та німецької мови, а також цікаву культурну програму.

Деякі з числа учасників поїздки запрошені до проходження індивідуальної 3-тижневої практики у муніципальних органах м. Гюстров у жовтні цього року.


Стартував проект викладачів інституту «Успішна міліція – успішна держава»

22 червня 2015 року, презентацією у Головному управлінні МВС України у Львівській області стартував проект «Успішна міліція – успішна держава», ініціаторами якого стали викладачі Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.

Проект «Успішна міліція – успішна держава», підтриманий керівництвом Головного управління МВС України у Львівській області, втілюється у рамках реформування органів внутрішніх справ Львівщини та складається із кількох навчальних курсів: ділова українська мова, етика, психологія та комунікація із засобами масової інформації.

Як зазначає ініціатор та організатор проекту «Успішна міліція – успішна держава», доцент кафедри політичних наук та філософії, кандидат політичних наук Ірина Кіянка, ідея проекту виникла тому, що суспільство, як ніколи, потребує змін. «Рівень довіри до нашої міліції – дуже низький, так само, як і до партій та влади. Якщо ми не навчимо людей, які працюють на сторожі наших прав, порядку і безпеки, комунікувати з нами, ми не зможемо далі рухатись», - акцентує Ірина Кіянка.

Ініціативу проведення навчальних курсів для працівників правоохоронних органів у межах проекту «Успішна міліція – успішна держава» підтримали інші викладачі інституту. Проект зацікавив і польських колег, які долучаться до його реалізації вже у серпні-вересні.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


У період з 7 по 20 червня 2015 року слухачі денної форми навчання факультету державного управління та місцевого самоврядування Мар’яна Сулік та Тетяна Кульба взяли участь у сьомій літній школі з юридичних та управлінських наук, яка була організована Інститутом економіки та права м. Берлін (Німеччина). Захід відбувся за підтримки Німецької служби академічних обмінів та Міністерства закордонних справ ФРН у рамках програми «Підтримка демократії в Україні».

У заході брали участь 23 представники українських профільних навчальних закладів, які вивчали державний устрій, політичну та соціальну системи Німеччини. Під час свого перебування у Берліні учасники літньої школи також відвідали обидві палати німецького парламенту (Бундестаг і Бундесрат), управління поліції м. Берлін, Берлінський адміністративний суд та низку районних адміністрацій міста.


Урочисте підписання угоди про співпрацю

19 червня 2015 року відбувся візит директора Інституту, проф., член-кор. НАН України Володимира Загорського та завідувача кафедри європейської інтеграції та права Ореста Красівського до Національної школи державного управління (м. Варшава Республіка Польща).

На запрошення директора школи п. Яна Пастви представники нашого інституту взяли участь у міжнародній науковій конференції, присвяченій 25-й річниці цього навчального закладу.

У конференції також брали участь представники провідних навчальних закладів з підготовки публічних службовців Китаю, Греції, Азербайджану, Грузії, Казахстану та інших країн.

У рамках конференції відбулося урочисте підписання угоди про співпрацю між Львівським регіональним інститутом державного управління та Національною школою державного управління.


Розвиток територій – за сильними та об’єднаними громадами, - Володимир Загорський

16 червня 2015 року, директор Львівського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України, член-кореспондент НАН України, депутат Львівської обласної ради Володимир Загорський дав інтерв’ю програмі «У львівських кулуарах» телекомпанії «Львів-ТБ», на замовлення Всеукраїнського парламентського телеканалу «Рада». Тема інтерв’ю: «Територіальна реформа в Україні: об’єднання територіальних громад Львівщини».

Володимир Загорський, аналізуючи реальний стан місцевих громад області, акцентував на переваги об’єднання територіальних громад, в економічному та соціальному аспектах, аргументуючи свою позицію конкретними цифрами і фактами. Розвиток територій, - підкреслив Володимир Загорський, - за сильними та об’єднаними громадами.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


11 – 12 червня 2015 року доктор наук з державного управління, професор кафедри державного управління та місцевого самоврядування нашого Інституту Новак-Каляєва Л.М. взяла участь в Міжнародній Конференції «Безпека держав Центральної і Східної Європи в контексті конфлікту в Україні», яка відбулась в Поморській Академії в Слупську (Республіка Польща) та 21 – 23 червня 2015 року – взяла участь в Міжнародній Конференції «Процеси інтеграції та дезінтеграції в європейському й євразійському просторі: географічний контекст», яка відбулась в Познаньському університеті ім. А.Міцкевича.


Країну модернізують професійні менеджери – чесні і відповідальні, свідомі свого патріотичного обов’язку, - Володимир Загорський

29 травня 2015 року, директор Львівського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України, член-кореспондент НАН України Володимир Загорський дав інтерв’ю газеті «Високий замок».

Відповідаючи на запитання журналіста щодо завдань, які реалізує колектив навчального закладу у нових реаліях, Володимир Загорський відповів: «Завдання масштабні і відповідальні – сприяти модернізації країни підготовкою професійних управлінських кадрів. Адже країну модернізують професійні менеджери – чесні і відповідальні, свідомі свого патріотичного обов’язку. Ті загрози, які постали перед країною сьогодні, коригують наші завдання, спонукають не лише до теоретичного осмислення, але й практичного вироблення нової стратегії дій, нових підходів до наукових розробок та навчальних програм. Потрібно реально оцінити сьогоднішні умови, і працювати відповідально, іншого – не дано».

Володимир Загорський розповів про напрямки діяльності інституту, акцентувавши на навчальні програми підготовки управлінських кадрів та особливості цьогорічної вступної кампанії.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


Науковці Інституту акцентували: досвід модернізації державного управління Латвії – важливий для України

21 травня 2015 року, у малій сесійній залі Львівської обласної ради відбулася дискусія у форматі круглого столу на тему: «Модернізація державного управління в Центральній та Східній Європі: очікування та реальність. Що Україна може очікувати?». Співорганізаторами круглого столу стали: Посольство Латвійської Республіки в Україні, Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, Львівська обласна рада.

Спеціальними гостями заходу, який відбувався у рамках Програми головування Латвійської республіки у Раді Європейського Союзу, були: Аргіта Даудзе – Посол Латвійської Республіки в Україні, Івета Рейнхолде – професор Латвійського університету, незалежний експерт Конгресу місцевих та регіональних  органів влади Ради Європи, Інеса Друвіете – доцент Ризької юридичної вищої школи.

Із початком дискусії привітав латвійських гостей та усіх присутніх Андрій Ліпенцев – заступник директора ЛРІДУ НАДУ з наукової роботи, к.е.н., доцент, модератор круглого столу. 

З вітальним словом до учасників круглого столу звернувся Петро Колодій – голова Львівської обласної ради.

Реформування системи державного управління, децентралізація влади, розширення повноважень територіальних громад, посилення ролі місцевого самоврядування – одні із найбільш актуальних для України завдань. У цьому контексті,  приклад країн Центральної та Східної Європи, особливо пострадянських, які мають досвід успішних реформ державного управління, - важливий для України. До таких країн належить і Латвія. Ось чому із таким зацікавленням слухали учасники круглого столу латвійських колег. Як підкреслила у своєму виступі Аргіта Даудзе – Посол Латвійської Республіки в Україні, Латвія чітко визначила мету на початку 90-х років: відійти від старої тоталітарної радянської системи, сформувати новий управлінський устрій, а для цього – провести реформи, і найважливіше – бути послідовними і відповідальними у досягненні цілей, що Латвії, власне, успішно вдалося.

Аргіта Даудзе та її латвійські колеги поділилися з учасниками дискусії досвідом країни у реалізації реформ державного управління, зауважуючи до того ж, що, хоча масштаби країн відрізняються, однаково важливі для досягнення мети: системність підходів, послідовність та відповідальність. 

Свої міркування стосовно реформування державного управління в Україні та використання позитивного досвіду, у цьому контексті, Латвії, висловили: Олександр Сушинський – перший заступник директора ЛРІДУ НАДУ при Президентові України, д.держ.упр., професор, Ярослав Качмарик – голова постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку і комунальної власності Львівської обласної ради, к.е.н., доцент.

В обговоренні актуальної теми: «Модернізація державного управління в Центральні та Східній Європі: очікування та реальність. Що Україна може очікувати?» взяли участь науковці Інституту, аспіранти, докторанти, слухачі магістерських програм, представники органів місцевого самоврядування.

Під час дискусії у форматі круглого столу були присутні представники львівських мас-медіа: дирекція інформаційних програм державної обласної телерадіокомпанії «ТРК-Львів», творча група інформаційної програми «Очі» телекомпанії «Львів-ТБ», керівник інформаційних програм Львівського обласного радіо, керівник суспільно-політичного інформаційного агентства «Медіастар».

У вечірніх випусках інформаційних програм телекомпаній представлені сюжети про перебіг дискусії у форматі круглого столу та коментар, із цього приводу, Олександра Сушинського – першого заступника директора, д.держ.упр., професора. 

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


Найважливіше для України сьогодні –
національна безпека та захист інформаційного простору, - Володимир Загорський

29 квітня 2015 року, у Львівській обласній раді відбувся круглий стіл на тему: «Інформаційна безпека України: взаємодія органів влади, мас-медіа та інститутів громадянського суспільства», співорганізаторами якого стали – Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України та Львівська обласна рада.        

Учасники круглого столу об’єднались у спільній потребі аналізу співпраці представників органів влади, мас-медіа та інститутів громадянського суспільства у забезпеченні інформаційної безпеки України; визначенні стратегії взаємодії органів влади, мас-медіа та інститутів громадянського суспільства у контексті захисту інформаційного простору; формуванні якісного інформаційного продукту як ефективного протистояння інформаційним загрозам.

Дискусія у форматі круглого столу розпочалася вітальним словом, яке виголосили: Петро Колодій – голова Львівської обласної ради та Володимир Загорський – директор Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, член-кореспондент НАН України, д.е.н., професор.

 

«Безпека інформаційного простору у країні, яка перебуває у стані війни, - сказав, звертаючись до учасників круглого столу, Петро Колодій, - найважливіше питання. Першу спробу захопити Україну Росія зробила у 2002 році. Але Україна тоді була однорідною, і Росія зрозуміла, що ще не час. Проте, водночас Росія почала працювати потужно в інформаційному просторі. Наприклад, у російських серіалах завжди показували приниженого українця, а також – працівників правоохоронних органів та спецслужб.

Україна відстала, і за своїми внутрішніми «розбірками» не зауважила, що зовні відбувається. Все це призвело до втрати Криму і подій на Сході. Ось чому так важливо сьогодні об’єднатись для захисту інформаційного простору»       

«Нам випало жити у непростий для країни час, коли кожного дня неоголошеної війни, у важких боях за звільнення східних теренів України, мужні та відважні її патріоти покладають на вівтар миру та незалежності найцінніше – своє життя, - підкреслив Володимир Загорський. – Уперше для кожного із нас слова: мир, свобода, патріотизм – наповнились особливим змістом, ціна яких – життя сотень наших героїв».

Володимир Загорський запросив присутніх вшанувати хвилиною мовчання пам’ять загиблих за Україну Героїв Небесної Сотні та воїнів АТО.

«Через призму трагічних подій ми долаємо стереотип сприйняття і таких надважливих складових незалежності, як: національна безпека України, інформаційна безпека, захист інформаційного простору країни, - зазначив Володимир Загорський. – Львівський регіональний інститут державного управління здійснює підготовку фахівців за спеціалізацією «Державне управління у сфері забезпечення національної безпеки», за якою навчаються слухачі магістратури за спеціальністю «Державне управління». В основному це – представники силових структур, спецслужб, а сьогодні – це воїни АТО та командири батальйонів.

Із цієї тематики в Інституті захищено магістерські, кандидатські і докторські роботи. Ще у 2007 році науковці Інституту дискутували у форматі круглого столу щодо вибору України, яким шляхом рухатись. Тоді звучали переконливо слова на користь свого, окремого шляху розвитку. Але загрози, які постали перед країною сьогодні, спонукають науковців не лише до теоретичного переосмислення, але й – вироблення нової стратегії дій, практичної взаємодії із владою, мас-медіа та громадськими організаціями у найважливішому для України сьогодні питанні – національної безпеки та захисту інформаційного простору».

Львівський регіональний інститут державного управління  представили: Сушинський О.І. – перший заступник директора, д.держ.упр., професор (тема: «Інформаційна безпека в аспекті доктрини відповідальної республіки»); Ліпенцев А.В. – заступник директора з наукової роботи, к.е.н., доцент (тема: «Технології паблік-менеджменту у забезпеченні взаємодії влади, мас-медіа та інститутів громадянського суспільства»); Мороз О.Ю. – доцент кафедри європейської інтеграції та права, к.політ.н. (тема: «Співвідношення особистісного і державного вимірів інформаційної безпеки України в умовах нових загроз»). Науковці інституту акцентували на такі актуальні аспекти національної безпеки, як: захист інформаційного простору та визначення стратегії взаємодії представників органів влади, мас-медіа та інститутів громадянського суспільства у забезпеченні інформаційної безпеки України, підкреслюючи важливість формування якісного інформаційного українського продукту як ефективного протистояння інформаційним загрозам.

Власне, на необхідності взаємодії влади, мас-медіа та інститутів громадянського суспільства, виробленні якісного інформаційного продукту як альтернативи інформаційним загрозам акцентували учасники круглого столу – представники органів влади, засобів масової інформації та інститутів громадянського суспільства Львівщини.  

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


Виїзні одноденні навчальні семінари для посадових осіб місцевого самоврядування Львівщини

Відповідно до розпорядження голови Львівської ОДА від 3 квітня 2015 року «Про організацію проведення виїзних одноденних навчальних семінарів для посадових осіб місцевого самоврядування Львівської області на 2015 рік» розпочато одноденні навчальні семінари на тему «Реформування системи міжбюджетних відносин у контексті децентралізації влади» для сільських, селищних та міських (міст районного значення) голів Львівської області.

До проведення та організації семінарів залучені  працівники системи підвищення кваліфікації інституту, районних рад, керівники фінансових управлінь районних державних адміністрацій, фахівці адміністрування місцевих податків і зборів районних державних податкових інспекцій Головного управління  Державної фіскальної служби у Львівській області.

16 квітня цього року навчальний захід проведено в Яворівському районі. У роботі семінару взяли участь голова Яворівської районної ради Іван Карпа, заступник голови Яворівської райдержадміністрації Роман Станько.  Інститут представляли начальник відділу підвищення кваліфікації Валентина Бундз та головний спеціаліст  відділу підвищення кваліфікації Марта Симутис.

Під час семінару висвітлювалися такі питання:

 1. Формування дохідної частини місцевих бюджетів в умовах  бюджетної децентралізації.
 2. Нормативна та інформаційна підготовка адміністрування місцевих податків і зборів.
 3. Фінансове забезпечення виконання повноважень органів місцевого самоврядування в умовах децентралізації.

Інтерактивну лекцію з візуалізацією  на тему «Формування дохідної частини місцевих бюджетів в умовах  бюджетної децентралізації» провела кандидат економічних наук викладач кафедри економічної політики та економіки праці інституту Олена Заброцька.  До висвітлення практичних питань долучилися начальник  фінансового управління райдержадміністрації Надія Горох та головний державний інспектор Яворівського відділення Городоцької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Марія Федотова.


15 квітня 2015 року заступник директора інституту з наукової роботи Андрій Ліпенцев та заступник директора з короткотермінового підвищення кваліфікації Богдан Шевчук взяли участь в роботі Всеукраїнського круглого столу «Викладання лідерства для посадових осіб та представників місцевого самоврядування: сутність, виклики, перспективи», який відбувся в Національній академії державного управління при Президентові України за участю Програми Ради Європи «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні». Андрій Ліпенцев виступив із доповіддю «Андрагогічні аспекти розвитку лідерства».

У науково-експертному обговоренні пріоритетних завдань викладання лідерства для посадових осіб і представників місцевого самоврядування взяли участь президент Національної академії Юрій Ковбасюк, директор Інституту підвищення кваліфікації керівних кадрів Національної академії, завідувач кафедри парламентаризму та політичного менеджменту академії Валентина Гошовська, керівник Програми Ради Європи «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні» Андрій Гук, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України – керівник апарату В’ячеслав Негода, радник з питань реформування місцевого самоврядування Прем’єр-міністра Великобританії Тоні Блера, автор популярної на нашому континенті «Академії лідерства», експерт Ради Європи Джон Джексон, експерт Програми Ради Європи «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні» Олена Суслова, голова Правління Фонду підтримки місцевої демократії (Республіка Польща), експерт Програми Ради Європи «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні» Адам Адушкевич, Віце-президент Комітету з актуальних питань Конгресу місцевих і регіональних влад Європи, міський голова Славутича Володимир Удовиченко, міські та селищні голови, голови районних рад, керівники центрів перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій, а також провідні науковці, експерти у сфері державного управління та місцевого самоврядування, науково-педагогічні працівники, докторанти, аспіранти Національної академії й інших вищих навчальних закладів.

На засіданні науково-комунікативного зібрання обговорювалися питання лідерства в місцевому самоврядуванні та досвід Ради Європи у цьому контексті, особливості викладання лідерства для посадових осіб і представників місцевого самоврядування. Велику увагу було приділено обговоренню місії Національної академії державного управління при Президентові України щодо лідерської підготовки посадових осіб та представників місцевого самоврядування, а також ролі та завдань Інституту підвищення кваліфікації керівних кадрів Національної академії у контексті викладання лідерства для посадових осіб та представників місцевого самоврядування.

Учасники зібрання підкреслили, що в контексті сучасних викликів та завдань система місцевого самоврядування в Україні потребує посадових осіб, депутатів місцевих рад та усіх представників місцевого самоврядування, готових і здатних відігравати ключову роль в реалізації Стратегії сталого розвитку «Україна – 2020», здійсненні децентралізації державної влади, реформуванні місцевого самоврядування.

За результатами роботи науково-експертного зібрання учасники ухвалили резолюцію Всеукраїнського круглого столу «Викладання лідерства для посадових осіб та представників місцевого самоврядування: сутність, виклики, перспективи».

Докладніше ...


З 30 березня до 10 квітня 2015 року на кафедрах Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України буде проведено звітування та атестацію наукових і науково-педагогічних кадрів.

Аспіранти та здобувачі наукового ступеня кандидата наук в обов'язковому порядку повинні особисто взяти участь у засіданні відповідної кафедри та подати у встановлений термін у відділ координації наукових досліджень та підготовки науково-педагогічних і наукових кадрів документи, підготовлені й отримані за результатами звітування (атестації).

Інформаційні матеріали ...


31 березня 2015 року в режимі відеоконференц-зв’язку між Національною академією державного управління при Президентові України та регіональними інститутами відбулась панельна дискусія на тему: «Інноваційна та маркетингова складові розвитку галузі науки «Державне управління», питання захисту інтелектуальної власності». Організатором заходу виступив Дніпропетровський регіональний інститут державного управління Національної академії.

Докладніше ...


26-27 березня у Львові відбувся Третій всеукраїнський форум місцевого самоврядування. Форум є платформою для обміну досвідом та обговорення актуальних проблем і перспектив у сфері місцевого самоврядування, підвищення ролі органів місцевого самоврядування у забезпеченні розвитку держави.

У 10 тематичних панельних дискусіях взяли участь мери міст, українські та іноземні експерти у сфері місцевого самоврядування, представники муніципалітетів, органів виконавчої влади, міжнародних донорських організацій, дипломатичного корпусу, громадських організацій та аналітичних центрів, а також центральних органів влади. Інститут на Форумі представляв заступник директора з наукової роботи Андрій Ліпенцев.

Упродовж двох тижнів між учасниками у дистанційному режимі триватиме обговорення резолюції за підсумками заходу. У подальшому, після прийняття остаточного варіанту, її скерують до центральних органів законодавчої та виконавчої влади України.

Слухачі ЛРІДУ НАДУ відвідали бійців АТО

Упродовж лютого 2015 року волонтерською групою Інституту проводився збір матеріальної допомоги. Волонтерам вдалося закупити необхідні медикаменти, продукти харчування, а також спільно з волонтерськими організаціями Львова – теплі речі та ковдри.

4 березня слухачі Інституту спільно з доцентом кафедри політичних наук та філософії Іриною Кіянкою вкотре відвідали бійців АТО, котрі перебувають на лікуванні та реабілітації у 3 відділеннях Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні, що знаходиться на вул. Кульпарківській. Хлопці зустріли наших волонтерів як давніх друзів –  провели невеличку екскурсію, показали відновлений власноруч спортивний зал, розповіли про свої незвичні для мужніх військових чоловіків хобі – саксофон, фортепіано, малювання. Вони уникають розмов про те, що було на Сході, бо емоції беруть верх, та вірять у краще майбутнє…

Не залишаймося байдужими!!!! Не покидаймо наших захисників наодинці з проблемами!!! Інколи просто добре слово здатне звернути гори!!!!


Шевченкове слово в віках не старіє…

19 березня 2015 року, у Львівському регіональному інституті державного управління відбувся тематичний вечір: «Шевченкове слово в віках не старіє», присвячений генію українського народу, великому патріоту України, її Пророку – Тарасові Григоровичу Шевченку.

Щороку, навесні, в інституті вшановують пам’ять українського генія Тараса Григоровича Шевченка. Ось і цьогоріч слухачі та студенти підготували та провели тематичний вечір, який зібрав усіх охочих ще і ще раз торкнутись величі шевченкового слова та незламності духу поета.

Творчість українського поета надихнула Вероніку Золотаренко – студентку 3 курсу факультету економіки та менеджменту на написання авторських віршів. «Шевченкові дні», «Звільни мене» - ці твори прозвучали у виконанні автора Вероніки Золотаренко.

Слухачки І курсу факультету державного управління та місцевого самоврядування – Христина Козловська, Інна Загамула та Мар’яна Сулік повели глядачів у подорож-екскурс у трагічне минуле України. Розповідь трьох душ із містерії «Великий льох» не залишили байдужими жодного глядача. А наймолодший учасник свята Валентин Адамський продекламував уривок з вірша «Тарасова ніч».

Захопила усіх хореографічна майстерність Валерії Білецької та її колективу. А провідний фахівець кафедри української та іноземних мов Леся Крилошанська зачарувала віртуозним виконанням на скрипці попурі відомих пісень на слова Т. Г. Шевченка. Мар’яна Сулік – слухачка І курсу факультету державного управління та місцевого самоврядування виконала літературно-музичну композицію «Розрита могила».

Ірина Кіянка – доцент кафедри політичних наук та філософії натхненно продекламувала вірш: «Чигирине, Чигирине». У виконанні Людмили Ткачук – слухачки І курсу факультету державного управління та місцевого самоврядування прозвучали пісні на слова Т.Г. Шевченка «Зоре моя вечірняя», «Реве та стогне Дніпр широкий».

Ведучими свята були Людмила Ткачук та Тарас Петрик – голова студентської ради ЛРІДУ НАДУ.

Хай же й сьогодні, і в наступні роки розбудови української держави обпікає промерзлі наші душі огнем словесним Шевченко, хай воскресає він, пророк народу нашого, повсякчасно у наших благородних помислах і державних ділах.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


12-13 березня 2015 року в Інституті проходив вступний семінар для радників проекту «Співробітництво адміністрацій та громадських організацій в сфері надання суспільних послуг». Участь у семінарі взяли 10 претендентів на посади радників, 5 з яких представляли інститут, 4 – НГО (зокрема дві асоціації органів місцевого самоврядування) та 1 особа – Львівську обласну державну адміністрацію. Семінар проводили керівник проекту «Співробітництво адміністрацій та громадських організацій в сфері надання суспільних послуг» Антоній Соболевський та тренер Гражина Болевська.

В рамках семінару було розглянуто досвід взаємодії органів місцевого самоврядування Польщі з неурядовими організаціями, представлено Модель делегування суспільних послуг та аспекти її інноваційності. Тренери на прикладах з практики роботи місцевого самоврядування Польщі продемонстрували, які місцеві проблеми дозволяє вирішувати модель. Заключна сесія семінару більш детально стосувалась типів доручення (делегування) завдань і самого процесу делегування в рамках Моделі делегування суспільних послуг. Більш детальне вивчення моделі буде продовжено під час навчальної поїздки до Республіки Польща (міста Устка, Щецин, Слупськ), яка відбудеться 13-23 травня цього року.

За результатами семінару завершено процес формування команди радників проекту. До неї увійшли Василь Абаімов (Львівське регіональне відділення Асоціації міст України), Галина Литвин (Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Крапати – Україна»), Юрій Ничка (ГО «Інститут інформаційного права»), Ольга Котовська і Галина Макота (обидві - ЛРІДУ НАДУ при Президентові України). Резерв - Олександра Нєма (ЛРІДУ НАДУ при Президентові України).


Дев’ятнадцятий випуск своїх вихованців відзначає Львівський регіональний інститут державного управління

27 лютого 2015 року, у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбулися урочистості з нагоди випуску магістрів державного управління.

Дев’ятнадцятий випуск своїх вихованців відзначив єдиний на західних теренах державний навчальний заклад IV рівня акредитації, який готує професійних управлінців для органів державної влади та місцевого самоврядування, а також – для потреб економіки країни. Випуск 2015 року – особливий, адже цьогоріч навчальний заклад відзначає своє двадцятиріччя.

275 випускників спеціальності «Державне управління», за результатами щорічної атестації, отримали дипломи магістрів державного управління, зокрема: 208 випускників – заочної, 48 – денної та 19 – заочно-дистанційної форм навчання. До того ж, 18 слухачів магістратури, які упродовж навчання найвищі рейтинги, отримали дипломи з відзнакою: 10 випускників – денної та 8 – заочної форм навчання.

Але найвідповідальніший іспит – попереду. Адже сьогодні, як ніколи, країні потрібні досвідчені, знаючі, реформаторськи налаштовані молоді люди, які готові долучитися до управління державою, змінити систему державного управління. Саме такі управлінці – сьогоднішні випускники Інституту.

Понад 5000 випускників Інституту, дипломованих фахівців у сфері державного управління та місцевого самоврядування, працюють сьогодні на всіх рівнях законодавчої та виконавчої влади. Вони беруть найактивнішу участь у розбудові демократичної України.

З нагоди дев’ятнадцятого випуску магістрів державного управління в Інституті відбулася урочиста академія, у якій взяли участь: Олег Синютка – голова Львівської обласної державної адміністрації, Ярослав Качмарик – голова постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та комунальної власності Львівської обласної ради, Василь Павлюк – секретар Львівської міської ради, Мирон Іванків – голова Львівської обласної організації профспілки працівників державних установ України, Зеновій Бермес – голова Громадської ради при Львівській облдержадміністрації.

Хвилиною мовчання присутні у залі вшанували пам’ять Небесної Сотні та тих героїв, які віддали своє життя за встановлення миру і спокою в Україні.

Святочну церемонію з нагоди випуску магістрів державного управління вітальним словом відкрив директор Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, член-кореспондент НАН України, заслужений діяч науки і техніки України Володимир Загорський.

Володимир Загорський привітав випускників Інституту з успішним завершенням навчання та початком нового, відповідального етапу у житті кожного із них та висловив упевненість у тому, що вони стануть гордістю рідної Альма-матер, високо нестимуть звання магістра державного управління – випускника навчального закладу, який відзначає своє двадцятиріччя.

На адресу керівництва Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України надійшли вітання випускникам від – Президента України Петра Порошенка, Прем’єр-Міністра України Арсенія Яценюка, Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана.

Випускників Інституту привітали: президент Національної академії державного управління при Президентові України Юрій Ковбасюк та директори регіональних інститутів академії.

Найкращі побажання магістрам державного управління – випускникам навчального закладу висловив Олег Синютка – голова Львівської обласної державної адміністрації, який зачитав вітання Президента України Петра Порошенка.

Із завершенням навчання та отриманням високого звання «Магістр державного управління», від імені депутатського корпусу Львівської обласної ради привітав вихованців навчального закладу Ярослав Качмарик – голова постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та комунальної власності Львівської обласної ради.

Від імені випускників Інституту із словами вдячності звернулися до своїх педагогів: випускник денної форми навчання – Роман Борисенко та випускники заочної форми навчання – Ольга Сторожук та Василь Гудак.

Наказ директора Інституту про закінчення навчання зачитав декан факультету державного управління та місцевого самоврядування Анатолій Каляєв.

Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка вручив дипломи з відзнакою кращим випускникам Інституту.

Також, ті випускники, які окрім високих рейтингів у навчанні, проявили громадську активність, нагороджені грамотами президента Національної академії та директора Львівського регіонального інституту державного управління.

В урочистостях з нагоди дев’ятнадцятого випуску магістрів державного управління взяли участь представники засобів масової інформації, наші незмінні медіа-партнери: дирекція прямих ефірів ТРК «Львів», суспільно-політичне інформаційне агентство «Медіастар» (керівник – Зоряна Павлишин), дирекція інформаційних програм ЛТБ «Львів», програма «Новини» (кореспондент – Ірина Качмарик), телекомпанія Львівської обласної ради «Львів-ТБ».

Сюжет про перебіг урочистостей та інтерв’ю з директором В.Загорським презентовано у вечірньому випуску програми «Новини» ЛТБ «Львів».

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


Кожен українець повинен знати рідну мову —
це його обов’язок перед власним народом
і перед державою Україною

Міжнародний день рідної мови

Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Мова функціонує і розвивається тільки в людському суспільстві. Це найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління.

Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності.

Як сказав генеральний директор ЮНЕСКО, пан Коіхіро Мацуура: «Рідна мова дорога кожному з нас. Рідною мовою ми вимовляємо наші перші слова і найкраще висловлюємо наші думки. Вона є базою, на якій усі люди розвивають свою особистість з моменту свого першого подиху, і вона є тим, що підтримує нас протягом усього життя. Вона є засобом навчати повазі до самого себе, до своєї історії, до своєї культури і, головне, до інших людей з усіма їхніми особливостями».

В Україні це свято існує з 2002 року, коли з метою зміцнення державотворчої функції української мови, сприяння вільному розвитку і використанню інших мов національних меншин України Президент України підписав відповідне розпорядження про відзначення Міжнародного дня рідної мови.

Українська мова пройшла нелегкий шлях. Однак, попри всі перешкоди, для багатьох мільйонів людей вона була і є рідною, є мовою їхніх дідів, батьків і буде також мовою їхніх дітей. Ми щиро віримо, що краса і сила української мови пригорне до себе серця мільйонів інших людей. До цього свята бібліотека Інституту підготувала книжкову виставку: «Мова – духовний скарб нації».

Саме ми, заради прийдешніх поколінь, повинні зберігати і шанувати мову, як це робили наші славні предки. Любімо свою рідну мову, бо з нею наше майбутнє і майбутнє України!


15-16 лютого 2015 року директор Інституту Володимир Загорський та завідувач кафедри європейської інтеграції та права Орест Красівський взяли участь у VIII Форумі Європа-Україна «Україна – новий початок», який відбувся у м. Лодзь (Польща). Представники Інституту виступили із доповідями під час роботи панелі «Україна-2014 – успіх трансформацій?» та провели низку зустрічей із представниками урядових та наукових кіл України та Польщі. Окремо відбулась зустріч із президентом Вищої Палати Контролю Республіки Польща Кшиштофом Квятковскі, під час якої обговорювались аспекти подальшої співпраці НАДУ при Президентові України та Вищої Палати Контролю Республіки Польща, відповідно до угоди підписаної в січні цього року. Володимир Загорський та Орест Красівський також ознайомились із роботою воєводського управління Вищої Палати Контролю Республіки Польща у м. Лодзь та провели зустріч з його директором Пшемиславом Шевчиком. Можливості започаткування співпраці було обговорено під час зустрічі із ректором Лодзького університету Влодзімєжом Нікєлем.


У Львівському регіональному інституті державного управління триває щорічна атестація у галузі знань «Державне управління» слухачів денної, заочної та заочно-дистанційної форм навчання.

Як прокоментував у короткому інтерв’ю перший заступник директора, професор Олександр Сушинський, атестація слухачів – випускників магістратури, які навчалися за спеціальністю «Державне управління», відбувається за планом і завершиться у визначені терміни. Цьогоріч атестацію проходять майже триста майбутніх магістрів державного управління, які захищають магістерські роботи та складають підсумкові іспити із таких спеціалізацій, як: «Регіональне управління та місцеве самоврядування», «Регіональний розвиток», «Управління державними інституціями», «Політичні інститути і процеси», «Державне управління у сфері забезпечення національної безпеки», «Економічна політика», «Соціальна та гуманітарна політика», «Європейська інтеграція в умовах глобального врядування», «Управління охороною здоров’я». Результати цієї атестації підтвердять кваліфікаційний рівень державних управлінців та їхню готовність долучитись до розбудови якісно нової системи державного управління в країні.

Прес-центр ЛРІДУ НАДУ


9 лютого 2015 року доценти кафедри економічної політики та економіки праці Катерина Бліщук і Євген Матвіїшин взяли участь у семінарі в Національній академії державного управління при Президентові України, на якому було підведено підсумки Проекту «Розбудова спроможності до економічно обґрунтованого планування розвитку областей і міст України» (РЕОП). В межах проекту підготовлено та видано чотири навчальні посібники та методичні рекомендації для слухачів: «Демографічне прогнозування», «Економічне прогнозування», «Бюджетне прогнозування», «Бенчмаркінг». Вони використовуються для викладання дисципліни «Прогнозування розвитку територій» для слухачів спеціалізації «Економічна політика» денної і заочної форм навчання в Інституті.

Докладніше ...


30 січня 2015 року заступник директора з наукової роботи Андрій Ліпенцев та завідувач сектору міжнародних зв’язків Олександр Чорнобиль взяли участь у міжнародній відео-конференції «Університет сталого розвитку», організаторами якої виступили університет Вінніпег (Канада) та Ужгородський національний університет. Під час конференції було представлено досвід Університету Вінніпега в реалізації стратегії сталого розвитку, обговорено питання фінансово-економічних викликів та соціальних аспектів, що постають при реалізації такої стратегії.

Презентація "Університет як життєва і навчальна лабораторія сталого розвитку у чотирьох вимірах: екологічному, соціальному, економічному і культурному" (англійською мовою)...

Презентація "Інструменти планування, управління та оцінювання сталого розвитку як передумова інституційного успіху" (англійською мовою)...

Фільм "Університет Вінніпег – кампус сталого розвитку" (англійською мовою)...

 

0

 

ГРАФІК ПРОВЕДЕННЯ ЕКСПЕРТНИХ ЗУСТРІЧЕЙ ДЛЯ ОБГОВОРЕННЯ ПРІОРИТЕТІВ УРЯДОВОЇ ПОЛІТИКИ, ХОДУ РЕАЛІЗАЦІЇ РІШЕНЬ УРЯДУ в IV кварталі 2015 року ...

 


Звіт ЛРІДУ НАДУ за 2008 рік

Звіт ЛРІДУ НАДУ за 2009 рік
Звіт ЛРІДУ НАДУ за 2010 рік
Звіт ЛРІДУ НАДУ за 2012 рік
Звіт ЛРІДУ НАДУ за 2013 рік

Звіт ЛРІДУ НАДУ за 2014 рік


Лінки

:: Верховна Рада України

:: Президент України

:: Кабінет Міністрів України

:: Міністерство освіти і науки України


:: Львівська обласна державна
:: адміністрація


:: Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти - ЛРЦОЯ


Для науковців:


ФАХОВІ НАУКОВІ ВИДАННЯ ...


План-графік проведення попередньої експертизи дисертаційних робіт на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) наук з державного управління на грудень 2015 року


Розклад занять аспірантів


Про опублікування результатів дисертацій на здобуття наукових ступенів доктора та кандидата наук...


Графік вступних іспитів у аспіратуру та докторантуру...

Програма вступних іспитів у аспіратуру та докторантуру...


Для студентів та слухачів:

Графік консультацій до державного іспиту...

Наказ про проведення екзамену та захист магістерських робіт у 2016 році...

Графік проведення попереднього захисту магістерських робіт для спеціальності "Державне управління"...

ПОЛОЖЕННЯ ПРО ВИКОНАННЯ ТА ПРОЦЕДУРУ ЗАХИСТУ МАГІСТЕРСЬКИХ РОБІТ (ОНОВЛЕНО).....

Тематика магістерських робіт для слухачів спеціальності "Державне управління" на 2015/2016 навчальний рік.....

Методичні рекомендації для підготовки магістерських робіт студентами спеціальності “Управління персоналом та економіка праці”...

Методичні рекомендації для підготовки бакалаврських робіт студентами спеціальності “Менеджмент”...

Методичні рекомендації для підготовки магістерських робіт студентами спеціальності “Менеджмент організації та адміністрування”...

Перелік питань до державного іспиту для слухачів денної та заочної форми навчання спеціальності "Державне управління" (випуск 2016 року) ....

Перелік питань для атестації слухачів заочної форми навчання спеціальності "Державна служба" (випуск 2015 року) ...

Перелік питань до державного іспиту для слухачів заочно-дистанційної форми навчання спеціальності "Державне управління" (випуск 2016 року) ....


Архів новин:

– 2009р.

– 2010р.

– 2011р.

– 2012р.

– 2013р.

– 2014р.